معرفی کتابی آسان برای مطالعه کوانتوم

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
mamooli

سپاس: 28

Re: معرفی کتابی آسان برای مطالعه کوانتوم

پست توسط mamooli »

خب تو گوگل سرچ کن! smile021
کتاب‌هایی که می‌شناسم اینه خصوصیاتش، به ترتیبی که حس می‌کنم خوب و مرتبط به کوانتوم ان گذاشتم.
تصویر جهان در فیزیک جدید، ماکس پلانک، نشر گستره (کتاب قدیمیه، ولی به شدت خوبه)
الکترودینامیک کوانتومی: نظریه ای عجیب درباره نور و ماده، فاینمن، نشرش رو نمیدونم! (:گوگل کن! smile001 )
جزء و کل، ورنر هایزنبرگ، نشر دانشگاهی
شش قطعه‌ی آسان، ریچارد فاینمن، نشر هرمس
فیزیکدانان بزرگ، نشر فاطمی (دو مجلّده)
حاصل عمر، آلبرت انیشتین، شركت انتشارات علمی و فرهنگی (شاید خیلی مرتبط به کوانتوم نباشه به نظرت، ولی کتاب خوبیه)

موفق هستی!
انسانی معمولی.
ایده بزن ببر! [url]anidea.ir[/url]

Arshia @____@

نام: ارشیا کلانی

سپاس: 3

پست توسط Arshia @____@ »

اتفاقا قبلا اینکارو کردم تو هوپا گشتم و یه عالمه کتاب گیر آوردم اما اکثرشون تو گوگل توضیح خوبی نداشتن که بفهمم بدردم میخوره یا نه! smile025
لطفا اونایی که کتاب رو خوندن بگن که چطوریه و مفاهیم در چه سطحی و اصلا در مورد چی هست smile072

ماکس پلانک کوانتوم

سپاس: 2

پست توسط ماکس پلانک کوانتوم »

Arshia @____@ نوشته شده:سلام به همه دوستان smile072
میشه یه کتاب خییییلی آسون برای آشنایی و مطالعه ی بیشتر برای کوانتوم معرفی کنید؟
یه چیز ساده در حد یه نفر که کلاس هشتمه.
البته گفته باشم مطالعه فیزیکی زیاد دارم(مثلا کتاب های میچیو کاکو) و کلیات کوانتوم رو هم میدونم.واسه اطلاعت بیشتر میخام
ممنون میشم smile001 smile043

سلام دوست من !
واقعا عالیه که شما از این سن دنبال کتاب های فیزیکی هستید !
یه پیشنهاد دارم براتون که مثل یک شمشیر دو لبه هستش و ممکنه بیشتر علاقتون رو به فیزیک کور کنه !
اما کلا به نظرم به عنوان یه پیشنهاد میتونید بهش نگاه کنید !!
اگه خواستید کتاب های مربوط به کوانتوم و نسبیت رو مطالعه فرمایین به نظرم اول برید سراغ فرمولهای ریاضیشون و تا میونید سعی کنید حداقل شکلشون رو حفظ کنید !!
چون شما سوم راهنمایی هستین قاعدتا با انتگرال اشنایی ندارین اما در هنگام مطالعه کوانتوم اگه فرمولی دیدین ه درش انتگرال داشت سعی کنید شکلش رو حفظ کنید و در فواصل زمانی معین مرورش کنید !
و احتمالا بسیار لذت بخش خواهد بود زمانی که در سال های اخر دبیرستان با انتگرال اشنا میشید و میتونید این فرمولی رو که صرفا شکلش رو حفظ کرده بودین بفهمید !

نمایه کاربر
stanly

نام: م.گ

محل اقامت: کی اف

سپاس: 117

پست توسط stanly »

Arshia @____@ نوشته شده:سلام به همه دوستان smile072
میشه یه کتاب خییییلی آسون برای آشنایی و مطالعه ی بیشتر برای کوانتوم معرفی کنید؟
یه چیز ساده در حد یه نفر که کلاس هشتمه.
البته گفته باشم مطالعه فیزیکی زیاد دارم(مثلا کتاب های میچیو کاکو) و کلیات کوانتوم رو هم میدونم.واسه اطلاعت بیشتر میخام
ممنون میشم smile001 smile043

سلام دوست عزیز. من هم از کلاس هشتم شروع به مطالعه کردم(تا الان یک سال شده).قطعا برای مطالعه اکادمیک ان به ریاضیات و فیزیک کلاسیک نیاز دارید.اما برای سن شما سایت هایی مانند دیپ لوک(هرچند برخی اوقات مطالبش انگیزه مذهبی داره).هوپا.بیگ بنگ و...کمکتان میکند.و کتاب هایی مانند:ذرات و جهان هستی.ذره درپایان گیتی.جهان کوانتومی نوین.اتم و الفبای کتاب طبیعت.کوانتوم حکایت تولد و حیاتی شگفت.درباره زمان.نسبیت خاص و عام(البرت انیشتین).اوای مهبانگ.کتاب های استیون هاوکینگ.2 فصل اخر فیزیک پیش دانشگاهی و...
موفق باشید. smile072

ارسال پست