بناي اسرار آميز .جالبه

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
samanta_ict

سپاس: 6

بناي اسرار آميز .جالبه

پست توسط samanta_ict »

این بنا تا جایی که میدونم در یکی از جزایر کشو انگلستان هست.

نام لاتین این بنا هم Stonehenge هست.

حدود 3500 سال پیش ساخته شده. سازندگان اون اخترشناسانی بودنکه با این بنا حرکات دقیق ماه رو و خورشید و .. رو دنبال میکردن.

با استفاده از کامپیوتر ها هم دانشمندان تونستن که بفهمن رصدخانه سنگی حتی اغاز فصلهها و وقوع خورشید گرفتگی و ماه گرفتگی رو نشون میداد.

خورشید در روز معینی از اوایل تابستان هر سال از لای دو سنگ مشخص و در اونجا طلوع میکرد.

هر آن روز به بعد هم تا مدت 6 ماه هر روز کمی بیشتر از روز پیش به سمت جنوب میل مرکد و تابستون سال بعد کم کم به سمت شما میل میکرد. و دوباره تو تابستون سال بعد خورشید باز دوباره به محل سنگ اول میرسید.

سایت رسمی این بنا:

http://www.stonehenge.org.uk/

عکسهای بیشتر در:

http://images.google.com/images?sourcei ... ient&ie=UT F-8&rls=GGLG,GGLG:2005-39,GGLG:en&q=Stonehenge

عکس:( چند عدد)

[img]witcombe.sbc.edu/.../images/stonehenge.jpg[/img]

دختراي باحال

پست توسط دختراي باحال »

سلام
من و دوستم دو تا از دانش آموزاي سال سوم تجربي هستيم و براي درس زمين شناسيمون درباره ي اين موضوع تحقيق مي كرديم .مطالبتون خيلي خوب بود به خصوص اينكه لينكاي جالبي گذاشته بوديد اما اگه لينك سايتاي فارسي رو ميذاشتيد خيلي كار ما راحتتر بود ولي در كل خيلي خوب و يه كمي عالي بود

نمایه کاربر
pedram-19

تماس:

پست توسط pedram-19 »

با برسی های دقیق این بنا بین 2 تا 3 درجه با محل اصلی رصد اختلاف دارد
در ایران دو بنای قدیمی مربوط به حدود 4000 تا 5000 سال پیش وجود دارد با خطای 0.5 تا1درجه که یکی از این بناها در حال نابودی است
متاستفانه انگلسی ها با تبلیغات زیاد این بنا را به تمام جهان معرفی کرده اند در حالی که بناهای ایرانی را هیچ کسی نمی شناسد
زندگی یک دم است ،آن دم را فراموش بکنیم

a.gh.n

سپاس: 3

پست توسط a.gh.n »

بله در انگلیس هست ولی 5000 سال قبل (حداقل) توسط خورشید پرستان ساخته شده و پرستشگاه خیلی قدیمی ای به شمار می یاد.
در مورد رصد خانه بودن هم تا جایی که من می دونم این احتمال از طرف اکثر باستان شناس ها رد شده. این فرضیه ی رصد خانه بودن هم فکر کنم سی چهل سال پیش یه بابایی به نام هاوکینز اراءه داده بود که همونطور که گفتم اکثر باستان شناس ها رد کردنش.

a.gh.n

سپاس: 3

پست توسط a.gh.n »

http://fa.wikipedia.org/wiki/استون‌هنج
فکر نمی کردم تو ویکی پدیا پیدا شه!
عکس هم تو گوگل سرچ کنید!

نمایه کاربر
مهرداد پرويز

محل اقامت: تهران

سپاس: 5

تماس:

پست توسط مهرداد پرويز »

pedram-19 نوشته شده:با برسی های دقیق این بنا بین 2 تا 3 درجه با محل اصلی رصد اختلاف دارد
در ایران دو بنای قدیمی مربوط به حدود 4000 تا 5000 سال پیش وجود دارد با خطای 0.5 تا1درجه که یکی از این بناها در حال نابودی است
متاستفانه انگلسی ها با تبلیغات زیاد این بنا را به تمام جهان معرفی کرده اند در حالی که بناهای ایرانی را هیچ کسی نمی شناسد
چون دوست دشمن است شكايت كجا برم؟...

user8604

سپاس: 877

پست توسط user8604 »

كار كار اين يوفوهاست!!!!

ارسال پست