مدل جديدي در مورد ساختار دنيا

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
no-name

سپاس: 88

مدل جديدي در مورد ساختار دنيا

پست توسط no-name »

گروهی از دانشمندان آمریکایی مدل ریاضی جدیدی را توسعه داده اند که براساس آن جهان حاصل متلاشی شدن یک جهان دیگر است. فیزیکدانان موسسه فیزیک و هندسه جاذبه ایالت پن در آمریکا ، براساس این مدل جدید ریاضی نشان داده اند که منشاء هستی بیشتر از آنکه شبیه به یک انفجار بزرگ باشد، به پرش بزرگ شبیه است. این فیزیکدانان اذعان کرده اند که تئوری "انفجار بزرگ" که برپایه تئوری نسبیت انیشتن است، مدل بهتری برای توضیح درباره منشاء هستی است. این دانشمندان که نتایج تحقیقات خود را در مجله "نیچر فیزیک" منتشر کرده اند، با استفاده از مدل "حلقه گرانش کوانتوم" که یک ماشین زمان برپایه ریاضی است، به تئوری جدیدی دست یافتند که ترکیبی از جاذبه عمومی و فیزیک کوانتوم است. این دانشمندان در حقیقت به جای تئوری "انفجار بزرگ"، تئوری "پرش بزرگ" را پیشنهاد کرده اند.
شما دسترسی جهت مشاهده فایل پیوست این پست را ندارید.
دین افیون توده ها

نمایه کاربر
Reza.elf

نام: RezaGhaseBayati

محل اقامت: Tehran

سپاس: 14

تماس:

Re: مدل جديدي در مورد ساختار دنيا

پست توسط Reza.elf »

مباركه.......
من ندانم كه چرا شب تا سحر بيدارم/ از پي ديدار روي يار من بيمارم

من ندانم كه چه كرده رخ ماهت با ما/ تو كه ميبيني نگو با همه من ديوانه ام

r_sardary

نام: محمدرضا سرداری نژاد

سپاس: 3

پست توسط r_sardary »

هنوز نفهمیدیم انفجار بزرگ چیه باید بفهمیم تئوری پرش بزرگ چیه؟؟؟؟ عجب بدبختیه ها !!!!!! smile024 smile024 smile024

adroit

سپاس: 40

پست توسط adroit »

میتونی اطلاعات بیشتری بدی
حیات غفلت رنگین یک دقیقه ی حواست

سهراب

نمایه کاربر
kako

سپاس: 145

تماس:

پست توسط kako »

البته تئوری جدیدی نیست !!!
جهش بزرگ یا big bounce از چند نظر نسبت به بیگ بنگ برتری داره !
اول اینکه برای جهان ما هم یه پایانی رو در نظر میگیره ، یعنی میگه جهان ماهم به حد خاصی که رسید منقبض میشه و وقتی خیلی کوچک شد دوباره منبسط میشه و جهان بعدی رو به وجود میاره.
دوم اینکه همونطور که دوستان گفتند فرمول اصلی این تئوری ترکیبی از نسبیت و کوانتومه ( البته فکر کنم گرانش حلقوی کوانتوم خیلی عالی نباشه ! ) فرموله اصلی اون تو عکس زیر هست !
سوم هم اینکه طبق گفته ی یکی از فیزیکدان ها : اگر به جهان اطراف نگاه کنیم می بینیم که همه چیز ( شاید هم اکثر چیز ها ) ، به صورت چرخه ای هستند . یعنی مثل آب ( همون چرخه بارون و... که دوباره آب به دریا برمی گرده ) ، و این تئوری هم چنین مفهومی رو ارائه میده!وبه همین دلیل میگن شاید به ساختار آفرینش نزدیک تر باشه !
در کل تئوری های دیگه هم هست ( تئوری رادیکال ، ئوری تی برین و... ) که اطلاعاتی زیادی ، حد اقل به زبان فارسی ، در اختیار نیست .
اینم اون فرمولی که گفتم ، ولی دقیقا نمی دونم چه به چیه !! smile039

تصویر

r_sardary

پست توسط r_sardary »

یعنی اینکه یه جهانه دیگه ای از قبل بوده بعد منقبض و منبسط شده و این جهان بوجود اومده و اینکه کائنات هم این چرخه رو در پیش دارن؟
سوالی که من دارم اینه : پس چرا الان کائنات این چرخه رو در پیش ندارن؟ هممون میدونیم که هستی داره منبسط میشه و نه منقبض.پس الان که تضاد بوجود میاد ؟؟ smile032 smile032

no-name

سپاس: 88

پست توسط no-name »

r_sardary نوشته شده:یعنی اینکه یه جهانه دیگه ای از قبل بوده بعد منقبض و منبسط شده و این جهان بوجود اومده و اینکه کائنات هم این چرخه رو در پیش دارن؟
سوالی که من دارم اینه : پس چرا الان کائنات این چرخه رو در پیش ندارن؟ هممون میدونیم که هستی داره منبسط میشه و نه منقبض.پس الان که تضاد بوجود میاد ؟؟ smile032 smile032
ممکنه یه زمانی نیروی جاذبه بر انبساط جهان غلبه کنه و اون موقعست که انقباض شروع می شه! smile039 smile039
دین افیون توده ها

r_sardary

پست توسط r_sardary »

اگه روزی جاذبه بر انبساط جهان غلبه کنه و انقباض شروع بشه پس پیروی از مدل چرخه چی میشه؟ چرخه که میگه اول انقباض پیش میاد بعد انبساط smile030

adroit

پست توسط adroit »

فکر کنم منظورش این بود که جهان اونقدر انبساط پیدا میکنه وبعد منقبض میشه.ولی دلیل این انقباض بعد از انبساط چیه؟

سهراب

adroit

پست توسط adroit »

helalysabz نوشته شده:دلیلش تبدیل انرزی به گرما.یعنی همه انرژی که داره بر اثر عواملی تبدیل به گرما میشه
یعنی هرچقدر جهان بزرگتر میشه انرژی اش بیشتر میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سهراب

adroit

پست توسط adroit »

helalysabz نوشته شده:نه.بر اثر عوامل خاصی انرژی که موجب انبساط جهان میشه همش تبدیل به گرما میشه!
جالبه نه؟!
این اتفاق درآنی میوفته؟؟؟؟.به نظر من جذابیت مهبانگ رو نداره

سهراب

adroit

پست توسط adroit »

یه سوال دیگه. اگه همش جهان بوجود میاد ومثل یه چرخه است پس چرا ما زندگی گذشتمون رو یادمون نمیاد در حالی که همش داریم زندگی میکنیم ومیمیریم.بالا خره این چرخه باید از یه جااستارت خورده باشه نمیشه که همین طور مال خودش ااز اول بوده باشه(مثلا چرخه اب از ازل که همینطور نبوده.بعد از افرینش اب بوجود اومده)

سهراب

ارسال پست