حکم ناقض فرض

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
majed s

محل اقامت: درون بوزون هیگز

سپاس: 11

حکم ناقض فرض

پست توسط majed s »

چطوری یک قضیه حکمش می تونه نقض فرضهاش باشه ؟؟؟!!!
مثلا همین نسبیت که مبناش و اصلش از فیزیک کلاسیک نشئت میگیره ولی نتیجش میشه نقض کردن قوانین کلاسیک !!!
چنین قضیه هایی باید حتما غلط باشن چون در غیر این صورت در منطق جور در نمیاد.
کسی میتونه این رو توضیح بده ؟؟؟
آخرین ویرایش توسط DARKENERGY پنج‌شنبه ۱۳۹۲/۷/۲۵ - ۲۰:۰۸, ویرایش شده کلا 1 بار

نمایه کاربر
Stupendous

سپاس: 113

Re: حکم ناقض فرض !!!!!!

پست توسط Stupendous »

دقیقا کجای نسبیت فیزیک کلاسیک رو نقض می کنه؟ نسبیت فقط "تعمیم" قوانین کلاسیکه و در حد سرعت های پایین تبدیل می شه به فیزیک کلاسیک.
یه چیز می گم خواهشا ناراحت نشید: جون هرکی دوست دارید اول دکترای فیزیک بگیرید، با مبانی ریاضی و منطقی نظریه ها کاملا آشنا بشین بعد اگه خواستین یکی از این نظریه ها رو نقض کنین، با یه ریاضیات قشنگ این کارو انجام بدین. اون وقت می بینین همه حرف شما رو قبول می کنند و می رن دنبال آزمایش کردنش. ایشالا که از آزمایش سربلند بیرون می آد و بهتون جازه ی نوبل می دن. اون وقت دوست دارم قیافتونو ببینم وقتی یه بچه دبیرستانی که هنوز بلد نیست انتگرال بگیره می گه نظریه ی شما غلطه!

نمایه کاربر
ehsan.helli1

نام: احسان

محل اقامت: تهران

سپاس: 624

تماس:

Re: حکم ناقض فرض !!!!!!

پست توسط ehsan.helli1 »

نسبیت از فیزیک کلاسیک نشئت نمیگیره!

نمایه کاربر
mrfane

سپاس: 550

تماس:

Re: حکم ناقض فرض

پست توسط mrfane »

برای یک اثبات ساده و لذتبخش در مورد نسبیت خاص، لطفا ویدئوی زیر را ببینید. کلا این کانال خیلی مفید و جالبی در زمینه فیزیکه.

ضمنا لطف کنید از همان فیلتر شکنی استفاده کنید که آقای ظریف باهاش میره فیسبوک تا خدای نکرده مشکل قانونی براتون پیش نیاد smile001
آنچه دانه را شکافت، آن خدای من است.

نمایه کاربر
mrfane

تماس:

پست توسط mrfane »

این که برای اثبات نسبیت از «عقل سلیم» استفاده می شه، خیلی فرق داره با این که از «تجربیات روزمره» یا «فیزیک نیوتنی» استفاده کرده باشه.
اثباتش را ببین. تنها فرضی که داره اینه که یک سرعت حدی (حالا هر چی شما بگی، مقدارش مهم نیست. اسمشو بگذار c) وجود داره. بقیه اش ریاضیاته. آدم لذت می بره. smile015

نمایه کاربر
majed s

محل اقامت: درون بوزون هیگز

سپاس: 11

پست توسط majed s »

اگه ممکنه فایل دانلودش رو بزار تا بتونم به راحتی چند بار نگاش کنم نه با سرعت پایین تو یوتیوب گیر کنم.

نمایه کاربر
mrfane

تماس:

پست توسط mrfane »

بیا. برو حالشو ببر! فقط فیلتر شکن نداشتم، مجبور شدم از قند شکن استفاده کنم. امیدوارم برات مفید باشه. smile041
ضمنا، مگه شما درون بوزون هیگز نیستی؟ اونجا که سرعت اینترنت خوب بود (آخرین باری که سر زدم)
-------------------
آقا این چی میگه؟ میگه فایل با .flv نمی تونیم آپلود کنیم؟ اون هم بعد از نیم ساعت که کلش رو آپلود کرده؟ من همین جا از ادمین محترم به خاطر این عمل شنیع معذرت خواهی می کنم و از دوستان خواهش می کنم بعد از دانلود پسوند فایل را (که الآن pdf هست) را به flv تغییر دهند و بعد تماشا کنند.
-------------------
حالا میگه حجمش زیاده. من بروم خانه، دارم از گشنگی می میرم. فردا یک گلی به سرمان می گیریم.

ارسال پست