تولید مستقیم برق از هیچ

مدیران انجمن: parse, javad123javad

sqr

نام: پویان شفیعی

سپاس: 8

تولید مستقیم برق از هیچ

پست توسط sqr »

سلام به همه ی دوستان
فرض کنید یک میدان الکتریکی یکنواخت به اندازه ی کافی قوی داشته باشیم.حالا اگه یک قطه فلز (آهن یا آلومینیوم) که شکل خطی داره را در این میدان قرار بدیم الکترون های آزاد موجود در فلز به سمت صفحه با بار + حرکت کرده و در سر دیگر فلز بار مثبت خواهیم داشت.حالا اگه دو سر این فلز را به یک ولت سنج وصل کنیم انتظار داریم که اختلاف پتانسیلی مشاهده کنیم.درضمن میدانیم که برای ایجاد میدان الکتریکی لازم است انرژی صرف کنیم ولی وقتی که میدان ایجاد شد دیگر نیازی به انرژی نداریم(مثل خازن)
حال اگر مصرف کننده ای مثل یک لامپ را به دوسر این فلز وصل کنیم با توجه به اینکه الکترون های آزاد در یک سر فلز تمایل دارند خود را به سمت بار مثبت موجود در سر دیگر برسانند این لامپ باید تا ابد روشن بماند که این مخالف اصل پایستگی انرژی است.لطفا توضیح دهید.
شما دسترسی جهت مشاهده فایل پیوست این پست را ندارید.

نمایه کاربر
ghm

محل اقامت: شیراز

سپاس: 144

تماس:

Re: تولید مستقیم برق از هیچ

پست توسط ghm »

سلام
ولتاژی که دو سر فلز به وجود آمده صفر است و در داخل فلز میدان الکتریکی نیست، چون میدان دو صفحه و میدان داخل فلز با هم مخالفت کرده وبرآیند آنها صفر است.
در عمل خطوط فرضی شارالکتریکی از صفحه مثبت وارد الکترون های یک سمت آلومینیوم می شوند و بدون وجود هیچ خط شاری در فلز، خطوط شار از طرف مثبت فلز به سمت صفحه منفی کشیده شده اند.

حتی ولت متر هم به خصوص تا وقتی به خود فلز وصل است مقدار ولتاژ را صفر نشان میدهد.

در لحظه اولی که فلز بین دو صفحه قرار می گیرد چون هنوز به حالت تعادل نرسیده عبور الکترون ها در داخل خود فلز مقداری انرژی گرمایی تولید میکند. این انرژی ممکن است در هنگام قرار دادن فلز بین صفحات تبدیل شده باشد چون قرار دادن فلز با احتمالا دافعه همراه باشد و برای قرار دادن به انجام کار نیاز است . ضمن اینکه قرار دادن فلز بین صفحات باعث افزایش ظرفیت خازن و کاهش ولتاژ صفحات هم می شود چون از نظر تئوری فاصله بین دو صفحه به اندازه ضخامت فلز قرار داده شده کم می شود
˙ ·٠•♥ السلام علی بقیه الله فی ارضه ♥•٠·˙

نمایه کاربر
Archimedes

سپاس: 824

پست توسط Archimedes »

دوست عزیز جمله تولید برق از هیچ خودش خودشو نقض میکنه و منطقی نیست
کز دیو و دد ملولم و انسانم آرزوست

babak.khatavi

نام: بابک خطاوی

پست توسط babak.khatavi »

من ترجیح میدم بگم تبدیل انرژی های دیگر به انرژی الکتریکی بدون مکانیک ، سوخت و ...
به نظر من این فرایند تبدیل غیر ممکن نیست بلکه دارای فرمولی میباشد که باید کشف شود
خوب ببنید ما نمیخواهیم انرژی مکانیکی ، انرژی های سوختی ، انرژی های خورشیدی (تجدید پذیر هست اما همیشه و همه جا در دسترس نیست) و... را به انرژی الکتریکی تبدیل کنیم
باید فرمولی برای تبدیل انرژی های دیگر به انرژی الکتریکی کشف شود مثل کاری که فاراده و ادیسون کردند یادمان باشد در زمان آنها هم کاری که کردند از نظر دیگران غیر ممکن بوده

sqr

پست توسط sqr »

Archimedes نوشته شده:دوست عزیز جمله تولید برق از هیچ خودش خودشو نقض میکنه و منطقی نیست
من خودم میدونم که تولید برق از هیچ غیر ممکنه ولی میخوام در این مورد بدونم چرا؟کجاش اشتباهه

نمایه کاربر
Archimedes

پست توسط Archimedes »

خواهش میکنم
هیچ جاش اشتباه نیست
موفق باشید.

sqr

پست توسط sqr »

Archimedes نوشته شده:خواهش میکنم
هیچ جاش اشتباه نیست
موفق باشید.
100%اشتباست چون اگه این طور باشه قانون بقای انرژی زیر سوال میره از اون گذشته دیگه کسی نفت نمیخره که برق تولید کنه

نمایه کاربر
Archimedes

پست توسط Archimedes »

این که بخوای بدونی اشتباه نیست
در مورد سوال اول یک بار نظرم رو گفتم.

نمایه کاربر
malek.neisi

نام: مالک نیسی

آیا میتوان مولد برق دایمی از هیچ ساخت؟

پست توسط malek.neisi »

با سلام به همه دوستان

من با ارائه این طرح از دوستان یک سوال کلی دارم که با توضیحات و عکسی که در ادامه هست ، آیا این طرح عملی است ؟

مکانیسم مولد برق دایمی : در ابتدا جریان برق اولیه از باطری به سمت دینام رفته سپس با درحرکت درآمدن دینام ، شافتی که از دینام به سمت ژنراتورها رفته نیز به حرکت درمی آید که باعث چرخش ژنراتور و تولید برق میشود و این برق نیز دوباره به باطری و سپس به دینام و این چرخه به این شکل به صورت مستمر ادامه پیدا می کند.

در عکس زیر یک نمای کلی از طرح مولد دایمی برق قابل رویت است که تقریبا خود عکس کل طرح رو بیان می کند.
تصویر

نمایه کاربر
m.s.f

نام: میثم

محل اقامت: اسپهان

سپاس: 119

تماس:

Re: آیا میتوان مولد برق دایمی از هیچ ساخت؟

پست توسط m.s.f »

malek.neisi نوشته شده:با سلام به همه دوستان

من با ارائه این طرح از دوستان یک سوال کلی دارم که با توضیحات و عکسی که در ادامه هست ، آیا این طرح عملی است ؟

مکانیسم مولد برق دایمی : در ابتدا جریان برق اولیه از باطری به سمت دینام رفته سپس با درحرکت درآمدن دینام ، شافتی که از دینام به سمت ژنراتورها رفته نیز به حرکت درمی آید که باعث چرخش ژنراتور و تولید برق میشود و این برق نیز دوباره به باطری و سپس به دینام و این چرخه به این شکل به صورت مستمر ادامه پیدا می کند.

در عکس زیر یک نمای کلی از طرح مولد دایمی برق قابل رویت است که تقریبا خود عکس کل طرح رو بیان می کند.
[ تصویر ]
این طرح در صورتی عملی است که نیروی ناپایستاری مانند اصطکاک نداشته باشیم ولی میدانیم در هر لحظه اصطکاک میان تمامی اتصالات مقداری انرژی تلف میکند
حتی اگر اصطکاک هم نباشد این سیستم فقط می تواند حرکت کرده و شما نمیتوانید از ان کار بکشید.
smile072
برای گسترش نظریه ها نباید به اصول نظریه ها مطمئن بود.

نمایه کاربر
malek.neisi

نام: مالک نیسی

پست توسط malek.neisi »

با تشکر از پاسخ های شما دوستان عزیز smile072 smile072

msf عزیز منظور شما از اینکه میگویید : " " حتی اگر اصطکاک هم نباشد این سیستم فقط می تواند حرکت کرده و شما نمیتوانید از ان کار بکشید. " " چیست؟

و اگر شما و alirezatanehkar به من بگویید کجای طرح اصطحکاک و اتلاف انرژی دارد ممنون میشم..

babak.khatavi

نام: بابک خطاوی

پست توسط babak.khatavi »

تصویر[/quote]

آقای malek.neisi طرح شما طرحی خنثی است. نه به این معنی که عمل نمیکند به این معنی که این طرح بازدهی ندارد.
برقی که تولید میشود ذخیره میشود برای تولید برق. یعنی ما در بهترین حالت بدون در نظر گفت اصطکاک برق تولیدی برابر با برق مصرفی است پس بازدهی وجود ندارد.

نمایه کاربر
m.s.f

نام: میثم

محل اقامت: اسپهان

سپاس: 119

تماس:

پست توسط m.s.f »

msf عزیز منظور شما از اینکه میگویید : " " حتی اگر اصطکاک هم نباشد این سیستم فقط می تواند حرکت کرده و شما نمیتوانید از ان کار بکشید. " " چیست؟
ببینید برای انجام هر کاری نیاز به انرژی دارید در این سیستم هم انرژی شما محدود است و اگر هم فرض کنیم اصطکاک وجود ندارد و بخواهید به وسیله ی دستگاه خود جرمی را از روی زمین برداشته و بالا ببرید و کار بر روی ان انجام دهید انرژی باتری تمام شده و حرکت مفید دائمی نخواهد شد.
smile072
برای گسترش نظریه ها نباید به اصول نظریه ها مطمئن بود.

امید سیدیان

سپاس: 565

پست توسط امید سیدیان »

m.s.f نوشته شده:این طرح در صورتی عملی است که نیروی ناپایستاری مانند اصطکاک نداشته باشیم ولی میدانیم در هر لحظه اصطکاک میان تمامی اتصالات مقداری انرژی تلف میکند
حتی اگر اصطکاک هم نباشد این سیستم فقط می تواند حرکت کرده و شما نمیتوانید از ان کار بکشید.
m.s.f نوشته شده:ببینید برای انجام هر کاری نیاز به انرژی دارید در این سیستم هم انرژی شما محدود است و اگر هم فرض کنیم اصطکاک وجود ندارد و بخواهید به وسیله ی دستگاه خود جرمی را از روی زمین برداشته و بالا ببرید و کار بر روی ان انجام دهید انرژی باتری تمام شده و حرکت مفید دائمی نخواهد شد.
باطری مساله ای نیست، میشه اصلاً از منبع تغذیه و انباره استفاده کرد.
البته به نظر من یک نکته ی اساسی نا گفته باقی موند.
هنگامی که ژنراتور ها بخوان بچرخند،
در سیم پیچ ژنراتور میدان الکتریکی القایی ایجاد می شه که این میدان روی شنت، گشتاور ایجا می کنه.
جهت این گشتاور ایجاد شده، در خلاف جهت گشتاور تولید شده توسط دینام هست.
منظور من این هست که در شرایط کاملاً ایدئال، و با فرض یکسانی ژنراتور ها و دینام ها،
اگر

دینام، و

ژنراتور داشته باشیم،
هر ژنراتور

واحد انرژی مصرف شده توسط کل دینام ها رو به باطری بر می گرداند.
یک روز پادشاهی بهتر از چهل سال بندگی است

negin7

نام: نگین حسینی

پست توسط negin7 »

من تازگی با این سایت اشنا شدم.یه سوال برام ایجاد شد در نهایت چه بلایی سره فلز میاد.ایا ممکنه مثله ختزن دچاره فروشکست بشه؟

ارسال پست