اسرار کوانتومی آفرینش


اسرار کوانتومی آفرینش

نوشتهاز سوی Hamid0 در پنجشنبه 4 مهر 1392 - 14:06

آیا ما هم اکنون در یک تصویر سه بُعدی کیهانی زندگی می کنیم؟ تصویری که انعکاسی از یک حقیقت فراکیهانی است؟
نظریه "جهان هولوگرافیک" پاسخ شگفت انگیزی به این معمای اسرارآمیز ارائه میدهد

براساس نظریه "جهان هولوگرافیک" در فیزیک، کل جهان درواقع تصویری از یک حقیقت برتر است، حقیقتی اسرارآمیز که در فراسوی کائنات است.

برای درک بهتر این مطلب ابتدا باید با مفهوم هولوگرام آشنا شویم. هولوگرام درواقع یک تصویر سه بُعدی است که به کمک پرتوهای لیزر شکل می گیرد.
در عکاسی معمولی وقتی از یک صحنه واقعی (که سه بُعدی است) عکس می گیریم، تصویر حاصله یک تصویر دو بُعدی خواهد بود اما به کمک روش هولوگرافی (تمام نگاری) و به کمک پرتوهای لیزر می توان برخلاف عکاسی معمولی، تصاویر سه بُعدی اجسام را نیز ثبت کرد، تصاویری که همانند شکل اصلی، واقعی به نظر می رسند.
پدیده عجیبی است اما از این عجیب تر آنکه کل جهان هم ممکن است دقیقاً چنین حکایتی داشته باشد.

در واقع براساس برخی از جدیدترین نظریات مطرح در فیزیک، جهان ما هم درواقع یک هولوگرام عظیم کیهانی است و ما اکنون در یک تصویر کیهانی زندگی می کنیم. بر این اساس، آنچه ما به عنوان جهان درک می کنیم درواقع حقیقت هستی نبوده بلکه صرفاً تصویر یا تجسمی از آن است و حقیقت هستی در فراسوی این تصویر عظیم کیهانی است.
به عبارتی، جهان، تصویر یا انعکاسی از یک حقیقت غایی کیهانی است که برای همیشه خارج از دسترس اندیشه های ما باقی خواهد ماند.

آیا ما رویای شعور خلاق کائنات هستیم؟
به راستی مفهوم زندگی چیست؟
نقش ما در این فیلم سه بُعدی جهان چیست؟ چگونه پیش از آنکه فرصت مان تمام شود نقش خود را در این فیلم به بهترین، خوب ترین و عاشقانه ترین شکل ممکن ایفا کنیم؟

آری، به راستی مفهوم زندگی چیست؟
 
سپـاس : 3

ارسـال : 4


نام: حمید مباشر
سن: 31 سال
نام نویسی: 92/7/4

مرد

بازگشت به تالار ترجمه مقالات علمی

چه کسی هم اکنون اینجاست ؟

کاربرانی که در این تالار هستند: بدون کاربران عضو شده و 1 مهمان


cron