آلبرت اينشتين دلال يا دانشمند؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
physickar

محل اقامت: قم

سپاس: 15

تماس:

پست توسط physickar »

آقاي پگاه ! شما نسبت به من حساسيت داريد؟
م.ر.قاضي

ديراك

تماس:

پست توسط ديراك »

bebakhshid dafeye ghabl paridam vasate bahsetoon eshteba shode bood.ek nazar ham dar bareye einstein dashtam be nazare man shohrate eintein be khatere nahveye taffakore zibashe va natayeje falsafi karashe har kas ba khoondane nesbiat be in fekr mikone ke vaghan jahan be in sadegi nist .bacheye einstein yek rooz azash miporse to chera inghadar mashhoor shodi einstein javab mide aghe yek magas rooye yek koreye bozorg harekat kone nemidoone ke roo kore ast va fekr mikone roo safhe ast man faghat yek kam azoon bishtar fahmidam :wink:

نمایه کاربر
هرمز پگاه

محل اقامت: پاريس

سپاس: 978

تماس:

پست توسط هرمز پگاه »

physickar نوشته شده:آقاي پگاه ! شما نسبت به من حساسيت داريد؟
خیر،
به خوارداشت دانش و دانشمندان و خردگرايان از سوی جنگرایان حساسیت دارم.
خرد، زنده ی جــاودانی شنــاس
خرد، مايه ی زنــدگانی شنــاس
چنان دان هر آنكس كه دارد خرد
بــدانــش روان را هــمی پــرورد

نمایه کاربر
Albert

پست توسط Albert »

آيا تاثير گذارترين هم بوده؟
به نظر من بعد از نیوتون بوده.
درسته اين نظريه بسياري از نقص هاي فيزيك كوانتوم رو بر طرف مي كنه ولي خود اين نظريه بيشتر از اون كه نقص ها رو بر طرف كنه ! خودش در توجيه بسياري از پديده ها نا توان بوده!
نظریه پردازان نباید نظریه بدن که نقص پر کنن.
نظریه رو میدن تا به حقیقت برسیم.
منطق دان: با تفکر میبیند.
بی منطق: با بینشش فکر میکند.
متعصب: نه میبیند، نه فکر میکند.

نمایه کاربر
physickar

تماس:

پست توسط physickar »

كسي مرحوم اديسون را خوار نداشته . ولي او دانشمند نبود. يك مخترع بود كه همه ي ما به او مديون هستيم. اما او دانشمند نبود. الان هم توي دنيا مرتبه ي علمي كشور ها را با ميزان مقالات علمي چاپ شده توي مجلات مي سنجند نه با اختراعات ثبت شده.
م.ر.قاضي

rmi

سپاس: 6

تماس:

پست توسط rmi »

physickar نوشته شده:كسي مرحوم اديسون را خوار نداشته . ولي او دانشمند نبود. يك مخترع بود كه همه ي ما به او مديون هستيم. اما او دانشمند نبود. الان هم توي دنيا مرتبه ي علمي كشور ها را با ميزان مقالات علمي چاپ شده توي مجلات مي سنجند نه با اختراعات ثبت شده.
فیزیکار گرامی این حرفها چه فایده ای دارد ؟؟!!!!!

اینها افراد بزرگی بوده اند که به انسانها خدمات بزرگی کرده اند . (با این حرف که دیگه مشکل نداری؟)

معين

سپاس: 4

تماس:

Re: آلبرت اينشتين دلال يا دانشمند؟

پست توسط معين »

godfather نوشته شده:ژ
درسته اين نظريه بسياري از نقص هاي فيزيك كوانتوم رو بر طرف مي كنه ولي خود اين نظريه بيشتر از اون كه نقص ها رو بر طرف كنه ! خودش در توجيه بسياري از پديده ها نا توان بوده!
و به همين دليل هم نظريات ابر ريسماني و... براي كامل كردن اين اشكالات ظاهر ميشن و باز هم نظريات جديد !!!......

روزنامه چاپ لندن نوشت>>>‌ اينشتين/ آيا نيوتون دوم ظهور كرد؟؟؟

هرگز تاثيري كه نيوتون در فيزيك رياضيات و حتي سيستم پولي انگليس گذاشت رو نميشه با كار هاي اينشتين مقايسه كرد!!!

ولي باز هم البرت بزرگواري

با اينكه شايد حق كساني مثله ريچارد فاينمن / اروين شرودنگر / و... بود كه مثل و به اندازه تو معروف شن
ولي باز هم بزرگواري!!

با تشكر...
مرسي .من هم با شما موافقم. چون نسبيت بيشتر توجيه رياضي داره تا توجيه فيزيكي . واسه همين تيوري جديد بوجود اومدن.
مرسي :wink:
.

مهمان

پست توسط مهمان »

عظيمي نوشته شده:
و به همين دليل هم نظريات ابر ريسماني و... براي كامل كردن اين اشكالات ظاهر ميشن و باز هم نظريات جديد !!!......

هرگز تاثيري كه نيوتون در فيزيك رياضيات و حتي سيستم پولي انگليس گذاشت رو نميشه با كار هاي اينشتين مقايسه كرد!!!

با اينكه شايد حق كساني مثله ريچارد فاينمن / اروين شرودنگر / و... بود كه مثل و به اندازه تو معروف شن
ولي باز هم بزرگواري!!

با تشكر...
مرسي .من هم با شما موافقم. چون نسبيت بيشتر توجيه رياضي داره تا توجيه فيزيكي . واسه همين تيوري جديد بوجود اومدن.
تئوری جدید امدن ربطی به چیزی که شما می گوئید ندارد .
علم همواره رشد می کند و تئوری های جدیدتر می ایند .

rmi

سپاس: 6

تماس:

پست توسط rmi »

Anonymous نوشته شده:
عظيمي نوشته شده:

ولي باز هم بزرگواري!!

با تشكر...
علم همواره رشد می کند و تئوری های جدیدتر می ایند .
ببخشید !!!
این مهمان من بودم !!!
که به اشتباه با نام مهمان فرستاده شد !!!!

معين

سپاس: 4

تماس:

پست توسط معين »

با تشكر...[/quote]
مرسي :wink:[/quote]
علم همواره رشد می کند و تئوری های جدیدتر می ایند .[/quote]
با تشكر...
حق با شماست... اما تئوری جديد علاه بر گفتن سخني جديد بايد تئوری هاي قبلي را پوشش بدهد...
.

نمایه کاربر
physickar

تماس:

پست توسط physickar »

اینها افراد بزرگی بوده اند که به انسانها خدمات بزرگی کرده اند . (با این حرف که دیگه مشکل نداری؟)
شما مثل اينكه مي خواهيد دعوا راه بيندازيد. بابا ! هركس يك نظري داد من هم نظر خود را گفتم. به علاوه به طور واضح نسبت به مرحوم اديسون ابراز احترام نمودم:
يك مخترع بود كه همه ي ما به او مديون هستيم
در مورد دانشمند و مخترع هم من آماده ي شنيدن نظرات دوستان هستم. اگر اشتباه مي گويم بگوييد به اين دليل اشتباه مي گويي. چرا بي خودي موضع مي گيريد؟
م.ر.قاضي

عادله 111

پست توسط عادله 111 »

اگه شما فقط مقداري از كتاب ( حاصل عمر ) انيشتين رو مطالعه كنيد مي فهميد اين انسان چقدر باهوش لايق بوده . اون بزرگترين دانشمندي كه تاامروز جهان به خودش ديده .
البته اگه فكر كردين خيلي بزركش مي كنم بزارينش به حساب انكه با اون تو يك روز دنيا اومدم.
موفق باشين!!!

Genus

نام: حبيبي

سپاس: 1

پست توسط Genus »

با سلام
از خودتان بپرسید:فیزیک به چه معناست؟مسلما می گویید:بیان پدیده ها به زبان ریاضی همانطور که در دبیرستان خواندیم.
اما نسبیت خصوصا نسبیت عام کاری کرد که انسان از درون ریاضیات به فیزیک برسد.مانند کرم چاله ها که یک مشت معادلات دیفرانسیل اند
در حالی که زبان فیزیکی اش این است که مسیری که زمان-مکان جایی را به مکان-زمان جای دیگر وصل می کند یعنی از روی ریاضیات پدیده ای واهی را توجیه کردن.نسبیت عام بنیان گذار این نوع تفکر در 1920 شد که ذهن دانشمندان خلاق مانند شرودینگر و دیراک را باز کرد تا از
ریاضیات به توصیفات برسند. پس کار اینشتین جای تحسین دارد.عجیب بودن نسبیت هم به خاطر همین تنوع است.

نمایه کاربر
akbarmohammadzade

نام: اکبرمحمدزاده

محل اقامت: اردبیل

سپاس: 68

پست توسط akbarmohammadzade »

آلبرت اینشتین مزایا زیر را داشت و جهان علم او را بحق بزرگ نموده است.
1- بعنوان یکی از پیشگامان نظریه کوانتومی مقاله اثر فوتوالکتریک او جایزه نوبل را برد.
2-در روزگاری که نظریه اتر داشت دنیای علم فیزیک را به قهقرا می برد نظریه نسبیت او گره سینماتیک و دینامیک نسبیتی را گشود.
3- توجیه پدیده های دقیق کیهان شناسی بواسطه ریاضی با معادلات نسبیت عام مقدور گشت بطوریکه دروازه های جدیدی پیش روی دنیای کیهان شناسی گشود.
4- در ادامه کارهای استفان وبولتزمان کارهای او در فیزیک و مکانیک آماری بخصوص با بوز کمک شایانی به پیشبرد این علم و استفاده از آن در نیمه دوم قرن بیستم در سالهای فعالیت فاینمن داشت.
5- نظریه میدان واحد را او قوت بخشید. البته قبل از او ماکسول به بخشی از رویای میدان واحد دست یافته بود.
6-بی شک بخشی از مکانیک کوانتومی را که مربوط به الکترونهای نسبیتی و نانسبیتی هست ملاحظه کرده اید. فرمولهای نسبیت در آنها بکاربرده می شود.
7- در مورد خمیدگی نور
عدسی های گرانشی و مرزهای جهان
نظریات قبلی توان توصیف شکل و اندازه جهان را به قوت نظریه هندسی اینشتین نداشتند.
8- اینشتین نظریه داد دوستیه برای آن پارادوکس تعریف کرد
هابل انبساط جهان را اندازه گرفت
اینشتین ثابت کیهان را بدست آورد.

---------------------------------------------------------------------------------------------
انبساط عالم نظریه مهبانگ را بدست داده است.

mela1

نام: حامد بیرانوندی

سپاس: 8

پست توسط mela1 »

همیشه برای دانشمند شدن یکم باید دیونه باشید و انیشتین کاملا دیونه بود پس میشه گفت دانشمندترین دانشمندها بوده.

ارسال پست