مثالی نقض برای سرعت حد نور

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
electro gravity

نام: داریوش

محل اقامت: شیراز

سپاس: 166

Re: مثالی نقض برای سرعت حد نور

پست توسط electro gravity »

mrfane نوشته شده:خوشحالم که فکرتو به کار می اندازی. دوست دارم به حدس زدن ادامه بدی.
تا زمانی که فیزیک رو به صورت کیفی یاد نگرفتی، هیچ وقت سراغ معادله ها نرو.
ضمنا جوابت در واقع جواب نیست. نه.
عزیز من سرعت حرکت انرژی نیز خود دارای محدوده است و سریعتر از سرعت نور نیست و به این صورت نیست که تا سر آنرا فشار دهیم ته آن حرکت کند
و چون سرعت زاویه ای فرضی آن پس از حرکت از نور بیشتر میشود بنابرین نیروی ما طبق نسبیت باید بینهایت باشد که همین مسئله باعث رد شدن این حرف میشود smile072
We the people
Are we the people??

some kind of monster
..........................................
شادی مون قد توپ فوتبال، پرچم سرزمین مون چینی
من هنوزم یه پونزم روی صندلی معلم دینی

نمایه کاربر
majed s

محل اقامت: درون بوزون هیگز

سپاس: 11

پست توسط majed s »

میشه مفصل توضیح بدین که این رابطه از کجا اومده :

نمایه کاربر
electro gravity

majed s نوشته شده:میشه مفصل توضیح بدین که این رابطه از کجا اومده :

جالبه بدونید که خود نسبیت هم یه نظریه است و هنوز کاملا اثبات نشده ولی از آنجایی که با خیلی از پدیده های فیزیکی جور در میاد نظریه ای قابل قبول است
این رابطه به متریک مینکووسکی معروفه که تنها زمان را به صورت کمیتی نرده ای معرفی کرده در فضایی 4 بعدی
در فیزیک کلاسیک کل عالم هستی در سه بعد خلاصه میشد و زمان کمیتی اسکالر معرفی میشد
اما در فیزیک نسبیت عالم هستی داری سه بعد فضایی و یک بعد زمانی معرفی میشه که زمان رو از حالت اسکالر در آورده و تبدیل به کمیتی نرده ای کرده و اون رو به عنوان بعد چهارم در نظر گرفته
که اگه زمان را به عنوان بعد چهارم در تبدیلات گالیله ای بیفزاییم به تبدیلات لورنتز میرسیم(قبلا اثبات شده)
اما نسبیت هنوز هم نظریه ای بدون اثبات است ولی از آنجایی که با خیلی از حالات فضا و زمان جور در میاد و اونهارو توجیه میکنه مورد قبول واقع شده
اما هنوز هیچ دلیل عملی بر اثبات این نظریه وجود ندارد وتنها به صورت تﺉوری فرض را بر این گذاشته که زمان بعد چهارم است
امروزه دانشمندان دارند سعی میکنند که تغییرات زمان با میزان گرانش را توسط ساعت های اتمی و دقیق اندازه گیری کنند که اگر بتوانند این کار را بکنند خود دلیل بسیار محکمی خواهد بود بر صحت این نظریه و با این کار تقریبا این نظریه اثبات میشود
smile072 smile072 smile072
We the people
Are we the people??

some kind of monster

نمایه کاربر
Cartouche

سپاس: 957

پست توسط Cartouche »

majed s نوشته شده:میشه مفصل توضیح بدین که این رابطه از کجا اومده :

یک چیزی تعریف میشه، به عنوان ِ بازه ِ ناوردایی، که در واقع فاصله ِ دو رویداد ِ A و B هست.
بدین صورت

که برای ِ برخی رویداد ها که به نورگونه معروف اند، ( مثل ِ دو رویدادی که در مسیر ِ حرکت نور اند) این بازه ناوردایی صفره و اون رابطه ِ شما برقراره. رابطه ِ بالا برای ِ رویداد های ِ مکان گونه مثبت، برای رویداد های زمان گونه منفی و همینطور که گفتم برای نورگونه صفرهست.
متریک ِ مینکوفسکی هم که اصلن ربطی نداره. کلن یه مفهوم ِ بسیار کلی تر ِ دیگست.
electro gravity نوشته شده:این رابطه به متریک مینکووسکی معروفه که تنها زمان را به صورت کمیتی نرده ای معرفی کرده در فضایی 4 بعدی
در فیزیک کلاسیک کل عالم هستی در سه بعد خلاصه میشد و زمان کمیتی اسکالر معرفی میشد
اما در فیزیک نسبیت عالم هستی داری سه بعد فضایی و یک بعد زمانی معرفی میشه که زمان رو از حالت اسکالر در آورده و تبدیل به کمیتی نرده ای کرده و اون رو به عنوان بعد چهارم در نظر گرفته
کمیت ِ اسکالر با کمیت ِ نرده ای تفاوتی نداره. ما یک اسکالر داریم ( که فارسیش میشه نرده ای) و یک کمیت ِ برداری و گاهی هم ماتریس ها.
زمان هم در فیزیک ِ کلاسیک و غیر ِ کلاسیک اسکالر( نرده ای ) هست.
electro gravity نوشته شده:
اما نسبیت هنوز هم نظریه ای بدون اثبات است ولی از آنجایی که با خیلی از حالات فضا و زمان جور در میاد و اونهارو توجیه میکنه مورد قبول واقع شده
اما هنوز هیچ دلیل عملی بر اثبات این نظریه وجود ندارد وتنها به صورت تﺉوری فرض را بر این گذاشته که زمان بعد چهارم است
قبلن در تاپیک ِ دیگه ای این مورد رو به شما توضیح دادم. نظریه هم اصلن قرار نیست اثبات بشن.
آخرین ویرایش توسط Cartouche سه‌شنبه ۱۳۹۲/۸/۷ - ۱۹:۴۶, ویرایش شده کلا 1 بار
دوای درد عاشق را کسی کو سهل پندارد

ز فکر آنان که در تدبیر درمانند در مانند

نمایه کاربر
electro gravity

کمیت ِ اسکالر با کمیت ِ نرده ای تفاوتی نداره. ما یک اسکالر داریم ( که فارسیش میشه نرده ای) و یک کمیت ِ برداری و گاهی هم ماتریس ها.
آره ببخشید با گوشی داشتم مینوشتم قاطی کردم منظورم برداری بود smile015 smile015
We the people
Are we the people??

some kind of monster

نمایه کاربر
majed s

محل اقامت: درون بوزون هیگز

سپاس: 11

پست توسط majed s »

میشه این ناوردایی و ... و این رابطه رو کاملا با ریاضی اثبات کنید؟
این t زمان چیه ؟؟
آخرین ویرایش توسط majed s پنج‌شنبه ۱۳۹۲/۸/۹ - ۱۴:۵۰, ویرایش شده کلا 1 بار

نمایه کاربر
zandi

سپاس: 3

تماس:

پست توسط zandi »

MA102 نوشته شده:مشکلش اینه که زمین در حال دوران اصلا چهارچوب لخت نیست.

smile072 smile072 smile072 smile072 smile072 smile072 smile072
این پاسخ به نظر من درسته!! در حال دوران حول یک مرکز شتاب زاویه ای وجود دارد و سیستم لخت نیست. برای ناظر لخت شتاب صفر است....آیا این درسته؟
..a step I put through my thoughts and wishes, the only possible is this, stepping forward..
گامی می نهم در راه آنچه می اندیشم و آرزویم است، تنها ممکن همین است، رفتن

ارسال پست