باردار كردن جسم بدون نياز به مالش

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
zaef

باردار كردن جسم بدون نياز به مالش

پست توسط zaef »

سلام دوستان.
سوالی داشتم:
چطور میتونم جسمم رو باردار کنم به طوری که نیازی به مالش یا القا قبل هربار استفاده وجود نداشته باشه؟
ویا آیا ماده ای وجود داره که بشه این کارو باهاش بهتر انجام داد؟
معلمم نتونست راهنمایی چندانیم کنه جز این که تلویزیون های قدیمی رو برام مثال زد. اگه کسی میدونه لطفاتوضیح بیش تر بده؟
خواستم اضافه کنم من باید این چیزارو در شکل یک میله بیارم...
لطفا حتما پاسخ بدید.دونستنش برام خییییلی مهمه smile026 smile026 smile026

نمایه کاربر
AMIr(¯

نام: امیرمحمد

سپاس: 7

Re: باردار كردن جسم بدون نياز به مالش

پست توسط AMIr(¯ »

از کم کردن فوتون هنگام باردار کردن هم استفاده میشه که راحتتر جذب هم بشن ولی اینکار نیاز به ازمایشگاه های فوق پیشرفته داره و برای کارا های مهم مانند فیزیک هسته ای اینا کاربرد داره بهترین راه هم که سادس همون تلوزیون هستش . موفق باشین
♥ می گی گل رو دوست داری ولی میچینیش... میگی بارون رو دوست داری ولی با چتر میری زیرش... میگی پرنده رو دوست داری ولی تو قفس میندازیش... چه جوری میتونم نترسم وقتی میگی دوستم داری؟؟؟

نمایه کاربر
You-See

نام: U30

محل اقامت: تهران

سپاس: 787

تماس:

پست توسط You-See »

از القا استفاده کنید.
همین!
دوستای گلم حمایت کنید : https://cafebazaar.ir/app/com.nikanmehr.marmarxword/

ross

سپاس: 62

تماس:

پست توسط ross »

میتونین از روش تابش استفاده کنین که برای بیش تر مواد اشعه ی فرابنفش استفاده میشه و البته بستگی به جنس ماده داره.

نمایه کاربر
AMIr(¯

پست توسط AMIr(¯ »

چجوری از روش تابش استفاده میشه ؟
♥ می گی گل رو دوست داری ولی میچینیش... میگی بارون رو دوست داری ولی با چتر میری زیرش... میگی پرنده رو دوست داری ولی تو قفس میندازیش... چه جوری میتونم نترسم وقتی میگی دوستم داری؟؟؟

zaef

پست توسط zaef »

AMIr(¯ نوشته شده:از کم کردن فوتون هنگام باردار کردن هم استفاده میشه که راحتتر جذب هم بشن ولی اینکار نیاز به ازمایشگاه های فوق پیشرفته داره و برای کارا های مهم مانند فیزیک هسته ای اینا کاربرد داره بهترین راه هم که سادس همون تلوزیون هستش . موفق باشین

میشه لطف کنید و بگین همون تلویزیون چطور باردار میشه؟
یعنی باید تو ساخت میلم چطور عمل کنم.
ببخشید دوستان من اطلاع زیادی ندارم،آخه امسال سال اول دبیرستانمه ولی این چیزارو برای مسابقات سمپاد نیاز دارم

مادلین

سپاس: 72

پست توسط مادلین »

میله رسانا یا نارسانا؟
میله نارسانا اگر فقط یک بار باردار بشه و بعد از اون با جایی تماس/مالش پیدا نکنه، بارش ثابت و درجا می مونه
میله رسانا کافیه از طریق سیم به جایی اتصال بشه که اختلاف پتانسیلش بیشتره. مثلا وصل کردن میله به یک واندوگراف.

توضیح:‌ واندوگراف (van de graph) رو با وسایل دورریختنی می تونی به راحتی بسازی (یوتیوب رو بگرد فیلم در مورد چطوری ساختنش زیاده)

نمایه کاربر
AMIr(¯

پست توسط AMIr(¯ »

تلوزیون که خودش منبع تولید باره تو سوم دبیرستان هم خوندی اجسام پلاستیکی بار منفی دارند ولی شیشه دارای بار مثبت هستش اگثر قاب های تلوزیون رو از پلاستیک های بازتاب می سازند و خود تلوزیون هم که شیشه هستش دارای بار مثبت هستش پس هنگامی که دستمونو بهش نزدیک میکنیم با تلوزیون واکنش نشون میده و باردار میشه و حس میکنیم برق مارو میگیره و جرقه میزنه به همین سادگی . موفق باشی

ross

تماس:

پست توسط ross »

AMIr(¯ نوشته شده:چجوری از روش تابش استفاده میشه ؟

می تونین به کتاب شیمی دوم(تجربی یا ریاضی)-فصل اول-ساختمان اتم-از نظریه ی بور به بعد مراجعه کنین

نمایه کاربر
AMIr(¯

پست توسط AMIr(¯ »

ross نوشته شده:

می تونین به کتاب شیمی دوم(تجربی یا ریاضی)-فصل اول-ساختمان اتم-از نظریه ی بور به بعد مراجعه کنین

ممنون smile072

ross

تماس:

پست توسط ross »

AMIr(¯ نوشته شده:
ross نوشته شده:

ممنون smile072

خواهش می کنم smile006

ارسال پست