المپیاد فیزیک

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
stanly

نام: م.گ

محل اقامت: کی اف

سپاس: 117

المپیاد فیزیک

پست توسط stanly »

با سلام خدمت همگی.من مهر ماه امسال میرم نهم.اگه از الان برای المپیاد فیزیک بخونم به نظرتون چه قدر شانس دارم؟کلا دوستان هر راهنمایی که می توانند به این موجود بیکار smile039 بکنند smile079 .ممنون. smile072 smile124

نمایه کاربر
[email protected]

نام: م. ج. معروف به گربه ی زَبادی

محل اقامت: تهران

سپاس: 514

تماس:

Re: المپیاد فیزیک

پست توسط [email protected] »

سلام
بجای این کارا برو خوندن زندگی نامه ی دانشمندا رو با فراغ بال شروع کن. خیال نکن با المپیادی شدن، فیزیکدان هم می شی. smile072

pixi

سپاس: 11

پست توسط pixi »

سلام؛
اگه می خوای این راهو شروع کنی واقعا اول به خودت نگاه کن ببین کشش روحیشو داری یا نه و البته پشتکار هم مهم ترین چیزه.و در نهایت یه سوال معلم داری ؟
آلبرت اینشتین:اگر نتوانید موضوعی را به سادگی توضیح دهید، در حقیقت آن موضوع را درست نفهمیده اید.
هر کسی یک نابغه است. ولی اگر یک ماهی را از روی توانایی اش در بالا رفتن از درخت قضاوت کنی،آن ماهی تمام عمرش را با این باور زندگی خواهد کرد که یک احمق است.

نمایه کاربر
stanly

پست توسط stanly »

[email protected] نوشته شده:سلام
بجای این کارا برو خوندن زندگی نامه ی دانشمندا رو با فراغ بال شروع کن. خیال نکن با المپیادی شدن، فیزیکدان هم می شی. smile072

با سلام جناب جوانشیری.کاملا باهاتون موافقم.خودم هم چندان معادله (المپیاد=فیزکدان) رو قبول ندارم.اما خوب راه دیگه ای برای راه یافتن به مدارج بالای علم فیزیک نمیدونم و اینکهSteven Gubser نفر اول المپیاد سال 1989 از امریکا می باشد و برای تناظر ای دی اس/سی اف تی شناخته شده (ویکیپدیا) .بسیار ممنون می شم بیشتر راهنمایی کنید smile072
آخرین ویرایش توسط stanly جمعه ۱۳۹۵/۳/۲۱ - ۲۰:۵۵, ویرایش شده کلا 2 بار

نمایه کاربر
stanly

پست توسط stanly »

pixi نوشته شده:سلام؛
اگه می خوای این راهو شروع کنی واقعا اول به خودت نگاه کن ببین کشش روحیشو داری یا نه و البته پشتکار هم مهم ترین چیزه.و در نهایت یه سوال معلم داری ؟

درود.نه که به فیزیک کلاسیک بی علاقه باشم ولی راستش دلم بیشتر پیش کوانتوم و نسبیته(بعضی مواقع حتی نگاه به کتاب سکورایی با اینکه چیزی ازش نمی فهمم ارومم میکنه smile034 ). معلم هم دارم.اما خب بعضی وقت ها هم از فکر کردن به مراحل سخت(و در اخر هم شاید موفق نشدن smile025 )بد جور می ترسم و دو دل میشم.به علاوه اینکه همه المپیادی ها از مدارس پیشرفته و تیزهوشان و نمونه دولتیها...هستن.

نمایه کاربر
[email protected]

تماس:

اول باید بگی می خوای چی کاره بشی؟
اگه می خوای به مدارک علمی بالا برسی و بقیه برات به به چه چه کنن و یه پولی در بیاری برو برا کنکور و المپیاد بخون. ولی اگه بخوای یه فیزیکدان بزرگ بشی باید یه راه متفاوت تر رو انتخاب کنی...

نمایه کاربر
stanly

پست توسط stanly »

[email protected] نوشته شده:اول باید بگی می خوای چی کاره بشی؟
اگه می خوای به مدارک علمی بالا برسی و بقیه برات به به چه چه کنن و یه پولی در بیاری برو برا کنکور و المپیاد بخون. ولی اگه بخوای یه فیزیکدان بزرگ بشی باید یه راه متفاوت تر رو انتخاب کنی...

راستش بیشتر دوست دارم مثل هاوکینگ و... یک تئوریسین باشم که ظاهرا میشه گزینه دوم...

نمایه کاربر
[email protected]

تماس:

خوب بیشتر باید به خودت و خدای خودت متکی باشی تا دیگران. نمی گم پس نرو دانشگاه ولی باید دقت کنی که ذهنت رو از دغدغه های روزمره و نگرانی های آینده باید خالی کنی یا حداقل باید کاری کنی که کمتر روت تأثیر بذارن. بعد باید تا می تونی وقت آزاد داشته باشی و به مطالعه و فکر کردن مستقل بپردازی، شروع کن به زندگی نامه خوندن. یه سری کتاب هم خواستی برات معرفی می کنم ولی عجله نداشته باش که بری سر کتابای تخصصی وقت برای این کار زیاد هست... سعی کن از اوقات آزادت استفاده کنی تا با ذوق و شوق و آسودگی و بدور از هیچ اجباری فیزیک رو بخونی و برای خودت روی مسایل مختلف فکر کنی. ولی یه چیزی مثل المپیاد وقت آزادت رو می گیره و به نظر من جالب نیست

نمایه کاربر
آرژنا

نام: نسرین آذری

سپاس: 153

پست توسط آرژنا »

سلام Stanly جان.

ببین اگه عشقت و آرامشت فیزیکه به نظرم خودتو درگیر یه چیز نامطمئن نکن. وقتی مطمئن نیستی المپیاد پارتی بازی هست یانه چرا روح و ذهن و جوونیتو میخوای صرفش کنی؟
مخصوصا در دوران قبل از دانشگاه موفقیت و عدم موفقیت آدم رابطه ی مستقیمی با پول و امکانات داره و این شرایط رو برای بعضی آدما سخت میکنه اما از وقتی وارد دانشگاه بشی دیگه فقط خودتی که سرنوشت سازی نه پول و امکانات شهری که توش متولد شدی.

شایید الان خیلی ها باشن که هم خودشون با استعداد اند و هم با کمک امکانتشون بهترین معلمای المپیاد رو گرفتند و توی بهترین مدرسه درس خوندند به نظرم رقابتت با اونا فقط انگیزه هاتو میکشه.
بهترین کاری که الان میتونی بکنی اینه که برای کنکور آماده شی. تلاش برای کنکور چند تا مزیت داره. اولا اینکه از تو یک انسان منظم و تلاشگر و با برنامه میسازه که این مهمترین اصل برای موفقیت علمیه.
بعدش کمکت میکنه دانشگاه خوب قبول بشی و این میشه پله ی صعود.
سعی کن از خودت انسانی بسازی که محکم و منظم و قاطع باشه. این بیشتر به فیزیکدان شدنت کمک میکنه تا المپیاد. باید سعی کنی آرامش رو در وجودت نهادینه کنی و در زندگیت اتلاف وقت رو به حداقل برسونی. با لذت درساتو بخون و صبور باش و انگیزه هاتو قوی کن.

اینا تجربیات من بود امیدوارم موفق باشی.
فرقی نمی کند گودال کوچک آبی باشی یا دریایی بیکران
زلال که باشی
آسمان در توست!

نمایه کاربر
آرژنا

پست توسط آرژنا »

بیشتر از نظر فکری روی خودت کار کن. زندگینامه خوندن خوبه. من آدمایی میشناسم با بهترین رتبه بهترین رشته هارو قبول شدند اما اصلا نمیدونن میخوان چیکار کنن حتی توی انتخاب رشته تصمیمی از قبل نداشتند و فقط افتادند توی جریان و با سرعت شنا کردند اما نمیدونستند چی میخوان. این بده.
همین که میدونی چی میخوای عالیه.
دانشگاه که بیای چنان با سطح وسیعی از محققین آشنا میشی که خندت میگیره یه روزی راه موفقیت رو المپیاد میدیدی. دنیا خیلی بزرگه و هرکسی به راه خودش میره.
به نظرم جوری کنکورو بخونی که دانشگاه های تاپ ایران فیزیک بیاری کافیه. اما مهمترین تلاشت روی این باشه که در زندگی با برنامه باشه و وقت تلف نکنی. صبح ها زود بیدار شی و هیچ وقت فکر نکنی مطالعه بسه. این کارا رو اونقدر تکرار کنی که جزئی از وجودت بشه و شخصیتت بشه.

درسته که آدمایی مثل مریم میرزاخانی و... با المپیاد موفق شدند اما شرایط همه مثل هم نیست و شرایط زمان هم تغییر کرده.
البته شاید شما هم بتونی با المپیاد مطرح بشی اما باید بدونی که ریسکه.
میتونی با دکتر شیرزاد عضو هیات علمی فیزیک صنعتی اصفهان مشورت کنی. ایشون دستی در آتش المپیاد فیزیک دانش آموزی دارند. ایمیلشون توی سایت دانشگاه صنعتی اصفهان هست.
زلال که باشی
آسمان در توست!

نمایه کاربر
stanly

پست توسط stanly »

آرژنا نوشته شده:بیشتر از نظر فکری روی خودت کار کن. زندگینامه خوندن خوبه. من آدمایی میشناسم با بهترین رتبه بهترین رشته هارو قبول شدند اما اصلا نمیدونن میخوان چیکار کنن حتی توی انتخاب رشته تصمیمی از قبل نداشتند و فقط افتادند توی جریان و با سرعت شنا کردند اما نمیدونستند چی میخوان. این بده.
دانشگاه که بیای چنان با سطح وسیعی از محققین آشنا میشی که خندت میگیره یه روزی راه موفقیت رو المپیاد میدیدی. دنیا خیلی بزرگه و هرکسی به راه خودش میره.
به نظرم جوری کنکورو بخونی که دانشگاه های تاپ ایران فیزیک بیاری کافیه. اما مهمترین تلاشت روی این باشه که در زندگی با برنامه باشه و وقت تلف نکنی. صبح ها زود بیدار شی و هیچ وقت فکر نکنی مطالعه بسه. این کارا رو اونقدر تکرار کنی که جزئی از وجودت بشه و شخصیتت بشه.

درسته که آدمایی مثل مریم میرزاخانی و... با المپیاد موفق شدند اما شرایط همه مثل هم نیست و شرایط زمان هم تغییر کرده.
میتونی با دکتر شیرزاد عضو هیات علمی فیزیک صنعتی اصفهان مشورت کنی. ایشون دستی در آتش المپیاد فیزیک دانش آموزی دارند. ایمیلشون توی سایت دانشگاه صنعتی اصفهان هست.

خانم اذری عزیز. smile124 بسیار از توصیه های شما سود بردم.موضوع اینه که من مدت زیادی ایران نمیمونم(هنوز قطعی نیست دقیقا کجا بریم)اما همانطور که خبر دارید در دانشگاه های دیگر کشورها کنکوری نیست.اگه براتون مقدوره لطفا راهنمایی کنید برای قبولی در دانشگاه های خوب اونها راه دیگه ای برای قبول شدن هست؟چه راهی هست که یکی خودش رو از نظر علمی ثابت کنه تا به امکانات اونجا برسه؟در ضمن به نظرتون تو المپیاد هم مثل بقیه جاها امکان پارتی بازی هست؟(اگه باشه که دیگه وحشتناکه smile035 smile048 smile031 )
باهاتون هم موافقم که بسیاری از المپیادی ها فیزیک رو فقط برای حل مسئله و اینجور چیزا میخونن...چون شخصا برخورد داشتم و دلم نمی خواد اینطوری به فیزیک برسم(فیزیک مقدس تر از این حرفاست) به طور کل شما چه راهی رو در اونجا مطرح میکنید(بدی المپیاد هم اینه که تنها فیزیک کلاسیکه ولی فیزیک مدرنو عشقه smile022 درسته که اشنایی با کلاسیک هم لازمه ولی نه تا این حد smile023 )در هر صورت ببخشید که زیادی حرف زدم. smile072

نمایه کاربر
آرژنا

پست توسط آرژنا »

stanly نوشته شده:
آرژنا نوشته شده:بیشتر از نظر فکری روی خودت کار کن. زندگینامه خوندن خوبه. من آدمایی میشناسم با بهترین رتبه بهترین رشته هارو قبول شدند اما اصلا نمیدونن میخوان چیکار کنن حتی توی انتخاب رشته تصمیمی از قبل نداشتند و فقط افتادند توی جریان و با سرعت شنا کردند اما نمیدونستند چی میخوان. این بده.

خانم اذری عزیز. smile124 بسیار از توصیه های شما سود بردم.موضوع اینه که من مدت زیادی ایران نمیمونم(هنوز قطعی نیست دقیقا کجا بریم)اما همانطور که خبر دارید در دانشگاه های دیگر کشورها کنکوری نیست.اگه براتون مقدوره لطفا راهنمایی کنید برای قبولی در دانشگاه های خوب اونها راه دیگه ای برای قبول شدن هست؟چه راهی هست که یکی خودش رو از نظر علمی ثابت کنه تا به امکانات اونجا برسه؟در ضمن به نظرتون تو المپیاد هم مثل بقیه جاها امکان پارتی بازی هست؟(اگه باشه که دیگه وحشتناکه smile035 smile048 smile031 )
باهاتون هم موافقم که بسیاری از المپیادی ها فیزیک رو فقط برای حل مسئله و اینجور چیزا میخونن...چون شخصا برخورد داشتم و دلم نمی خواد اینطوری به فیزیک برسم(فیزیک مقدس تر از این حرفاست) به طور کل شما چه راهی رو در اونجا مطرح میکنید(بدی المپیاد هم اینه که تنها فیزیک کلاسیکه ولی فیزیک مدرنو عشقه smile022 درسته که اشنایی با کلاسیک هم لازمه ولی نه تا این حد smile023 )در هر صورت ببخشید که زیادی حرف زدم. smile072

برای به دست آوردن جزئیات بیشتر میتونید به سایت www.applyabroad.org مراجعه کنید اما دوتا پیشنهاد دارم. میتونید نمره ی تافل بالایی بگیرید. توی گرفتن پذیرش تاثیر داره. توصیه دوم اینه که کارشناسی تون رو توی یه دانشگاه معمولی هم اگه رفتید مشکلی نیست. فک کنم ورودش راحت باشه برای کارشناسی. بعد سعی کنید توی اون چهارسال اطلاعات کسب کنید و رزومه تون رو قوی کنید و برای مقطع بعدیش از یه دانشگاه خوب پذیرش بگیرید.
زلال که باشی
آسمان در توست!

نمایه کاربر
آرژنا

پست توسط آرژنا »

میتونید توی سایت دانشگاه های مورد نظرتون برید و شرایط ثبت نام برای دوره کارشناسی رو بخونید. یا با قسمت پذیرش شون تماس بگیرید.
زلال که باشی
آسمان در توست!

نمایه کاربر
davinchi1992

نام: انوشیروان

سپاس: 3

پست توسط davinchi1992 »

برو بشین قشنگ و منظم برنامه بریز همین المپیاد و بخون حرف هیچکیم گوش نکن.

موفقیت تو المپیاد رزومتو عالی میکنه و خوبه ، ذهنتو هم آماده میکنه ، اصلا یه تمرینیه خودش برای مقاطع پیشرفته تر.
در ضمن خودت دوست داری المپیادی بشی ، پس این دست اون دست نکن ، مردم که نباید برای شما تصمیم بگیرن
هرچند تا حدودی میدونم تصمیمتو گرفتی smile023

DR.A

سپاس: 2

پست توسط DR.A »

درود
نباید المپیاد رو صرفا به عنوان یک آزمون نگاه کرد. اولا اگر مدال بگیری خیلی برای رزومت خوبه و مزیت های خوبی داره (میتونی سرچ کنی) و حتی اگه (خدای نکرده) قبولم نشدی چیزی از دست ندادی چون دیگه ریاضی و فیزیک کنکور و این حرفا واست آب خوردن میشه. غیر از اون تو مسیر المپیاد واقعا فیزیک رو بیشتر و بهتر درک میکنی، مخصوصا اگر می خوای فیزیکو ادامه بدی .
موفق باشی. smile015

ارسال پست