ساده ترین بیان برای منشاء گرانش

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
New Astronomer

محل اقامت: اصفهان

سپاس: 50

Re: ساده ترین بیان برای منشاء گرانش

پست توسط New Astronomer »

من علاقه دارم به یک منشاء ذاتی تر از قانون گرانش نیوتن در مورد جاذبه برسم.

اینکه اگر همه مکانهای حضور جرم، کاملاً هم شانس باشند، آیا واقعاً احتمال بالاتر برای همجواری در ذات فضاست؟ این به نظرم خیلی جالبه.

در ضمن، دانش من در زمینه فیزیک آماری در این حدی که شما میخواید نیست. smile044 فقط یه مقدار مفاهیم پایه ای رو به صورت خودآموزی خوندم. (فیزیک آماری رایف)

کم میدونم.
...

Paradoxy

سپاس: 1012

پست توسط Paradoxy »

اینکه اگر همه مکانهای حضور جرم، کاملاً هم شانس باشند، آیا واقعاً احتمال بالاتر برای همجواری در ذات فضاست؟ این به نظرم خیلی جالبه.

خب اینو که باهم ثابت کردیم اینطور نیست و ناهمجواری شانسش بیشتره. چون فضای نمونه رو که گسترش میدیم شانس همجواری اتوماتیک میاد پایید. اما! الان که فکرش رو میکنم، اگر فضا رو انقدر کلاسیکی و ساده مربع مربع/ دایره دایره نگیریم و بریم تو فاز فرکتال ها، شاید بشه اشکالی رو پیدا کرد که با افزایش اعضای فضای نمونه، اتوماتیک احتمال همجواری بره بالاتر حتی. این اتفاق طبیعتا وقتی میوفته که شما با اضافه کردن هر عضو، یک همسایه به تمام اعضات اضافه کنی. مثلا https://en.wikipedia.org/wiki/Sierpinski_carpet رو ببینید یه گیف زیبا سمت راست داره، و اعضاش بیشتر که بیشتر میشه، میبینیم تعداد همسایه های هر عضو هم بالاتر میره با گسترش فضای نمونه، شاید چنین فضاهایی بررسی احتمالیشون یک جور دیگه جواب بده. توی مدل سازی دستمون آزاده که فضا رو هر شکلی که دلمون میخواد بگیریم. اما همین که "زوری" به نتیجه بخوای برسونی مسئله رو، جالب نیست.

در ضمن، دانش من در زمینه فیزیک آماری در این حدی که شما میخواید نیست. smile044 فقط یه مقدار مفاهیم پایه ای رو به صورت خودآموزی خوندم. (فیزیک آماری رایف)

نه جدا خود منم یه شانون، بولتزمان فرمی دیراک اینا میدونم. در همین حد که وقتی از تمییز ناپذیر/پذیر حرف میزنیم و نحوه محاسبه احتمال رو صحبت میکنیم بفهمیم حرفای هم رو کافیه. چون الان نیازی به رسم شکل نبود توی محاسبه های احتمال؛ خوبه آدم بتونه با روابط و اینا نشون بده که فلان احتمال چقدر میشه.

نمایه کاربر
New Astronomer

محل اقامت: اصفهان

سپاس: 50

پست توسط New Astronomer »

حسن ختام این بحث.

............ Nineteen Places

smile072

نمایه کاربر
رضا دانشجو

نام: رضا ابراهیمی

سپاس: 9

پست توسط رضا دانشجو »

سلام و عرض خسته نباشید میخواستم نظریه خودم که بی ربط به این موضوع نیست را هم بیان کنم به نظر من پروتون نماینده جرم و الکترون نماینده زمان است و در هر لایه احتمالات مربوط به گذشته حال و اینده بودن یا نبودن و احتمال ادامه یافتن و احتمال در گذشته نیز شامل میشود من با توجه به این فرضیه وجود زمان و مکان؛ارایش الکترونی مطابق با لایه بندی تنظیم کرده ام که این ارایش حتی نشان میدهد که چرا زیرلایه s با d فرق دارد و چرا اول s پر میشود و بعد بقیه و کامل توجیه میکند.
چشم دل باز کن جان بینی انچه نادیدنی است ان بینی

ارسال پست