ایا سیگنالها در زمان سفر میکنند

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
koorosh1

محل اقامت: تهران

سپاس: 35

ایا سیگنالها در زمان سفر میکنند

پست توسط koorosh1 »

یک سوال دارم انیشتن مدتها پیش گفته بود که سرعتی سریعتر از نور نمیتواند باشد و اگر جسمی بتواند با سرعت نور حرکت کند در زمان سفر میکند سوال من این است که بیشتر شما میدانید که سرعت امواج سیگنال از نور بیشتر است و میدانید که سیگنالهای ارتباطی ازجنس الکتروفوتون نور هستند خب چرا فرضا ما از تهران به سان دیگو زنگ میزنیم اگر مثلا از طریق ماهواره ها ما بفهمیم که ساعت ساندیگو10:30am و ساعت تهران 11:00pmباشد خب قاعدتا سیگنالها باید در زمان سفر کنند مثلا از تهران به سان دیگو وقتی که ما به انجا زنگ میزنیم ساعت باید 10:55pmباشد یعنی فرضا ما به پنج دقیقه پیش سان دیگو زنگ زدیم ولی این اتفاق نمیافتد البته نسبیت این قضیه را ممنوع کرده است ولی به نظر من انیشتن برای اینکه دستش رو نشود ان را بی دلیل ممنوع کرد نظراتتونو بنویسید وخواهشا جواب درست را به من بگید تا من از سردرگمی بیرون بیام. smile033 smile033 smile033 smile033 smile033
THE FIRST STEP FOR SUCCESS IS;
BELIEVING YOURSELF

نمایه کاربر
koorosh1

Re: ایا سیگنالها در زمان سفر میکنند

پست توسط koorosh1 »

ای بابا یک نفر جوابمو نمیده, خب از کجا بفهمم که دارم درست فکر میکنم. smile054 smile054
BELIEVING YOURSELF

نمایه کاربر
یه دوست

سپاس: 43

پست توسط یه دوست »

koorosh1 نوشته شده:یک سوال دارم انیشتن مدتها پیش گفته بود که سرعتی سریعتر از نور نمیتواند باشد و اگر جسمی بتواند با سرعت نور حرکت کند در زمان سفر میکند سوال من این است که بیشتر شما میدانید که سرعت امواج سیگنال از نور بیشتر است و میدانید که سیگنالهای ارتباطی ازجنس الکتروفوتون نور هستند خب چرا فرضا ما از تهران به سان دیگو زنگ میزنیم اگر مثلا از طریق ماهواره ها ما بفهمیم که ساعت ساندیگو10:30am و ساعت تهران 11:00pmباشد خب قاعدتا سیگنالها باید در زمان سفر کنند مثلا از تهران به سان دیگو وقتی که ما به انجا زنگ میزنیم ساعت باید 10:55pmباشد یعنی فرضا ما به پنج دقیقه پیش سان دیگو زنگ زدیم ولی این اتفاق نمیافتد البته نسبیت این قضیه را ممنوع کرده است ولی به نظر من انیشتن برای اینکه دستش رو نشود ان را بی دلیل ممنوع کرد نظراتتونو بنویسید وخواهشا جواب درست را به من بگید تا من از سردرگمی بیرون بیام. smile033 smile033 smile033 smile033 smile033
ببخشید ولی مگه هر جسمی که می تونه سرعتی بیشتر از نور بره حتما باید در زمان جلو یا عقب بره؟

نمایه کاربر
koorosh1

پست توسط koorosh1 »

خب پس نره!اصلا قانونش اینه که هر جسمی که بتواند با سرعت نور حرکت کند زمان براش متوقف میشه و سفر میکنه .حالا اون چیز هر چی که میخواد باشه.
BELIEVING YOURSELF

نمایه کاربر
یه دوست

پست توسط یه دوست »

koorosh1 نوشته شده:خب پس نره!اصلا قانونش اینه که هر جسمی که بتواند با سرعت نور حرکت کند زمان براش متوقف میشه و سفر میکنه .حالا اون چیز هر چی که میخواد باشه.
خوب دوست من این چیزی که تو میگی علت اینه که همین الآن که من این چیزا رو می نویسم و ارسال رو می زنم بلافاصله(خودت گفتی زمان براش متوقف میشه) رو ی صفحه سایت ظاهر میشه این دیگه چه ربطی داره به زمان تو نقاط مختلف دنیا؟
اونجایی که شما هستی ساعت 10:35 و اینجا 11:00 پیامی که میفرستی زمان براش متوقف میشه و همین الآن به من میرسه!زمان براش متوقف میشه ؛ ولی براش عقب یا جلو که نمیره که پیام تو مثلا 10:33 به زمان اونجایی که تو هستی به من برسه!

نمایه کاربر
koorosh1

پست توسط koorosh1 »

کمی واضح تر میتوانید منظور خود را به من برسونید
BELIEVING YOURSELF

نمایه کاربر
یه دوست

پست توسط یه دوست »

koorosh1 نوشته شده:کمی واضح تر میتوانید منظور خود را به من برسونید
فکر کنم شاید این همومن مثال رو کامل تر کنه:
شما در ساعت10:30 و من در ساعت 11:00 هستیم.با بیان دو حالت میشه ثابت کرد زمان برای این امواج فقط متوقف میشه که نتیجش اینه که پیام به صورت آنی به مقصد میرسه نه از زمان حال جلوتر و به آینده میره و نه از زمان حال عقب تر و به گذشته میره چون:
1.اگر از زمان حالِ شما(10:30) عقب تر بره پس من دیگه اصلا نباید پیامی دریافت کنم چون اون وقت مثلا پیام شما باید در زمانی مثل 10:25 به من برسه که قطعا من در لحظه 11:00 هستم و لحظه 10:25 رو گذروندم و نباید پیامی به من برسه.

2.اگر از زمان حال شما(10:30) جلوتر بره و مثلا در 11:15 به من برسه ؛در واقع اصلا نمی رسه چون من در لحظه 11:00 هستم و هنوز به لحظه 11:15 نرسیدم .

نمایه کاربر
koorosh1

پست توسط koorosh1 »

خب این را که من میدانم .سوال من این بود که سیگنال ها ان هم از نوع جنس نور که سرعت بالاتری از نور دارند چرا درزمان نمیتوانند سفر کننداما نور خالی میتواند? مثلا نوری که از خورشید به ما میرسد میگویند برای 8.3دقیقه قبل است یعنی نور برای رسیدن به زمین 8.3دقیقه وقت میگذارد و همزمان هم در 8.3دقیقه گذشته سفر میکند.منظورم این است که امکان دارد بحث سفر به زمان اشتباه باشد? smile023
BELIEVING YOURSELF

no-name

سپاس: 88

پست توسط no-name »

koorosh1 نوشته شده:خب این را که من میدانم .سوال من این بود که سیگنال ها ان هم از نوع جنس نور که سرعت بالاتری از نور دارند چرا درزمان نمیتوانند سفر کننداما نور خالی میتواند? مثلا نوری که از خورشید به ما میرسد میگویند برای 8.3دقیقه قبل است یعنی نور برای رسیدن به زمین 8.3دقیقه وقت میگذارد و همزمان هم در 8.3دقیقه گذشته سفر میکند.منظورم این است که امکان دارد بحث سفر به زمان اشتباه باشد? smile023
شما از کجا می دونی نمی تونن؟
دین افیون توده ها

نمایه کاربر
یه دوست

پست توسط یه دوست »

f.sd نوشته شده:
koorosh1 نوشته شده:خب این را که من میدانم .سوال من این بود که سیگنال ها ان هم از نوع جنس نور که سرعت بالاتری از نور دارند چرا درزمان نمیتوانند سفر کننداما نور خالی میتواند? مثلا نوری که از خورشید به ما میرسد میگویند برای 8.3دقیقه قبل است یعنی نور برای رسیدن به زمین 8.3دقیقه وقت میگذارد و همزمان هم در 8.3دقیقه گذشته سفر میکند.منظورم این است که امکان دارد بحث سفر به زمان اشتباه باشد? smile023
البته اگه این جور که شما میگید باشه دو حالت پیش میاد:
1.اگه در سفر زمان سفر نکنن ؛مقوله ای به اسم سفر در زمان یه جورایی سوال برانگیز ناک میشه؟ smile042

2.شایدم توی زمان سفر میکنن و ما خبر نداریم مثلا وقتی یه پیام میفرستیم یه نسخش به آینده میره،یه نسخش به گذشته میره و یه نسخشم زمان فقط براش متوقف میشه و به صورت آنی به مقصد میرسه ولی چون ما نمی تونیم تو زمان سفر کنیم از دو نسخه دیگه که در زمان جلو یا عقب میرن خبر نداریم؟
(ببین دیگه من چه نظریه ای دادم smile039 )

no-name

سپاس: 88

پست توسط no-name »

یه دوست نوشته شده:
f.sd نوشته شده:
1.اگه در سفر زمان سفر نکنن ؛مقوله ای به اسم سفر در زمان یه جورایی سوال برانگیز ناک میشه؟ smile042

2.شایدم توی زمان سفر میکنن و ما خبر نداریم مثلا وقتی یه پیام میفرستیم یه نسخش به آینده میره،یه نسخش به گذشته میره و یه نسخشم زمان فقط براش متوقف میشه و به صورت آنی به مقصد میرسه ولی چون ما نمی تونیم تو زمان سفر کنیم از دو نسخه دیگه که در زمان جلو یا عقب میرن خبر نداریم؟
اگر اینطوری باشه ما باید در هر زمانی هم که هستیم پیام هایی رو از آینده دریافت کنیم(اما نمی کنیم)
دین افیون توده ها

نمایه کاربر
یه دوست

پست توسط یه دوست »

f.sd نوشته شده:
یه دوست نوشته شده:
f.sd نوشته شده:

اگر اینطوری باشه ما باید در هر زمانی هم که هستیم پیام هایی رو از آینده دریافت کنیم(اما نمی کنیم)
شاید تمام این نظریه ها؛خرافات و... که در مورد چیزی به اسم UFO به وجود آوردن از همین جا باشه؟ smile073

نمایه کاربر
ehsan.helli1

نام: احسان

سپاس: 624

تماس:

پست توسط ehsan.helli1 »

koorosh1 نوشته شده:یک سوال دارم انیشتن مدتها پیش گفته بود که سرعتی سریعتر از نور نمیتواند باشد و اگر جسمی بتواند با سرعت نور حرکت کند در زمان سفر میکند سوال من این است که بیشتر شما میدانید که سرعت امواج سیگنال از نور بیشتر است و میدانید که سیگنالهای ارتباطی ازجنس الکتروفوتون نور هستند خب چرا فرضا ما از تهران به سان دیگو زنگ میزنیم اگر مثلا از طریق ماهواره ها ما بفهمیم که ساعت ساندیگو10:30am و ساعت تهران 11:00pmباشد خب قاعدتا سیگنالها باید در زمان سفر کنند مثلا از تهران به سان دیگو وقتی که ما به انجا زنگ میزنیم ساعت باید 10:55pmباشد یعنی فرضا ما به پنج دقیقه پیش سان دیگو زنگ زدیم ولی این اتفاق نمیافتد البته نسبیت این قضیه را ممنوع کرده است ولی به نظر من انیشتن برای اینکه دستش رو نشود ان را بی دلیل ممنوع کرد نظراتتونو بنویسید وخواهشا جواب درست را به من بگید تا من از سردرگمی بیرون بیام. smile033 smile033 smile033 smile033 smile033
این هارو از کجا میگویید!و یک جوی میگویید بیشتر شما میدانید انگار مطلب درستی است که 99% مردم بر ان واقفند!کلا حرفتان اشتباه است!

نمایه کاربر
ehsan.helli1

تماس:

پست توسط ehsan.helli1 »

و البته یکم منطق هم خوب است!من اگر ساعت خانه امان را که الان 17:07 را نشان میدهد را جلو بکشم و بزارم روی 23:00 ایا در ززمان سفر میکنم؟!؟

نمایه کاربر
ehsan.helli1

تماس:

پست توسط ehsan.helli1 »

ببخشید که خرد خرد توضییح میدهم.
مشکل اصلی شما که سفر در زمان را درک نمیکنید این است که ساعت معیار درستی برای زمان نیست.ساعت یک چیز قراردادی است!

ارسال پست