مهار جاذبه

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
SADATBANO

محل اقامت: یه جایی روی این کره خاکی:)

عضویت : جمعه ۱۳۹۹/۸/۳۰ - ۱۱:۰۵


پست: 2جنسیت:

تماس:

مهار جاذبه

پست توسط SADATBANO »

سلام
میشه ساده توضیح بدین چطوری میشه جاذبه رو مهار کرد؟ 🤔
smile006 چیزی که مرا نکشد، قوی ترم می‌کند...!

**Bismuth**

عضویت : پنج‌شنبه ۱۳۹۹/۷/۱۷ - ۱۵:۱۸


پست: 6

سپاس: 4

Re: مهار جاذبه

پست توسط **Bismuth** »

SADATBANO نوشته شده:
شنبه ۱۳۹۹/۹/۱ - ۰۸:۰۸
سلام
میشه ساده توضیح بدین چطوری میشه جاذبه رو مهار کرد؟ 🤔
جاذبه زمین نوعی نیروی گرانش هست و نیروی گرانش بین جرم ها به وحود میاد پس نمیشه جاذبه رو از بین برد مگر از زمین اونقدری دور شیم که جاذبه خیلی خیلی کم و به صفر نزدیک شه
و فقط میتونیم اون رو با استفاده از نیروهای دیگه خنثی کنیم
فرمول نیروی گرانش را ببینید

SADATBANO

محل اقامت: یه جایی روی این کره خاکی:)

عضویت : جمعه ۱۳۹۹/۸/۳۰ - ۱۱:۰۵


پست: 2جنسیت:

تماس:

Re: مهار جاذبه

پست توسط SADATBANO »

ممنونم❤️👌🏻
فقط
چجوری میشه خنثی‌ش کرد؟؟
smile006 چیزی که مرا نکشد، قوی ترم می‌کند...!

نمایه کاربر
rohamjpl

نام: Roham Hesami رهام حسامی

محل اقامت: فعلا تهران قیطریه بلوار کتابی 8 متری صبا City of Leicester Area of Leicestershire LE7

عضویت : سه‌شنبه ۱۳۹۹/۸/۲۰ - ۰۸:۳۴


پست: 2126

سپاس: 3824

جنسیت:

تماس:

Re: مهار جاذبه

پست توسط rohamjpl »

مگر اینکه چیزهایی با جرم منفی وجود داشته باشد. . زیرا جرم منفی به معنای انرژی منفی است انرژی منفی به معنای انرژی کمتری نسبت به انرژی فضای خالی ، یعنی خلا است. این بدان معنی است که اگر مواد منفی انرژی وجود داشته باشد ، خلا می تواند در آن فروپاشد. ناپایدار خواهد بود در واقع ، ما معتقدیم که این دقیقاً همان اتفاقی است که در اوایل جهان بسیار شدید ، در طول تقارن رخ داده است ، زمانی که انرژی منفی میدان هیگس جهان را ناپایدار کرد و اجازه داد آن به شکل فعلی خود فرو رود ، ذرات خاصی از جرم را از طریق مکانیسم هیگز و ایجاد شکلی از فعل و انفعالات هسته ای که امروز شاهد آن هستیم. اما اگر اکنون چنین فروپاشی رخ دهد که ما هرگز اشکال ماده را با انرژی جرمی منفی مشاهده نکردیم.
مکانیک کوانتوم هنوز گرانش را شامل نمی شود. نسبیت عام اینگونه است. هیچ مدرکی برای "ضد جاذبه" وجود ندارد. تمام آزمایشات نشان می دهد که همه چیز در یک جهت و با همان سرعت در میدان گرانشی ماده شتاب می گیرد ، که قابل برگشت نیست. با این حال ، اصل هم ارزی انیشتین ، پیش فرض بنیاد نسبیت عام ، با گرانش منفی سازگار است. نیروی جاذبه منفی همه چیز را دفع می کند ، درست مثل جاذبه مثبت همه چیز را به خود جلب می کند. انیشتین در یادداشت های خود به فکر افزودن جرم منفی با گرانش منفی بود ، اما هرگز آن را در معادلات میدانی نسبیت عام خود منتشر نکرد.
آیا انرژی تاریک نقطه مقابل گرانش است؟
آره. انرژی تاریک دارای نیروی جاذبه منفی است که نقطه مقابل گرانش مثبت است. در مورد جاذبه منفی ، که به سادگی گرانش معمولی است که با آن آشنا هستیم ، با علامت منفی سردرگمی فوق العاده ای وجود دارد. طبق اصل هم ارزی انیشتین ، گرانش منفی از شتاب (بیرونی) قابل تشخیص نیست. گرانش منفی با ثابت کیهانی Lambda (Λ) ، چگالی انرژی خلاuum ، ضد جاذبه و سایر چیزهای غیر موجود اشتباه می شود که از اصل برابری پیروی نمی کنند. گرانش منفی با جرم نسبی منفی همراه است (تمام گرانش با جرم نسبی مرتبط است ، نه جرم استراحت) ، که باید با سرعت (بی نهایت کم) بیشتر از سرعت نور حرکت کند.
تصویر

ارسال پست