ساخت دستگاه ضد جاذبه

مدیران انجمن: parse, javad123javad

عبدالرضا علي پور

نام: عبدالرضا علي پور

محل اقامت: بوشهر

سپاس: 142

Re: ساخت دستگاه ضد جاذبه

پست توسط عبدالرضا علي پور »

اینجوریه یک استوانه القایی بیرونی یک استوانه القایی دیگه را که استوانه القایی دیگری را میچرخونه --میچرخونه و بعدیش هم به همین صورت تا به مرکز به دور مورد نظر برسم و به خاطری که از القای مغناطیسی بهره میگیره نه اصطکاکی هست و نه افت قدرتی-- بعد بدنه به استوانه بیرونی متصله و تجهیزات روش سوار میشه و صفحه اهن ربایی که سمت منفیش روبه بیرون است به مرکز یا روتور اصلی متصل میشود که دور مورد نظر را تعمین کنم

عبدالرضا علي پور

عبدالرضا علي پور نوشته شده:
یک‌شنبه ۱۳۹۹/۸/۴ - ۱۸:۴۶
اینجوریه یک استوانه القایی بیرونی یک استوانه القایی دیگه را که استوانه القایی دیگری را میچرخونه --میچرخونه و بعدیش هم به همین صورت تا به مرکز به دور مورد نظر برسم و به خاطری که از القای مغناطیسی بهره میگیره نه اصطکاکی هست و نه افت قدرتی-- بعد بدنه به استوانه بیرونی متصله و تجهیزات روش سوار میشه و صفحه اهن ربایی که سمت منفیش روبه بیرون است به مرکز یا روتور اصلی متصل میشود که دور مورد نظر را تعمین کنم
بیشتر دارم رو مهار کردنش بعد از ساخت برای ازمایش اولیه فکر میکنم که پیشم در نره smile058

عبدالرضا علي پور

https://www.aparat.com/v/lv7sI/%D8%A7%D ... 8%A8%D9%87 اینم جالبه ونشون میده که روش کار شده و شدنیه

نمایه کاربر
You-See

نام: U30

محل اقامت: تهران

سپاس: 787

تماس:

پست توسط You-See »

اینطوری که جاذبه رو صفر نمی کنید، شما دارید با یک نیروی قوی تر با جاذبه مبارزه کنید، درست مثل وقتی که با نخ یه چیزی رو ببندید، هیچ فرقی نداره.
اگر قرار باشه که استوانه یا هرچیز دیگه ای با جاذبه مبارزه کنه، خودش معلق می شه ولی سطح زیرینش رو فشار می ده، شما برای انتقال و حرکتش باید وزن سطح زیر بعلاوه اون تیکه معلقش رو جابجا کنید.
هرچیزی رو هم که درونش بخواهید نگه دارید باز هم جاذبه رو تجربه می کنه.
اگر هم منظور از سطح زیرینش خود زمین باشه، خیلی خیلی بعید می دونم قدرت مغناطیسی زمین اونقدری باشه که بتونه چیز به درد بخوری رو بلند کنه.
در هر حال موفق باشید.
دوستای گلم حمایت کنید : https://cafebazaar.ir/app/com.nikanmehr.marmarxword/

عبدالرضا علي پور

Paradoxy نوشته شده:
یک‌شنبه ۱۳۹۹/۸/۴ - ۱۸:۲۶
برای سرعتی که نیاز دارید باید سانتریفیوژی که برای مواد شیمیایی استفاده میکنند تهیه کنید، قیمت هاشم بسیار بالاست. یک متر خیلی زیاده. شاید در حد ده سانتیمتر اینا بتونید.
اگه بخوام قطر صفحه را 10 سانتیمتر در نظر بگیرم اونوقت باید سرعت دوران بشه 300000rpm که این سرعت دیگه کار را پیچیده میکند من هدفم این هست که پیمایش محیطی صفحه از پیمایش سطح زمین در دقیقه بیشتر باشد

البته تا اینجا فقط رو قطر صفحه و سرعت دورانش کار کردم و خود طراحی صفحه اصلی و تعداد قطبها و محل قرار گیری و نحوه قرار گیریشون رو صفحه مونده هنوز که باید یک سری ازمایشات عملی انجام بگیره و اون مربوط به فاز دوم طرح من است

نمایه کاربر
You-See

تماس:

پست توسط You-See »

اصلاحیه:
هر جی 60 کیلوگرم نیست، هر جی معادل وزن خود شخص است.
اگر شخصی 100 کیلو باشد فشار 9 جی معادل 900 کیلوگرم روی شخص است.

عبدالرضا علي پور

رهام1380 نوشته شده:
دوشنبه ۱۳۹۹/۸/۵ - ۱۰:۵۴
شما در حقیقت دارید یک نیروی خلاف جاذبه ایجاد میکنید .نیروی مغناطیس هم انقدر قوی نیست که تا ارتفاع زیادی شما را به سمت بالا ببرد .وانگهی سانتریفیوژ Centrifugus یا گریزانه در اصل دستگاه جدا ساز هست
سریع‌ترین سانتریفوژ با نام فرامرکز گریز با سرعت ۲۰۰۰۰۰ دور در دقیقه می‌چرخد و میدونید همچنین کاربرد در هوانوردی و مراکز فضایی تعیین مقاومت در برابر g زمین در واقع جسمی هست که با سرعت معینی حول یک مرکز با محور دوران میکند نیرویی در جسم متحرک و در جهت عمود بر مسیر دوران و به سمت خارج از مرکز ایجاد میکنه همون نیروی فراگریز .اما دوست عزیز فرض که شما دست پیدا کردید استانه تحمل خود شما چقدر است. در 9 جي تحمل فشار وزنی حدود 540 کیوگرم بر روی قفسه سینه شما وارد میشود ایا به این قضیه هم فکر کردید .هر جی حدود 60 کیلوگرم هست وحتی در 4 جی ستون فقرات شما اسیب میبیند .و مدت زمان ازمایش شما هم مهم هست.ببینید حتی میشود با یک موش در یک دیسک چرخان یا استوانه چرخان که موش در ان محکم بسته باشد.امتحان کنید.ولی به توجه به ازار حیوانات توصیه نمیشود . .
قسمت چرخنده مجزا از قسمت سرنشین است و زیر سیستم در حال انجام است قرار نیست سرنشین با این سرعت بچرخد

عبدالرضا علي پور

رهام1380 نوشته شده:
دوشنبه ۱۳۹۹/۸/۵ - ۱۷:۴۶
میشود شما استوانه را درون استوانه چرخان حالت معلق در بیاورید با همان خاصیت در قطارهای مغناطیسی . مگلو که قسمت بیرون بچرخد ولی درونی معلق درون اولی باشد .ایا منظور شما همین هست .ایا فکر میکنید باز نیروی جی به شما وارد نمیشودیا اینطور بگوییم کره اول درون یک مایع قرار دارد که داخل کره چرخان قرار گرفته .بحرحال کره به سمت دیواره کشیده میشود .شما انچه در فضا برای فضانوردان اتفاق میافتد قرار نیست تجربه کنید.همان ریختن اب درون تیوپ ماشین اب در یک گوشه جمع میشود و به دیواره فشار می اورد .طبق قانون اول نیوتن در قاب مرجع دوار به نظر می رسد که همه اشیا صرف نظر از حالت حرکت خود تحت تأثیر یک نیروی شعاعی (از محور چرخش) به سمت خارج قرار دارند که متناسب با جرم آنها فاصله از محور چرخش قاب و به مربع سرعت زاویه ای قاب توجه کنید در امتداد مسیر مماس عمل می کند و در غیاب نیروی مرکز گریز که در امتداد شعاع عمل می کند تمایل دارد جسم را به صورت مماسی حرکت دهد لذا به سمت دیواره کشیده میشود ..حالا از نظر شرایط تحمل بدن که بگذریم .به نظر من این جسم نمیتواند یک حالت بی وزنی را ایجاد کند صرف نظ از تاثیر روی بدن که همچون یک سانتریفیوژ عمل میکند موجب جدا سازی سلولهای شما مانند خون و پلاکت میشود .تنها راه در زمین یا ایجاد سقوط ازاد مصنوعی که در ناسا و سازمانهای فضایی صورت میگیرد یا شناور شدن با خاصیت ابرساناها هست که در حجم خیلی کوچک انجام میشود.تصویر.اصلاحیه خیر منظور فشار جی هست .ببینید اونو با وزن اشتباه نگیرید وقتی هواپیما در حال Climb و صعود است در مخالف جهت گرانشی زمین در حال حرکت بوده و شتاب جی مثبت ایجاد می شود و به مقداری که جی سنج نشان می دهد هواپیما سنگین تر می شود و به همین دلیل است که هنگام اوج گیری سرعت کاهش میابد زیرا هواپیما باید وزنی به مراتب بیشتر را حرکت دهد.اما هنگامی که هواپیما در حال Descend و کاهش ارتفاع است نیروی جاذبه و شتاب جی منفی ایجاد می شود در نتیجه سبک می گردد. تنها عامل موثر در تحمل شتاب جی، مقاوم بودن سازه هواپیماست مثال هر G برابر با 60 کیلوگرم است و خلبانان هنگام مانورهای سنگین که تا 9 جی نیز میرسد وزنی حدود 540 کیوگرم را بر روی قفسه سینه و اندام های خود احساس میکنند اینو میتونید هر جا ببینید .
درسته اگر ما قصد داشته باشیم در واحد زمان جابه جایی سریع داشته باشیم این تغییر ناگهانی در واحد زمان باعث تغییر ناگهانی در جی میشود ولی قرار نیست ما با این سیستم جابه جایی سریع داشته باشیم فقط این سیستم ها در یک چارچوب با رفتارشون میخواد باعث صفر کردن نیروی گرانش برای سیستم بشود و در نهایت سیستم را به بی وزنی برسونه -- بعد اینها یکی نیست که بگیم این نیرو تکیه گاهی نداره برای گردش در نظر بگیرید 4 تا از این مجموعه در یک چارچوب و ساختار دارند همدیگه را از نظر تکیه گاهی ساپورت میکنند و گشتاور هر یک با 3 تای دیگه خنثی میشود -- بعد اینجوری نیست که گشتاور از سیستم چرخنده به بیرون اجزا باشد بلکه این اجزا خارجی هست که به اجزا داخلی نیروی چرخشی وارد میکند و درنهایت این نیروهای چرخشی از محور مرکزی به صفحه چرخان بیرونی منتقل میشود - یه چیزی در نظر بگیرید مثل 4 تا ارمیچر که در زیر یک صفحه در چهار گوشه نصب شده و به محور هر ارمیچر یک صفحه گردان با قطر 32 cm در حال گردش با 30000rpm هستند

نمایه کاربر
You-See

تماس:

پست توسط You-See »

منظور من هم دقیقا فشار جی هست.
یک بار دیگه رفرنس هاتون رو مطالعه کنید.

عبدالرضا علي پور

خوب کار من دو مرحله داره --در مرحله نخست من باید ارمیچرهای مورد نیاز را برای چرخاندن صفحه با قطر 32 سانتیمتر و دور 30000 در دقیقه بسازم -- بعد باید 4 تای اینها با تست محل و نحوه قرار گیری اهن ربا ها در محیط صفحه 32 سانتی بیام این 4 تا دستگاه را به یک جهارجوبی در 4 گوشه متصل کنم و بعد ازمایش کنم ببینم جاذبه را برای چارچوب خنثی میکنه یا نه ؟

عبدالرضا علي پور

سلام دکتر جان سرل در ساخت استوانه های چرخان ژنراتور خودش از 12 استوانه که هر کدام از 8 قطعه استوانه ای تشکیل شده استفاده کرده هر کدام از استوانه های کوچک نیز از 4 قطعه دیگر ساخته میشود دکتر به جرم اینها اشاره میکنه و میگه هر کدام از قطعات ریز نباید از 34 گرم کمتر باشد یعنی هر غلطک چرخان 8 استوانه ای از 8 استوانه 34 گرمی تشکیل شده که میشودجرم هر استوانه چرخان 272 گرم در مجموع هر استوانه چرخان دکتر از 32 عدد قطعه ریز ساخته شده که میشود هر قطعه 8.5 گرم اگر کسی دلیل جرم را میدونه لطفا توضیح بدهد

ارسال پست