جهش کوانتومی در اتم

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
یکی از دونفر

محل اقامت: تهران

سپاس: 52

جهش کوانتومی در اتم

پست توسط یکی از دونفر »

در حالی که هنوز دو سال بیش تر از ارائه نظریه نسبیت خاص توسط انیشتین نگذشته بود یک ریاضیدان المانی به نام هرمان مینکوفسکی که از قضای روزگار استاد سابق ریاضی انیشتین در دوره تحصیلات کارشناسی او در دانشگاه هم بود به نکته بسیار مهمی در مورد نسبیت پی برد. هرمان کشف کرد چنانچه نظریه نسبیت را در یک فضای چهار بعدی فرمول بندی کنیم، استخراج روابط ان بسیار ساده تر و قابل فهم تر خواهد بود . در این فضای چهاربعدی سه بعد ان ابعاد مکانی هستند و یک بعد باقیمانده نیز بعد زمان است و به همین دلیل این فضا به فضا - زمان هم شهرت پیدا کرده. در فضا- زمان بعد زمان و سه بعد مکان از همدیگر جدا نبوده بلکه این چهار بعد مجموعا ساختار واحد و به هم پیوسته ای را تشکیل می دهند. در واقع با ارائه مدل فضا- زمان زمان چهار بعدی هرمان بود که بعد زمان به بعد چهارم هم شهر ت پیدا کرد.
گستره فضا- زمان چهاربعدی هرمان در واقع گستره کل جهان را نمایش می دهد. و هر نقطه در این فضا- زمان نشان دهنده یک رویداد در گستره جهان است . بدین ترتیب به عنوان مثال حرکت ازاد یک الکترون با یک خط راست در فضا - زمان نشان داده می شود که این خط را اصطلاحا<<جهان خط>> ذره مزبور می گویند.به عنوان مثالی دیگر حرکت کره زمین حول خورشید را در نظر بگیرید. در حالی که شکل مدار گردش زمین حول خورشید به شکل یک بیضی است شکل جهان ان در فضا- زمان به شکل یک مارپیچ فضایی خواهد بد. ادامه دارد...
حالم خوب نیست...
اینه حال الان من.

نمایه کاربر
MetaZehn

سپاس: 112

Re: جهش کوانتومی در اتم

پست توسط MetaZehn »

یکی از دونفر نوشته شده:...
هرمان کشف کرد چنانچه نظریه نسبیت را در یک فضای چهار بعدی فرمول بندی کنیم،
...
به نکته خوبی اشاره کردی،
فرمول بندی

نمایه کاربر
garamaleki

سپاس: 72

پست توسط garamaleki »

MetaZehn نوشته شده:
یکی از دونفر نوشته شده:...
هرمان کشف کرد چنانچه نظریه نسبیت را در یک فضای چهار بعدی فرمول بندی کنیم،
...
به نکته خوبی اشاره کردی،
فرمول بندی
ببخشید ، مشکل شما با نسبیت چیست ؟
با نسبیت خاض مشکل دارید یا عام یا هردو ؟

نمایه کاربر
یکی از دونفر

محل اقامت: تهران

سپاس: 52

پست توسط یکی از دونفر »

ببین هر دانشمندی وقتی نظریه ای می دهد ان قدر به ان اعتقاد و تعصب ندارد که شما دارید!!!!!!!!!!!!!
من با هیچ نظریه ای مشکل ندارم. بعدشم من فرمول بندی نکردم. من به عنوان یه محقق فقط تحقیق می کنم تا در مورد وقایع مختلف اطلاعات به دست بیارم.
حالم خوب نیست...
اینه حال الان من.

ارسال پست