تصاويري از تجهيزات نظامي عجيب و غريب!

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
نوآور

محل اقامت: اصفهان

سپاس: 1323

Re: تصاويري از تجهيزات نظامي عجيب و غريب!

پست توسط نوآور »

دو هواپيماي بدون سرنشين گلوبال هاوك در حال آماده شدن براي سوختگيري هوائي (با هر بار سوختگيري، بالاي 30 ساعت مداومت پروازي خواهند داشت):
شما دسترسی جهت مشاهده فایل پیوست این پست را ندارید.
ایران تبدیل شده به واحه ای دانشگاهی در میان یک برهوت صنعتی

نمایه کاربر
ostad eshgh

سپاس: 82

پست توسط ostad eshgh »

سلام
اگه ممکنه منبع یا منابع اطلاعاتی که قرار میدهید هم معرفی کنید

سپاس smile072
just keep going

نمایه کاربر
نوآور

پست توسط نوآور »

ostad eshgh نوشته شده:سلام
اگه ممکنه منبع یا منابع اطلاعاتی که قرار میدهید هم معرفی کنید

سپاس smile072
به روي چشم smile072

البته بعضيهاش رو به مرور زمان ، در رايانه بار گزاري كرده بودم كه منابعش را ندارم.

نمایه کاربر
Aryan_M

نام: آرین مخدومی

محل اقامت: مشهد

سپاس: 84

پست توسط Aryan_M »

بجای بتون نمی تونستن یک زیر دریایی پلاستیکی بزرگ بسازند؟ یعنی از یک نوع پلاستیک یا فایبرگلاس می ساختن بهتر بود. تازه پلاستیکی می ساختن زیر دریایی خیلی راحت بر جاذبه غلبه می کرد و باید تا می تونستن توش بار بزارن که سنگین بشه. مثلا می تونستن موتور خیلی سنگین بزارند با کلی تسلیحات و ادوات جنگی.
نمی شه میدان مغناطیسی حاصل از سنسور مگنتومتر رو با یک سری سیم پیچ داخل زیر دریایی خنثا کرد؟
تا جایی که من می دونم این مگنتو متر ها تغیر میزان انداکتانس کویل های سنسور رو به روش های مختلف اندازه گیری می کنن.
اگه یک سیستم مگنومتر در زیر دریایی باشه که میدان مغناطیسی سنسور رو تشخیص بده و دقیقا معکوسش برای خنثا سازی میدان در اطراف زیر دریایی میدان دیگری ایجاد کند خیلی خوب می شه.

اون ربات غاتل خیلی کالیبرش کوچیکه!

اون جت پرنده فکر کنم بیشتر یک ایده تفریحی باشه چون موتور جت خیلی پر مصرفه و اون آقا هم که آیرودینامیک نیست پس باید بر جاذبه غلبه کنه و با سرعت کم حرکت کنه و چون کوچیکه سوخت کمی می تونه حمل کنه پس شاید کلا 1-5 دقیقه با سرعت 100-200 کیلومتر در ساعت پرواز کنه و سوختش تموم شه. یعنی حدودا برد 100 کیلومتر. من قبلا یک مرد پرنده تو تلویزیون دیدم که یک جت پک بالدار داشت و باسرعت همین 200-300 تا حدود 1 دقیقه پرواز کرد. یا کمتر.

اون ربات حشره واقعیه یا فقط تصویر ساخته شدست؟؟؟؟؟!!!!!!!!! تا جایی که من می دونم همین چند سال پیش بشر تازه تونست ربات مگسی بسازه که فقط بالداره و به زور تونستن رباتو از زمین بلند کنن و در ضمن ربات با سیم لاکی تغزیه می شد و هنوز باتری درست و حسابی براش نیست.
چرا اینقدر زحمت می دن به خودشون؟
مثلا من دیدم شرکت BOSTON DYNAMICS اومده کلی زحمت کشیده یک ربات خر ساخته که اونم صدای خر که نه صدای دایناسور می ده و فقط چند کیلومتر با باک پر گازوییل حرکت می کنه. در ضمن هوش و استعداد خر رو هم نداره تنها تفاوتش اینه که ضد شیمیایی و فرمان بردار مطلق و بدون بو و فضولات حرکت می کنه.
من میگم به جای ساخت بعضی ربات ها بیایم از حیوانات استفاده کنیم یعنی یا حیوونو رام کنیم یا یک سیتم رباتیک کنترل حیوان بهشون اضافه کنیم.
مثلا همین ربات پشه بجاش روی پشه تحقیق کنیم و مثلا یک صفحه ال سی دی کوچیک جلو چشمش بزاریم و باهاش کنترلش کنیم.
یا روی خر یک سری وصایل مکانیکی و الکتریکی کنترلی بزاریم مثلا شبیه افسار یا یه چیزی که مثل چوب بزنه پشت خر. یا با شوک های خفیف الکتریکی بهش فرمان بدیم.
مثلا می تونیم یک موشو بگیریم و نخاشو قطع کنیم و ماهیچه هاشو بدیم به الکترود های ولتاژ بالا و ماهیچه هاشو الکتریکی کنترل کنیم و با سِرُم موشو تغزیه کنیم و خود موش بیهوش باشه یا مثلا کور و کر و لال یا اصلا مغزشو برداریم با قطعات الکتریکی عوضش کنیم.

اون دوربین دید در شب نسل جدید حدس می زنم یکی از این 2 تا باشه :
یا مثل نور مرئی که با 3 سنسور RGB آشکار سازی می کنیم اونا 3 سنسور با فرکانس قطع متفاوت در محدوده مادون قرمز مورد نظر گذاشتند که تصویر رنگی بده. انگار دید رنگیمون فرکانسش شیفت داده بشه به سمت مادون قرمز.
یا این که تصویر سیاه سفید مادون قرمز رو با تصویر دوربین معمولی ترکیب و پردازش کردند.

می بینین این آمریکا برای کشتن مردم چه قدر سرمایه گذاری می کند؟
من یقین دارم اختلاف قدرت میان 2 مخالف ایجاد جنگ و دعوا و خون ریزی می کند ولی اگر 2 مخالف قدرت نسبتا یکسانی داشته باشند با هم جنگ فیزیکی راه نمیندازن چون خل و چل نیستن.
پس ما باید قردتمونو زیاد کنیم که آمریکا جرئت حمله به ایران را نداشته باشد و مارو بدبخت نکنه.
لعنت به دولت آمریکا. زندگی ما براش اندازه اتسه بز هم ارزش نداره.

نمایه کاربر
نوآور

پست توسط نوآور »

Aryan_M نوشته شده: بجای بتون نمی تونستن یک زیر دریایی پلاستیکی بزرگ بسازند؟ یعنی از یک نوع پلاستیک یا فایبرگلاس می ساختن بهتر بود. تازه پلاستیکی می ساختن زیر دریایی خیلی راحت بر جاذبه غلبه می کرد و باید تا می تونستن توش بار بزارن که سنگین بشه. مثلا می تونستن موتور خیلی سنگین بزارند با کلی تسلیحات و ادوات جنگی..
بتن از اين جهت به كار رفته كه توان تحمل فشارهاي بسيار بالاي اعماق بيشتر از 600 متر را داشته باشه، يك زيردريائي نظامي امروزي كارآمد، وزن بسيار زيادي داره. مثلا زير دريائي جديد كلاس ويرجينيا نيروي دريائي ارتش امركا، حدود 34000 تن وزن داره و با پيشرانه اتمي كار مي كنه. بنابر اين جنس بدنه بايد از آليا‍‍‍زهاي تقويت شده فولاد باشه.لذا نوع پلاستيكي آن تحت اثر تنشها و وزن خودش دچار فشار هاي خمشي و كششي شده و بدنه آن تاب نخواهد آورد.
Aryan_M نوشته شده: نمی شه میدان مغناطیسی حاصل از سنسور مگنتومتر رو با یک سری سیم پیچ داخل زیر دریایی خنثا کرد؟
تا جایی که من می دونم این مگنتو متر ها تغیر میزان انداکتانس کویل های سنسور رو به روش های مختلف اندازه گیری می کنن.
اگه یک سیستم مگنومتر در زیر دریایی باشه که میدان مغناطیسی سنسور رو تشخیص بده و دقیقا معکوسش برای خنثا سازی میدان در اطراف زیر دریایی میدان دیگری ایجاد کند خیلی خوب می شه.
اين كار ديگه امروزه در تمامي زيردريائيها و حتي رزم ناوها انجام مي شه و در واقع، با كنترل رايانه اي، تاثيراتي رو كه حركت ده ها هزار تن فولاد روي خطوط ميدان مغناطيسي مي گزارد، توسط تغييرات جبران كننده اعمال شده به سيم پيچ اطراف زيردريائي خنثي مي شه تا سنسورهاي مگنتومتر نتوانند اين تغييرات را آشكار كنند.
Aryan_M نوشته شده:
اون دوربین دید در شب نسل جدید حدس می زنم یکی از این 2 تا باشه :
یا مثل نور مرئی که با 3 سنسور RGB آشکار سازی می کنیم، اونا 3 سنسور با فرکانس قطع متفاوت در محدوده مادون قرمز مورد نظر گذاشتند که تصویر رنگی بده. انگار دید رنگیمون فرکانسش شیفت داده بشه به سمت مادون قرمز.
یا این که تصویر سیاه سفید مادون قرمز رو با تصویر دوربین معمولی ترکیب و پردازش کردند.
در دوربينهاي نسل جديد ديد در شب حرارتي، از فن آوري سنسورهاي ميكرو بالومتر استفاده مي شه ،احتمالا از فن آوري پردازش سيگنال ديجيتال رايانه اي نيز براي نمايش رنگي آن روي صفحه نمايشگرها استفاده مي شه.

نمایه کاربر
یه دوست

سپاس: 43

پست توسط یه دوست »

نوآور نوشته شده:اين هم يك سلاح ليزري دريا پايه ارتش آمريكا:
این یک سیستم ضد موشکِ که مثل یک نیم کره منطقه رو پوشش میده و هر موشکی رو که وارد محدوده این نیم کره بشه توسط تابش لیزر با از بین بردن قسمت های الکترونیکی و در نتیجه انفجار نابود میکنه(قابلیت تقابل هم زمان با دو موشک رو هم داره)

نمایه کاربر
نوآور

پست توسط نوآور »

اين تصوير مربوط به يكي از طرحهاي در حال تكميل كمپاني بوئينگ است:

نمایه کاربر
Aryan_M

پست توسط Aryan_M »

این تصویر رباتای شرکت بوستون دینامیک برای مصارف نظامی...خیلی باحاله . فیلمشم تو سایتش هست.
http://www.bostondynamics.com/
من چند تا از پروژه های بهترشونو می زارم.
این بهترین رباتشونه که کاربرد خر رو داره و دقیقا یک خر رباتیک است.
تصویر
اینم یک ورژن قدیمی تر همین خره:
تصویر
اینم که من خیلی ازش خوشم اومد فقط برای شناساییه
تصویر
اینم ربات انسان نمای ساخت همین شرکت که فعلا در دست ساخته:
تصویر
اینم ربات که از دیوار صاف می ره بالا:
تصویر

نمایه کاربر
یه دوست

سپاس: 43

پست توسط یه دوست »

وقتی اینو دیدم واقعا یه لحطه جا خوردم
تصویر
این چیه اون وقت؟

نمایه کاربر
Aryan_M

پست توسط Aryan_M »

این یک خره رباتیکه. خر چه کابردی داره؟
بار حمل می کنه. قابل کنترل به چند روش و سیستمای نویگیشن و هوش کافی برای حفظ تعادل و یافتن مسیر و ...
این یک عکس دیگه:
تصویر
اینم فیلمش:
http://www.bostondynamics.com/dist/BigDog.wmv
اینم جزئیاتش:
http://www.bostondynamics.com/img/BigDo ... 8-2008.pdf
http://www.bostondynamics.com/img/BigDog_Overview.pdf
سیستما هیدرولیکی و منبع تغزیه موتور تک سیلندر گازوییلی. دیدش مثل دید کینکت Xbox اسکن لیزری 3 بعدی هستش.

نمایه کاربر
Aryan_M

پست توسط Aryan_M »

من جای شرکت بوستون دینامیک باشم یک خر برمیدارم خوب ورزش و آموزشش می دم و یک چند تا سیستم بهش اضافه می کنم و هنجرشم در میارم عر عر نکنه.
تازه خر می تونه 20-30 کیلومتر بر ساعت بدوه.
الان قاچاقچیای مواد در افغانستان خر و شتر رو به جای ربات می فرستند بار حمل می کنه و یک نویگیشن خیلی دقیق داره که چند صر کیلومترو تنهایی می ره. دیگه چه نیازی به ساختن این رباتا؟؟؟!!!!
مگر این که فقط برای تحقیق باشه.
منم به مسئولین پیش نهاد می کنم از آمریکا کم نیارین و چند تا خر جهت حمل بار آموزش بدین و تحویل نیروهای مسلح بدین.
در ضمن خر خیلی راحت تر با انسان ارتباط برقرار می کنه و نیازی به دم و دستگاه پیچیده نیست فقط بهش بگین هُشششش یا بگین هُرررررَ یا هر وقت لازم شد بگین هِییییییی.
در ضمن نیازی به توقف در پمپ بنزین و حمل گازوییل نداره و خودش ذخایر خوب چربی داره و راندمان بالا و هروقت لازم شد یکم علف و یونجه و برگ سر راه غذای خوبی هست براش و برای جلوگیری از سرما یک لباس خوب و برای جلوگیری از حمله شیمیایی هم یک ماسک ضد گاز و لباس مناسب کافیه.
در ضمن در دمای خیلی بالا و خیلی کم این ربات کار نمی کنه چون قطعاتش دچار مشکل می شه.
برای مناطق گرم هم شتر خوبه.

نمایه کاربر
نوآور

پست توسط نوآور »

باز هم سيستمهاي دفاع هوائي مبتني بر ليزرهاي انرزي بالا:

منبع:

http://defense-update.com/20130107_lock ... ation.html

http://defense-update.com/20121218_rhei ... eapon.html

نمایه کاربر
نوآور

پست توسط نوآور »

تست همان سيستم:

نمایه کاربر
نوآور

پست توسط نوآور »

تير بار نيمه سنگين نسل جديد:
منبع:
http://www.rheinmetall-defence.com/en/r ... /index.php

نمایه کاربر
نوآور

پست توسط نوآور »

همان:

ارسال پست