نمونه سوالات المپيادي

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
Myself

نام: رقیه

سپاس: 35

Re: نمونه سوالات المپيادي

پست توسط Myself »

1300144 نوشته شده:بله جواب ۰.۳ درسته و منم به دلیل ساده انگاریم تو حل این سوال یه تصمیمی گرفتم که عرض می‌کنم

در واقع نکتهٔ سوال تو همینه که باید درک کرد پیستون اول(کوچک تر )به انتهای سیلندر میرسه.چون با حل معمولو بدون توجه به نکته باید حجم گاز بیش از میزان موجود باشه که ممکن نیست و بنابر این متوجه میشیم که پیستون کاملا پائین میاد و کل گاز تو یه سیلندر جمع می‌شه

و تصمیم بنده:تصمیم گرفتم یه وانت بگیرم سیب زمینی‌ بفروشم .شمام اگه خواستید بگید مایه به مایه حساب می‌کنم
من هم باید بیام با شما همکاری کنم گویا! smile039 بعد راه حل یوتا درسته دیگه؟یه توضیح مختصری میشه بدین راجع به راه حل هم شما و هم یوتا
باید آن شوی که هستی...

نمایه کاربر
uta

نام: مهسا

سپاس: 136

پست توسط uta »

Roghaye_M نوشته شده:
1300144 نوشته شده:بله جواب ۰.۳ درسته و منم به دلیل ساده انگاریم تو حل این سوال یه تصمیمی گرفتم که عرض می‌کنم

در واقع نکتهٔ سوال تو همینه که باید درک کرد پیستون اول(کوچک تر )به انتهای سیلندر میرسه.چون با حل معمولو بدون توجه به نکته باید حجم گاز بیش از میزان موجود باشه که ممکن نیست و بنابر این متوجه میشیم که پیستون کاملا پائین میاد و کل گاز تو یه سیلندر جمع می‌شه

و تصمیم بنده:تصمیم گرفتم یه وانت بگیرم سیب زمینی‌ بفروشم .شمام اگه خواستید بگید مایه به مایه حساب می‌کنم
من هم باید بیام با شما همکاری کنم گویا! smile039 بعد راه حل یوتا درسته دیگه؟یه توضیح مختصری میشه بدین راجع به راه حل هم شما و هم یوتا
من همه چیزایی که خودش گفته بودو نوشتم smile072
منو هم تو کار و بارتون راه میدین؟ smile039
جانی که اطاعت میکند، پیش از آن که دلیلی در میان باشد قضاوت میکند، در ادراک ثمر بخش و آموختن به رویش بسته است.

چه خودخواهی غم انگیزی است اینکه باور کنیم باورهای ما باورهای پاینده اند که بر واقعیت محیط اند. دست از این باور که برداریم مقام امن را یافته ایم.

نمایه کاربر
Myself

پست توسط Myself »

uta نوشته شده:
Roghaye_M نوشته شده:

من همه چیزایی که خودش گفته بودو نوشتم smile072
منو هم تو کار و بارتون راه میدین؟ smile039
نه خوب تو نتیجه گیری رو خودت کردی دیگه.فقط من نمی فهمم چرا ؟مثلا چرا به اضافه ی 1؟کِی از یکسان شدن جرم پیستون ها استفاده می کنیم؟بعدِ اینکه 1300144 جواب داد خوبه یه سوال از مرحله ی دوم بزارم؟
باید آن شوی که هستی...

نمایه کاربر
1300144

سپاس: 79

پست توسط 1300144 »

برای حل, زمانی‌ که متوجه شدیم اختلاف ارتفاع ۰.۲ که اینجا ممکن نیست،جواب به دست میاد.چون گاز تو یه سیلندر جمع می‌شه و چون قطر سیلندر بزرگ ۲ برابر قطر سیلندر کوچکِ به اندازهٔ نصف ارتفاع سیلندر بزرگ صعود داریم که در کّل می‌شه ۰.۳.

باشه،من صبحا میرم شما بده ظهرا..اول کارم سیب زمینی‌ خوب میدیم با سود کم, مشتری که جور شد میریم اتو اشغال میگیریم با سود۲۰۰%(راز موفقیت)
آخرین ویرایش توسط 1300144 شنبه ۱۳۹۱/۱/۵ - ۰۰:۱۶, ویرایش شده کلا 1 بار
گرم بیایی و پرسی چه بردی اندر خاک؟ .................... ز خاک نعره برآرم که آرزوی تو را

نمایه کاربر
uta

نام: مهسا

سپاس: 136

پست توسط uta »

Roghaye_M نوشته شده:نه خوب تو نتیجه گیری رو خودت کردی دیگه.فقط من نمی فهمم چرا ؟مثلا چرا به اضافه ی 1؟کِی از یکسان شدن جرم پیستون ها استفاده می کنیم؟
uta نوشته شده:من همه چیزایی که خودش گفته بودو نوشتم smile072
smile044 smile039
قبلا هم سوالارو خونده بودم هم کار کرده بودم واسم تکراری بود smile072
Roghaye_M نوشته شده:بعدِ اینکه 1300144 جواب داد خوبه یه سوال از مرحله ی دوم بزارم؟
آره خوبه ممنون smile124
اما لطفا تا صبح کسی جواب نده smile039
جانی که اطاعت میکند، پیش از آن که دلیلی در میان باشد قضاوت میکند، در ادراک ثمر بخش و آموختن به رویش بسته است.

چه خودخواهی غم انگیزی است اینکه باور کنیم باورهای ما باورهای پاینده اند که بر واقعیت محیط اند. دست از این باور که برداریم مقام امن را یافته ایم.

نمایه کاربر
Myself

پست توسط Myself »

1300144 نوشته شده:برای حل, زمانی‌ که متوجه شدیم اختلاف ارتفاع ۰.۲ که اینجا ممکن نیست،جواب به دست میاد.چون گاز تو یه سیلندر جمع می‌شه و چون قطر سیلندر بزرگ ۲ برابر قطر سیلندر کوچکِ به اندازهٔ نصف ارتفاع سیلندر بزرگ صعود داریم که در کّل می‌شه ۰.۳.

باشه،من صبحا میرم شما بده ظهرا..اول کارم سیب زمینی‌ خوب میدیم با سود کم, مشتری که جور شد میریم اتو اشغال میگیریم با سود۲۰۰%(راز موفقیت)
خیلی ممنون بابت جواب smile072
دوم اینکه بله منم موافقم فقط وانت از شما smile039
باید آن شوی که هستی...

نمایه کاربر
Myself

پست توسط Myself »

یه سوال از مرحله ی دوم المپیاد:

یک چرخ به شعاع r که محور آن افقی و ثابت است،چنان می چرخد که لبه ی زیرین آن با زمین تماس دارد.سرعت هر یک از نقطه های لبه ی چرخ v است.نقطه ی تمای چرخ با زمین(پایین چرخ) را با p و مرکز چرخ را با o نشان می دهیم.سنگی به لبه ی چرخ چسبیده و با آن می چرخد.در یک لحظه سنگ از چرخ جدا می شود.در این لحظه سنگ در نقطه ی Q است.چنان که زاویه ی op با oQ برابر θ است.این سنگ در نقطه ی s به زمین می خورد.شتاب گرانش را g بگیرید.تعریف می کنیم a=rg/v^2 و (L=(v^2/g

الف)برد این پرتابه(طول ps) بر حسب L و a و θ حساب کنید
ب)در L , a ی ثابت برد به ازای θ=θ0 بیشنیه می شود.معادله ای برای θ0 به دست آورید

+پس جوابشو فردا می فرستیم.
باید آن شوی که هستی...

نمایه کاربر
1300144

پست توسط 1300144 »

چی‌ شد؟؟ صبح قرار بود جواب بدین
گرم بیایی و پرسی چه بردی اندر خاک؟ .................... ز خاک نعره برآرم که آرزوی تو را

نمایه کاربر
Myself

پست توسط Myself »

1300144 نوشته شده:چی‌ شد؟؟ صبح قرار بود جواب بدین
خواستن که تا صبح کسی جواب نده منظور منم این بود که شب جوابشو ندیم بمونه برا فردا.که فرداش(یعنی امروز) کسی جوابی ارسال نکرد.شما اگه بلدین جواب بزارین من پاسخشو ندارم. smile072
باید آن شوی که هستی...

نمایه کاربر
1300144

پست توسط 1300144 »

من دیشب حلش کردم .حالا بمونید اگه کسی جواب نداد مینویسم

نمایه کاربر
Myself

پست توسط Myself »

از پرتابه چیزی نمیدونم.

تصویر

شکلی که براش کشیدم مشکلی نداره؟
باید آن شوی که هستی...

نمایه کاربر
1300144

پست توسط 1300144 »

Roghaye_M نوشته شده:از پرتابه چیزی نمیدونم.

[ تصوير ]

شکلی که براش کشیدم مشکلی نداره؟
شکلی که کشیدید یه مقداری باید تصحیح شه.یعنی راستای حرکت سنگ عمود بر راستای شعاع oq میشه
و البته بهتره برای بدست آوردن فرمول کلی، پرتابه رو از سمت چپ آزاد کنید.فکر کنم تجسمش براتون راحت تر شه

نمایه کاربر
Myself

پست توسط Myself »

شکلی که برای سوال قبل کشیدم اشتباه بود.هم ارتفاع رو اشتباه نوشتم و هم به تذکر دوستمون 1300144 "سوپاپ مربوط به سیلندر کم قطر پایین تر باید قرار بگیره دیگه" .این شکلو تصحیح کردم ارتفاعشم درسته:

تصویر
باید آن شوی که هستی...

نمایه کاربر
Myself

پست توسط Myself »

میشه جوابشو بزارید؟لطفا

نمایه کاربر
1300144

پست توسط 1300144 »

Roghaye_M نوشته شده:میشه جوابشو بزارید؟لطفا
بمونید یه نفر از کسا‌یی که المپیاد داره یا می‌خواد شرکت کنه یه جوابی‌ بده ..

راستی‌ مگه خودتون حلّش نکردید؟ جوابتونو بذارید smile072

ارسال پست