تفاوت بین آنتالپی احتراق و گرمای احتراق چیست؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
rohamavation

نام: roham hesami radرهام حسامی راد

محل اقامت: فعلا تهران قیطریه بلوار کتابی 8 متری صبا City of Leicester Area of Leicestershire LE7

عضویت : سه‌شنبه ۱۳۹۹/۸/۲۰ - ۰۸:۳۴


پست: 2398

سپاس: 3833

جنسیت:

تماس:

تفاوت بین آنتالپی احتراق و گرمای احتراق چیست؟

پست توسط rohamavation »

می گوید که آنتالپی احتراق همیشه منفی است زیرا این واکنش ها گرمازا هستند. جداول گرمای احتراق مقادیر مثبت را برای همه مواد ذکر می کند. چرا این مقادیر در علامت متفاوت هستند؟آنتالپی استاندارد احتراق تغییر آنتالپی زمانی است که یک مول از یک واکنش دهنده به طور کامل در اکسیژن اضافی تحت شرایط ترمودینامیکی استاندارد می سوزد (اگرچه مقادیر تجربی معمولاً در شرایط مختلف به دست می آیند و متعاقباً تنظیم می شوند).
گرمای احتراق $(\Delta H_c^\circ)$ انرژی است که به عنوان گرما آزاد می شود زمانی که یک ترکیب تحت احتراق کامل با اکسیژن تحت شرایط استاندارد قرار می گیرد. واکنش شیمیایی معمولاً یک هیدروکربن است که با اکسیژن واکنش می دهد و دی اکسید کربن، آب و گرما را تشکیل می دهد.
در بازرسی اول، این دو یکسان به نظر می رسند، با این حال، کاربرد بسیار کمی متفاوت در اصطلاح و عبارت وجود دارد.
1.) شرایط استاندارد چیست؟
شرایط استاندارد برای دما و فشار مجموعه‌ای از شرایط استاندارد برای اندازه‌گیری‌های تجربی هستند که به منظور امکان مقایسه بین مجموعه‌های مختلف داده‌ها ایجاد شده‌اند.
در شیمی، IUPAC دما و فشار استاندارد (به طور غیررسمی به اختصار STP) را به عنوان دمای 273.15 K (0 درجه سانتی گراد، 32 درجه فارنهایت) و فشار مطلق 100 کیلو پاسکال (14.504 psi، 0.987 atm، 1 bar) تعیین کرد.
همانطور که می دانید، آنتالپی استاندارد احتراق را می توان به عنوان$\Delta H ^{\circ} _{\mathrm{total}}$کل نام برد که واحدهای آن بر حسب کیلوژول هستند. آنتالپی مولی احتراق مقدار انرژی آزاد شده در هر کیلوژول بر مول است. آنتالپی استاندارد احتراق چگونه یافت می شود؟
با استفاده از آنتالپی‌های منفرد تشکیل و قانون هس، می‌توانیم آنتالپی استاندارد احتراق ی$\Delta H ^{\circ} _{\mathrm{total}}$کل را محاسبه کنیم.
$\Delta H_{reaction}^\ominus = \sum \Delta H_{\mathrm f \,(products)}^{\ominus} - \sum \Delta H_{\mathrm f \,(reactants)}^{\ominus}$
آنتالپی‌های استاندارد شکل‌گیری یا مقادیر منفی در اینجا قرار دارند https://en.wikipedia.org/wiki/Standard_ ... ata_table) و همچنین، به طور کلی در کتاب درسی شما در یک ضمیمه همراه با آنتروپی استاندارد شکل‌گیری، و گیبس انرژی آزاد تشکیل، زیرا هر سه تابع حالت هستند.
برای گرمای احتراق، به طور کلی در واحدهای ارزش گرمایشی بالاتر، ارزش گرمایشی کمتر و ارزش گرمایشی ناخالص بیان می شود. همانطور که مقاله در ویکی پدیا بیان می کند، ارزش گرمایی (یا ارزش انرژی یا ارزش حرارتی) یک ماده، معمولاً یک سوخت یا غذا مقدار گرمایی است که در طی احتراق مقدار مشخصی از آن آزاد می شود.
به طور خلاصه، تفاوت علامتی که من می بینم به دلیل اصطلاحات مختلف است، آنها به طور خاص به واحدهای HHV، LHV و GHV اشاره می کنند و موارد را در جدول زیر بیان می کنند. اگرچه گرمای احتراق ممکن است به عنوان تفاوت بین گرمای تشکیل (ΔH∘f) محصولات و واکنش دهنده ها دقیقاً به عنوان آنتالپی استاندارد احتراق محاسبه شود، به نظر من گرمای احتراق به گونه ای تخصصی است که برای سوخت‌ها اعمال شود، و به این ترتیب، متفاوت از آنتالپی استاندارد احتراق است که ما به آن عادت کرده‌ایم.
شاید کسی بتواند کمی بیشتر در این مورد توضیح دهد؟
تصویر

ارسال پست