نمایش سرعت نور با سریهای عددی

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
غلامعلی نوری

سپاس: 885

تماس:

Re: نمایش سرعت نور با سریهای عددی

پست توسط غلامعلی نوری »

!VECTOR نوشته شده:میشه لطف کنید و یه توضیحی در مورد هدفتون از این کار بدید؟

هدف یکی بکار گیری اندیشه و دیگر اینکه باورم این است که هر ثابت فیزیکی را می توان با سریها و رشته های زیبایی نشان داد

jhvh

سپاس: 284

پست توسط jhvh »

غلامعلی نوری نوشته شده:

هدف یکی بکار گیری اندیشه و دیگر اینکه باورم این است که هر ثابت فیزیکی را می توان با سریها و رشته های زیبایی نشان داد
ببینید

ثابت های ریاضی اصولا از سری ها بدست میایند و این گونه نیست که یهویی یه عددی کشف بشه که با یه سری جور در میاد

اگر هم یک ثابت (که قبلا توسط یک سری کشف شده ) با سری دیگر مرتبط باشد می گویند این سری جدید تقریر دیگری بر سری قبلی است

این ثابت نوری که شما می گویید بر واحد های فیزیکی استوار است و ممکن است اگر یارو به جای قرمه سبزی قیمه خورده بود دیگر این عدد را نداشتیم

در ضمن اینو بدون به نظر انیشتین سرعت نور یکه

البته من کاملا با این موافقم که ثابت نور ثابت بنیادی فضا و زمانه اگر معادلات لورنتز را بشکافی به مفهومش پی میبری (فعلا کسی نبرده با راهنمایی من انجامش بده )

البته خودم یک ایده ی ناب در ذهنم دارم که دست هر کسی نمیدم و شاید بعد از امتحانات خرداد فکرمو درگیرش کنم

نمایه کاربر
غلامعلی نوری

سپاس: 885

تماس:

پست توسط غلامعلی نوری »

jhvh نوشته شده:
غلامعلی نوری نوشته شده:

ببینید

البته من کاملا با این موافقم که ثابت نور ثابت بنیادی فضا و زمانه اگر معادلات لورنتز را بشکافی به مفهومش پی میبری (فعلا کسی نبرده با راهنمایی من انجامش بده )

البته خودم یک ایده ی ناب در ذهنم دارم که دست هر کسی نمیدم و شاید بعد از امتحانات خرداد فکرمو درگیرش کنم

شما اگر توانید جز سخن سرایی خود ستایی و خود گویی بیاور آنچه دانی smile015

تنها می گویید این کار را می دانم و آن را در نگر دارم بهمان انجام خواهم داد اینگونه نیست و آنگونه باید باشد ووووووو

خوب جرقه ی ناب smile001 خود را بنمایان اگر در چنته داری دوسد گفته چون نیم کردار نیست

چشم براهیم smile021

jhvh

سپاس: 284

پست توسط jhvh »

فعلا که جواب شما رو دادم smile015 smile015 .... فعلا کسی نتونسته بیه غیر از راه تجربی این سرعت رو پیدا کنه

فعلا که نیم کردارو انجام دادیم و جواب سوال سطحی شما داده شد smile015 smile015

ندانستن عیب نیست نپرسیدن عیب است smile022

یه چن سالی برای حل این سوال چشم به راه بودی فک نکنم بعد از اینکه من تو سه ماه آینده جواب رو دادم کمتر از این برای جواب گرفتنت چشم به راه بمونی

این نوشته جوابی بود بر توهینات شما (اگه توهینی در کار نیست جوابیم که من دادم توهین نیست smile015 smile015 smile015 )

اینجاشو دیگه با تو نیستم

بیایید فک نکنیم هر سوالی بچه بازی (به ذهنم این کلمه رسید ...بی تربیتیه ؟؟)
هر دانشمندی در طول آزمایشات خود و دقیقا قبل از روز کشفش همیشه دچار تهاجمات یک عده به دور از علم بوده

آقا راحت میشی بگم که سرعت نور در واحد SI حاصل یک سری و در واحد های دیگر حاصل سری های دیگر است ؟ اصلا همه ی سری ها بر پایه ی همین سرعت نور شکل گرفتند

ارسال پست