راه حلی آسان برای یافتن اعداد اول

راه حلی آسان برای یافتن اعداد اول

نوشتهاز سوی رضا دانشجو در چهارشنبه 6 شهريور 1398 - 09:28

اسم این راه حل ستون شش است به شکلی که یک ستون متشکل از مضرب شش را کشیده ودور ان را اعداد قبل و بعد همان ردیف را میگذاریم البته به غیر از یک که دو را سمت چپ یک و سه را سمت راست یک میگذاریم دقت شود همه اعداد اول دور این ستون جمع میشوند ولی همه اعدادی که دور ستون جمع میشوند ممکن است اول نباشند.مانند شکل
پیوست ها
16463974_1384671291553213_8384603776220135424_n(1).jpg
16463974_1384671291553213_8384603776220135424_n(1).jpg (81.09 KIB) بازدید 559 بار
و اگر برتو ببندد همه ره ها وگذرها ره پنهان بنماید که کس ان راه نداند
نماد کاربر

سپـاس : 11 times

ارسـال : 92

نام: رضا ابراهیمی
نام نویسی: 96/3/30

مرد

Re: راه حلی اسان برای یافتن اعداد اول

نوشتهاز سوی You-See در چهارشنبه 6 شهريور 1398 - 09:48

تو ویدیویی از گروه نامبرفایل این رو دیده بودم، جالبه ولی برای کشف اعداد خیلی خیلی بزرگ چقدر کارایی داره؟
دوستای گلم حمایت کنید : https://cafebazaar.ir/app/com.nikanmehr.marmarxword/

تصویر
نرم افزارهای مالی، بازرگانی، پخش و فروش مویرگی، .. "نیکان مهر مهان"
نرم افزار پخش مويرگي
نماد کاربر

سپـاس : 697 times

ارسـال : 945

نام: U30
شهر: تهران
نام نویسی: 93/5/19

مرد

Re: راه حلی اسان برای یافتن اعداد اول

نوشتهاز سوی رضا دانشجو در چهارشنبه 6 شهريور 1398 - 09:55

بله فرمول ساده و جالبیه راستش من هنوز فرصت نکردم کامل امتحانش کنم ولی تا اونجایی که کردم جواب میده.
نماد کاربر

مرد

Re: راه حلی آسان برای یافتن اعداد اول

نوشتهاز سوی ADMIN در چهارشنبه 6 شهريور 1398 - 12:00

رضا دانشجو نوشته است:اسم این راه حل ستون شش است به شکلی که یک ستون متشکل از مضرب شش را کشیده ودور ان را اعداد قبل و بعد همان ردیف را میگذاریم البته به غیر از یک که دو را سمت چپ یک و سه را سمت راست یک میگذاریم دقت شود همه اعداد اول دور این ستون جمع میشوند ولی همه اعدادی که دور ستون جمع میشوند ممکن است اول نباشند.مانند شکل

خب این طبیعی هست که یک عدد اول، نمیتونه از مضرب ۶ به تعداد ۰ یا ۲ یا ۳ یا ۴ واحد کمتر و بیشتر باشه. چرا؟ چون اگر ۰ یا ۲ یا ۴ واحد کمتر باشه که زوج هست و به ۲ بخش پذیر هست. اگر ۳ واحد کمتر باشه هم به ۳ بخش‌پذیر هست. پس قطعا باید به اندازه یک واحد بالا یا پایین مضرب‌های ۶ باشه.

سوال اصلی که ذهن دانشمندان رو مشغول کرده این هست که چه تابعی میتونه فهرست اعداد اول رو به ما بده. مثلا اولین عدد اول بزرگتر از

۱۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰

چند هست؟

چطور میشه این عدد رو بجز به روش محاسبات عددی، پیدا کرد؟

اگر چنین تابعی پیدا بشه، کل عملیات رمزگذاری اینترنتی و پروتکل‌هایی مثل SSL نابود میشه و با یک کامپیوتر معمولی میشه اطلاعات رمزگذاری شده روی شبکه رو به سادگی دیکد کرد.
موجیم که آسودگی ما عدم ماست

ما زنده به آنیم که آرام نگیریم ...
نماد کاربر
مدير کل

مدير کل

سپـاس : 1130 times

ارسـال : 2337

نام نویسی: 84/2/24

مرد

نوشتهاز سوی رضا دانشجو در چهارشنبه 6 شهريور 1398 - 18:27

البته تحقیقات دیگری هم در زمینه اعداد اول کرده ام مثل اینکه در جدول تناوبی در ازای هر تغییر زیر لایه به تعداد اعداد اول به ترتیب نوترون به هسته اضافه میگردد.البته این قانون تا هفت تغییر بیشتر دوام نمیکند شاید به خاطر خطا در اندازه گیری و از هم پاشش الکترونی.
نماد کاربر

مرد

نوشتهاز سوی Sarah.N در چهارشنبه 6 شهريور 1398 - 22:37

تا آخرش درست پیش میره؟:))))))))

سپـاس : 3 times

ارسـال : 22

نام: Sarah Nafez
نام نویسی: 98/4/26

ذکر نشده

نوشتهاز سوی رضا دانشجو در پنجشنبه 7 شهريور 1398 - 09:09

سلام تا جایی که من امتحان کردم بله.
نماد کاربر

مرد

نوشتهاز سوی smhk در يكشنبه 24 شهريور 1398 - 16:02

جالبه smile032

سپـاس : 1 time

ارسـال : 5

نام نویسی: 97/5/14

ذکر نشده

نوشتهاز سوی M_J1364@yahoo.com در يكشنبه 24 شهريور 1398 - 21:19

رضا دانشجو نوشته است:اسم این راه حل ستون شش است به شکلی که یک ستون متشکل از مضرب شش را کشیده ودور ان را اعداد قبل و بعد همان ردیف را میگذاریم البته به غیر از یک که دو را سمت چپ یک و سه را سمت راست یک میگذاریم دقت شود همه اعداد اول دور این ستون جمع میشوند ولی همه اعدادی که دور ستون جمع میشوند ممکن است اول نباشند.مانند شکل

نه دوستِ عزیز، یکی از مثال های نقض برای روشی که شما مطرح کردید، عدد 6×20=120 هست. که نه 119 و نه 121 اول هستن (119 به 17 و 7 بخشپذیره و 121 به 11).
البته نمی دونم این روش ابداعی خودتونه یا نه ولی اگه به فکر خودتون رسیده نباید ناامید بشین! تلاش ها و مطالعاتتون رو بیشتر کنید و برای امتحانِ روش هایی که به ذهنتون می رسه از یه جدول اعداد اول کمک بگیرید که حداقل، همه ی اعداد اول سه رقمی رو مشخص کرده باشه. (یعنی روش هاتون رو حداقل برای همه ی اعداد اول زیر 1000 امتحان کنید.) در ضمن سعی کنید که به "شناخت" مناسبی نسبت به اعداد اول برسید که البته کار خیلی سختیه. smile072
ADMIN نوشته است:خب این طبیعی هست که یک عدد اول، نمیتونه از مضرب ۶ به تعداد ۰ یا ۲ یا ۳ یا ۴ واحد کمتر و بیشتر باشه. چرا؟ چون اگر ۰ یا ۲ یا ۴ واحد کمتر باشه که زوج هست و به ۲ بخش پذیر هست. اگر ۳ واحد کمتر باشه هم به ۳ بخش‌پذیر هست. پس قطعا باید به اندازه یک واحد بالا یا پایین مضرب‌های ۶ باشه.

آقای عارفی فکر نکنم که استدلالتون جامع و قطعی باشه چون در برگیرنده ی بخش پذیری بر اعدادی مثل 7، 13 و ... (خود اعداد اول) نمیشه. یا به عبارتی ممکنه اعداد مذکور یه واحد از مضرب 6 کمتر یا بیشتر باشن ولی اول نباشن و به اعداد اولِ دیگه ای بخش پذیر باشن. (همانند مثال قبل)
واپسین ویرایش بدست M_J1364@yahoo.com در دوشنبه 25 شهريور 1398 - 12:28, رویهم 1 بار.
ای که مجنون گشته ای در عشقِ ما............کِی بُوَد.. لیلی.. تو را.. نامی.. سزا؟!
سویِ.. من... پروانه.. شو... پروا مکن............در..... میانِ.... آتشم.... رقصان.... بیا
نماد کاربر

سپـاس : 444 times

ارسـال : 1220

نام: محمّد جوانشیری
شهر: تهران
نام نویسی: 90/9/24

ذکر نشده

نوشتهاز سوی ADMIN در دوشنبه 25 شهريور 1398 - 08:39

M_J1364@yahoo.com نوشته است:آقای عارفی فکر نکنم که استدلالتون جامع و قطعی باشه چون در برگیرنده ی بخش پذیری بر اعدادی مثل 7، 13 و ... (خود اعداد اول) نمیشه. یا به عبارتی ممکنه اعداد مذکور یه واحد از مضرب 6 کمتر یا بیشتر باشن ولی اول نباشن و به اعداد اولِ دیگه ای بخش پذیر باشن. (همانند مثال قبل)

محمد جان برای نقض اول بودن که دیگه نیازی نیست بخش‌پذیری به ۷ رو چک کنیم. همینکه میدونیم در اون محدوده هر کدام از اعداد قطعا به یکی از اعداد ۲ و ۳ بخش‌پذیرند، پس یعنی نباید در اون نواحی به دنبال اعداد اول بود.

فکر کنم منظور من رو خوب متوجه نشدید. در واقع من توضیح دادم که چرا اعداد اول در مجاور مضارب ۶ «پیدا میشن». نگفتم که اعداد مجاور مضارب ۶ اول هستند. علت اینکه اعداد اول در اون ناحیه تجمع کردند رو توضیح دادم. علت هم روشن هست، اگر بیشتر از یک پله از مضارب ۶ دور بشید، قطعا عدد شما بر یکی از اعداد ۲ یا ۳ بخش‌پذیر میشه.
موجیم که آسودگی ما عدم ماست

ما زنده به آنیم که آرام نگیریم ...
نماد کاربر
مدير کل

مدير کل

سپـاس : 1130 times

ارسـال : 2337

نام نویسی: 84/2/24

مرد

نوشتهاز سوی رضا دانشجو در جمعه 5 مهر 1398 - 12:30

سلام دوست گرامی میبخشید که تا حالا سوالتان راندیده بودم ولی اگر بدنبال پاسخ هستید باید بدانید که من گفته ام که همه ی اعداد اول بدور ستون جمع میشوند نه اینکه همه ی اعدادی که دور ستون جمع میشوند اولند.همانطور که گفتم فقط فرمولی برای پراکنش میخواهد که نامنظم است.ممنون ازتشویقتان خودم هم دنبال این فرمول میگردم .
نماد کاربر

مرد

نوشتهاز سوی رضا دانشجو در جمعه 5 مهر 1398 - 12:45

و ممنون راجب توضیحاتتون جناب admin بگمانم نزدیک بودن اعداد اول به عدد شش بی ربط به کامل بودن این عدد نیست.
نماد کاربر

مرد

نوشتهاز سوی aalireza در شنبه 6 مهر 1398 - 04:10

رضا دانشجو نوشته است:و ممنون راجب توضیحاتتون جناب admin بگمانم نزدیک بودن اعداد اول به عدد شش بی ربط به کامل بودن این عدد نیست.

نزدیک بودنِ اعدادِ اوّل به [مضاربِ] عددِ دو چه‌طور؟ smile020
نماد کاربر

سپـاس : 516 times

ارسـال : 813

نام نویسی: 88/5/8

مرد

بازگشت به رياضيات در فيزيك

چه کسی هم اکنون اینجاست ؟

کاربرانی که در این تالار هستند: بدون کاربران عضو شده و 3 مهمان