کوزه در ماه

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
غلامعلی نوری

سپاس: 885

تماس:

کوزه در ماه

پست توسط غلامعلی نوری »

تصویر

نمایه کاربر
candle

سپاس: 935

Re: کوزه در ماه

پست توسط candle »

در نگر من؛ اگر در محیط بیرون از اتاق فشار این آزمایش انجام شود، آب به سرعت به جوش آمده و به فاز گازی خواهد رفت، چون نقطه جوش آب وابسته به فشار اتمسفر است، یعنی درست همان چیزی که ماه ندارد.

نمایه کاربر
غلامعلی نوری

تماس:

پست توسط غلامعلی نوری »

candle نوشته شده:در نگر من؛ اگر در محیط بیرون از اتاق فشار این آزمایش انجام شود، آب به سرعت به جوش آمده و به فاز گازی خواهد رفت، چون نقطه جوش آب وابسته به فشار اتمسفر است، یعنی درست همان چیزی که ماه ندارد.

درود بر شما . کاملن سهی smile072 smile072
اگر شب باشه که آب یخ بسته و اگر هم روز باشه که آب کاملن بخارشده و در هر دو هال لیوان پر نخواهد شد . مگر این بگوییم مرز بین شب و روز ماه می خواسته آب بخوره تا شاید آب نه یخ باشه نه بخار

نمایه کاربر
d.shakeri

نام: د.شاکری

سپاس: 52

پست توسط d.shakeri »

سلام

بنده الان بیش از 50 سالمه ولی هرچی این متن رو رو خوندم نفهمیدم منظورش چیه ( در 30 تپش پر میشود) و کلمات دیگری از قبیل ارتقا اب
و کلا" چیزی که دستگیرم شد اینه که نگارنده سوال در خصوص کاهش شدت جاذبه ماه نسبت به زمین که حدود 1/6 میباشد. سوال طرح کرده است
چون رختن اب از کوزه به داخل لیوان روی زمین به جاذبه زمین مربوط میشود . که چون در ماه 1/6 است احتمالا" 180 برابر میشود. زمان ریختن

اب از کوزه به لیوان در ماه. درود بر سروران گرامی سایت هوپا.
One thing I have learned in a long life: that all our science, measured against reality, is primitive and childlike - and yet it is the most precious thing we have

[u]Albert Einstein[/u]
(1879-1955)

نمایه کاربر
[email protected]

نام: م. ج. معروف به گربه ی زَبادی

محل اقامت: تهران

سپاس: 514

تماس:

پست توسط [email protected] »

candle نوشته شده:در نگر من؛ اگر در محیط بیرون از اتاق فشار این آزمایش انجام شود، آب به سرعت به جوش آمده و به فاز گازی خواهد رفت، چون نقطه جوش آب وابسته به فشار اتمسفر است، یعنی درست همان چیزی که ماه ندارد.

سلام
کاهش و حذف فشار اتمسفر به این مفهوم نیست که پیوندهای مولکولی نیز از بین می ره. برای غلبه بر پیوند هیدروژنیه بین مولکول های آب باید انرژی صرف کرد و صرفاً با صفر کردنه فشار هوا نمی شه این پیوندها رو از بین برد. به نظر من بیشتر مایعات حتی در فشار هوای صفر هم فاز خود را حفظ می کنند مگر مایعاتی که صرفاً تحت فشار به مایع تبدیل شده اند.

نمایه کاربر
غلامعلی نوری

تماس:

پست توسط غلامعلی نوری »

d.shakeri نوشته شده:سلام

بنده الان بیش از 50 سالمه ولی هرچی این متن رو رو خوندم نفهمیدم منظورش چیه ( در 30 تپش پر میشود) و کلمات دیگری از قبیل ارتقا اب
و کلا" چیزی که دستگیرم شد اینه که نگارنده سوال در خصوص کاهش شدت جاذبه ماه نسبت به زمین که حدود 1/6 میباشد. سوال طرح کرده است
چون رختن اب از کوزه به داخل لیوان روی زمین به جاذبه زمین مربوط میشود . که چون در ماه 1/6 است احتمالا" 180 برابر میشود. زمان ریختن

اب از کوزه به لیوان در ماه. درود بر سروران گرامی سایت هوپا.

درود
پاسخ نکته ی دستور زبان شما را در بخش "پارسی را پاس داریم "داده ام . مهر مند انه بدانجا شوید
smile124

نمایه کاربر
d.shakeri

پست توسط d.shakeri »

سلام یا شاید باید گفت درود

رفتم تو قسمت پارسی را پاس بداریم جالب بود ولی تعداد صفحاتش 63 تا بود و نتونستم کلمه تپش و ارتقا را پیدا کنم لطفا دقیق تر ادرس
میدهید. ممنون( سپاس) smile072 smile072
One thing I have learned in a long life: that all our science, measured against reality, is primitive and childlike - and yet it is the most precious thing we have

[u]Albert Einstein[/u]
(1879-1955)

نمایه کاربر
d.shakeri

پست توسط d.shakeri »

درود بر سرور گرامی اقای دکتر غلامعلی نوری

البته حق با جنابعالی است پارسی گفتن و نوشتن برای ما ایرانیان بهتر است.

تو صفحه 63 تالار گفتمان متوجه جواب شدم.

یاد فردوسی بخیر.
بسی رنج بردم در این سال سی--------- عجم زنده کردم بدین پارسی.

[u]Albert Einstein[/u]
(1879-1955)

ارسال پست