يه سوال عجيب در مورد سياه چاله ها لطف كنيد جواب بدين هر چي به ذهنتون رسيد

مدیران انجمن: parse, javad123javad

samanta_ict

سپاس: 6

پست توسط samanta_ict »

دوستا اگر دو سياه چاله در مرز ربايش همديگر قرار بگيرند چه اتفاقي خواهد افتاد هر كي هر چي به ذهنش مي رسه بگه شايد درست بود ولي نگين همديگر را مي بلعند چون عواقب وحشتناكي داره و اگر گفتين پيش بيني خود را براي بعد از اين واقعه نيز مطرح كنيد

نويد قاءمي

پست توسط نويد قاءمي »

با سلام

1) هر سياهچاله اي كه داراي نيروي گرانشي بيشتري باشه سياهچاله ي ديگر رو كه گرانش كمتر داره مي بلعه.....!!! ولي نمي دونم در اين حالت چه اتفاقي ميفته ؟
فكر مي كنم وقتي اونو ميبلعه از خودش اشعه X منتشر ميكند ولي اين انتشار اشعه X در مقايسه با اشعه ي X كه هنگام بلعيدن ديگر اجسام منتشر ميكنه فرق ميكنه ..... شايد هم اشعه ديگري منتشر كنه .....

2) فرض كنيد هر دو داراي گرانش برابر باشند و به سوي هم حركت ميكنند ....
در اين هنگام چون داراي گرانش برابري هستند يك ميدان الكترومغناطيسي قوي بين خودشون ايجاد ميكنند كه يا اونا رو از هم دور ميكنه يا باعث در هم فرورفتن آنها ميشود كه اگر در هم فرو بروند در نتيجه شكسته شدن اون ميدان قويه كه به وجود اومده بود .........

چند تا سوال هم پيش مياد كه:

1) آيا تكينگي اين دو سياهچاله در سياهچاله نهاءي از بين ميرود يا به يك تكينگي بزرگتر يا كوچكتر تبديل مي شوند؟
2) آيا اين سياهچاله پايداره يا ناپايدار؟
3) پس از در هم فرو رفتن آيا چگالي سياهچاله ي نهايي افزايش مي يابد يا كاهش؟ دماي آن چطور ؟

در ضمن آقاي آشويس من به اطلاعاتي در مورد ماتريس هاي زير اتمي نياز دارم. لطفا اگر ميشه يه منبع معرفي كنيد و ........

با تشكر....

موفق و پيروز باشيد ....!!!!

نمایه کاربر
گالیله

محل اقامت: ایران

سپاس: 3

پست توسط گالیله »

به نظر من دو سياهچاله اگر در ميدان جاذبه ي هم قرار گيرند باهم ادغام ميشوند ويك ابر سياهچاله را تشكيل ميدهند. :P :P :P
موفق باشید!

samanta_ict

پست توسط samanta_ict »

باب اگر نيروي جاذبه ي هر دوي آنها برابر بود چه ميشود ممكن است همديگر را نابود كنند بعد از اين نابودي چه ميشه چه مقدار انرژي آزاد ميشه دوستان به نظر من بحث بسيار توپي هست لطف كنين هر چي به ذهنتون رسيد بگين البته منطقي

Don Bardiya

سوال در مورد سياه چاله

پست توسط Don Bardiya »

سياه چاله كوچكتر با ديدن بزرگتره مي گويد: دورت مي گردم و......

samanta_ict

پست توسط samanta_ict »

نمك دون بحث علمي هست واقعا برات متاسفم

نمایه کاربر
Fworshipper

پست توسط Fworshipper »

اگر فرض كنيم دو تا سياه چاله با گرانش يكسال به هم نزديك بشن(كه من در اين مورد شك دارم)در برخورد با همديگه طبيعتا خنثي مي شن و چيزي كه باقي مي مونه مي تونه يه جرم جديد باشه..
F=G(m1*m2)/r^2
براي ديدن خورشيد هم بايد مشعلي افروخت ؟!

بشيربيوه راهي

پست توسط بشيربيوه راهي »

سياه چاله ها قدرتي دارندكه با نزديك شدن به يك ستاره اونو به درون خود ميكشد
هنگام نزديك شدن به يكديگرهر كدام كه قدرت زياديتري نسبت به ديگري داشته باشه معيار بلعيدن است

نمایه کاربر
گالیله

محل اقامت: ایران

پست توسط گالیله »

من به یک جواب کامل تر از جواب قبلم دست یافتم:اگر دو سیاهچاله متوسط باشند(با نیرو ی برابر) بعد از ادغام به یک سیاهچاله ی بزرگ تبدیل میشوند اما اگر بزرگ باشند پدیده ای اتفاق میافتد شاید یک انفجار قوی انتشار نیروی زیاد. 8) 8) 8)
موفق باشید!

نمایه کاربر
black hole

محل اقامت: اصفهان

سپاس: 8

تماس:

پست توسط black hole »

با سلام
اگه منظور شما برخورد دو سياهچاله به همه , جديدا سازمان فضايي ناسا موفق شد برخورد دو سياه چاله را با سوپرکامپيوتر شبيه سازي کند و نظريه نسبيت عام انيشتين را بيازمايد. کيهان‌شناسان معتقدند اين نيروي عظيم گرانشي آنچنان زياد است که با مجموع انرژي حاصل از نور تمام ستارگان عالم برابر است، به گونه‌اي که اين پديده از نظر انرژي حاصل از آن، پس از نظريه انفجار بزرگ دومين نيروي عظيم کيهان تلقي مي‌شود.
كه عكسي هم در اين رابطه دارم اما نمبدونم چه طوري اينجا بذارمش.
بر اساس نسبيت عام اگر دو سياهچاله به هم برخورد كنن نيروي گرانشي قوي اي بوجود مياد
و من فكر ميكنم با برخوردشون به هم يه سياهچاله بزرگتر بوجود مياد

نظر بديد. ممنون:wink:

en

پست توسط en »

من فكر مي كنم كه براي مدتي (بستگي به سرعت حركت ان ها دارد)جلوي قسمتي از فعاليت هم را مي گيرند.

باران(ف)

پست توسط باران(ف) »

به نام او

سلام دوستان
در هم فرو ميروند ويك سياهچاله ي بزرگ تشكيل مي شود.
ايني كه مي نويسم توسط استيون هاوكينگ اثبات شده و اسمش قانون دوم ديناميك است:
ناحيه ي افق رويداد (مرز سياهچاله) ميتواند ثابت بماند يا بزرگتر شود ولي هيچ گاه نمي تواند كوچكتر شود اگر دو يا چند سياهچاله به هم برخورد كنند و يك سياهچاله تشكيل دهند ناحيه ي افق رويداد جديد بزرگتر يا مساوي با جمع افق رويداد هاي قبلي خواهد بود . يك سياه چاله نمي تواند هر چند هم بر خورد شديدي داشته باشد كوچكتر شود يا به دو سياه چاله تقسيم شود .
اميدوارم جواب سوالتون رو گرفته باشين.

نمایه کاربر
Fworshipper

پست توسط Fworshipper »

من قبول ندارم.
چرا افق رويدادش نمي تونه كمتر بشه؟
من مي گم مي شه.
---
سياه چاله بگو ببينم كدوم نيروي عظيم گرانشي زياده؟مگه تمام انرژي هاي حاصل از نور ستاره ها محاسبه شده كه حالا مي گي باهاش برابره؟
دوستان توجه كنيد چيزي كه زياد و زود زود عوض مي شه صفحات اينترنتي است.بهتره با قانون هاي شناخته شده و با علم و تخيل خودتون جواب بدين.
ممنونم
براي ديدن خورشيد هم بايد مشعلي افروخت ؟!

en

پست توسط en »

من هم قبول دارم واسه همين جواب قبلي را دادم

شادي

محل اقامت: کرج

پست توسط شادي »

با سلام
افق رويدادش نمتونه كوچكتر بشه بخاطر اينكه وقتي دو سياهچاله در هم ادغام مي شوند جرم سياهچاله ي جديد و انتروپي ان افزايش مي يابد و افق رويداد هم كه در واقع همان انتروپي سياهچاله ميباشد يا با جمع افق رويداد دو سياهچاله ي قبلي برابر است ويا از ان بزرگتر (در واقع وقتي ما افق رويداد را اندازه ميگريم داريم انتروپي سياهچاله را اندازه ميگريم)
زندگي طولش مهم نيست عرضش مهم است

ارسال پست