لطفاً نسبیت رو به طور ساده توضیح بدید

مدیران انجمن: parse, javad123javad

looklook

سپاس: 41

Re: خواهش میکنم یکی نسبیت رو توضیح بده..!!!

پست توسط looklook »

یه ذره از ذرات نوشته شده:درکیات من از این مطلب:
جاذبه یک نیرو ست که آن را نیتون کشف کرده

مهمترين نكته اي كه لازم بود ياد بگيري را ياد گرفتي . افرين

چون سرعتی بالاتر از سرعت نور نیست پس نمیشه که سرعت خارج شدن زمین از مدارش بیشتر از نور باشه و اینو انیشین ثابت کرد

ثابت كه نكرد !! يكي از نتايج محاسبات اينيشتين اين را نشان مي دهد . اينيشتين فقط گفت كه نور بالاترين سرعت است . همين .

و فاصله رسیدن نور از خورشید به زمین 8 دقیقه است و حتی اگر سرعت خارج شدن زمین از مدارشو بخوایم با سرعت نور فرض کنیم پس میشه 8 دقیقه

امیدوارم همه رو درست گفته باشم
ببين ديگه زياد وارد جزئيات نشو . همين قدر كه بدوني جاذبه نيوتني يعني يك نيرو بين زمين و خورشيد كافيه .....فرض كن دايره زرد خورشيد است و دايره اب زمين و f هم دقيقا جاذبه نيوتني را نشان مي دهد
تصویر

. و اما نظريه نسبيت عام چي مي گه ؟ مي گه كه اقاي نيوتون ! گرانش را دقيقا نمي توان به شكل يك نيرو مطرح كرد . بلكه توصيف دقيق تر و كامل تر ، اين است كه گرانش را نوعي تغيير شكل فضا و زمان بدانيم كه اين تغيير فضا و زمان باعث به وجود امدن نيروي جاذبه نمي شود .... خب يعني چي ؟ نيوتون گفت كه جاذبه مثل طنابي بين خورشيد و زمين عمل مي كند اما اينيشتين گفت كه كه اقا محترم جرم خورشيد باعث ايجاد يك فرورفتگي در ساختار فضا مي شود ( فعلا زمان را حذف مي كنيم ) اين فرو رفتگي يا گودي باعث مي شود كه ديگر اجرام به سمت ان گودال كشيده شوند و چون داراي سرعت چرخشي حول خورشيد هستند ( يعني به دور خورشيد مي چرخند ) هيچگاه به خورشيد بر خورد نمي كنند ... يك مثال كاربردي و قابل فهم اما اشتباه ( فقط براي اينكه درك هندسي از نسبيت داشته باشي ) حوض يا سينك ظرفشويي را پر از اب كن ( بهتر است كه محل خروج اب از سينك در وسط سينك ظرفشويي باشد ) حالا درپوش خروجي اب را بردار ... چه اتفاقي مي افتد ؟ اب در يك حالت دوراني شروع به خروج مي كند و يك گودال كوچك كه در حال دوران است در بالاي خروجي درست مي شود . اگر يك توپ پينگ پونگ را در نقطه اي بر روي اب قرار بدهي مي بيني كه توپ شروع به دوران حول گودال اب مي كند و رفته رفته به گودال اب يا فرو رفتگي بالاي سر خروجي اب نزديك مي شود .اگر سرعت دوراني ( البته سرعت دوراني اشتباه است و نام اين سرعت سرع مماسي است اما چون هنوز سن تو كم است و نخوانده اي لازم نيست اينو ياد بگيري فقط بدان كه سرعت دوراني كه من مي گم همون سرعت چرخش توپ حول گودال اب است ....همين خط هاي قرمز عكس پايين
تصویر
) به يك حد معيني برسد . توپ ديگر به سمت گودال اب حركت نخواهد كرد و فقط به دور گودال اب ايجاد شده خواهد چرخيد .... خب حالا نسبيت را بخش به بخش با اين ازمايش تطابق ميدهيم .... گودال اب ايجاد شده همون فرورفتگي در فضا ( فعلا زمان را بي خيال ) به وسيله خورشيد است . توپ پينگ پونگ هم زمين ..... همانطور كه توپ پينگ پونگ مي خواهد به سمت گودال اب حركت كند ..... زمين نيز مي خواهد به سمت خورشيد ( البته در حقيقت به سمت گودال خورشيد ) حركت كند و به ان جذب شود ...اين جذب شدن زمين به خورشيد همان جاذبه نسبيتي است .... و چون سرعت چرخش زمين به دور خورشيد كاملا متناسب است پس در جايگاه خود ثايت مانده و به نيروي جاذبه غلبه كرده است
تصویر

...بخوان و اگر اشكال داشتي من باز هم در خدمت هستم ....
آخرین ویرایش توسط looklook چهارشنبه ۱۳۹۲/۴/۱۹ - ۰۷:۰۳, ویرایش شده کلا 8 بار
رياضيات براي فيزيك راهكار نيست بلكه راهنماست .

looklook

سپاس: 41

پست توسط looklook »

enjoy_physics نوشته شده:
looklook نوشته شده:
یه ذره از ذرات نوشته شده:دوستان سلام من واقعا تصمیم دارم که نسبیت رو بفهمم اما واقعا نمیتونم دیروزم معلم فیزیکمون گفتن که اصلا نسبیت تو دروس دبیرستان نیست!!!! و به تنها چیزی که امید داشتم ناامید شدم...
دوستان اگر یک نفر در حد یه بچه ی 13 ساله نسبیت رو هم خاص و هم عام رو توضیح بده واقعا کار بزرگی کرده و ممنونشون میشم
من فرمول هارو هم بلد نیستم!!! smile025 smile025 smile025
خب دوست عزيز قشنگ دقت كن . به گفته نيوتن چه چيزي باعث مي شود كه ماه در مدار زمين و زمين در مدار خورشيد قرار بگيرد و به بيرون پرت نشود ؟ جاذبه ... يعني يك چيزي بين ماه و زمين برقرار است كه باعث مي شود تا ماه در مدار خودش باقي بماند .... نيوتن اين جاذبه را يك نيرو معرفي كرد ... نيروي جاذبه مثل يك طنابي مي ماند كه بين ماه و زمين قرار دارد ... خب حالا اين سوال مطرح مي شد كه تاثير اين نيرو در چه مدت زماني خودش را نشان مي دهد ... يعني شما فرض كن كه نيروي جاذبه يك لحظه از بين برود در اين صورت چند ثانيه يا مثلا دقيقه طول مي كشد كه زمين از مدارش خارج شود ؟ نيوتن و دانشمندان تا قبل از اينيشتين مي گفتند كه در لحظه ....يعني با دانش نيوتني اگر جاذبه محو شود در همان لحظه زمين از مدار خارج مي شد . ... اما محاسبات اينيشتين نشان داد كه چيزي سريعتر ازنور نيست .. و حتي جاذبه نيز نمي تواند سريعتر از نور حركت كند پس گفت كه در بهترين حالت و اگر سرعت انرا برابر با نور بدانيم در مدت 8 دقيقه رمين از مدار خود خارج مي شود نه در يك لحظه .. اين مطلب را بخون و اگر هر سوالي داشتي بپرس و قشنگ ياد بگير تا بريم سراغ نسبيت !!

من اینو هیج جا نخوندمو نشنیدم،یعنی یه نظریه جدیده؟
لطفا برای این مطلب از یه جای معتبر لینک بزارید چون بعید میدو نم این موضوع در مورد نیوتن و نظریش درست باشه.و یکی از قوانین حاکم بر طبیعت هنوز همون قوانین سه گانه نیوتنه،و قوانین نیوتن فقط در دستگاه های شتاب دار و با سرعت نور کاربرد نداره و نه چیز دیگه

اگر میخواین نسبیتو بفهمین فقط نتایج کلی شو مطالعه کنید ولی اگر دانشجو ی فیزیک هستین واجبه که سیر تا پیازشو بدونید که شامل ریاضیات خشک و بی روح هم میشه.

مهمترین نتیجه نسبیت مطلق بودن سرعت نور هست
یعنی نور یا امواج الکترو مغناطیس سرعتشون ثابت هست و برابر ۳۰۰ هزار
اینجا فرض میکنیم شما داخل مترو ایستاده اید ، مترو با سرعت ۵۰ تا شروع به حرکت میکنه
من که بیرون ایستادم سرعت شما و مترو رو ۵۰ تا اندازه میگیرم
حالا شما با سرعت ۱۰ تا شروع به حرکت در قطار میکنید
من سرعت قطار رو ۵۰ و سرعت شما رو ۶۰ اندازه میگیرم

حالا فرض میکنیم مترو از حرکت ایستاده و من سرعت صفر رو یرای مترو اندازه میگیرم
در این لحظه چراغ جلوی مترو روشن میشود و من سرعت پرتوی این چراغ رو ۳۰۰ هزار تا اندازه میگیرم
حالا اگر مترو با سرعت ۱۰ هزار تا شرو ع به حرکت کند من سرعت پرتو رو چند بدست میارم!؟ ۳۱۰ هزار تا!؟

خیر ،
سرعت پرتوی نور همون ۳۰۰ هزار تا ست، یعنی حرکت منبع نور تاثیری در سرعت نور نداره،حتی اگر مترو به عقب حرکت کند سرعت پرتو کم نمیشود و همان است
این غیر منتظره ترین نتیجه ی نسبیته که خارج از قوانین کلاسیک هستش
smile072 smile072
يعني روش توضيح دادنت براي يك فرد 13 ساله از گرينويچ توي لوزالمعده ام!!!!!!!!!!!!!!!!111 smile024 smile024 smile024 smile024 smile024
رياضيات براي فيزيك راهكار نيست بلكه راهنماست .

نمایه کاربر
Ali.T

سپاس: 450

پست توسط Ali.T »

سلام

به نظرم این کتاب را مطالعه کنید نتیجه بهتری می گیرید :

کتاب : نسبیت خاص و عام و کیهان شناسی
نویسنده : ولفگانگ ریندلر
ترجمه : رضا منصوری و حسین معصومی همدانی smile072

dusty

سپاس: 327

پست توسط dusty »

slice_of_god نوشته شده:
یکی بگه زمان چیه؛ کهبا افزایش جنبش کند میشه؟
کند شدن زمانی که در نسبیت مطرح میشه مربوط به وابستگی "فضا و زمان" به هم میشه،هیچ وابستگی به اجسام(ماده) نداره smile072
slice_of_god نوشته شده:
یه جسم ساکن سرعت بیرونی نداره ولی یک سرعتی(تاجایی که من می دونم) درونی داره که تقریبا برابر سرعت نورِ.پس چرا زمان برایاون جسم توقف نمی کنه؟
نمیدونم دقیقا منظورت از سرعت درونی چیه، ولی اگه مثلا یه اتمُ در نظر بگیریم که الکترونهای اون دارای سرعت زیادی هستن.
باز هم شرایط برقراره، یعنی مثلا برای یک الکترون که با سرعت حدود یک یا دو درصد سرعت نور یا هر سرعت دیگه ای حرکت میکنه، پدیده اتساع زمان رخ میده.
ولی به طور خاص در مورد مثال اتم:
1-الکترون ها دارای شتاب هستن پس دستگاه لخت نیست.
2-معمولا سرعت الکترون ها به حدی زیادی نیست که اثرات نسبیت به خوبی خودشونو نشون بدن.
3-در ابعاد به این کوچکی اثرات کوانتمی ظاهر میشن که باید لحاظ بشه.

ولی در کل حرفت(... به سرعت بیرونی ربط داره به درونی ربط نداره...)! درست نیست. smile072
MetaZehn نوشته شده: البته این نقطه ضعف کاربرای هوپا نیست. نقطه ضعف نسبیته.
شما یک سوال ساده از اونها بپرسی چند تا جواب ضد و نقیض بهت میدن.
هر اشکالی هم که ازشون بگیری متهمت میکنن به بد فهمیدن شما از نسبیت.
اون مواردی را هم که دوستان گفتند باید بلد باشی تا نسبیت رو بفهمی بد تر شما را از مفاهیم نسبیت دور میکنه.
نسبیت مثل این میمونه که شما یک اسکناس 100 تومانی یگیری دستت و بری فروشگاه و کالای 1000 تومنی بخواهی بخری و وقتی فروشنده میگه این که 1000 تومنی نیست شما هم بگی ولی نسبت به من هست.
smile039
همین مثالی که نوشتی نشون میده واقعا دچار بد فهمی شدی.
smile072
آقای سیدیان نوشته شده: ...یک شخص که شروع می کنه به خوندن نسبیت،
اول از هر چیز باید بدونه که اصلاً چرا باید نسبیت طرح بشه؟...
[quote="girl.""]... شما بلدی قشنگ توضیح بده منم بلد شم ....تو که ادعا داری فهمیدی smile057
[/quote]
Like
smile072 smile124

یه ذره از ذرات

نام: فاطمه میرحبیبی

سپاس: 1

پست توسط یه ذره از ذرات »

ممنونم دوست عزیز looklook
من که همه رو فهمیدم امیدورم کسانی هم که نسبیت رو نفهمیدن از نوشته های شما برای یادگیری شون استفاده کنند و یادبگیرن...
سوال:
این کله نسبیت عام بود(فکر نمیکنم)؟؟؟
نسبیت خاص رو هم توضیح میدین(خواهش میکنم smile026 smile026 smile020 )؟؟؟

ariaesy

نام: آریا اسکندرزاده

پست توسط ariaesy »

looklook نوشته شده:
یه ذره از ذرات نوشته شده:درکیات من از این مطلب:
جاذبه یک نیرو ست که آن را نیتون کشف کرده

مهمترين نكته اي كه لازم بود ياد بگيري را ياد گرفتي . افرين

چون سرعتی بالاتر از سرعت نور نیست پس نمیشه که سرعت خارج شدن زمین از مدارش بیشتر از نور باشه و اینو انیشین ثابت کرد

ثابت كه نكرد !! يكي از نتايج محاسبات اينيشتين اين را نشان مي دهد . اينيشتين فقط گفت كه نور بالاترين سرعت است . همين .

و فاصله رسیدن نور از خورشید به زمین 8 دقیقه است و حتی اگر سرعت خارج شدن زمین از مدارشو بخوایم با سرعت نور فرض کنیم پس میشه 8 دقیقه

امیدوارم همه رو درست گفته باشم
ببين ديگه زياد وارد جزئيات نشو . همين قدر كه بدوني جاذبه نيوتني يعني يك نيرو بين زمين و خورشيد كافيه .....فرض كن دايره زرد خورشيد است و دايره اب زمين و f هم دقيقا جاذبه نيوتني را نشان مي دهد
تصویر

. و اما نظريه نسبيت عام چي مي گه ؟ مي گه كه اقاي نيوتون ! گرانش را دقيقا نمي توان به شكل يك نيرو مطرح كرد . بلكه توصيف دقيق تر و كامل تر ، اين است كه گرانش را نوعي تغيير شكل فضا و زمان بدانيم كه اين تغيير فضا و زمان باعث به وجود امدن نيروي جاذبه نمي شود .... خب يعني چي ؟ نيوتون گفت كه جاذبه مثل طنابي بين خورشيد و زمين عمل مي كند اما اينيشتين گفت كه كه اقا محترم جرم خورشيد باعث ايجاد يك فرورفتگي در ساختار فضا مي شود ( فعلا زمان را حذف مي كنيم ) اين فرو رفتگي يا گودي باعث مي شود كه ديگر اجرام به سمت ان گودال كشيده شوند و چون داراي سرعت چرخشي حول خورشيد هستند ( يعني به دور خورشيد مي چرخند ) هيچگاه به خورشيد بر خورد نمي كنند ... يك مثال كاربردي و قابل فهم اما اشتباه ( فقط براي اينكه درك هندسي از نسبيت داشته باشي ) حوض يا سينك ظرفشويي را پر از اب كن ( بهتر است كه محل خروج اب از سينك در وسط سينك ظرفشويي باشد ) حالا درپوش خروجي اب را بردار ... چه اتفاقي مي افتد ؟ اب در يك حالت دوراني شروع به خروج مي كند و يك گودال كوچك كه در حال دوران است در بالاي خروجي درست مي شود . اگر يك توپ پينگ پونگ را در نقطه اي بر روي اب قرار بدهي مي بيني كه توپ شروع به دوران حول گودال اب مي كند و رفته رفته به گودال اب يا فرو رفتگي بالاي سر خروجي اب نزديك مي شود .اگر سرعت دوراني ( البته سرعت دوراني اشتباه است و نام اين سرعت سرع مماسي است اما چون هنوز سن تو كم است و نخوانده اي لازم نيست اينو ياد بگيري فقط بدان كه سرعت دوراني كه من مي گم همون سرعت چرخش توپ حول گودال اب است ....همين خط هاي قرمز عكس پايين
تصویر
) به يك حد معيني برسد . توپ ديگر به سمت گودال اب حركت نخواهد كرد و فقط به دور گودال اب ايجاد شده خواهد چرخيد .... خب حالا نسبيت را بخش به بخش با اين ازمايش تطابق ميدهيم .... گودال اب ايجاد شده همون فرورفتگي در فضا ( فعلا زمان را بي خيال ) به وسيله خورشيد است . توپ پينگ پونگ هم زمين ..... همانطور كه توپ پينگ پونگ مي خواهد به سمت گودال اب حركت كند ..... زمين نيز مي خواهد به سمت خورشيد ( البته در حقيقت به سمت گودال خورشيد ) حركت كند و به ان جذب شود ...اين جذب شدن زمين به خورشيد همان جاذبه نسبيتي است .... و چون سرعت چرخش زمين به دور خورشيد كاملا متناسب است پس در جايگاه خود ثايت مانده و به نيروي جاذبه غلبه كرده است
تصویر

...بخوان و اگر اشكال داشتي من باز هم در خدمت هستم ....
جالب نیست من اینو تو دوم راهنمایی تو مدزسه بهمون یاد دادن بعد هیچیشو نفهمیدم فقط فرمولشو یادم بود smile039 ؟

sorat

نام: شایان محتشمی

پست توسط sorat »

به زبان ساده
هر جسمی با سرعت معین زمان مربوط به خودش رو داره
زمان و مکان پیوستار چهاربعدی در هم تنده هستند و امکان جدا شدن از هم را ندارند
سرعت مرجع برای اجسام همان سرعت نور است و ماورای آن ذرات در حد اتم (همان اتم معمولی) با رسیدن به سرعت نور به انرژی تبدیل خواهند شد و سرعت بالاتر از نور برایشان امکان ندارد
جاذبه همان نیروی گرانش است ... جسم در حال سقوط
فعلا در همین حد کافیه فک کنم

Azin.qanbari

نام: آذین قنبری

محل اقامت: آبادان

سپاس: 12

Re: لطفاً نسبیت رو به طور ساده توضیح بدید

پست توسط Azin.qanbari »

یه ذره از ذرات نوشته شده:دوستان سلام من واقعا تصمیم دارم که نسبیت رو بفهمم اما واقعا نمیتونم دیروزم معلم فیزیکمون گفتن که اصلا نسبیت تو دروس دبیرستان نیست!!!! و به تنها چیزی که امید داشتم ناامید شدم...
دوستان اگر یک نفر در حد یه بچه ی 13 ساله نسبیت رو هم خاص و هم عام رو توضیح بده واقعا کار بزرگی کرده و ممنونشون میشم
من فرمول هارو هم بلد نیستم!!! smile025 smile025 smile025
خخخخخخ! من خودم یه پچه سیزده سالم! و توضیح این ئبلاگ واقعا در حدی بود که بفهمم نسبیت چیه اصن قبلش پرت بودم کاملا!:
fbzs.rozfa.com
دنیا و فیزیک...! (:

Azin.qanbari

Re: خواهش میکنم یکی نسبیت رئ توضیح بده..!!!

پست توسط Azin.qanbari »

آقای سیدیان نوشته شده:باز هم یکی دیگر ...!

فرموده اند:
من نمی دونم که چرا مردم شدیداً اصرار دارند که بدونند نسبیت چی هست، در حالی که هنوز آماده ی اون نشده اند!
پس در این صورت ما چنین چیز هایی رو می بینیم:
یه ذره از ذرات نوشته شده:دوستان اگر یک نفر در حد یه بچه ی 13 ساله نسبیت رو هم خاص و هم عام رو توضیح بده واقعا کار بزرگی کرده ...
به این ترتیب که اون هایی که باید یاد بگیرند، یاد نمی گیرند و اونهایی که نمی توانند یاد بگیرند اصرار می کنند که یاد بگیرند!

دوست گرامی، برای اینکه نسبیت خاص رو یاد بگیرید علاوه بر اینکه باید در ریاضیات مربوطه تسلط داشته باشید،
باید مکانیک کلاسیک و نظریه ی الکترومغناطیس رو خوب فهمیده باشید، و بتونید در اون مسأله حل کنید.
نیاز های فیزیک اون موقع رو برای یک نظریه ی جدید (نسبیت خاص) درک بکنید.
و البته برای این کار ها باید به تاریخ علم، و مقاله های مربوطه هم مراجعه ی کوچکی داشته باشید.
نسبیت عام هم که جای خود را دارد و در صورتی که رشته ی شما در دانشگاه فیزیک باشد، تازه آن را در دوره ی ارشد می خونید.

نسبیت یک داستان نیست که یکی به کسی بگوید و بعد تمام بشود و برود پی کارش،
نسبیت مقدمات می خواهد، مقدمات ...

امیدوارم حرف های بالا نا اُمیدتان نکرده باشد. smile072
خخخخخ! شما راست میگید! درباره ریاضیاتش کاملا باهاتون موافقم! مامانم داره ارشد فیزیک میخونه من فرمولاشونو میبینم هنگ میکنم کاملا! ولی خب در حد مفهوم نسبیت و بدون ریاضیاتش و به زبون خیلی ساده فهمیدم با اینکه به قول "یه ذره از ذرات" بچه سیزده ساله ام! و به این افتخار میکنم دبیر فیزیکمون فرد بزرگیه و بیچاره تمام زنگ تفریح رو صرف کار بزرگش میکنه و منم تو مخم نمیره که مناسبم نیست با اینکه همون اولش که این بحثو برام باز کرد گفت تو مقطع دکتری تدریس میشه و به زبون بی زبونی بهم گفت پیله نکنم و برم گم شم انقدر مزاحم نشم! smile034
دنیا و فیزیک...! (:

Azin.qanbari

Re: خواهش میکنم یکی نسبیت رئ توضیح بده..!!!

پست توسط Azin.qanbari »

آقای سیدیان نوشته شده:باز هم یکی دیگر ...!

فرموده اند:
من نمی دونم که چرا مردم شدیداً اصرار دارند که بدونند نسبیت چی هست، در حالی که هنوز آماده ی اون نشده اند!
پس در این صورت ما چنین چیز هایی رو می بینیم:
یه ذره از ذرات نوشته شده:دوستان اگر یک نفر در حد یه بچه ی 13 ساله نسبیت رو هم خاص و هم عام رو توضیح بده واقعا کار بزرگی کرده ...
به این ترتیب که اون هایی که باید یاد بگیرند، یاد نمی گیرند و اونهایی که نمی توانند یاد بگیرند اصرار می کنند که یاد بگیرند!

دوست گرامی، برای اینکه نسبیت خاص رو یاد بگیرید علاوه بر اینکه باید در ریاضیات مربوطه تسلط داشته باشید،
باید مکانیک کلاسیک و نظریه ی الکترومغناطیس رو خوب فهمیده باشید، و بتونید در اون مسأله حل کنید.
نیاز های فیزیک اون موقع رو برای یک نظریه ی جدید (نسبیت خاص) درک بکنید.
و البته برای این کار ها باید به تاریخ علم، و مقاله های مربوطه هم مراجعه ی کوچکی داشته باشید.
نسبیت عام هم که جای خود را دارد و در صورتی که رشته ی شما در دانشگاه فیزیک باشد، تازه آن را در دوره ی ارشد می خونید.

نسبیت یک داستان نیست که یکی به کسی بگوید و بعد تمام بشود و برود پی کارش،
نسبیت مقدمات می خواهد، مقدمات ...

امیدوارم حرف های بالا نا اُمیدتان نکرده باشد. smile072
و در ضمن آقای سیدیان بعضی افراد به قول شما بزرگ هستن که از این کنجکاوی و اشتیاق برای دونستن استفاده میکنن و چون کشورای دیگه از این افراد بیشتر دارن موفق ترن. smile032
دنیا و فیزیک...! (:

نمایه کاربر
Angel!

سپاس: 955

Re: لطفاً نسبیت رو به طور ساده توضیح بدید

پست توسط Angel! »

برای چند لحظه دستتان را روی يك اجاق داغ بگذاريد، ساعتها به نظر می‌رسد. ساعتها با يك دختر زيبا بنشينيد، چند لحظه به نظر می‌رسد. اين نسبيت است.

از زبان خود انيشتين .
بازهم از زبان خود انیشتین:

هر چه بيشتر مي آموزم بيشتر به ناداني خود پي مي برم.

تو هنوز اول راهی. از همین اول راه دم از نا امیدی بزنی بهتره وارد راه نشی !

ارسال پست