معجزات پیامبران از دیدگاه خدا باوران

مدیران انجمن: parse, javad123javad

قوانین انجمن
مسئولیت مطالبی که در تالار نوشته میشود به عهده نویسنده است و مدیریت سایت هوپا هیچ گونه مسئولیتی در قبال آن ندارد.
مطالب نوشته شده در سایت به معنی رد یا تایید آنها از سوی مدیریت سایت هوپا نمی باشد.
مدیریت سایت هوپا حق دارد هر گونه تاپیک مغایر با قوانین را بدون اطلاع به نویسنده مطلب حذف یا ویرایش کند.
هر گونه بی احترامی به سایر کاربران در سایت ممنوع میباشد و با شخص مربوطه برخورد خواهد شد.
از به انحراف کشیدن تاپیک ها و مطرح کردن مطالبی که موجب به انحراف رفتن تاپیک میشود شدیدا خود داری کنید.
این قوانین توسط مدیریت سایت هوپا قابل تغییر است و با توجه به شرایط حاکم بر سایت ممکن است تغییر کند.
ارسال پست
نمایه کاربر
Milad74

نام: م I ل A د Mohammadi

محل اقامت: kermanshah

عضویت : دوشنبه ۱۳۹۳/۱۲/۴ - ۲۳:۳۶


پست: 128

سپاس: 57

جنسیت:

تماس:

معجزات پیامبران از دیدگاه خدا باوران

پست توسط Milad74 »

معجزه:
هرگاه فردی از جانب خداوند مدعی نبوت و ارتباط خود با خدای جهان گردید، برای اثبات این ادعا باید کاری انجام دهد که از حوزه نظام علل و معلولات عادی بیرون باشد و دیگران را برای مقابله با آن دعوت کند و همه مردم جهان از معارضه و مقابله با او ناتوان گردند و در عین حال عمل او مطابق ادعای او باشد یک چنین کاری را معجزه گویند و انجام چنین کاری اگر همراه با ادعای نبوت نباشد به آن کرامت گویند.
آمدن و یا نیامدن معجزه ربطی به تکامل عقل بشری ندارد و عقول بشری چه کامل باشند و چه ناقص، پیامبر باید برای اثبات نبوت خویش معجزه‌ای به همراه داشته باشد. و معجزه دلیل و سندی است برای اثبات پیامبریِ پیامبر و اثبات مدعای خویش و اصطلاحاً یکی از عمومی‌ترین قراین صدق مدعی نبوت است. ابو علی سینا می‌گوید: هرگاه کسی مدعای فردی را بدون برهان بپذیرد. باید گفت که وی فطرت اصیل و سالم انسانی را از دست داده و سرشت وی بر اثر برخی عوامل دستخوش انحراف گردیده است.
معجزات در این دنیای مادی برای ما غیرقابل باور و بدون اثبات علمی اند اما تمام آن ها وجود داشته اند و نشانه ی قدرت خدا وند هستند.اگر پیامبران این معجزات را از خود نشان نمی دادند کسی به خدا ایمان نمی آورد .مادی گرایان چون به دنبال اثبات علمی پدیده های مادی می گردند و چون نمی توانند این معجزات را برای خود اثبات کنند سعی به پاک کردن صورت مسئله دارد و میخواهند نبوت و تمام معجزات آن ها را که در طول تاریخ ثبت شده و در کتب قوم یحود و مسیح و اسلام آمده را رد کنند .وجود پیامبران و معجزات آن ها و کتب آسمانی آن ها یکی از راه های اثبات خدا و شناخت خداست که مادی گرا ها با قبول نداشتن پیامبران و معجزات الهی آن ها سعی بر انکار وجود خدا دارند.

در زیر اسامی تعداد کمی از پیامبران آورده شده که معجزات آن ها در کتب آسمانی ثبت شده:
تمام این معجرات برای مادی گرا ها همواره سوالاتی را به وجود آورده که به برخی از می پردازیم:

حضرت نوح (چه دلیل علمی می توان وجود داشته باشد که پیرمردی 1000 ساله دست به کشتی درست کردن بزند و تمام اقوام و یاران و همراهانش و تمام حیوانات از هر کدام یک جفت را که به وعده ی آمدن طوفانی عظیم بر کشتی خود بنشاند و همگی را به سلامت به مقصد برساند)

.حضرت ابراهيم (بر اساس کدام منطق علمي مي توان توجيه کرد که چرا حضرت ابراهيم در آتش نسوخت و يا بر اساس کدام قانون طبيعي هيزم و آتش تبديل به گياه سبز و گل و درخت مي گردد.و...)

حضرت يعقوب (چه دلیل علمی چشم پزشکان می توانند بیاورند که یک پبرمرد بعد از چند سال نابینایی با بویدن پیراهن پسرش دوباره بینا شود.)

حضرت موسى(کدام قانون طبيعي حکم مي کند که رود خانه عظيمي مانند نيل از هم شکافته شود و کف آن به سرعت خشک گردد یا یک عصای چوبی جلوی دید صد ها نفر به یک مار بزرگ تبدیل شود. و..)

حضرت سليمان(کدام دانشمند است که چگونگی تکلم تمام حیوانات با انسان را توضیح دهد و بگوید مثلا یک انسان چگونه می تواند با مورچه ها حرف بزند و یا آوردن تمام برج و کاخ ملکه ی بلقیث در یک چشم بهم زدن توسط گروهی از جنیان به دستور سلیمان نبی)

حضرت يونس (اثبات اینکه یک فرد چگونه می تواند مدتی را در شکم نهگ سپری کند و در آن جا به عبادت خدا بپردازد وچگونه اسید معده نهنگ او را ذوب نکرده چگونه اکسیژن به او رسیده چطوربه فشار آب در عمق دریا غلبه کرده و....)

حضرت عيسى (دانشمندان چگونه می توانند اثبات کنند که فرزندی بدون داشتن پدر در 2000 سال پیش به دنیا بیاید و در نوزادی سخن بگوید مریض ها را شفا بدهد و کور را بینا کند و مرده را زنده کند بعد به آسمان سفر کند و هنوز پس از 20 قرن زنده باشد و در زمان موعود به دستور خدا با منجی دو باره به زمین بیاید و...)

حضرت محمد پيامبر الشان اسلام (چه کسی می تواند با دلایل عقلی اثبات کند که فردی در دوران جاهلیت اعراب برخیزد و کتابی را از جانب پروردگارش معرفی کند که کسی تا به امروز نمونه ی مشابهی از او را ندیده و یا سفر او از مسچد النبی به مسجد الاقسی در یک چشم به هم زدن و از آن جا به عالم بالا باز در یک چشم به هم زدن و یا دو نیم کردن ماه با اشاره ی دست و...)

اما تمام این معجزات به دستور خدا در این دنیای مادی اجرا شده اند و خدا باوران آن ها را قبول دارد.
m-milad74
2015/08/27
تصویر

نمایه کاربر
Argus

عضویت : شنبه ۱۳۹۴/۴/۲۰ - ۰۷:۲۹


پست: 30

سپاس: 43

Re: معجزات پیامبران از دیدگاه خدا باوران

پست توسط Argus »

معجزات یا حداقل اعمالی که به اسم معجزه می خوانید از جنس علم نیستند بلکه گزاره های اعتقادی هستند، زیرا:
۱- ابطال پذیر نیستند.
۲- هیچ شواهد علمی مبنی بر آن وجود ندارد.
۳- تنها در کتب مقدس ادیان سامی (تورات، انجیل، قرآن) آمده است.

علم تنها گزاره های مشاهده پذیر و آزمایش پذیر و منطقی را مورد بررسی قرار می دهد.

از دو بند بالا می توان نتیجه گرفت:
بررسی گزاره های اعتقادی بوسیله ی علم و منطق محال است.

پس دیگر چه ارزشی دارد مطرح کردن این موضوعات در تالار فلسفه علم و منطق!؟

البته خود شبهات علم بر این معجزات را بیان کردید! (پس نیازی به بیان دوباره نیست)

نمایه کاربر
Milad74

نام: م I ل A د Mohammadi

محل اقامت: kermanshah

عضویت : دوشنبه ۱۳۹۳/۱۲/۴ - ۲۳:۳۶


پست: 128

سپاس: 57

جنسیت:

تماس:

Re: معجزات پیامبران از دیدگاه خدا باوران

پست توسط Milad74 »

جناب Argus اگر قرار بود این معجزات خارق العاده نباشند و همه ی آن ها با قوانین ساده ی علمی توصیف شوند (نمیدانم شایم هنوز علم آنقدر پیشرفت نکرده که بتواند آن ها را اثبات کند)دیگر کسی به خدای آن انبیا ایمان نمی آورد.چون همه می توانستند مانند آن عمل را انجام دهند.چون مادی گرا ها به قوانین ماوراء الطبیعه و قدرت و علم بی نهایت خدا و حقانیت پیامبران آسمانی اعتقاد ندارد این معجزات را برای خود غیر قابل قبول می دانند.

بررسی گزاره های اعتقادی بوسیله ی علم و منطق محال است.

نه این کار محال نیست این علم ناقص ماست که می خواهد این ها را اثبات کند و فعلا نمی تواند

تنها در کتب مقدس ادیان سامی (تورات، انجیل، قرآن) آمده است.

این طور نیست مثلا معجزات حضرت موسی و عیسی نسل به نسل و سینه به سینه در طی این چند هزار سال نقل شده .
و یا معجزات پیامبر اسلام که به وسیله ی بسیاری از مورخان آن دوره ثبت شده و نمونه های این کتب تاریخی هنوز موجود است.

معجزه اموری خارق العاده است که مطابق با قوانین عادی و جاری طبیعت نیست . مثلا بر حسب قوانین عادی چوب به اژدها تبدیل نمی شود ، اما حضرت موسی به اذن خدا چنین کرد . البته ممکن است برخی بر اثر ریاضت به کارهای خارق العاده ای دست بزنند که البته انجام چنین اموری تنها بر اثر تعلیم و تربیت ممکن است ویا ممکن است فرد دیگری اثر چنین اعمال خارق العاده ای را خنثی سازد . ولی معجزات پیامبران از یک سو قابل تعلیم و تعلم نیست و از سویی دیگر کسی نمی تواند آنها را خنثی سازد.
تصویر

نمایه کاربر
Argus

عضویت : شنبه ۱۳۹۴/۴/۲۰ - ۰۷:۲۹


پست: 30

سپاس: 43

Re: معجزات پیامبران از دیدگاه خدا باوران

پست توسط Argus »

Milad74 نوشته شده:جناب Argus اگر قرار بود این معجزات خارق العاده نباشند و همه ی آن ها با قوانین ساده ی علمی توصیف شوند (نمیدانم شایم هنوز علم آنقدر پیشرفت نکرده که بتواند آن ها را اثبات کند)دیگر کسی به خدای آن انبیا ایمان نمی آورد.چون همه می توانستند مانند آن عمل را انجام دهند.چون مادی گرا ها به قوانین ماوراء الطبیعه و قدرت و علم بی نهایت خدا و حقانیت پیامبران آسمانی اعتقاد ندارد این معجزات را برای خود غیر قابل قبول می دانند.

بررسی گزاره های اعتقادی بوسیله ی علم و منطق محال است.

نه این کار محال نیست این علم ناقص ماست که می خواهد این ها را اثبات کند و فعلا نمی تواند

تنها در کتب مقدس ادیان سامی (تورات، انجیل، قرآن) آمده است.

این طور نیست مثلا معجزات حضرت موسی و عیسی نسل به نسل و سینه به سینه در طی این چند هزار سال نقل شده .
و یا معجزات پیامبر اسلام که به وسیله ی بسیاری از مورخان آن دوره ثبت شده و نمونه های این کتب تاریخی هنوز موجود است.

معجزه اموری خارق العاده است که مطابق با قوانین عادی و جاری طبیعت نیست . مثلا بر حسب قوانین عادی چوب به اژدها تبدیل نمی شود ، اما حضرت موسی به اذن خدا چنین کرد . البته ممکن است برخی بر اثر ریاضت به کارهای خارق العاده ای دست بزنند که البته انجام چنین اموری تنها بر اثر تعلیم و تربیت ممکن است ویا ممکن است فرد دیگری اثر چنین اعمال خارق العاده ای را خنثی سازد . ولی معجزات پیامبران از یک سو قابل تعلیم و تعلم نیست و از سویی دیگر کسی نمی تواند آنها را خنثی سازد.گرامی علم کاملی (به تعبیر شما) که بتواند معجزات را شرح دهد متناقض با علم ناقص فعلی (به تعبیر شما) خواهد بود!
زیرا نمی شود طبیعت همزمان از قوانین علم پیروی کند و نکند!!
در ضمن ابتدا باید ماورا لطبیعه و سپس خدا را اثبات کنید بعد معجزه و در نهایت پیامبری پیامبر را! (وجود هر کدام مقدم بر وجود دیگری می باشد)

در غیر این صورت اگر موضع شما فقط ایمان و اعتقاد است. (دیگر نیازی به علم و اثبات گفته هایتان ندارید)

ارسال پست