اثبات حیرت آور فیزیک مطلق بر اثر سیارات روی سینگال های زمینی

مدیران انجمن: parse, javad123javad

absolute physics

نام: mohsen lutephy

سپاس: 3

اثبات حیرت آور فیزیک مطلق بر اثر سیارات روی سینگال های زمینی

پست توسط absolute physics »

فیزیک مطلق در مقاله ی زیر که در ژونال ای اس ای بین الملل نشر شده است
Lutephy, M.
Interplanetary external driven quasidynamo as the origin of geomagnetic jerks correlated with length of day and gravity anomaly.
Contributions to Geophysics and Geodesy. Vol. 48, no. 1 (2018), p. 23-74. DOI: 10.2478/congeo-2018-0002.
اثبات می کند که تمامی سنگالهایی را که مدتهاست توسط ناسا و دیگر ردیاب های جهانی برای نوسانات حرکت چرخشی زمین و میدان مغناطیسی زمین رصد شده است توسط سیارات منظومۀ شمسی به دقت تمام ایجاد می شوند.
این اکتشاف عظیم چنان با حرکت سیارات و تقارن انها سازگار است که هیچ فیزیکدانی قادر به رد ان نیست. ک
صدها نظریۀ باطل باز باید از میان روند و معلوم می شود که فیزیک گذشته بیش از پیش در خطا و اشتباه بوده است.

مسائل موجود در این مقاله زیاد است و شگفت اور. از جمله قدرت پیش گویی این مقاله برای حدوث تغییرات نوسانی رد زمین کاملا به اثبات رسیده است و نمودار های دقیقا مبین ان هستند.
در واقع در این مقاله اثر شگفت انگیز خورشید رو سیارات و اثر هستۀ سیارات بزرگ و تقارن انها روی حرکت وضعی زمین و میدان های ان کاملا تعیین شده است.

نمایه کاربر
You-See

نام: U30

محل اقامت: تهران

سپاس: 787

تماس:

Re: اثبات حیرت اور فیزیک مطلق بر اثر سیارات روی سینگال های ز

پست توسط You-See »

smile039
دوستای گلم حمایت کنید : https://cafebazaar.ir/app/com.nikanmehr.marmarxword/

نمایه کاربر
ADMIN

سپاس: 560

تماس:

پست توسط ADMIN »

چی شد؟
موجیم که آسودگی ما عدم ماست ... ما زنده به آنیم که آرام نگیریم ...

Paradoxy

سپاس: 1012

پست توسط Paradoxy »

Contributions to Geophysics and Geodesy
به نظر جزو مجلات آی اس آی نیست، دستکم من اثری ازش در اینجا http://mjl.clarivate.com/cgi-bin/jrnlst ... ER&Error=1 نمیبینم، پس فاکتورش قطعا زیر یکه و جزو مجلات Q4 ه، یعنی ضعیف ترین حد ممکن. اما اینا مهم نیست، مهم محتوای خود مقالست که من حتی عنوانش رو نمیفهمم. چیزی که از خلاصه متن دستگیرم شد اینه که این مقاله به نوسانات میدان مغناطیسی زمین پرداخته و اونو ارتباط داده با نوسانات میدان مغناطیسی خورشید؟
جناب فیزیک مطلق، وقتی مقاله خودتون رو لینک میکنید دستکم یک توضیح روان و مختصر بدید که یه بچه مثل منم بتونه درکی ازش داشته باشه و استفاده کنه، مثلا یک کاربر به نام جوانشیری اینجا بود که هرچند مقالاتش در جای معتبری چاپ نمیشد، مثل شما، اما خیلی عالی محتوای ذهنی خودش رو به قلم در می آورد و این امکان رو به ما میداد که راجب نظریاتش فکر کنیم و پاسخ بدیم.

absolute physics

این نشریه نه تنها isi هست بلکه از رنکینگ بالایی برخورداره.
شما به کل ژورنالهای isi در scimago رجوع کنید. در ضمن این ژورنال جزو ژورنالهای علمی متحد یک سازمان بزرگ علمی به نام SAS , de gruyter می باشد و شما اگه به خود ژورنال می رفتید رنکینگ این ژورنال رو یعنی impact factor مشاهده می کردید.

absolute physics

paradoxy نوشته شده:Contributions to Geophysics and Geodesy
به نظر جزو مجلات آی اس آی نیست، دستکم من اثری ازش در اینجا http://mjl.clarivate.com/cgi-bin/jrnlst ... ER&Error=1 نمیبینم، پس فاکتورش قطعا زیر یکه و جزو مجلات Q4 ه، یعنی ضعیف ترین حد ممکن. اما اینا مهم نیست، مهم محتوای خود مقالست که من حتی عنوانش رو نمیفهمم. چیزی که از خلاصه متن دستگیرم شد اینه که این مقاله به نوسانات میدان مغناطیسی زمین پرداخته و اونو ارتباط داده با نوسانات میدان مغناطیسی خورشید؟
جناب فیزیک مطلق، وقتی مقاله خودتون رو لینک میکنید دستکم یک توضیح روان و مختصر بدید که یه بچه مثل منم بتونه درکی ازش داشته باشه و استفاده کنه، مثلا یک کاربر به نام جوانشیری اینجا بود که هرچند مقالاتش در جای معتبری چاپ نمیشد، مثل شما، اما خیلی عالی محتوای ذهنی خودش رو به قلم در می آورد و این امکان رو به ما میداد که راجب نظریاتش فکر کنیم و پاسخ بدیم.

دوست عزیز این مقاله، مقاله ای پیچیده است که نیاز به علم بالایی در فیزیک دارد. شما بایستی ابتدا از پدیده هایی مانند geomagnetic field و length of day variation و gravity anomalies اشنا باشید. در ضمن بایستی از معادلات ماکسول در الکترومغناطیس و قوانین القای فارادی و دیگر قوانین اشنا باشید.
نزدیک صد سال است که معماهای سیگنال های دریافتی در میدان های مغناطیسی و حرکتی چرخشی زمین و تغییرات متناوب در میدان گرانش که هم اکنون به صورت دقیق توسط ماهواره را تعیین می شود حل نشده بود.
اکنون فیزیک مطلق به این معماها پاسخ داده است و این چیزی معمولی نیست بلکه هر سال هزاران مقاله در این موارد نشر می شود که اکنون باید خاتمه ای به انها داد.
این موزیک فیزیک پایانی است و شگفتی فیزیک جدید توسط محسن لطفی بنیانگذار فیزیک جهانی و پایان دهنده به تخیلات و خیال پردازی ها.

absolute physics

اما یکی از پدیده هایی که در این مقاله به ان پرداخته ام این است که
ما می بینیم که هر گاه سیارات گازی بزرگ که اصطلاح فارسی ان را نمی دانم در روی یک خط راست قرار می گیرند ( اصطلاح های فارسی را نمی دانم مجبورم اینطوری بگویم)، در این حالت اگر ژوپیتر یکی از این سیارات باشد که نزدیک ترین سیاره ی گازی به زمین است نوعی از سیگنالهایی در زمین تولید می شود که به مکانیسم پیچیده ای در هستۀ زمین ارتباط دارد که در مقاله توضیح داده ام. این سینگنالهای دریافتی که توسط ناسا و دیگر گزارش دهنده ها تعیین شده است دقیقا با این هم راستایی سیارات یکی است و این یعنی اثبات غیر قابل انکار و این گونه خداوند فیزیک صحیح را برتری می دهد و تایید می نماید.

Paradoxy

سپاس: 1012

پست توسط Paradoxy »

https://www.scimagojr.com/journalsearch ... 50&tip=sid
این هم سایتی که گفتید، این مقاله همونطور که اشاره کردم در رانکینگ Q4 قرار داره و impact ش دوسال پیش 0.4 بوده، که زیر حد متوسط یعنی ضعیف قرار داره. اما در قضاوت یک مقاله تنها ملاک اعتبار ژورنال نیست و باید محتواش هم سنجیده بشه.
--------------------------------
بسیار هم عالی، اما وقتی مخاطب های احتمالی شما هیچ ایده ای ندارند که این معماها چه هستند و شما چگونه آن ها را حل کرده اید و حتی نمیتونید کاری که کردید رو به زبان ساده توضیح بدید، به چه علت در انجمن مقاله هاتون رو قرار میدید؟ اگر قصدتون فخر فروشی و اشاره کردن به این نکتست که نسبت به یکی مثل من خیلی بیشتر سواد دارید، باید بگم کارتون چندان زیبا نیست، سودی هم برای شما حاصل نخواهد شد، مگر اینکه نارسیست باشید و از گفتن اینگونه اظهارات لذت ببرید. من با هر پنج، شش واژه ای که گفتید آشنایی کافی دارم، هرچند ارتباط مستقیمی بین گرانش و میدان مغناطیسی و متغیر بودن طول روز نمیشناسم.

absolute physics

درباره نظریه ای که نمی دانم شما میگوییید نظریه غلظت!
من چیزی نمی دانم اما می دانم که این گونه نظریات دارای تناقضات زیادی هستند.
احتمالا مولف این نظریه اماده است که مسیر حرکت نور را به غلظت ارتباط داده است.
اما باید بدانید که این ارتباط قبلا توسط لاپلاس حاصل شد است به صورت برابری لاپلاسی با چگالی ماده.
از طرفی ما در فضا خلا داریم حال انکه نور در این خلا ها انحنای زیادی گاها دارند که نظریاتی مانند ذرات بینهایت حسابی را که به غلظت موضعی ارتباط دارند از میان بر میدارد. اما معادلۀ لاپلاسی را رد نمی کند چرا که معادلۀ لاپلاسی به جواب green function می انجامد که به انتگرال غلظت کل سیستم ارتباط می کند.
مهمترین چیز در نظریه دادن این است که عاری از تناقض باشد تا بتواند در ژورنالی نشر شود تازه اگه از لحاظ علمی درست باشد و مهم.

absolute physics

paradoxy نوشته شده:https://www.scimagojr.com/journalsearch.php?q=28950&tip=sid
این هم سایتی که گفتید، این مقاله همونطور که اشاره کردم در رانکینگ Q4 قرار داره و impact ش دوسال پیش 0.4 بوده، که زیر حد متوسط یعنی ضعیف قرار داره. اما در قضاوت یک مقاله تنها ملاک اعتبار ژورنال نیست و باید محتواش هم سنجیده بشه.
--------------------------------
بسیار هم عالی، اما وقتی مخاطب های احتمالی شما هیچ ایده ای ندارند که این معماها چه هستند و شما چگونه آن ها را حل کرده اید و حتی نمیتونید کاری که کردید رو به زبان ساده توضیح بدید، به چه علت در انجمن مقاله هاتون رو قرار میدید؟ اگر قصدتون فخر فروشی و اشاره کردن به این نکتست که نسبت به یکی مثل من خیلی بیشتر سواد دارید، باید بگم کارتون چندان زیبا نیست، سودی هم برای شما حاصل نخواهد شد، مگر اینکه نارسیست باشید و از گفتن اینگونه اظهارات لذت ببرید. من با هر پنج، شش واژه ای که گفتید آشنایی کافی دارم، هرچند ارتباط مستقیمی بین گرانش و میدان مغناطیسی و متغیر بودن طول روز نمیشناسم.

دوست عزیز شما واژه ها رو باید در ویکی پدیا رد یابی کنید و اطلاعات دریافت کنید پس باید انگلیسی تون هم نسبتا خوب باشه. یا اینکه ترجمه گوگل رو استفتاده کنید.
مثلا در این مقاله به geomagnetic jerk بر می خورید که این متفاوت از حالت های شناخته شده در دبیرستان است. جیومگنتیک جرک ها پدیده هایی هستند که به مشتق دوم میدان مغناطیسی ارتباط دارد ان هم به صورت secular variation.
خود میدان مغناطیسی مطابق لاپلاسی برابر مشتق دوم است حالا حساب کن که مشتق مشتق میدان رو میگن geomagnetic jerk.
اما secular variation به حساب تغییرات در مدت زیادی می گویند که از محاسبات کامپیوتری استفاده می کنه تا نوسانات موضعی رو حذف کنه.
شما قبل از اینکه نظریه پردازی کنی واسه خودت بایستی وارد باشی به کمیت ها و پارامتر ها و خصوصیات و کیفیات اونها.
مثلا شما می بینیند که طرف یه معادله رو نظریه داده که اصلا با محاسبات بعد اون پارامتر ها سازگار نیست. یعنی اینکه مثلا بعد متر رو به بعد متر بر ثانیه ارتباط داده و میگه نظریه. عزیزم یه فرمول ابتدا بایستی از لحاظ دیمانسیون سازگار باشه.
خب معلومه که یه ژورنال نمیاد همچین معادله ای رو نشر کنه.
من اینجا اومدم برای اینکه تفاوت کار درست رو با پنداشت ها نشون بدم.

absolute physics

بعضی موقع ها بایستی مشام رو قوی کرد بجای اینکه عطر قوی تری خرید.

absolute physics

یه مورد خاص رو که در این مقاله وجود داره به زبانی بسیار ساده توضیح می دهم. امیدوارم به کار بیاد.

بیش از نیم قرن است که ناسا و حتی پیش از ان سازمانهای دیگر در رفرنس های متعدد اعلام کرده اند که سرعت حرکت زمین به دور خود در تناوب های 5.93 ساله که گاهی 6 ساله هم در نشریات می گویند تغییر می کند. این معما تا به اکنون حل نشده باقی مانده بود.
که اکنون در این مقاله مشاهده می شود که این تناوب بخاطر تناوب موجود در حرکت ژوپیتر به دور خورشید است که دارای نیمه تناوب 5.93 می باشد چرا که یک تناوب مداری از دو نیمه تناوب یکسان حاصل می شود و لذا نیمه تناوب باعث تغییرات می شود. ایا تناوب 5.93 برای ژوپیتر با تناوب سینگنالهای دریافتی در زمین حیرت اور نیست؟

نمایه کاربر
ADMIN

سپاس: 560

تماس:

پست توسط ADMIN »

موجیم که آسودگی ما عدم ماست ... ما زنده به آنیم که آرام نگیریم ...

نمایه کاربر
[email protected]

نام: م. ج. معروف به گربه ی زَبادی

محل اقامت: تهران

سپاس: 514

تماس:

پست توسط [email protected] »

absolute physics نوشته شده:این نشریه نه تنها isi هست بلکه از رنکینگ بالایی برخورداره.
شما به کل ژورنالهای isi در scimago رجوع کنید. در ضمن این ژورنال جزو ژورنالهای علمی متحد یک سازمان بزرگ علمی به نام SAS , de gruyter می باشد و شما اگه به خود ژورنال می رفتید رنکینگ این ژورنال رو یعنی impact factor مشاهده می کردید.

سلام محسن جان smile072
نه این طور نیست! مجله ی شما آی اس آی نیست چون حداقل در لیست Science Citation Index Expanded قرار نداره. پی دی اف مربوطه (Master Journal List) رو از لینک زیر می تونید دانلود کنید. اگه بگردید می بینید که ژورنال شما توی این لیست نیست.

mjl.clarivate.com/publist_sciex.pdf

اصولاً به ژورنالایی آی اس آی گفته میشه که حداقل در یکی از فهرست های زیر قرار داشته باشه:

1- Science Citation Index
2- Science Citation Index Expanded
3- Journal Citation Reports/Science Edition

ظاهراً اگه مجله ای اندیس اول رو داشته باشه، به خودی خود مشمول دو فهرست دیگه میشه، و اگه مجله ای اندیس دوم رو داشته باشه، به خودی خود مشمول فهرست سوم هم میشه. داشتن اندیس سوم بدون داشتن حداقل یکی از اندیس های شماره ی یک و دو ظاهراً بی معنیه. بنابراین به ژورنالی آی اس آی گفته میشه که حداقل در فهرست Science Citation Index Expanded قرار داشته باشه. علاوه بر این، فهرست های INSPEC و Zentralblatt Math هم مهم اند که مجله ی شما مشمول این لیست ها نیست.

paradoxy نوشته شده:Contributions to Geophysics and Geodesy
به نظر جزو مجلات آی اس آی نیست، دستکم من اثری ازش در اینجا http://mjl.clarivate.com/cgi-bin/jrnlst ... ER&Error=1 نمیبینم، پس فاکتورش قطعا زیر یکه و جزو مجلات Q4 ه، یعنی ضعیف ترین حد ممکن. اما اینا مهم نیست، مهم محتوای خود مقالست که من حتی عنوانش رو نمیفهمم.

این ژورنال آی اس آی نیست؛ ولی داوود جان، ظاهراً شما هم دچار اشتباهی لُپی شدی چون مجله ی مذکور توی لینیکی که دادی موجوده! برای سرچ کردن یه ژورنال توی لینکی که دادی، بهتره اسم کامل مجله رو سرچ نکنی چون بعضی وقتا ممکنه درست نتایج رو نشون نده. برای همین، اگه مثلاً عبارتِ ناقص Contributions to Geophysics رو توی همون لینک سرچ کنی، مجله ای که آقا محسن مقاله شو توش چاپ کرده ظاهر میشه، ولی وقتی همونجا بر روی گزینه ی Coverage کلیک کنی می بینی که فهرست Emerging Sources Citation Index ظاهر میشه. مقالاتی که در این لیست قرار دارند آی اس آی نیستند.

Web of Science مقالات چاپ شده در ژورنال ها رو از نظر کیفیت بررسی می کنه و تصمیم می گیره که مجلات رو توی کدوم یک از سه لیستی که قبلاً یاد کردم قرار بده. برخی از مجلات که عملکرد ضعیفی داشته باشند رو از اون سه لیست اصلی خارج و به لیستِ نو ظهورِ Emerging Sources Citation Index اضافه یا به کلی از سامانه ی خودش حذفشون می کنه. مثلاً مجله ی کاناداییِ Physics Essays هم که بعضاً علیه نسبیت یا مکانیک کوانتوم مقالاتی چاپ می کنه همین اتفاق براش افتاد. این ژورنال قبلاً آی اس آی بود ولی در سال 2015 از سه لیست اصلی حذف و به Emerging Sources Citation Index اضافه شد. توی ویکی پدیا می تونید راجع به این موضوع بخونید.

ولی اصولاً اینجور دسته بندی ها برای ژورنال ها کاملاً یه کار کم ارزش و مسخره ایه. مثال نقضش هم وجود داره. مثلاً مجله ی Chaos, Solitons & Fractals متعلق به انتشارات Elsevier رو در نظر بگیرید. این ژورنال در هر سه لیست یاد شده قرار داره و آی اس آی هست، همینطور ایمپکت فکتور این ژورنال 2.213 و اچ-ایندکس اون 122 هست بنابراین، به نظر می رسه که این مجله یه ژورنالِ خیلی خوب باشه. ولی سردبیرِ قبلیِ این ژورنال یه مصری به نام "محمد النشائی" هست که حدود 300 تا از مقالات خودش رو تو ژورنال خودش چاپ کرده و این مقالات رو توی مقالات بعدیش بعضاً cite کرده که همین امر باعث شده که ایمپکت فکتور این ژورنال به صورت کاذب بالا بره. گفته میشه که داوریه معقولی هم بر روی مقالاتش صورت نگرفته و باعث شده بعضی جاها از این فرد و این ژورنال به عنوان "شِبه دانشمند" و "شبه ژورنال" (Pseudojournal) یاد بشه. این ژورنال همچنان داره به عنوان یه مجله "با معیارهای خوبِ آکادمیک" به کار خودش ادامه می ده و کسی هم چندان پاسخگو نیست. از طرف دیگه، حتی اگه ثابت بشه که این ژورنال فاقد همه ی استاندارهای آکادمیکه کسی نمی تونه منکر بشه که ممکنه همین ژورنال در آینده ای نزدیک یه مقاله ی خیلی مهم رو چاپ و غوغا کنه! یا ممکنه این مجله توی کارنامه ی خودش مقالات مهمی رو قبلاً به چاپ رسونده که باعث شده همچنان به کار خودش ادامه بده.

یا مثلاً مجله ی فرانسوی Annales de la Fondation Louis de Broglie (آنّال دولا فونداسیون لویی دوبقُی) یا "سالنامه ی بنیاد لویی دوبروی" که بعضاً علیه مکانیک کوانتوم (تعبیر گپنهاکی) مقاله هایی رو چاپ کرده، کاملاً از لیست آی اس آی حذف شده و حتی اندیس Emerging Sources Citation Index رو هم نداره و ایمپکت فکتورش هم نزدیک صفره. ولی برخی اندیس های مهمِ دیگه مثل SCOPUS, INSPEC یا Zentralblatt Math رو داره. طی تحقیقات خودم و مکاتباتی که با پروفسور مهدی گلشنی داشتم متوجه شدم که ایشون توی همین ژورنال 9 تا از مقاله های خودش رو چاپ کرده اونم فقط به این خاطر که ژورنال هایی با ایمپکت فکتور بالا، تمایلی به چاپ مقالاتی با دیدگاه های مغایر با اصولِ پذیرفته شده ی مکانیک کوانتومی رو ندارند. بنابراین روی هم رفته نباید زیاد به این فهرست ها و اندیس ها بها داد.

ولی گذشته از این حرف ها، به محسن جان باید به خاطر این پیشرفتش یه تبریک "کوچیک" بگم، هر چند که با برخی از افکارش مخالفم. ولی اون چیزی که توی این ژورنال ها مشترکه خاصیت Peer-Reviewed بودنشونه. یعنی یک، دو یا سه نفر از متخصصین یا دانشجویانِ رشته ی مربوطه، مقالات دریافتی رو داوری و گزارشات خودشون رو به سردبیرِ مجله منعکس می کنن. می خواستم از آقا محسن خواهش کنم که ریپورت (های) داور(ها) رو اینجا برامون بذارن تا ببینیم دقیقاً نظرشون چی بوده. چون خیلی وقتا متأسفانه داوری های سطحی باعث رد شدن یه مقاله ی خوب یا پذیرفته شدن یه مقاله ی بد میشه! smile072

absolute physics

Re: اثبات حیرت آور فیزیک مطلق بر اثر سیارات روی سینگال های ز

کل ژورنالهای مربوط به de gruiter قویا isi هستند و من رو لطفا وارد این بحث های انحرافی نکنید.
بزودی متوجه میشید که با چه نقشه ای در حال حرکت هستم.

ارسال پست