نور یا فقط یک تعریف؟؟؟ یک سوال

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
mostafaizadi

نام: مصطفی ایزدی

سپاس: 21

نور یا فقط یک تعریف؟؟؟ یک سوال

پست توسط mostafaizadi »

سلام
شاید خنده دار باشه برای بعضیا ولی خواهشا جواب بدید. smile001
نوری که در اطراف ما هستش رو در نظر بگیرید ..... مگه برای این که نور تولید بشه یا بهتر بگم برای این که به وجود بیاد نباید یک جسمی باسرعت نور حرکت کنه؟؟؟؟ خوب ما میدونیم که هیچ جسمی نمیتونه باسرعت نور حرکت کنه ، پس چه جوری میشه که نور به وجود میاد؟
مثال :
برای مثال ما یک سفینه داریم که اگر قدرتی معادل 30 کللو ژول بهش وارد کنیم به 50 درصد سرعت نور میرسه و اگر 30 کیلوژول دیگر هم به اون وارد کنیم باید به سرعت نور برسه ولی به 99/99 درصد سرعت نور میرسه برای همین نور تولید نمیشه ! smile032 smile024

نمایه کاربر
aramanesh

سپاس: 1

Re: نور یا فقط یک تعریف؟؟؟ یک سوال

پست توسط aramanesh »

نه ببین دوست عزیز شما دارین ماهیت نور را با سرعت نور اشتباه میگیرید .نور حالتی از نرژی هست که از لحظه مهبانگ به وجود اومده و از فوتون ها تشکیل شده . نور یک سری رفتار های مشخص داره و هر جسم داغی مه به دمای مشخصی برسه میتونه از خود به علت گرماش نور بتابونه ؛ ولی شما دارین میگین که اجسام باید برسن به سرعت نور و .. که اصلا نیازی نیست یعنی با توجه به این توضیحات درسته که اگر جسمی به سرعت نور برسه با جرم بی نهایت مانند نور میشه ولی دوست عزیز این که لازمه وجود نور نیست . فکر کنم با این توضیحات متوجه شده باشی اشتباهت را درسته ؟
من آرینم . عاشق نجوم و فیزیک . خوشحال هم میشم که به وب من درباره فیزیک و نجوم سر بزنین .
http://tazehaieelm90.persianblog.ir/
حکایتیست این دور گردان ......

نمایه کاربر
mostafaizadi

پست توسط mostafaizadi »

من کاری به ماهیت نور یا سرعتش ندارم من می گم برای این که جسمی به نور تبدیل بشه باید به سرعت نور برسه ولی این در حالیه که هیچ جسمی نمیتونه به سرعت نور برسه . برای مثال همون مثال بالایی : ما یک سفینه داریم که اگر قدرتی معادل 30 کیلو ژول بهش وارد کنیم به 50 درصد سرعت نور میرسه و اگر 30 کیلوژول دیگر هم به اون وارد کنیم باید به سرعت نور برسه ولی به 99/99 درصد سرعت نور میرسه برای همین نور تولید نمیشه ! smile012

نمایه کاربر
MA.Emadi

سپاس: 110

پست توسط MA.Emadi »

همون طور که دوستمون aramanesh گفت اصلا احتیاج نیست که نور به اون طریق ایجاد شه! هر جسم داغی از خودش امواج الکترومغناطیس منتشر میکنه! شما وقتی یک میله رو داغ میکنید به رنگ سرخ در میاد! خوب میله داره نور سرخ رنگ تولید میکنه دیگه! لامپ مگه چجوری نور تولید میکنه؟! تنگستن داغ میشه و این انرژی گرمایی رو بصورت نور منتشر میکنه! پس نور از راه های دیگه ای بجود میاد!
STS-135

نمایه کاربر
mostafaizadi

پست توسط mostafaizadi »

من گفتم برای این که جسمی به نور تبدیلب شه نه نور تولید بشه . خوب این خیلی ضایعه که اونجوری هم نور تولید میشه . smile012 توجه کنید برای این که جسم به نور تبدیل شه .. smile032

نمایه کاربر
MA.Emadi

سپاس: 110

پست توسط MA.Emadi »

نوری که در اطراف ما هستش رو در نظر بگیرید ..... مگه برای این که نور تولید بشه یا بهتر بگم برای این که به وجود بیاد نباید یک جسمی باسرعت نور حرکت کنه؟؟؟؟ خوب ما میدونیم که هیچ جسمی نمیتونه باسرعت نور حرکت کنه ، پس چه جوری میشه که نور به وجود میاد؟
شما همچین سوالی پرسیدید که چجوری میشه که نور تولید شه بدون اینکه جسم به سرعت نور برسه ما هم گفتیم نور از اون طریق تولید نمیشه! حالا اگه دارید سوالتونو عوض میکنید و اینکه گفته ما ضایع است اون بحثش جداست!
و بنده هم در مورد سوال جدیدتون نمیدونم چطوری میشه از جسمی که هیچ وقت به سرعت نور نمیرسه نور تولید کرد. دیگران نظر بدن ببینیم چی میشه!
STS-135

ارسال پست