نگاهی نو به زمان

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
رضا دانشجو

نام: رضا ابراهیمی

سپاس: 9

نگاهی نو به زمان

پست توسط رضا دانشجو »

با سلام و خسته نباشید بحث امروز من راجب زمان و مکان است در واقع حرکت نوعی تغییر مکان در زمان است اگر به این بیاندیشیم که هر زمان با مکان در لحظه قفل میشود یعنی مثلا ساعت 3 ظهر در تهران با ساعت 3 ظهر در قزوین یکی است ولی مکانش فرق میکند و در فرض سفر به اینده اگر حرکت نکنیم زمان 3ظهر با زمان 3ظهر فردای ان روز در همان مکان فرق دارد.حال جالب است بدانید اگر راهرویی باشد که در ان درهای متعدد باشد و هردر به مکانی باز شود مکان ها فرق میکند ولی زمان در ان واحد انان یکی است پس زمان این راهرو با سایر زمان ها یکی بوده و به انها راه دارد نام این راهرو مغناطیس است وجالب اینکه عکس ان انرژی ضعیف هسته ای است شاید متوجه شوید که ما برای حرکت در زمان یا عمر احتیاج به انرژی ضعیف هسته ای داریم فکر کنم متوجه شدید که زمان ومکان در اتم وجود دارند که مکان همان پروتون و زمان همان الکترون است در واقع الکترون برای حرکت احتیاج به مغناطیس و پروتون برای حرکت احتیاج به انرزی ضعیف هسته ای دارد بهتر است بدانید حرکت دو نوع است تغییر زمان و تغییر مکان.اولی از زمان 3 عصر یک مکان به زمان 3 عصر یک مکان دیگر و دومی از مکان 3عصر به مکان 3 عصر فردای همان روز.
چشم دل باز کن جان بینی انچه نادیدنی است ان بینی

Paradoxy

سپاس: 1012

Re: نگاهی نو به زمان

پست توسط Paradoxy »

ایده پردازی خیلی خوبه، منتهی به شرطی که منسجم تر باشه. شروع و پایان فکر مشخص باشه. من که به شخصه هیچی نفهمیدم. انرژی ضعیف هسته ای عکس مغناطیسه که خود مغناطیس یک راهروه و ... ؟؟؟؟

نمایه کاربر
رضا دانشجو

پست توسط رضا دانشجو »

سلام منظورم این بود که عمر ما در واقع نوعی سفر در زمان است و ما برای جابجایی احتیاج به نوعی زمان داریم که مکانش با سایر مکان ها یکی باشد یا به انان راه داشته باشد که به این زمان انرژی ضعیف هسته ای میگویند مغناطیس نیز در واقع نوعی مکان است که الکترون یا زمان یا همان انرژی برای جابجایی هی به ان وارد و از ان خارج میگردد بر خلاف نور که دایما در ان حضور دارد و این دلیل سرعت کمتر الکترون نسبت به نور است.در واقع انرژی یا الکترون هم حرکت میکند ولی از ساعت 3 عصر به ساعت 3:01 دقیقه یا مثل ان یعنی زمانش را عوض میکند نه مکانش را چون زمان و مکان با هم قفل میشوند پس فرقی ندارد برای جابجایی.جابجایی زمانی مخصوص انرژی و الکترون و جابجایی مکانی مخصوص جرم و پروتونه.

Paradoxy

پست توسط Paradoxy »

نیروی هسته ای ضعیف یک پدیده ی کوانتومیه که توی فیزیک ذرات بررسی میشه و اگر حافظم درست یاری بده فروپاشی نوترون و تابش بتا رو توضیح میده. مغناطیس، یک خاصیت بارهای متحرکه که به شکل میدان و نیرو تجلی پیدا می کنه و با قوانین ماکسول به خوبی قابل بررسیه. الکترون میره تو و بیرون، زمان و مکان ثابت و ... چیه؟ ازین چیزا تو مستندی چیزی شنیدید (که اگر اینطوره بهتره خیلی باور نکنید) یا صرفا تصورات خودتون نسبت به این کمیت های فیزیکیه؟

نمایه کاربر
رضا دانشجو

پست توسط رضا دانشجو »

سلام .نه این ها فقط ایده ها و نظریاتی بر پایه مشاهدات و تجربیاته.شاید به نظر شما شیمی مرز قابل تفکیکی نسبت به فیزیک داشته باشد ولی اگر بصورت زمان و مکان به این دو پدیده نگاه کنیم زمان و مکان در هر لحظه با هم قفل میگردد یعنی ساعت 6 عصر در تهران با ساعت 8 عصر در قزوین تفاوت دارد.و در مورد نیروی مغناطیسی در واقع نیروی مغناطیسی به ان صورت نیست بلکه واکنش فضا زمان نسبت به باز شدن مکان مغناطیس در هر باری است که الکترون به ان وارد میشود یعنی منظور این است که الکترون در گذر زمان پایدار نیست مگر اینکه تغییر زمان دهدوبه زمانی برود که مکانش فرق دارد که از دید ما تصور این است که حرکت میکند در صورتی که به وسیله مغناطیس تغییر زمان میدهد.پروتون یا جسم وجرم ما نیز برای پایداری به تغییر مکان احتیاج دارد وباید به مکانی برود که زمانش فرق دارد.یعنی چون ما تغییر زمان میدهیم الکترون هم تغییر مکان میدهد و هردو دلیل پایداری است یعنی الکترون حرکت نمیکند بلکه صرفا وجود دارد همانطور ما از دید الکترون حرکت میکنیم.

نمایه کاربر
New Astronomer

محل اقامت: اصفهان

سپاس: 50

پست توسط New Astronomer »

این در واقع همان تفسیر کوانتومی از زمان و مکان است. الکترون فقط در زمانی که میخواهید مکان آنرا بسنجید، خود را ظاهر میکند (نشان میدهد).

نمایه کاربر
رضا دانشجو

پست توسط رضا دانشجو »

بله و در واقع اگر جایی هم گفته میشود از من نقل قول گردد که همانطور که جرم نسبت به گرانش مطلق است{ذات جرمی ما} انرژی نیز نسبت به زمان مطلق است یعنی زمان برای انرژی معنی ندارد همانطور که گفته شد انرژی نه خلق و نه نابود میشود فقط از شکلی به شکل دیگر در میاید پس زمان برایش مطلق است.

tempel

نام: tmp bt

سپاس: 2

پست توسط tempel »

سلام،
در واقع انرژی یا الکترون هم حرکت میکند ولی از ساعت 3 عصر به ساعت 3:01 دقیقه یا مثل ان یعنی زمانش را عوض میکند نه مکانش را چون زمان و مکان با هم قفل میشوند پس فرقی ندارد برای جابجایی.جابجایی زمانی مخصوص انرژی و الکترون و جابجایی مکانی مخصوص جرم و پروتونه.

به نظرشما این دوجمله ای که نوشتید ناقض یکدیگرنیستند چون ازطرفی ذکرکردید که زمان ومکان باهم قفل میشوند یعنی یک ذره(یاشی) در یک زمان معین باید دریک مکان معین باشند وهرچه زمان را به جلو میبریم ،اون ذره(شی)باید درمکان دیگری باشد(مگر آنکه باگذشت رو به جلو زمان ذره درحال سکون باشد)
ولی بعدش اومدید زمان و مکان رو ازهم تفکیک کردید،وذکرکردید: جابه جایی زمانی و جابه جایی مکانی و...
خب این تغییرات(جابه جایی ها) نسبت به چه چیزی(چه پارامتری) تغییر میکنند درواقع شما این نسبت رو حذف کردید

یعنی منظور این است که الکترون در گذر زمان پایدار نیست مگر اینکه تغییر زمان دهدوبه زمانی برود که مکانش فرق دارد که از دید ما تصور این است که حرکت میکند در صورتی که به وسیله مغناطیس تغییر زمان میدهد.پروتون یا جسم وجرم ما نیز برای پایداری به تغییر مکان احتیاج دارد وباید به مکانی برود که زمانش فرق دارد.یعنی چون ما تغییر زمان میدهیم الکترون هم تغییر مکان میدهد و هردو دلیل پایداری است یعنی الکترون حرکت نمیکند بلکه صرفا وجود دارد همانطور ما از دید الکترون حرکت میکنیم.

بوسیله مغناطیس تغییر زمان می دهد،یعنی چی لطفا بیشتر توضیح دهید
آیامنظورشمااین است که زمان را به صورت یک پارامتر مستقلی در نظر بگیریم که فقط رو به جلو حرکت نمی کند ویا اینکه امکان ندارد با گذشت زمان ذره دریک مکان یکسان ظاهرشود!؟

نمایه کاربر
رضا دانشجو

پست توسط رضا دانشجو »

سلام دوست عزیز ممنون از لطفتون.در واقع مغناطیس و همینطور انرژی ضعیف هسته ای هر دو مثل یک سه راهی اندداخل پریز یکی برای زمان ها بنام مغناطیس که الکترون از ان استفاده میکند و دومی برای مکان ها که ما یا پروتون از ان استفاده میکنیم یعنی اگر یکجا بنشینیم هم گذر زمان باقی وسبب تغیر زمان ما در همان مکان میشود بخاطر پایداری.بدون استفاده از مغناطیس یا انرژی ضعیف الکترون و پروتون قادر نیستند که زمان و مکان خود را تغییر دهند.منظور از جابجایی زمانی برای انرژی است که مکانی است که زمان ثابت ندارد که زمان خود را به وسیله مغناطیس تغییر میدهد و جابجایی مکانی برای جرم است که زمانی است که مکان خود را بدنبال میکشد و مکان خود را به وسیله انرژی ضعیف هسته ای تغییر میدهد دقت شود که تغییر مکان بمعنی جابجایی نیست بلکه تهران 3 ظهر با شش عصر دو مکان متفاوت دارد چون زمانش فرق میکند و فهم این موضوع خیلی مهم است هر زمان با مکانش قفل است
آخرین ویرایش توسط رضا دانشجو پنج‌شنبه ۱۳۹۸/۳/۲ - ۲۳:۰۱, ویرایش شده کلا 1 بار

نمایه کاربر
رضا دانشجو

پست توسط رضا دانشجو »

پیشنهاد میکنم انقدر عجله نداشته باشید به مرور پاسخ هایتان را خواهید گرفت.من قصد دارم ذهنتان را کم کم اماده کنم اخرین چیزی که میتوانم بهتان گویم این است که زمان ومکان مانند فرش هستند البته برای شما زود است دقت کنید وسط بافت یک فرش ساده که تار با پود در هم امیخته اند تار و پود در هم محکم اند مانند زمان و مکان ولی شما نمیتوانید ابتدا و انتهای ان را مشخص کنید فقط وسط فرش.
آخرین ویرایش توسط رضا دانشجو پنج‌شنبه ۱۳۹۸/۳/۲ - ۲۲:۳۶, ویرایش شده کلا 2 بار

نمایه کاربر
رضا دانشجو

پست توسط رضا دانشجو »

در واقع مغناطیس مکانی است که زمانش به سایر زمان ها راه دارد و انرژی ضعیف زمانی که مکانش به سایر مکان ها راه دارد خارج از این دو مکان ها و زمانها هریک باهم قفل میگردند و باهم معلوم میشون و هر انرژی و جرم برای حرکت و پایداری در زمان و مکان به مغناطیس و انرژی ضعیف هسته ای احتیاج دارد. در گام بعدی به موج و ارایش الکترونی بر پایه زمان و... خواهم پرداخت.به امید دیدار

Paradoxy

پست توسط Paradoxy »

فرضیه پردازی داستان پردازی نیست. اونم چنین فرضیه ای که میخواد همه چیز رو یه جورایی توضیح بده. پریز برق، راهرو، قفل شدن زمان و مکان و ... چیه؟ حتی اگه موقع فرضیه پردازی نمی تونید از ریاضیات مناسبی استفاده کنید، دستکم زبان خوبی رو به کار ببرید که 100% برای شخص خواننده واضح باشه. مغناطیس مکان نیست. میدان مغناطیسی یک "میدان" هست با تعریف مشخص، که به ذرات باردار نیرو وارد میکنه، و می تونه در قالب نور ظاهر بشه. انرژی هسته ای ضعیف چیه؟ زمان ثابت اینجا و اونجا چیه؟ ایده پردازی خیلی خوبه، اما راهش رو هم یاد بگیرید وگرنه مسخرتون میکنند.

این در واقع همان تفسیر کوانتومی از زمان و مکان است. الکترون فقط در زمانی که میخواهید مکان آنرا بسنجید، خود را ظاهر میکند (نشان میدهد).
من ابدا فکر نمیکنم منظور ایشون برداشت شما باشه.

مثلا من یک فرضیه دارم در به تعادل رسوندن سیستم های ترمودینامیکی که با مدل آیزینگ قابل تقریب زدن هستند. مختصرا فرضیه من بیان میکنه که برای تعادل رسوندن چنین سیستم هایی شما کافیه با انتخاب دو حالت خاص و مستقل از سیستم و به تعادل رسوندن جداگانه ی آن ها توسط هر الگوریتم مونت کارلویی، با این شرط که هر دو حالت به تعادل رسیده انرژی تقریبا یکسانی رو نشون بدن ادعا کنی که سیستمت به تعادل رسیده. البته اصل فرضیه بیان ریاضیاته و گفتن ساختارمند، اما دستکم توی مثال بالا سعی کردم که برای شما منظورم رو روشن کنم که به چه شکل باید یک فرضیه بیان بشه. قیاس و ... خوب هست، اما نه با حدی که شما دارید انجام میدید! باز خود دانید.

نمایه کاربر
رضا دانشجو

پست توسط رضا دانشجو »

با سلام ضمن خسته نباشید و تشکر از دقت نظرتان. بنظر بنده دنیای امروز کمی نیازمند نظریات و ایده پردازی و نواوری است تعریف از خود نیست ولی در دنیای نظریات نظریه من چندان مهم نیست امیدوارم که بتوانیم ادامه دهیم و نظریات خود را هم ارایه دهیم.ممنون ولی اگر شما دوست ندارید بنده اطاعت میکنم.

نمایه کاربر
رضا دانشجو

پست توسط رضا دانشجو »

راستش میخواستم راجع به مطلب بعدی که در مورد مکانیک کوانتومی بر پایه زمان است هم کمی توضیح دهم اگر نمودارهای قبلی به خاطرتان بیاید حرکت در گرانش گرما بود حال شاید بتوان اینطور تصور کرد که در دنیای ریاضی وقتی احتمال حالت جامد حرکت باشد {در واقع احتمال مکان را در زمان میسنجد بدون اینکه جسم حرکتی انجام دهد.احتمال بودن یا نبودن جسم در مکان های متعدد در یک زمان{حال} را ممکن میسازد پس حالت جامد{از نظر زمان}حرکت است.}اینطور میتوان گفت که در دنیای میکروسکوپی مربع احتمال {که در واقع بنام اصل عدم قطعیت هایزنبرگ میشناسیم }عکس گرما و یا تبدیل حرکت به جامد است.شکل حرکتی جرم و یا شکل جرمی حرکت است. در واقع میشود گفت مکانیک کوانتومی قوانین برای بعدی است که برنده ی جرم یا انرژی به گرانش است.نکته دیگر که دوست دارم راجع به ان صحبت کنم ارایش الکترونی خاص اهنربا که از کبالت و نیکل تشکیل میشود دقت کرده اید که این دو عنصر دقیقا وسط ردیف جدول تناوبی هستند بعدها با توضیح ارایش الکترونی زمانی در خواهید یافت که چرا اهنربا اهن را میرباید و 2 قطب دارد همچنین در خواهید یافت ترتیب ارایش الکترونی دلیلش چیست . در پایان میخواستم سوالی جنجالی کنم بنظرتان چرخش زمین بدور خورشید علت گرانش است یا گرانش علت چرخش زمین بدور خورشیده؟ به امید دیدار

عبدالرضا علي پور

نام: عبدالرضا علي پور

محل اقامت: بوشهر

سپاس: 142

پست توسط عبدالرضا علي پور »

اگه بخوای ریشه ای این گراویتون را بررسی کنید باید به ماده تاریک و انرژی تاریک برگردید میزان ماده موجود قابل رویت در عالم خیلی کم هست و ماده و انرژی تاریک مانند اقیانوسیست که این میزان ماده قابل رویت در ان شناور هست و اثر همین انرژی تاریک غبار ها و گازها را دریک جایی از عالم به صورت یک سهابی متراکم میکند و این تراکم اینقدر توسط انرژی تاریک به سهابی اعمال میشود که یک انفجار اتمی صورت میگیرد و حاصل انفجار یک دیسکی هست که که خورشید به عنوان هسته دیسک و بقیه قطعات و غبارهای با ابعاد مختلف به مناطق مختلف این دیسک پرتاب میشود و در زمان انفجار مقداری از همون انرژی تاریک در بین لایه ها ی دیسک و گرد و غبار های حاصله در لایه های متفاوت گیر می افتد و بیشتر انرژی تاریک در خارج از دیسک انفجار اعمال نیرو میکند و با همکاری مقدار انرژی تاریک گیر افتاده در لایه های دیسک گرد و غبار و قطعات را این دو مقدار انرژی به هم فشرده میکنند و به مرور زمان غبارها و قطعات ایجاد شده را به هم فشرده کرده و به صورت سیاره در می اورند و مدارهای متعادلی بر اثر همین انرژی تاریک خارج از منظومه و داخل منظومه بر همه اجزا داخلی در حال اعمال و به تعادل رسوندن این اجزاست و قدرت گردش حول مرکز دیسک به قدرت انفجار اولیه بر میگرده که این باعث گردش قطعات حول خورشید میشه در اصل این انرژی تاریک هست که باعث ایجاد همین گراویتون میشه و این انرژی انفجاری تا چند میلیارد سال در منظومه پایه دار هست برای چرخش سیارات ایجاد شده که در بین انرژی تاریک خارجی و داخلی گیر افتاده اند حتا خورشید که جز مرکزی هست دایما در معرض انرژی تاریک خارج از منظومه و داخل منظومه هست و همینم در مرکز دیسک نگهش میداره نظر من این هست که این گراویتون محصول انرژی تاریکیست که دایما از بیرون و بین لایه ها داره به تمام اجزا منظومه اعمال میشه

ارسال پست