اتساع طول

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
Maryamkhoshkam

نام: Maryam

عضویت : یک‌شنبه ۱۳۹۶/۸/۷ - ۱۳:۱۷


پست: 3اتساع طول

پست توسط Maryamkhoshkam »

سلام دوستان عزیز
یه سوال دارم که اگه بلد بودین جوابشو ممنون میشم جواب بدین
استاد ما برای توضیح اتساع طول اینجورری مثال زدن که اگر فردی نیزه ای به طول ۱۵متر داشته باشه ووارد اتاقی به طول ۱۵متر با دو در باز بشه اونم باسرعت نزدیک به یرعت نور ناظری که ساکن هست وخود دونده دوتا اندازه مختلف میبینن که از این بگذریم ایشون گفتند که انیشتین گفته بوده که واقعیت قطعی هست و نمی تواند نسبی باشد و از ما خواستن که بپرسیم ببینیم انیشتین وقتی خودش چنین حرفی زده چطوری تونسته این مسعله رو با حرف خودش تطبیق بده و از این به اصطلاح مخمصه بیرون بیان؟؟؟؟؟ممنون میشم جواب بدین...

نمایه کاربر
M_J1364@yahoo.com

نام: محمّد جوانشیری

محل اقامت: تهران

عضویت : پنج‌شنبه ۱۳۹۰/۹/۲۴ - ۱۱:۴۹


پست: 1265

سپاس: 464


تماس:

Re: اتساع طول

پست توسط M_J1364@yahoo.com »

سلام smile020
خانوم، ما اتساع طول توی نسبیت نداریم فقط انقباض طول داریم. اول پست زیر رو بخونید:و بعد حل بنده رو بخونید:خواهید دید که مشکل یا پارادوکسی در کار نخواهد بود. اگه باز مشکلی داشتید بگید تا توضیح بدم.
ز عشقِ ((فرنیا)) کُشتم خودم را...........که آخر خون.. به پا.. کرد او.. خدایا
شدم نابود و.. جز.. یادی نماندش...........از آن چشمانِ گریان، وان فغان ها

نمایه کاربر
Paradoxy

نام: داود حاجي تقي تهراني

عضویت : دوشنبه ۱۳۹۳/۱۰/۲۲ - ۲۲:۱۷


پست: 2135

سپاس: 1160

Re: اتساع طول

پست توسط Paradoxy »

جست و جو کنید پارادوکس نردبان و جواب رو از ویکی پدیا بخونید. به شکل خلاصه درین جا با پدیده ای به نام همزمانی مواجه هستیم که نتیجش اینه که ناظر ساکن نسبت به اتاقک، اگه بسته شدن درب ها رو به شکل همزمان مشاهده کنه، ناظری که دستش نیزه هست بسته شدن درب هارو همزمان نمیبینه و همین قضیه رو رفع میکنه. واقعیت هم نمیدونم اینشتین گفته قطعی هست یا نه؟ اما در مورد نتایج آزمایش های فیزیکی، ناوردایی یا همون قطعیت به اشکال مختلف حفظ میشه (اصل اول نسبیت)

ارسال پست