هوپا چه بود، چه شد.

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
Cartouche

سپاس: 957

Re: هوپا چه بود، چه شد.

پست توسط Cartouche »

مرسی mamy جان ، خیلی سایت خوبی معرفی کردی ، من تو چند دقیقه ای که توش گشتم کلی آشنا پیدا کردم ، همون صفحه اولش یکی بود که کلی پست داشت و من از دیدنش کف کردم ، چون قدیما ( خیلی قدیم ) معلم من شده بود.(البته الانم زیاد میبینمش)
نتونستم جلوی خودمو بگیرم و بابت این سایت زیبا که معرفی کردی ، تشکر نکنم. smile072 smile072 smile124 smile124
دوای درد عاشق را کسی کو سهل پندارد

ز فکر آنان که در تدبیر درمانند در مانند

نمایه کاربر
amir_PS

محل اقامت: تهران

سپاس: 52

تماس:

پست توسط amir_PS »

بچه ها یه چیز میگم ناراحت نشینا من یه تایپک زدم به اسم چت روم فیزیک گفتم هر هفته راجب یه چیز بحث کنیم ولی الان کو؟

نمایه کاربر
aalireza

سپاس: 346

پست توسط aalireza »

amir.hs نوشته شده: بلاخره من نفهمیدم که تاپیک های قدیمی پیشرفته ترن ، یا تاپیک های جدید ، یه ذره اگه میشه واضح تر حرف بزن تا من با این iq کمم بفهمم.ولی یه چیزی بگم که لازم نیست که بگی که برو تاپیک های قدیمی رو بخون ، چون پارسال که من اینجا عضو بودن ، تقریبا هیچ پستی نمیدادم ف و کارم این بود که مثل احمقا تاپیک های قدمی رو بخونم تا بلکه چیزی یاد بگیرم ، ولی از نظر من سطح علمی تاپیک ها ، و سوالات هیچ فرقی نکرده و تنها تفاوتی که هست ایننهه که اونموقع چهار نفر آدم شاخ بودن ، که جواب بدن ، ولی الان نیست (یا کم هست smile038 )
به‌نظرِ خودم که حرفم نیاز به‌توضیحاتِ‌ بیشتر نداشت. امّا به‌هرحال... ببین من یه‌کتابِ سطحِ بالا بگیرم تو دستم و از روش رو خونی کنم یا این‌که یه‌ورژنِ ساده‌شده از مباحثِ پیشرفته‌ی فیزیک رو تو فلان مستند یا کتابِ داستان ببینم و بر اون اساس بیام و نظریه‌پردازی کنم، باعثِ افزایشِ سطحِ علمیِ من نمی‌شه چون تو موردِ اوّل که هیچ کاری نکردم و تو موردِ دوم مثلِ یه‌شاعر یا نویسنده فقط دارم توصیف می‌کنم. اتفاقاً لازمه بگم برو تاپیک‌های قدیمی‌تر رو بخون چون تعریفم از قدیمی، پارسال نیست. smile020 تعریفم از قدیمی قبل از سالِ ۸۸ هست. تمامِ این حلِ تمرین‌ها و این‌ها رو بخون، به‌صفحاتِ قدیمیِ تالارِ ریاضی و کارهای پین و خروش و امثالهم توجه کن و سطحِ اون‌ها رو با این‌ها مقایسه کن. کی الان میاد مثلاً پست راجع به‌کواتریون‌ها می‌گذاره یا سؤال از حتی از مبانیِ نظریه‌یِ گروه (که عملاً در حدِ دبیرستان هست) می‌پرسه؟! امّا ببین همین‌جا چندتا سؤال از مباحثِ کاملاً پیچیده‌تر مثلِ اعدادِ گراسمان یا مثلاً جهان‌های موازی داریم که نتیجه‌ی مستقیم جهان از پوستِ گردوها هستند. سؤالِ سطحِ بالا پرسیدن (اونم عموماً سطحی که بینِ عموم بیشتر مشهور شده، مثلاً طرف از p-brane سؤال می‌پرسه ولی نمی‌دونه منیفلد چیه!) لزوماً باعثِ سطحِ بالا بودنِ تاپیک نمی‌شه.
amir.hs نوشته شده: این سایتایی که گفتید ، وضعشون فرق میکنه ، از نظر من هوپا با داشتن یه گفتگو ی آزاد باعث شده تا در کنار علم ، به تفریح و روابط اجتماعی هم پرداخته بشه ، که این به نظر شخص بنده ، خیلی مفیده ، که تو یه سایت علمی ، که اعضاش عمدتا فیزیک و نجوم میخونن ، و علاقه دارن ، بحث کردن خیلی خوبه ، چه در مورد مسائل علمی ،و چه در مورد مسائل سیاسی ، مذهبی ، اجتماعی ، و تففریح و ...در ضمن انجمن فارسی فیزیک ، بهتر از هوپا ؟؟؟؟
انجمنِ فارسیِ فیزیک، بهتر از هوپا نداریم امّا هوپا هم بهتر از هیچ انجمنِ فارسیِ فیزیکِ دیگه‌ای نیست. smile039 هوپا خوبه، امّا بهتر و بدترش نیست چون فقط یکی داریم.
amir.hs نوشته شده: فقط یکی پیشنهاد داد ، و منم دو تا ، پست راجع بهش دادم ، لزومی نداره ، بندازیش به اسم من.اگه شما از زیاد آن شدن من و اینکه معمولن تو همه چی پست میدم ناراحتی ، بهم pm بده و دلایلشو بگو.
اتفاقاً بر عکس! چون پاسخ‌هایی که می‌دی رو در کنارِ سنّت می‌گذارم و نتیجه‌ای که می‌گیرم اینه که مطالعاتت بالاست و واسه اتلافِ وقتت این‌جا نیستی. به‌همین خاطره که وقت می‌گذارم و به‌قولِ mamy72 یه طومار به‌چیزایی که گفتی اضافه می‌کنم! smile024 اگه کسی بودی که واسه فرار از والدینش توی یه‌انجمنِ فیزیک هم ثبت‌نام کرده و تمام‌وقت داره تالارِ آزاد رو آباد می‌کنه (آره! داریم!) که دیگه وقت واست صرف نمی‌کردم عزیز!

چاکریم.

نمایه کاربر
Sina Asadi

نام: سینا اسدی

سپاس: 50

تماس:

پست توسط Sina Asadi »

aalireza نوشته شده:به‌نظرِ خودم که حرفم نیاز به‌توضیحاتِ‌ بیشتر نداشت. امّا به‌هرحال... ببین من یه‌کتابِ سطحِ بالا بگیرم تو دستم و از روش رو خونی کنم یا این‌که یه‌ورژنِ ساده‌شده از مباحثِ پیشرفته‌ی فیزیک رو تو فلان مستند یا کتابِ داستان ببینم و بر اون اساس بیام و نظریه‌پردازی کنم، باعثِ افزایشِ سطحِ علمیِ من نمی‌شه چون تو موردِ اوّل که هیچ کاری نکردم و تو موردِ دوم مثلِ یه‌شاعر یا نویسنده فقط دارم توصیف می‌کنم. اتفاقاً لازمه بگم برو تاپیک‌های قدیمی‌تر رو بخون چون تعریفم از قدیمی، پارسال نیست. تعریفم از قدیمی قبل از سالِ ۸۸ هست. تمامِ این حلِ تمرین‌ها و این‌ها رو بخون، به‌صفحاتِ قدیمیِ تالارِ ریاضی و کارهای پین و خروش و امثالهم توجه کن و سطحِ اون‌ها رو با این‌ها مقایسه کن. کی الان میاد مثلاً پست راجع به‌کواتریون‌ها می‌گذاره یا سؤال از حتی از مبانیِ نظریه‌یِ گروه (که عملاً در حدِ دبیرستان هست) می‌پرسه؟! امّا ببین همین‌جا چندتا سؤال از مباحثِ کاملاً پیچیده‌تر مثلِ اعدادِ گراسمان یا مثلاً جهان‌های موازی داریم که نتیجه‌ی مستقیم جهان از پوستِ گردوها هستند. سؤالِ سطحِ بالا پرسیدن (اونم عموماً سطحی که بینِ عموم بیشتر مشهور شده، مثلاً طرف از p-brane سؤال می‌پرسه ولی نمی‌دونه منیفلد چیه!) لزوماً باعثِ سطحِ بالا بودنِ تاپیک نمی‌شه.
عصری نو در راه است استاد!
You know!....the purpose should be somewhere beyond the impossible limits.

نمایه کاربر
maryamz

نام: مریم

محل اقامت: کرمانشاه

سپاس: 21

تماس:

پست توسط maryamz »

amir_PS نوشته شده:بچه ها یه چیز میگم ناراحت نشینا من یه تایپک زدم به اسم چت روم فیزیک گفتم هر هفته راجب یه چیز بحث کنیم ولی الان کو؟
این که خیلی خوبه کدوم تاپیک؟
زیباترین مکان برای حضور، بودن در افکار کسی ست

نمایه کاربر
کاوه

نام: (radical) سابق

محل اقامت: تهران

سپاس: 102

تماس:

پست توسط کاوه »

maryamz نوشته شده:
amir_PS نوشته شده:بچه ها یه چیز میگم ناراحت نشینا من یه تایپک زدم به اسم چت روم فیزیک گفتم هر هفته راجب یه چیز بحث کنیم ولی الان کو؟
این که خیلی خوبه کدوم تاپیک؟
درود

این تاپیک مد نظرشه

چت روم فیزیک
smile072
[center]کاربر گرامی در صورت مشاهده پستهای ناقض قوانین آن را توسط کلید ! به مدیریت اطلاع دهید

نمایه کاربر
mohammadsarabi

پست توسط mohammadsarabi »

من دانشجوی کارشناسی مکانیکم تو خوابگاهم نه کامپیوتر دارم نه لپ تاب با یه گوشی درب داغون میام تو انجمن پست میدم جواب های خیلی کمی هم گرفتم ولی دست بردار نیستم پس به جای خرده گرفتن به دیگران سعی کنید بیشتر تو بحث ها شرکت کنید و دیگران رو هم به این کار تشویق کنید
درضمن این رو هم باید قبول کرد که بعضیا فقط برای وقتگذرانی عضو میشن پس اول باید خودمونو اصلاح کنیم smile018
تصویر

ارسال پست