موتور ضد ماده

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
rohamavation

نام: roham hesami radرهام حسامی راد

محل اقامت: 100 مایلی شمال لندن جاده آیلستون، لستر، لسترشر. LE2

عضویت : سه‌شنبه ۱۳۹۹/۸/۲۰ - ۰۸:۳۴


پست: 3274

سپاس: 5494

جنسیت:

تماس:

موتور ضد ماده

پست توسط rohamavation »

آیا موتورهای ضد ماده امکان پذیر است؟
با این حال، فرآیند پر زحمت به دام انداختن متقاعدشدم که موتورهای ضد ماده غیرممکن هستند. امروزه برای تولید تنها چند اتم به یک شتاب دهنده عظیم نیاز است که تقریباً به مقدار لازم برای یک موشک ضد ماده نیاز ندارد. به نظرم افرادی که می خواهند موتورهای ضد ماده بسازند وقت خود را تلف می کنندچندین روش برای موتور ضد ماده حرارتی پیشران مایع با استفاده از پرتوهای گامای تولید شده توسط نابودی آنتی پروتون یا پوزیترون پیشنهاد شده است. این روش ها شبیه روش هایی است که برای موشک های حرارتی هسته ای پیشنهاد شده است. یک روش پیشنهادی استفاده از پرتوهای گامای نابودی پوزیترون برای گرم کردن هسته موتور جامد است.آیا می توان از ضد ماده به عنوان سوخت استفاده کرد؟
هنگامی که پادماده با ماده تماس پیدا می کند، از بین می رود: جرم ذره و پاد ذره آن به انرژی خالص تبدیل می شوند. با این حال، متأسفانه، ضد ماده نمی تواند به عنوان منبع انرژی استفاده شود.مشکل اصلی ضد ماده، مهار کردن اونه ت. شما نمیتونید آن را به سادگی در یک ظرف معمولی قرار بدین زیرا ظرف معمولی از ماده ساخته شده است و پادماده با آن از بین میره بنابراین باید راهی بیابید که پادماده را با خیال راحت از هر ماده ای در سفینه خود دور نگه دارین. در همان زمان، شما همچنین باید اجازه دهید تا با خیال راحت به محل واکنش منتقل بشه انتقال با لوله های سوخت مثل موشک و موتور موشک جایی که یک نابودی کنترل شده با ماده اتفاق می افتد.
تنها راه برای مهار و دستکاری پادماده استفاده از فیلدها خواهد بود. این به معنای فیلدهای الکترومغناطیسی است. احتمالاً پادماده به طور مغناطیسی به عنوان یک پلاسما نگهداری می شود، کاملاً مشابه هیدروژن در راکتور همجوشی (گاز هیدروژن داغ در راکتور همجوشی نیز باید از دیواره ها دور نگه داشته شود، اگرچه به دلیل دمای بالای آن وجود دارد).من به ذخیره پادماده خواهم پرداخت، زیرا این تنها چیزی است که در سوال من هست. در حالی که ما ممکن است روزی یک پیشرانه مبتنی بر ضد ماده بسازیم، اما راه دور است. خوشبختانه، ذخیره پادماده بسیار ساده تر است.
در حال حاضر بهترین راه برای ذخیره پادماده تله پنینگ خوب دام پنینگ، وسیله ای برای ذخیره ذرات باردار با استفاده از یک میدان مغناطیسی محوری همگن و یک میدان الکتریکی چهار قطبی ناهمگن است.. از یک میدان مغناطیسی و یک میدان الکتریکی برای ذخیره ذرات باردار استفاده می کند. دلیل اینکه ما به هر دو نیاز داریم این است که یک میدان مغناطیسی یا یک میدان الکتریکی قضیه ارنشاو، نمی تواند یک ذره را به تنهایی در یک موقعیت ثابت نگه داشت. استفاده از هر دو نوع فیلد به ما ثبات لازم را می دهد. البته این روش من را به استفاده از ذرات باردار محدود می‌کند - برای مثال پروتون‌ها و الکترون‌ها - اما این مشکل مهمی نیست، زیرا این‌ها انواع پادماده‌هایی هستند که تولیدشان راحت‌تر است.
میدونم تله‌های پنینگ عمدتاً برای ذخیره پادماده استفاده میشن، نه برای ایجاد یک محفظه نابودی. وقتی پادماده را با ماده در تماس قرار می دهید، نمی توانید آن را به سادگی در محل ذخیره سازی داشته باشید. اگر در یک فضای ذخیره سازی کوچک باشد، انرژی آزاد شده ممکن است تله پنینگ (یا هر چیز دیگری که استفاده می کنید) را از بین ببره . اگر در یک فضای ذخیره سازی بزرگ باشد، انفجار احتمالاً در نزدیکی هر انتهایی از سفینه فضایی ما که قسمت عقب را تعیین می کنید، نخواهد بود. در هر صورت، انفجار مانند یک موشک معمولی به سمت عقب هدایت نمی شود.
راه حلی مانند این ممکن است شتاب بخشیدن به پادماده و ماده از انتهای سفینه فضایی باشد. شتاب دهنده های ذرات این کار را از طریق آهنرباهای ابررسانا انجام می دهند. مشکل این است که این شتاب دهنده ها فوق العاده بزرگ هستند - برخورد دهنده بزرگ هادرونی 27 کیلومتر محیط دارد! شاید انجام این کار در یک سفینه فضایی کوچک دشوار باشد. برای حل این مشکل، پیشنهاد می کنم از یک موتور یونی کوچک برای شتاب بخشیدن به ماده و ضد ماده استفاده کنید. آنها را عمود بر یکدیگر و دور از سفینه شتاب دهید و می توانید انفجار را به سمت عقب هدایت کنید.
ایده کامل نیست. به عنوان مثال، رهاسازی هر ذره از تله منجر به اعوجاج همون پراکندگی در شکل میدان هامیشه که به طور بالقوه ساختار مورد نیاز برای پایداری را میشکنه. از آنجایی که سوخت اساساً مستمر مورد نیاز خواهد هستش مثل موشک یا هواپیما عموما هر وسیله موتوری این می تواند یک مشکل مهم حاد باشه،hope I helped you understand the question. Roham Hesami, sixth
semester of aerospace engineering
smile072 smile072 رهام حسامی ترم ششم مهندسی هوافضاتصویر
smile260 smile016 :?:
تصویر

ارسال پست