برترین تصاویر علمی هفته

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
mahboobeh

محل اقامت: رامسر

عضویت : یک‌شنبه ۱۳۸۷/۲/۲۲ - ۲۰:۰۷


پست: 1431

سپاس: 373

جنسیت:

تماس:

برترین تصاویر علمی هفته

پست توسط mahboobeh »

برترین عکس های هفته ای که گذشت به انتخاب پاپ ساینس، شامل جداشدن تکه ای از یخچال طبیعی پیترمان از ساحل گرینلند، دوربین هایی که با چشمک عکس می گیرند و یک پای مصنوعی پیشرفته می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر،‌ اخیرا نمایشگاهی در لندن به نام ابرانسان برگزار شده که به بررسی روش های بهبود و اصلاح وضعیت بدن انسان می پردازد.

این پای مصنوعی شبیه همان پایی است که ورزشکار المپیکی – اسکار پیستوریس – از آن در بازی های المپیک 2012 لندن استفاده خواهد کرد.
تصویر
پای المپیکی
گوگل مدتی بود که نمایش عکس های خیابانی قطب جنوب را محدود کرده بود. اما در هفته ای که گذشت عکس های تازه ای از این قاره شگفت انگیز در اختیار علاقه‌مندان قرار داد.
تصویر
دورنمای قطب جنوب
نمای فوق العاده ای از داخل شاتل انترپرایز که در مراسم رونمایی از شاتل پاویلیون در موزه فضا گرفته شده است.
تصویر
شاتل پاویلیون
طوفانی که با سرعت زیادی به سمت نیویورک در حرکت است این شهر را با بارش قابل توجهی مواجه می سازد. این عکس از فاصله ای زیاد و از داخل هواپیما گرفته شده است.
تصویر
طوفان در راه آمریکا
ناسا به تازگی سیاره ای کوچک و بخار اندودی پیدا کرده که تنها 33 سال نوری با ما فاصله دارد. این سیاره دو سوم اندازه زمین است و به علت دمای هزار درجه ای فارنهایت و نزدیکی زیاد به خورشید فاقد حیات است.
تصویر
سیاره ای بخاراندود خارج از مدار خورشید
یخچال طبیعی پیترمان که از ساحل گرینلند جدا شد قطعه ای دیگر از خودش را دست داد و یک کوه یخ شناور ایجاد کرد. ناسا از لحظه این جدایی عکسبرداری کرده است.
تصویر
یخچال طبیعی پیترمان
چه کسی فکرش را می کرد حشرات بدبویی که همیشه از آنها فراری هستیم از تخم هایی به این زیبایی به وجود آمده باشند؟ این عکس رتبه ششم رقابت های عکس برداری دیجیتال بایواسپیس را از آن خود کرده است.
تصویر
تخم حشرات
عکسی شگفت انگیز از لحظه فرستادن یک موشک به فضا. در این عکس، فضاپیمای سایوز فضانوردان روسی، ژاپنی و آمریکایی را از پایگاهی در قزاقستان به فضا می فرستد.
تصویر
پرتاب سایوز
دوربینی که در نگاه اول شبیه لنز دوربین به نظر می رسد توسط یک دانشجوی جوان رشته هنر طراحی شده است. این دوربین قابلیت های زیست سنجی دارد و با حرکت چشم کار می کند. این دوربین تنها با یک چشمک عکس گرفته و می تواند فضای اطراف و بالای خود را نیز نشان دهد.
تصویر
دوربین های جادویی

ارسال پست