شروع فیزیک

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
parsa_hupaa

سپاس: 1

شروع فیزیک

پست توسط parsa_hupaa »

با سلام بنده م.پ.ز هستم
چندین سوال در مبحث فیزیک دارم
1-من الان 14 ساله هستم کتابای استفان هاوکینگز میچیو کاکو و کپلر والبرت انیشتین را کامل خوانده وبلد هستم وحالا دارم جلد 1-2 فیزیک هالیدی را میخوانم میخواستم بپرسم ایا کتب دیگریمانده که نخوانده باشم
2-منابع مور د نیاز برای سمپاد دبیرستان
2-فیزیک ارزش فوق دکترا تو ایرانو داره؟(شغلی براش هست)
با تشکر
smile103 :wink: :wink: :wink:

نمایه کاربر
Amir75

سپاس: 78

Re: شروع فیزیک

پست توسط Amir75 »

nima engineer نوشته شده:اخه اگر شغل داشت که همه فیزیکدانا معلم نمیشدن که معمولا یا معلم میشی یا استاد دانشگاه اخرش
این چه حرفیه مگه معلمی واستادی شغل نیست؟!!!!!!!! smile029
ادم که نباید به همچی به دید پول نگاه کنه smile017
امیدواری به خداوند، ارزشمندترین چیزها و نردبان عزت است. "امام جواد(ع)"

سرگشته بودن در وادی امید، بهتر از بدبینی است. "ویل دورانت"

Genus

نام: حبيبي

سپاس: 1

پست توسط Genus »

سلام
من سوالي داشتم
چگونگي آريش فضاي چهاربعدي (فضا-زمان)در نسبيت عام چگونه است
با تشكر
م.ر.حبيبي 15 ساله از رشت

White

سپاس: 211

پست توسط White »

parsa_hupaa نوشته شده:با سلام بنده م.پ.ز هستم چندین سوال در مبحث فیزیک دارم 1-من الان 14 ساله هستم کتابای استفان هاوکینگز میچیو کاکو و کپلر والبرت انیشتین را کامل خوانده وبلد هستم وحالا دارم جلد 1-2 فیزیک هالیدی را میخوانم میخواستم بپرسم ایا کتب دیگریمانده که نخوانده باشم 2-منابع مور د نیاز برای سمپاد دبیرستان 2-فیزیک ارزش فوق دکترا تو ایرانو داره؟(شغلی براش هست) با تشکر smile103 :wink: :wink: :wink:

من سمپادی هستم(یعنی بوودم)
منابع آزمون سمپاد :
کتاب درسی(درک خیلی عمیق)
البته اگه یه تسلط نسبی هم روی مباحث سال اول دبیرستان داشته باشی دیگه عالی میشه

5728

نام: مريم رستمي

پست توسط 5728 »

عشق بوجود آورنده اعمال زیباست.اگر با تمام وجود و نهایت تمرکز وارد فیزیک بشوید مطمئنا از چیزهایی سر در میارید که می تونه شمارو جاودانه کنه این رو بدونید فیزیک برای مال و ثروت نیست ولی چیزهایی در فیزیک هست که به پیشرفت منتهی می شود.
پیشنهاد میکنم یه سر به سایت دانشگاه MIT بزنید و کتابهای درسی اونجا رو پیدا کنید و مطالعه کنید smile020

نمایه کاربر
ویستاM

سپاس: 351

پست توسط ویستاM »

parsa_hupaa نوشته شده:1-من الان 14 ساله هستم کتابای استفان هاوکینگز میچیو کاکو و کپلر والبرت انیشتین را کامل خوانده وبلد هستم وحالا دارم جلد 1-2 فیزیک هالیدی را میخوانم میخواستم بپرسم ایا کتب دیگریمانده که نخوانده باشم
ابتدا بفرمایید منظورتون از کامل خوندید چیه؟فقط به صورت تئوری یا ریاضیاتی؟
با سنی که دارید بعیدمیدونم ریاضیتون در حد عالی باشه
ریاضیتون در چه حدیه؟
توصیه میکنم بدون پایه مناسب و صرفا به جهت اطلاعات تئوریک ناقص که دست و پای شما رو میگیره پیش نرید.
به جهت اینکه اگه پایه خوبی نداشته باشید و استاد مطمئنی که مباحثو درست یادتون بده شبیه کسی هستید که داره از نربون بالامیره اما با دستهاش و وقتی به بالا میرسید با اینکه رسیدید ولی ارزشمند نیست و شاید حتی دستتون خسته بشه و نتونید وزن سنگین و حجیم مطالبو تحمل کنید
(البته اگه اینطور نیست شما فوق العاده ای و باید تحت اموزش خاص قراربگیری دوست من)
parsa_hupaa نوشته شده:2-منابع مور د نیاز برای سمپاد دبیرستان
دوستان پاسخ دادند
parsa_hupaa نوشته شده:2-فیزیک ارزش فوق دکترا تو ایرانو داره؟(شغلی براش هست)
فکرکردن به فوق دکتری عالیه اما توجه کنید مسیر حرکت مهمه نه قله
بعلاوه همیشه هدفهای بزرگتونو خورد کنیدو برای اهداف کوتاه مدت نقشه بکشید اولین فکرشما باید رفتن به مدارس خوب در دوره ی دبیرستان و درک عمیق مفاهیم کتاب درسی باشه
در مرحله بعد کنکور و ورود به دانشگاه و تازه این اول کاره چون در دانشگاه اتفاقات متفاوت تری به نسبت دبیرستان در انتظارشماست
برای موفق شدن دیدتونو بلند ، نقشه هاتونو کوتاه مدت و عملی و اعمالتونو حساب شده و ازپیش تعیین شده تعریف کنید،ازقدیم هم گفتند سنگ بزرگ علامت نزدنه
اینها رو نگفتم که احساس کنید از پسش بر نمیاید ودوستان دیگه مطالب خوبی گفتند ولی جای این صحبتها هم کم بود
موید باشید
جهان به حق مدیون ملت و ملیت ایرانی است
با افتخار و غرور ایرانی ام بر سر جهانیان فریاد میزنم که:
من نواده ی کوروش کبیرم

Hooman kh

نام: هومن خدایاری

محل اقامت: تهران

سپاس: 62

تماس:

پست توسط Hooman kh »

parsa_hupaa نوشته شده:با سلام بنده م.پ.ز هستم
چندین سوال در مبحث فیزیک دارم
1-من الان 14 ساله هستم کتابای استفان هاوکینگز میچیو کاکو و کپلر والبرت انیشتین را کامل خوانده وبلد هستم وحالا دارم جلد 1-2 فیزیک هالیدی را میخوانم میخواستم بپرسم ایا کتب دیگریمانده که نخوانده باشم
2-منابع مور د نیاز برای سمپاد دبیرستان
2-فیزیک ارزش فوق دکترا تو ایرانو داره؟(شغلی براش هست)
با تشکر
smile103 :wink: :wink: :wink:
دوست عزیز کتاب هایی که خوندی اصلا کاربردی نیستن فعلا برای شما زوده ولی باید درک ریاضیاتی بالایی داشته باشین تا بتونین کتاب هایی که واقعا برای فیزیک هستن رو مطالعه کنید.مثلا کتاب نسبیت نوشته البرت انشتین برای این کتاب شما باید درک ریاضیاتی از تانسور داشته باشین.کتاب هایی رو که خوندین بیشتر جنبه علمی تخیلی داره اگه اشتباه نکنم همشون از انتشارات مازیار هستن.مثلا سفر در زمان مفهومی نیست که در فیزیک به طور جدی بررسی بشه فعلا پیشنهاد می کنم اگه به فیزیک علاقه دارین در المپیاد های فیزیک و نجوم شرکت کنید و بیشتر در مورد مباحث کتاب درسیتون تحقیق کنید.

ارسال پست