پارادوکس عدم تقارن در تبدیلات لورنتس

مدیران انجمن: parse, javad123javad

NREERN

سپاس: 13

Re: پارادوکس عدم تقارن در تبدیلات لورنتس

پست توسط NREERN »

بهرحال باز هم من مشکوکم، چون اتفاقا با نگاه به پست های قبلی دیدم که یکی از کاربران یک جا به شکل جبری، تقریبا مشابه با کاری که شما کردید انجام داده بود و شما گفته بودید مثال عددیتون مثال نقضیه برای همین روابط جبری. حداقل اینطور که خودتون نوشتید، مشخصه که تبدیل یک به سه به شکل مستقیم کاملا درست بوده. (چون تایید کردید که ماتریس روتیشن 1 هست.) تنها سوالی که هست اینه که اگه شما، ماتریس روتیشنی رو که بدست آوردید، در جوابی که از یک به دو ، دو به سه بدست آوردید ضرب کنید، آیا این دو جواب یک به سه و یک به دو و دو به سه یکی می شن یا خیر؟

نمایه کاربر
thetime

سپاس: 97

پست توسط thetime »

NREERN نوشته شده:بهرحال باز هم من مشکوکم، چون اتفاقا با نگاه به پست های قبلی دیدم که یکی از کاربران یک جا به شکل جبری، تقریبا مشابه با کاری که شما کردید انجام داده بود و شما گفته بودید مثال عددیتون مثال نقضیه برای همین روابط جبری. حداقل اینطور که خودتون نوشتید، مشخصه که تبدیل یک به سه به شکل مستقیم کاملا درست بوده. (چون تایید کردید که ماتریس روتیشن 1 هست.) تنها سوالی که هست اینه که اگه شما، ماتریس روتیشنی رو که بدست آوردید، در جوابی که از یک به دو ، دو به سه بدست آوردید ضرب کنید، آیا این دو جواب یک به سه و یک به دو و دو به سه یکی می شن یا خیر؟

بله دقیقا یکی میشن.
جایگذاری عددی حل کردم همون شد.
این قضیه رو براتون به صورت جبری چند پست قبل اثبات کردم.

نمایه کاربر
thetime

پست توسط thetime »

اینم ماتریس چرخش چارچوب 3 نسبت به 2 که زاویه ی بین محور x و y برابر 7.42- درجه میشه یعنی 7.42 درجه زیر محور x.
پیوست ها
44.jpg
44.jpg (31.75 کیلو بایت) مشاهده 3381 مرتبه

نمایه کاربر
ali shariei

سپاس: 46

پست توسط ali shariei »

سلام آقای سیاحی مقاله تون رو خوندم خیلی جالب بود فقط اینکه باید چند بار دیگه بخونمش تا خوب متوجه بشم و اینکه واقعا خودتون به این تبدیلات رسیدین واقعا جای حیرت داره این پرسش و پاسخ ها تون هم خیلی طولانی شده با سایرین اگر امکانش هست خودتون توی یک پست جدید خلاصه آنچه نوشتین رو ساده تر بیان کنید چون خوندن اون ۱۰صفحه از حوصله خارج هست.
متشکرم smile021
آنچه مخالفان نظریه تکامل از آن می هراسند علم به معنای واقعی کلمه نیست.

بلکه بسته ارزشهای سکولار است که در اسب تروای نظریه تکامل پنهان شده است.

نمایه کاربر
thetime

پست توسط thetime »

سلام دوستان فایل ens قضیه ی مطرح شده در این تاپیک را برایتان آماده کردم که با استفاده از آن می توانید تمام جزئیات قضیه را از دید ناظرهای متفاوت s1 , s2 ,s3 و و زاویه های چرخش توماس را نیز مشاهده و بررسی کنید تا بهتر آن را درک کنید.
توجه : این فایل فقط با استفاده از نسخه 1.2 نرم افزار TheTime قابل اجرا می باشد.
پیوست ها
lorentz transformations fake paradox.rar
(831 بایت) 184 مرتبه دانلود شده

ارسال پست