دانشجوی ترم 6 فیزیک اتمی پیام نور هستم

مدیران انجمن: parse, javad123javad

pesar_ariyaie

نام: یوسف

دانشجوی ترم 6 فیزیک اتمی پیام نور هستم

پست توسط pesar_ariyaie »

سلام دوستان من دانشجوی ترم 6 فیزیک اتمی پیام نور هستم.تاحالا 5 ترم مشروط شدم.این رشته رو دوست دارم ولی نمیفهممش. بهم بگین چطوری بخونم مشکل از کجاست؟؟؟؟؟ smile079

نمایه کاربر
هرمز پگاه

محل اقامت: پاريس

سپاس: 978

تماس:

Re: کمکم کنید!!!!

پست توسط هرمز پگاه »

از هرجای زیان که برگردید سود است.
خرد، زنده ی جــاودانی شنــاس
خرد، مايه ی زنــدگانی شنــاس
چنان دان هر آنكس كه دارد خرد
بــدانــش روان را هــمی پــرورد

نمایه کاربر
Azinkm

سپاس: 19

پست توسط Azinkm »

صرفا برای فیزیک اتمی نمیگم . من فیزیک رو اینطوری میخونم :
چندین منبع برای فصل مورد نظر کنار دستم قرار میدم بعد شروع میکنم با زبون خودم برای خودم جزوه مینویسم
طوری که یه جزوه کامل با تمام نکات از تمام کتب در اختیار داشته باشم بعد به همین ترتیب مسائلش رو طبقه بندی میکنم و برای خودم راهکار حل مسئله هاش رو مینویسم.
کلا با این تیپ میشه دروس فهمیدنی رو توی ذهن تثبیت کرد .
البته هر فردی به شیوه خاص خوش درس میخونه ...

نمایه کاربر
اماتور

سپاس: 2151

تماس:

پست توسط اماتور »

هر جزوه ای یا درسیو که میخونی برای خودت یا اصلا با کمک کسی برا خودت انالیزش کن

همونطور که Azinkm گفت نکته برداری و فیش برداری کن تمامی مطالب رو باز و اجزاشو جدا کن

و قسمتایی که متوجه نمیشیو برای خودت توضیح و دنبال مشکل بگرد

تمامی نکته ها و ریز مطالب رو یادداشت کن حتما کمکت میکنه

smile072

سعیده عاشق فیزیک؟

نام: سعیده

محل اقامت: مرند

سپاس: 38

پست توسط سعیده عاشق فیزیک؟ »

دس و پام سست شد.به موقع درساتونو بخونید وقت کم نمیارید چون منم ترم 6 رشته فیزیک تو پیام نور هستم و کتابا سنگین و پرحجم هستند.پیشنهاد میکنم تو میانترما شرکت کنید و پایانترم دچار دردسر نشید.

نمایه کاربر
ویستاM

سپاس: 351

پست توسط ویستاM »

ببخشید مگه توو پیام نور بعد چند ترم مشروطی اخراجی؟!
توو دانشگاه ما که بعد3 ترم خدافظ!!!! smile039

اما درمورد سوالتون!تا وقتی شما خودتو نشناختی وارد هیچ رشته ای نباید بشی اما حالا که شدی باید بگم راجب رشته های دیگه تحقیق کن دوست داشتن صرف کافی نیست برای فیزیک خوندن و یه فیزیکدان بودن نیازمند هوش و استعداد در این رشته ای پ!
شاید شما برای رشته ی دیگه ای ساخته شدی خودت خبر نداری!بیش ازین وقت تلف نکن چون حتی اگه با روشهایی که دوستان گفتن لیسانسه رو بگیری بازم ازخودت راضی نیستی...
دو روز دنیا ارزش راه اشتباه رفتنو نداره!این نظر منه ولی میتونی با پیگیری و زحمت خیلی خیلی خیلی زیاد موفق بشی!
smile038

فیزیک را برای اینکه ارزش خواندن دارد بخوانید!
جهان به حق مدیون ملت و ملیت ایرانی است
با افتخار و غرور ایرانی ام بر سر جهانیان فریاد میزنم که:
من نواده ی کوروش کبیرم

ehsan fn

سپاس: 1

Re: دانشجوی ترم 6 فیزیک اتمی پیام نور هستم

پست توسط ehsan fn »

در جواب ویستاM بگم اگر فیزیکو بی خیال شدید بدبخت میشید چون این یعنی ترس و بدبختی و آخر دانشگاه و درس اگر از این رشته با دلایل خود ساخته جدا شدید در هیچ رشته ای موفق نمیشید اونجام یه دلیل برا درس نخوندن هست حتما.
به نظر منazin درست میگه اگر اینطور عمل کنی موفق میشی.

mars_301

سپاس: 2

پست توسط mars_301 »

سلام
دوست محترم شايد شما انتخاب واحد درستي نداشته باشي . در غير اينصورت روش دوست گرامي azinkm رو امتحان كن .مطمئن باش موفق مي شي ان شاء الله.

Hooman kh

نام: هومن خدایاری

محل اقامت: تهران

سپاس: 62

تماس:

پست توسط Hooman kh »

ماااااااااااااااااا واقعا 5 ترم مشروط شدی کسی کاری باهات نداره اخراجی چیزی؟؟؟؟

pesar_ariyaie

نام: یوسف

پست توسط pesar_ariyaie »

دوستان از راهنمایی هاتون ممنونم...ب هر حال هر کسی مشکلاتی در زندگیش داره و نمیتونه ذهنش و روی یک چیز متمرکز کنه در جوابه دوستی ک گفتن این رشتر و ول کنم باید بگم من هیچوقت همچین اشتباهی نمیکنم و تا آخر این رشتر و میرم.چون دوستش دارم ولی چون راه فهمیدنشو نمیدونستم خوب درک نمیکردم موضوعات و دوست عزیز پیام نور برای کسانی مثل ما هست ک مجبوریم کار کنیم و درس بخونیم...شاید شما شرایط درس خوندن براتون فراهمه و راحت درس میخونید ولی من مشغله ی زیادی دارم امیدوارم موفق باشید...

phiziclover

سپاس: 34

پست توسط phiziclover »

اگر چنین اتفاقی برای شما پیش امده است بدانید که در مفهوم کلی درس ها اشکال دارید ودرس ها گذشته را تجزیه تحلیل سپس به قول دوستمون اون ها رو انالیز کنید
من نمی دانم که جهان مرا چه می داند؟ اما من خود را مانند کودکی می بینم که در کنار ساحل سرگرم بازی است و گاه و بیگاه با یافتن سنگ ریزه ها و یا گوش ماهیهای زیباتر و صافتر از حد معمول، خوشحال می شود؛ حال آنکه اقیانوس بزرگ حقیقت همچنان کشف نشده پیش رویم گسترده است.((آیزاک نیوتن))

cosmics

سپاس: 4

پست توسط cosmics »

دوست عزیز بهتون پیشنهاد ممیکنم که اولا سعی کنین سر کلاس کاملا درس رو متوجه بشین واگر جز اون دسته از آدمایین که خودتون تو خونه باید بخونین تا بفهمیم بلافاصله سر اولین فرصت رو مطالب فکر کنین ثانیا مرحله ی دوم که خیییییلی مهمه تمرینه واقعا این که میگن تمرین آدمو استاد میکنه درسته تمرینای طبقه بندی شده ازآسون به سخت من حتی دوستانی دارم که جز دانشجویان بسیار موفق کشورن و با استفاده از حل تمرین درسو یاد میگیرن اولین باری که داری میخونی زیاد سخت نگیر اگرم چیز زیاد نفهمیدی مهم نیس برو سراغ تمرین و سعی کن حتما مثالا رو خودت حل کنی حتی اگه واسه یه سوال ساعت ها طول بکشهموفق باشی

نمایه کاربر
quasar

سپاس: 44

پست توسط quasar »

مطمئنی با علاقه خودت رفتی؟ بعضی وقت ها بعضی ها با تشویق دیگران علاقه مند میشن ولی جلوتر که میرن به مشکل برمی خورن....
بشر بخشی از یک کل است،کلی که ما آن را کائنات می نامیم.بشر بخشی محدود شده در زمان و فضا است.

" آلبرت انیشتین"

user8604

سپاس: 877

پست توسط user8604 »

pesar_ariyaie نوشته شده:سلام دوستان من دانشجوی ترم 6 فیزیک اتمی پیام نور هستم.تاحالا 5 ترم مشروط شدم.این رشته رو دوست دارم ولی نمیفهممش. بهم بگین چطوری بخونم مشکل از کجاست؟؟؟؟؟ smile079
با عرض خسته نباشید باید بگم بابا دمت گرم!
smile022

نمایه کاربر
آرژنا

نام: نسرین آذری

سپاس: 153

پست توسط آرژنا »

من میخواستم تجربه ی شخصی خودمو بگم البته به دوستایی که تازه میخوان فیزیکو شروع کنن!
وقتی من تازه میخواستم فیزیکو انتخاب کنم با یه دانشجوی دکترای فیزیک مشورت کردم و اون گفت
«حتی توی مشکل ترین شرایطم از حل المسائل استفاده نکن.مدت ها روی مسئله فکر کن ولی سراغ حلش نرو اینطوری برای خودت به یه سبک میرسی»
البته شاید این خیلی کلیشه باشه ولی عمل بهش مهمه.من واقعا به حرف اون دوستم رسیدم.
همه این جمله رو میگن ولی من میبینم متلا خیلی از بچه های دانشگاهمون (حتی اونا که با رتبه ی دو رقمی اومدن دانشگاه) اول ترم به جای خود کتاب میرن حل المسائلشو میخرن.به نظر من این کار یه ظلم بزرگ در حق خودشون و وقتشون و انرژیشونه.
فرقی نمی کند گودال کوچک آبی باشی یا دریایی بیکران
زلال که باشی
آسمان در توست!

ارسال پست