بیا تو سوال بپرس

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
میون

سپاس: 102

Re: بیا تو سوال بپرس ؟

پست توسط میون »

kimiya2000 نوشته شده:خرسي توسط شكارچيان شكار شده و از ارتفاع 87/6 متري در مدت 4 ثانيه به پايين مي افتد.حالا خرس چه رنگي است؟
در مثال پایین با داده های صحیح ؛
A bear dropped into a hole from v=0 m/s at start, 2 seconds later, it landed on the bottom, the hole is 20 m, if the air resistant does not count, what colour is the bear? (useful formula S=Ut+½at²)
... the true answer is....White

U=0m/s, S=20m/s t=2s put them into the formula..

20=0+½2²a

a=10m/s²

the accelleration of gravity (g) becomes larger from equator to the pole, because the earth is not really round. so the bear must be in either of the poles. Since there's no bear in South pole, so the bear must be in the north!! and the only bears that live in north pole is----White!!!!
شتاب گرانش بزرگتر از استوا تا قطب شده چون زمین کاملاً گرد نیست پس خرس باید در یکی از قطبین باشه. از اونجایی که در قطب جنوب خرسی وجود نداره پس خرس باید در شمال باشه و تنها خرسی که در شمال زندگی میکنه سفید است.

توی مثال شما میشه 6.87 بر 8 و شتاب گرانش میشه 0.85 که همچین چیزی بی معنیه .
http://channel9.msdn.com/Forums/Coffeeh ... s-the-bear

White

سپاس: 211

Re: بیا تو سوال بپرس

پست توسط White »

سلام دوستان!

دماسنجی که روش مدرج کردن آن معلوم نیست،دمای 5 درجه سانتیگراد را 50درجه و دمای -20 درجه را 10 درجه نشان میدهد.این دماسنج در چه دمایی با دماسنج سلسیوس ، یک عدد ثابت را نشان می دهد؟(فقط اگر ممکنه کامل توضیح بدید چون میخوام برای کسی توضیح بدمش smile072 )

پ.ن:سوال مربوط به اول دبیرستانِ.
ج: منفی 70

White

پست توسط White »

edwardfurlong نوشته شده:
parastu2000 نوشته شده:سلام دوستان!

دماسنجی که روش مدرج کردن آن معلوم نیست،دمای 5 درجه سانتیگراد را 50درجه و دمای -20 درجه را 10 درجه نشان میدهد.این دماسنج در چه دمایی با دماسنج سلسیوس ، یک عدد ثابت را نشان می دهد؟(فقط اگر ممکنه کامل توضیح بدید چون میخوام برای کسی توضیح بدمش smile072 )

پ.ن:سوال مربوط به اول دبیرستانِ.
ج: منفی 70
در منفی 70!
smile055

اگه ممکنه روش حلش رو بگین..

user8604

سپاس: 877

پست توسط user8604 »

parastu2000 نوشته شده:اگه ممکنه روش حلش رو بگین..
x ای که از حل این معادله به دست میاری رو با 5 جمع میکنی میشه -70!

iamirhacker

نام: amir rafiei

پست توسط iamirhacker »

سلام.دو تا سوال داشتم:
۱-چرا جرم روی سرعت سقوط جسم تاثیر ندارد؟
۲-تعریف دقیق یکا چیست؟

habibzadeh

پست توسط habibzadeh »

با سلام خدمت فیزیکدانان عزیز
من دارم یه نرم افزار برای موبایل می نویسم که نیاز به راهنمایی دارم :

هدف :
تولید نرم افزار موبایل جهت پیش بینی مکانی در آینده زمانی مشخص بر اساس اطلاعات در گذشته مشخص

کار نرم افزار :
فرض کنید می خواهید به یک سفر بروید که مسیر حرکت شما کاملا مشخص است ولی مقصد مشخص نیست و شما می خواهید پیش بینی کنید که در این مسیر مشخص در مثلا یک ساعت آینده روی نقشه به کجا می رسید براساس یکساعت گذشته. به نرم افزار می گویید که یک ساعت آینده مرا پیش بینی کن نرم افزار از زمان راه اندازی تا یک ساعت اطلاعت را ذخیره می کند و بعد از ذخیره یکساعت گذشته از اطلاعات بدست آمده با فرض اینکه شما همین روند یکساعت گذشته را ادامه می دهید آینده را پیش بینی می کند.
وقتی نرم افزار راه اندازی می شود شما هم حرکت می کنید سرعت شما ممکن است ثابت باشد ممکن است کم شود یا زیاد شود یا توقف کنید و یا به سمت عقب برگردید (مسیر حرکت دو جهت دارد) نرم افزار می تواند تمام این حالات را کنترل کند.
مثلا ممکن است یک ساعت گذشته را شما استراحت کرده باشید و حرکت نداشته باشید نرم افزار هم یک ساعت آینده رو همون مکان جاری شما نشان می دهد.
ممکن است شما یک ساعت گذشته در حال حرکت باشید و توقف کنید بلافاصله بعد از توقف نرم افزار یکساعت آینده رو براساس یکساعت گذشته شما پیش بینی کرده و اگر در یکساعت گذشته شما 100 کیلومتر حرکت کرده باشید نرم افزار مکان احتمالی شما رو روی نقشه در یک ساعت آینده 100 کیلومتر جلوتر نشان می دهد و بعد از ده دقیقه که از توقف شما گذشت نرم افزار باید بجای نشان دادن 100 کیلومتر جلوتر مثلا 80 کیلومتر نشان بدهد و همینطور که مدت زمان می گذرد و شما متوقف هستید مکان شما هم کم می شود تا بعد از یکساعت توقف کامل نرم افزار یکساعت آینده را مکان فعلی شما نشان می دهد .
همینطور باید بتواند تغییرات سرعت کم و زیاد شدن رو لحاظ کند و به صورت ریل تایم از مقصد پیش بینی کم و زیاد کند.
ممکن است شما از یک ساعت گذشته 20 دقیقه رو با سرعت 80 کیلومتر ، 10 دقیقه با سرعت 50 کیلومتر و 30 دقیقه با سرعت 100 کیلومتر حرکت کرده باشید و ناگهان دچار عیب فنی شوید و برای رفع آن مجبور شوید خلاف جهت طی شده حرکت کنید تا تعمیرگاه پیدا کنید و رفع ایراد کنید نرم افزار باید بتواند مکان آینده رو براساس سرعت برگشت کم کند و حتی منفی نشان دهد یعنی بگوید از مقصد دور میشوید و بعد از آنکه مقصد آینده از مکانی که شما شروع به برگشتن کردید عقب تر آمد جهت آینده رو در جهت عکس نشان دهد یعنی در جهت مبداء.

مشکل :
مشکل بدست آوردن فرمولی است که تمام موارد فوق در آن لحاظ شود
داده ها:
مسافت : موجود ( مثبت / منفی / صفر)
سرعت : باید محاسبه شود؟
زمان : ثابت ورودی
مکان : باید محاسبه شود؟
مکان های احتمالی :
1- بدون تغییر(یکساعت گذشته کاملا ثابت)
2- در مسیر مقصد (باید محاسبه شود)
3- در مسیر مبداء(برگشت و حرکت خلاف جهت موقعیت محاسبه شود)

White

پست توسط White »

سلام!
میگم که،چه جوری میشه فهمید په کسی پروفایل فیسبوکتو دیده؟
یکی از دوستام یه پست گذاشته،امروز انقد آدم منو دیدن انقد مرد انقد زن!:دی الان اون میتونه ببینه دقیقا کیا دیدنش؟

نمایه کاربر
نوآور

محل اقامت: اصفهان

سپاس: 1323

پست توسط نوآور »

habibzadeh نوشته شده:با سلام خدمت فیزیکدانان عزیز
من دارم یه نرم افزار برای موبایل می نویسم که نیاز به راهنمایی دارم :

هدف :
تولید نرم افزار موبایل جهت پیش بینی مکانی در آینده زمانی مشخص بر اساس اطلاعات در گذشته مشخص

کار نرم افزار :
....
مشکل :
مشکل بدست آوردن فرمولی است که تمام موارد فوق در آن لحاظ شود
داده ها:
مسافت : موجود ( مثبت / منفی / صفر)
سرعت : باید محاسبه شود؟
زمان : ثابت ورودی
مکان : باید محاسبه شود؟
مکان های احتمالی :
1- بدون تغییر(یکساعت گذشته کاملا ثابت)
2- در مسیر مقصد (باید محاسبه شود)
3- در مسیر مبداء(برگشت و حرکت خلاف جهت موقعیت محاسبه شود)
اگر من جای شما بودم، پیش از آنکه به حل این مشکلات فکر کنم، یک بار دیگر در مورد کاربرد داشتن عملی چنین نرم افزاری فکر می کردم.
چون در عمل ، تولرانسها آنقدر زیاد است که کاربری میدانی نرم افزار را زیر سوال می برد. به ویژه وقتی که مقصدی هم مشخص نباشد.
در یک جاده، صدها راه فرعی وجود دارد. ممکن است کمی جلوتر ، جاده در دست تعمیر باشد. ممکن است تصادفی رخ داده و به دنبال آن ترافیک باشد. ممکن است پلیس خودرو را متوقف کند. امکانش هست که باران یا برف ببارد و جاده لغزنده شود و لاجرم سرعتها کاهش یابند. ممکن است خودرو دچار خرابی شود. ممکن است پمپ بنزین و یا گاز خیلی شلوغ باشد و یا نباشد. ممکن است یکی از سرنشینان خودرو نیاز به دستشوئی پیدا کند. ممکن است جاده کوهستانی و صعب العبور شود. ممکن است سرنشینان بخواهند کمی توقف کرده و مناظر اطراف را تماشا کنند و ....
همه این موارد، خروجیهای نرم افزار را، بی خاصیت می کنند.
ایران تبدیل شده به واحه ای دانشگاهی در میان یک برهوت صنعتی

علیرضا خسروی

نام: علیرضا خسروی

سپاس: 19

پست توسط علیرضا خسروی »

با توجه به این که عده ای از دانشمندان بیگ ینگ را رد کرده اند (مقاله ای در این زمینه در سایت هوپا قرار دارد) سرعت اولیه زمین از کجا به وجود آمده است؟
تدریس خصوصی همه دروس دبیرستان در اصفهان
گروه آموزشی آراد
tad-ris.mihanblog.com

hassan8955

نام: حسن فلاحی

سوال در مورد انفجار بزرگ

پست توسط hassan8955 »

با سلام و احترام . مسئله به این صورت است که یک مخروط فرضی از بی نهایت صفحات دایره ای شکل که روی هم قرار گرفته اند و یکی از دیگری بزرگتر است. ساخته شده است.
برای ساختن یک مخروط فرضی حداقل به دو عدد از این دایره ها نیاز داریم، فاصله آنها از یکدیگر و یا بهتر بگویم فاصله مراکز این دو دایره از هم مهم نیست. چون در هر فاصله‌ای مخروطی با زاویه راس متفاوت ساخته می شود.
حال دو دایره را در نظر می گیریم یکی به محیط 300000 کیلومتر و دیگری شعاع 300000 کیلومتر، می خواهیم با این دو دایره یک مخروط بسازیم، نه زاویه راس مخروط را داریم و نه فاصله مراکز دو دایره را، سرعت نور را 300000 کیلومتر بر ثانیه فرض می کنیم. فرض می کنیم مخروط ما حل شده باشد و قطاری با سرعت نور روی محیط دایره کوچک که 300000 کیلومتر طول داشت قرار گرفته و در حال گردش است در هر ثانیه یک دور به دور محیط دایره کوچک می چرخد. (جهت آن مهم نیست) این قطار که به ظاهر به دور یکی از صفحات دایرها ی شکل مخروط فرضی ما در حرکت است می‌خواهد از مدار خود خارج شده و به طرف مدار دایره بزرگ حرکت کند. این حرکت بر روی سطح خارجی مخروط فرضی انجام می گیرد .
سوال اول: این قطار با چه زاویه ای باید از مدار دایره کوچک جدا شود تا این مسیر مارپیچ و فنر مانند را به طرف محیط دایره بزرگ طی کند.
سوال دوم : بالاخره قطار ما این مسیر چرخش را طی می کند و خود را به محیط دایره بزرگ می رساند، حال فاصله مراکز این دو دایره چقدر است؟ (با این دو دایره است که مخروط فرضیمان را کامل می کنیم.)
سوال سوم : زاویه راس مخروط به وجود آمده چقدر است؟
سوال چهارم ومهمترین سوال : آیا بین سرعت نور و زاویه راس مخروط ارتباطی وجود دارد.
سوال پنجم:اینکه اگر ارتباطی بین سرعت نور و زاویه راس مخروط وجود داشته باشد.یعنی اگر با کم و زیاد شدن سرعت نور زاویه راس مخروط تغییر کند.ایا می توان این طور استنباط کرد که انفجار بزرگی که در13700000000 میلیون سال پیش اتفاق افتاده.به صورت کروی به پیش نمی رود و در داخل این مخروط است که به پیش می رود.و مابقی این کره فرضی دنیایی است که دسترسی به ان ممکن نیست حتی با شکستن مرزهای فضاوزمان. باتشکر
حسن فلاحی از مشهد-ایران-ایمیل:[email protected]

general_jam

نام: امبر پیرمرادیان

سپاس: 2

پست توسط general_jam »

چند تا سوال آسون از فیزیک دوم دبیرستان دارم:
1.جسمی به جرم 200 گرم از ارتفاع 5 متری سطح زمین با سرعت 4 متر بر ثانیه به طور قائم رو به بالا پرتاب میکنیم جسم با سرعت 10 متر بر ثانیه به زمین می رسد نیروی مقاومت هوا را حساب کنید؟
2.یک پمپ 1/5کیلو واتی می تواند در مدت 40 ثانیه،100 کیلو گرم آب را از چاهی به عمق 20 متر به سطح زمین بکشد و سپس آن را در منبعی در ارتفاع 10 متری بریزد بازده پمپ را حساب کنید.
3.در شکل زیر جسمی به جرم 2 کیلو گرم از نقطه A رها میشود و در پایین وارد به سطحی کروی به شعاع R می شود مطلوب است:
الف)اگر از اصطحکاک صزف نظر کنیم،سرعت جسم در نقطه B چقدر است؟
ب)اگر 10% انرژی جسم بر اثر اصطحکاک از نقطه A تا B تلف شود سرعت در نقطه B چقدر است؟

mahtab.90

پست توسط mahtab.90 »

با سلام خدمت تمام فیزیک دانان و علاقمندان فیزیک
خسته نباشید smile072 smile072 smile072
من 2 سوال داشتم خواستم اینجا مطرح کنم تا هرکی تونست جواب منو بده
1.رابطه ی گرانش (g) در عمق زمین چیه؟ smile042 smile042
2. فرض کنید گاوی پشن وانت هست و وانت رد حال حرکته.این گاو با انجام چه کاری میتونه سرعت وانت رو کم کنه؟؟ smile042 smile042 smile042

Y_ME

نام: fateme

محل اقامت: تهران

پست توسط Y_ME »

با سلام به همگی من ی سوال دارم اینکه ما میتونیم ماده را به انرژی تبدیل کنیم مثل سوزاندن چوب و تبدیل چوب به اتش میتونید ی مثال بزنید که بشه انرژی رو به ماده تبدیل کرد؟؟؟ smile039
دنیا پر شده از پلیدی ن بخاطر وجود آدمهای بد !بلکه بخاطر سکوت آدمهای خوب...

مهتاب اسکای

پست توسط مهتاب اسکای »

چرا شستن پمپ بنزین با اب فشان قوی خطرناک است؟ smile019

نمایه کاربر
mrfane

محل اقامت: تهران

سپاس: 550

تماس:

پست توسط mrfane »

Y_ME نوشته شده:با سلام به همگی من ی سوال دارم اینکه ما میتونیم ماده را به انرژی تبدیل کنیم مثل سوزاندن چوب و تبدیل چوب به اتش میتونید ی مثال بزنید که بشه انرژی رو به ماده تبدیل کرد؟؟؟ smile039
سلام
دوست من؛ این مثال سوزاندن چوب که شما فرمودید، «تبدیل ماده به انرژی» نیست. آزاد شدن انرژی شیمیایی ذخیره شده در ماده است.
مثال از ذخیره شدن انرژی در ماده: فوتوسنتز گیاهان که انرژی تابشی خورشید را می گیرد و در چوب ذخیره می کند.

اما تبدیل ماده به انرژی و برعکس، در طبیعت خیلی کم پیش می آید.
مثال از تبدیل ماده به انرژی: تولید انرژی در رآکتور اتمی که شکافت هسته ای نام دارد. (تبدیل نوترون اورانیوم 238 به انرژی). همچنین فعالیت خورشید که گداخت هسته ای نام دارد هم مثالی از همین نوع است.
مثال از تبدیل انرژی به ماده: تولید زوج (پرتوی گاما به الکترون و پوزیترون تبدیل می شود)

سال خوشی را برای شما آرزو دارم
آنچه دانه را شکافت، آن خدای من است.

ارسال پست