آلبرت اينشتين دلال يا دانشمند؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
godfather

محل اقامت: Sudbury

سپاس: 283

تماس:

آلبرت اينشتين دلال يا دانشمند؟

پست توسط godfather »

با سلام...

آلبرت اينشتين معروف ترين دانشمند قرن 20 محسوب ميشه.اما آيا تاثير گذارترين هم بوده؟
من ميگم نه!!!
آلبرت اينشتين اصلا شخصيت علميش به اون اندازه كه معروف شده بزرگ نيست.
البته با احترام به علم اين دانشمند ولي منظور اينكه بسياري از دانشمندا بودن كه شايد هم رده اينشتين از تظر علمي بودن ولي شهرتي مثله اون ندارن!!
اصلا اينشتين براي چي معروف شد؟؟؟
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>نسبيت<<<<<<<<<<<

1ـــنسبيت نظريه دهن پر كنه . نه!
درسته اين نظريه بسياري از نقص هاي فيزيك كوانتوم رو بر طرف مي كنه ولي خود اين نظريه بيشتر از اون كه نقص ها رو بر طرف كنه ! خودش در توجيه بسياري از پديده ها نا توان بوده!
و به همين دليل هم نظريات ابر ريسماني و... براي كامل كردن اين اشكالات ظاهر ميشن و باز هم نظريات جديد !!!

2ـــ اصلا جايزه نوبل اينشتين براي چي بود؟؟؟
جامعه علمي چه عملكردي از اونو به عنوان نوبل برگزيد؟؟؟
>>>>توجيه و بررسي فوتو الكتريك!!!
بله جامعه علمي هم با ترديد به نسبيت نگاه كرد چون واقعا ناقص بود...

درسته ميشه اينشتين رو با جان دالتون مقايسه كرد كه با اينكه نظريه مولكوليش تا حدودي غلط بود ولي سر آغاز عصر نظريه هاي نو شد!

ولي من فكر كنم آلبرت اينشتين بيشتر يك بازيگر بود و با اين معروف شد!!!
جنجال هاي سياسي كه براه مي انداخت / جهود بودنش/و مخالفت هاش با هيتلر و رييس جمهور آمريكا به اون شخصيتي بالاتر از يك دانشمند بخشيد
روزنامه چاپ لندن نوشت>>>‌ اينشتين/ آيا نيوتون دوم ظهور كرد؟؟؟

:lol: :lol: هرگز تاثيري كه نيوتون در فيزيك رياضيات و حتي سيستم پولي انگليس گذاشت رو نميشه با كار هاي اينشتين مقايسه كرد!!! :lol:

ولي باز هم البرت بزرگواري

با اينكه شايد حق كساني مثله ريچارد فاينمن / اروين شرودنگر / و... بود كه مثل و به اندازه تو معروف شن
ولي باز هم بزرگواري!!

با تشكر...
“Science is a way of trying not to fool yourself”

نمایه کاربر
پويان 22

محل اقامت: [email protected]

پست توسط پويان 22 »

پدر خوانده عزيز خويشتن دار باش

براي دادن جايزه نوبل يه نفر تصميم گيري نمي كنه
و عده زيادي از دانشمندان برتر جهان مي گن كي هر سال لايق اين جايزه است .

شهرت انيشتين فقط بخاطر كارهايش نبود ايشون فعاليت هاي بسياري
در زمينه كمك به كودكان و كارهي بشردوستانه انجام داده است .

مثلا آيا پله ( فوتباليست ) بهترين بازيكن زمان خود بود ؟
خير پله به دليل رفتار و كارهاي نيكي كه انجام داده ( در كنار بازيه خوبش ) معروف شده

ولي مي تونم بگم حق كسان ديگري نيز بود كه اين جايزه علمي رو دريافت كنن

ما مي توانيم بگيم چرا ريچارد فاينمن / اروين شرودنگر / و... نوبل نگرفتن ولي
نبايد كارهاي ديگران رو زير سوال برد .
بچه مثبت

نمایه کاربر
پويان 22

محل اقامت: [email protected]

از شما بعيد بود

پست توسط پويان 22 »

از شما بعيد بود

آيا البرت انيشتين مناسب لقب بازيگر يا دلاله ؟؟؟؟؟؟؟

:cry:
بچه مثبت

MATHEMATICS

سپاس: 2

پست توسط MATHEMATICS »

با سلام :

شايد به خاطر همين معروف بودن اينشتين هست كه همه فكر مي كنند او بمب هسته اي (كه به غلط بمب اتمي خوانده مي شود) را اختراع كرده است(تصور عاميانه).
شايد كمتر كسي نام انريكو فرمي دانشمند بزرگ ايتاليايي-امريكايي را شنيده باشد. نخستين واكنش زنجيره اي هسته اي زير نظر فرمي در دانشگاه شيكاگو انجام پذيرفت كه سرآغاز ورود انسان به عصر هسته اي بود.
اما پس از نامه معروف اينشتين (بنا به اصرار گروهي از دانشمندان بخاطر ترس از دستيابي رژيم نازي به سلاح هسته اي) به رييس جمهور وقت امريكا-فرانكلين روزولت- بود كه اينكار شدت و سرعت بيشتري گرفت و منجر به بنيان پروژه منهتن و كار بر روي انرژي هسته اي شد.
شايد يكي از دلايلي كه اينشتين معروفتر شد مباحثات زياد او با بور بود اما در هر صورت اينشتين شخصيت آرام و صلح جويي بود و نه در پي كسب شهرت؛ تا اين حد كه بنا به وصيت او جنازه اش را در بعد از ظهر روز مرگش سوزانده و در مكان نامعلومي ريختند تا قبري هم براي زيارت نداشته باشد.

يك نكته ديگري هم كه هست ويژگي اخلاقي و ذاتي افراد است؛ برخي تمايل به گوشه گيري دارند برعكس بعضي ديگر دوست دارند ديده شوند و از اينكار لذت مي برند. بنابراين بدون اينكه اشكال خاصي به اين امر وارد باشد خود به خود باعث مي شود آدمي معروفتر از ديگري باشد و مردم او را بهتر بشناسند در حاليكه ممكن است در يك رده قرار داشته باشند.

همين نكته جالب است كه اينشتين به خاطر نسبيت (كه پديده جنجال برانگيزي بود) جايزه نوبل نگرفت بلكه بخاطر پديده فوتو الكتريك.

در هر صورت اينشتين يكي از بزرگان و نوابغ روزگار بود ٪
روحش شاد ٪
FRIENDSHIP

نمایه کاربر
N - theory

سپاس: 1

تماس:

پست توسط N - theory »

با سلام
شهرت اینیشتین به خاطر فعالیت سالیان سال او در عرصه ی فیزیک و فعالیت های خیر خواهانه ی او بوده است. در مورد نسبیت عام جناب گادفادر محترم در اشتباه محض هستید. خرافات لایق نظریه ای مثل ریسمان است که تصوراتی را برای پیشبرد اهداف و حل مسائل لاینحل فیزیک در نظر می گیرد. بعد به علت نواقصی که دارد نظریه را هی در راستای همین خرافات بافی گنده و گنده تر می کند تا به نظریه ی ابریسمان می رسد. آن هم با آن ریاضیات پیشرفته ای که هیچ یک ارزش کار اینیشتین را کم نمی کند. در این رابطه پرفوسر اشنایدر (موسسه ی فیزیک پلانک) می گوید: نسبیت عام از ابزارهای موجود برای پاسخگویی به سوالات بهره می گیرد نه از چیزهایی که ساخته ی ذهن بشرند و بس.
اگه این طوره یک نظری هم بدهید.
با تشکر
دوستان! براي هميشه خداحافظ

فقط بدانيد كه رياضيات ملكه علوم است.

موفق و مويد باشيد.

Comrades! Bye to ever time Just remember that Math is queen of sciences, Best wishes for your success in all of living and scientific degrees
septamber/18/2007

نمایه کاربر
godfather

محل اقامت: Sudbury

سپاس: 283

تماس:

پست توسط godfather »

با سلام....

جناب پويان عزيز
بايد بدانيد من اين مطالب رو با تحقيق و مطالعه گفتم و از خودم نبافتم

در ضمن پيشنهاد ميكنم كمي مطالعه داشته باشيد

2 دانشمند >>> ريچارد فاينمن / اروين شرودينگر هر دو جايزه نوبل را مثله اينشتين دريافت كردن!
اروين شرودينگر >>> 1933 به خاطر نوشتن معادلات اتمي براي اربيتال هيدروژن :arrow:
ريچارد فاينمن>>> 1965>>>اساس الكتروديناميك كوانتومي :arrow:

در ضمن اين نظر شخصي من است و قضاوت با شماست ! :wink:

جناب متمتيكز عزيز

بسيار بسيار متشكر از مطلب زيباتون :wink: :wink:
من هم مي خواستم به مناظره اينشتين و بور كه در آخر هم بور در اون پيروز شد اشاره كنم!
اميد وارم هميشه مثله الان نقص مطالب من رو بگيد :wink:

جناب N theory

مرسي از مطالب ارزنده شما !

با تشكر..
“Science is a way of trying not to fool yourself”

ميهن پرست

تماس:

پست توسط ميهن پرست »

ببخشيد نميخوام بحث رو عوض بكنم ولي المان ها در حالي در روسيه در يخبندان شكست خوردن كه 300000 اسير روسي با خود داشتن و اون ها رو نكشته بودن ولي امريكا از بمب هسته اي استفاده كرد انگليس قتل عام كرد و اگر امروز همه المانها و هيتلر رو وحشي ميخونن به خاطر اينه كه تاريخ رو برنده ها مينويسن.
پوچ

نمایه کاربر
محمد تسليمي

محل اقامت: تهران

پست توسط محمد تسليمي »

درسته انشتين با نظريه نسبيت معروف شد
شايد بشه گفت نيوتن قدم بزرگي در علم فيزيك برداشته ولي من خودم وقتي در مورد نظريه نسبيت مطالعه كردم درك كردم كه حقيقت ممكنه خيلي فراتر از اوني باشه كه ما ميبينيم .به نظر من انيشتين اولين نفري بود كه اين موضوع رو درك كرد و با شهامت تمام اونو اعلام كرد.
نيوتن كار بسيار بزرگي كرد ولي شانس انيشتين اين بود كه درست در زماني زندگي كرده كه فيزيك كلاسيك و به همراه اون نيوتن داشتن كمرنگ ميشدن.

در مورد نقص نظريه هم بايد بگم كه نسبيت خاص به شدت تاييد شده و نسبيت عام هم تا وقتي كه دليلي براي رد كردن اصل هم ارزي پيدا نكرديم درست تلقي ميشه.

در مورد بازيگر بودنش هم بايد بگم همچين شخصيتي در اون فضاي آشفته خواه يا ناخواه به بازي كشيده ميشه وقتي يه نفر معروف ميشه تمام نگاه ها به دنبال كارهاي اونه پس اون هم باي درست ترين نصميم رو بگيره.

در مورد مناظره بور و انيشتين بايد بگم كه كي گفته هميشه انيشتين بايد پيروز بشه؟ وقتي دو نفر با هم مناظره ميكنن يعني هركدوم از اونها ممكنه برنده بشه و الا اصلا چه فايده اي داره؟ خوب از قبل حرف اوني كه قراره ببره رو همه قبول ميكنن.

ولي به نظر من درسته انيشتين چهره معروفي بوده اما چرا بايد بخواهيم مثل اون باشيم؟ ما بايد طوري باشيم كه بعد از ما همه بخواهن مثل ما باشن نه مثل انيشتين.

مهمان

دورود بر نازي ها زنده باد راه هيتلر

پست توسط مهمان »

ميهن پرست نوشته شده:ببخشيد نميخوام بحث رو عوض بكنم ولي المان ها در حالي در روسيه در يخبندان شكست خوردن كه 300000 اسير روسي با خود داشتن و اون ها رو نكشته بودن ولي امريكا از بمب هسته اي استفاده كرد انگليس قتل عام كرد و اگر امروز همه المانها و هيتلر رو وحشي ميخونن به خاطر اينه كه تاريخ رو برنده ها مينويسن.

نمایه کاربر
ali asghar

سپاس: 1

تماس:

پست توسط ali asghar »

سلام دوستان تصویر
این اولین پست من تو این تالاره , امیدوارم که چیزی از هم یاد بگیریم و به هم یاد بدیم , این فروم رو هم قبلا پیدا کرده بود که خیلی فعال نبود ولی خوشبختانه ا لان دوستان زیادی اینجا می بینم که همه مثل خودم عاشق فیزیک هستن
خب من سال آخرمه كمتر وقت مي كنم پيشتون باشم ولي عشق فيزيك يه چيز ديگست اميدوارم كه بحث هاي فيزيكي خوبي با هم داشته باشيم

کد: انتخاب همه

The greatest effect on the current understanding of physics 
به دون هیچ مقدمه ای کارهای اساسی که انیشتن در زمینه ی علم رو انجام داده لیست می کنم که فقط انیشتن رو با نسبیت نشناسیم
1-حرکت براونی

یکی از سه مقاله ای که انیشتن در سال 1905 داد , همین حرکت براونی بود , تو همون سال این مقاله و رساله ی دکترای انیشتن که متمم هم بودن خیلی مورد توجه دانشمندان قرار گرفت و جنجال اصلی سر همین دو مقاله بود بیشتر به این خاطر که کار انیشتن در این دو مقاله باعث می شد که دانشمندان خصوصا دانشمندان رشته ی شیمی که تا به اون موقع در مورد وجود اتم و پذیرش اون شک داشتن , این حقیقت رو بپذیرند , البته قبل از اون هم اتم رو باور کرده بودن ولی این کار رو بیشتر یک توجیه برای بعضی از پدیده می دونستند و نه یک واقعیت که با کار انیشتن این واقعیت باور شد , اگر بخواهیم درجه ی اهمیتی برای سه مقاله از نظر دانشمندان اون زمان داشته باشیم , این مقاله بیشترین اهمیت رو داشته چون یکی از چالش های اصلی عمل رو بر طرف می کرده و لی نسبیت در رده ی آخر قرار میگیره نه به دلیل کم اهمیت بودن بلکه به این دلیل که حرف جدید و پیامدهای جدید داشت و یه رویکرد جدید و حرف های بدیع بود , خب طبیعیه که زمانی که یه نظریه مطرح می شه و تا زمانی که مورد پذیرش قرار می گیره زمان زیادی می بره

2-اثر فوتو الکتریک

اهمیت این موضوع رو بیشتر دوستان می دونن ,
نقطه ی آغاز مکانیک کوانتومی این مقاله بود , هر چند که کار بر روی این موضوع از جسم سیاه شروع شده بود ولی توجیه ریاضی و در نظر گرفتن خواص ذره ای برای نور که جز امواج محسوب می شد از این مقاله شروع شد که تونست جایزه نوبل رو به خودش اختصاص بده

3-نسبیت خاص و عام

نسبیت خاص و عام مثل یه داستان علمی تخیلی می مونه که از نظر دانشمندان اثبات شده و اگر شما می خواهید که در جمع دوستان چیزی بگین که دیگران لذت ببرن و تعجب بکنن و از این که شما فیزیک می خونید افتخار کنید می تونید یکی از پیامدهای نسبیت رو براشون تعریف کنید واقعا تعجب برانگیره که چه طور یه دانشمند اینقدر ذهن فعالی داشته که تونسته چنین مفاهیم عمیقی رو بوجود بیاره , اگرانیشتن فقط اینکار رو تو زمینه ی علم انجام می داد , همین برای لیاقت داشتن انیشتن برای همه ی عنوان هایی که بهش نسبت دادن کافیه

4- در سال 1917 هم مقاله ای در مورد گسیل تحریک شده داد که مبنا ی لیزر شد , جالیب نیست ؟ , که این همه علوم و کاربردهای لیزر از نتیجه ی کارهای انیشتن است و خیل بزرگی از دانشمندان سر سفره ی عظیم مغز انیشتن نشستن

5- کوانتوم

شاید خیلی از دوستان بدونن که کوانتوم از کار انیشتن شروع شد ولی شاید به این نکته توجه نکردن که انیشتن بود که کوانتوم رو پیش برد و به این جایگاه رسوند , شاید خیلی ها انیشتن رو به خاطر مخالفت با کوانتوم سرزنش می کنن ولی باید بدونن که این مخالفت های انیشتن و طرح آزمایش های ذهنی انیشتن بود که باعث شد کسانی مثل بور و هایزنبرگ دقیق تر روی مفاهیم کوانتوم فکر کنن و جواب انیشتن رو بدن , این سؤال ها و آزمایش های پر از نبوغ انیشتن بود که بور و هایزنبرگ رو مجبور می کرد به کوانتوم عمیق تر نگاه بکنن و پایه و اساس قوی تری براش در نظر بگیرن

البته بعضی از کارهای انیشتن که تو زمینه ی گرمای ویژه و بدست آوردن عدد آووگادرو , آمار معروف بوز_انیشتن و همچنین رنگی بودن آسمون , انجام داده صرف نظر کردیم

خب حالا بریم بعضی از ابهامات رو توضیح بدیم
1ـــنسبيت نظريه دهن پر كنه . نه!
درسته اين نظريه بسياري از نقص هاي فيزيك كوانتوم رو بر طرف مي كنه ولي خود اين نظريه بيشتر از اون كه نقص ها رو بر طرف كنه ! خودش در توجيه بسياري از پديده ها نا توان بوده!
و به همين دليل هم نظريات ابر ريسماني و... براي كامل كردن اين اشكالات ظاهر ميشن و باز هم نظريات جديد !!!

دوست عزیز هیچ نظریه ای کامل نیست , هر نظریه ای که متولد می شه به یکسری از سؤالات پاسخ می ده و یه سؤالات و ابهامات جدید بوجود میاره که خودش از جواب دادن به اون ها عاجزه , این طریقه و روشه پیشرفت علمه , اگر بخواهیم که اینجوری نگاه کنیم , دیدگاه نیوتنی از همه بچه گانه تر به نظر میاد ولی همین دیدگاه هم باید باشه که پله ای برای نظریه های بعدی باشه و ذهن دانشمندان رشد بکنه , پس این جمله ی نیلس بور رو داشته باش

کد: انتخاب همه

It is wrong to think that the task of physics is to find out how nature is. 
Physics concerns what we can say about nature
2ـــ اصلا جايزه نوبل اينشتين براي چي بود؟؟؟
جامعه علمي چه عملكردي از اونو به عنوان نوبل برگزيد؟؟؟
>>>>توجيه و بررسي فوتو الكتريك!!!
بله جامعه علمي هم با ترديد به نسبيت نگاه كرد چون واقعا ناقص بود...
شما می دونید که چرا جایزه ی نوبل پایه گذاری شده و دلیل برگزاری چنین جایزه ای چی بوده
این جایزه رو نوبل برای رهایی از عذاب وجدان هایی که در اثر آثار مخرب ديناميت و مواد منفجره اي که از کارهای خود نوبل بود , داشت , پایه گذاری کرد و وصیت کرد که هر ساله به دانشمندی که در زمینه ی کاربردی و در راستای منفعت مردم و منشاء فايده براي بشر هستن , تعلق گیرد , خب نسبیت چنین آثاری هنوز براش در نظر نداشتن , از طرف دیگه , نسبیت یه نظریه ی و دیدگاه جدید بود شما نباید هم ردیف کاری های نوبلی در نظر بگیرید این یه واقعیته که جایزه ی نوبل برای چنین نظریه کمه , کارهای نوبلی در یکی از زمینه های فیزیک بودن و ولی نسبیت یک زمینه ی جدید برای فیزیک و علم بود اتفاقا این باعث افتخار نسبیته که جایزه نوبل نگرفته
ولي من فكر كنم آلبرت اينشتين بيشتر يك بازيگر بود و با اين معروف شد!!!
جنجال هاي سياسي كه براه مي انداخت / جهود بودنش/و مخالفت هاش با هيتلر و رييس جمهور آمريكا به اون شخصيتي بالاتر از يك دانشمند بخشيد
روزنامه چاپ لندن نوشت>>>‌ اينشتين/ آيا نيوتون دوم ظهور كرد؟؟؟
با این حرفتون هم موافق نیستم , اگر اینطور بود انیشتن باید به جای اینکه از نظر جهانی یک شخصیت علمی باشد , می بایست یک چهره ی سیاسی و صلح طلب برجای می گذاشت ولی می بینیم که اینطور نیست و الان چیزی جزء چهره ای علمی در میان مردم و دانشمندان نداره , البته نمی شه افزایش شهرت انیشتن رو به سبب مخالف هایش با هیتلر و فعالیت های صلح طلبانه اش رو در نظر نگرفت
هرگز تاثيري كه نيوتون در فيزيك رياضيات و حتي سيستم پولي انگليس گذاشت رو نميشه با كار هاي اينشتين مقايسه كرد!!!

ولي باز هم البرت بزرگواري

با اينكه شايد حق كساني مثله ريچارد فاينمن / اروين شرودنگر / و... بود كه مثل و به اندازه تو معروف شن
من شخصا مقایسه دانشمندان با هم رو کار درستی نمی دونم
ولی دوست عزیز می شه چندتا از کارهای شاخصی رو که شرودینگر انجام داده بگین به جزء تابع موج معروف شرودینگر ,
فایمن ؟ به نظر من فایمن فقط و فقط به دلیل سخنرانی های جذابی که داشته معروف شده ولی اصلا در حد شرودینگر نیست چه برسه به انیشتن , اون هم کار با ارزشش نمودارهای فایمن در مکانیک کوانتومی بوده َ البته هر دوي اينها كارهاي نوبلي هستن ولي هيچكدام تاثيري رو كه انيشتن بر روي درك انسان ها و دانشمندان گذاشت رو نداشتند

واما شهرت انیشتن
به نظر من بیشتر به دلیله
1-اعجاب انگیز بودن نظریه نسبیت و پیامدهای آن
2-فعالیت های صلح طلبانه ای که داشته
3-چهره ی کاریزماتیک با موهایی پریشون
4-خب خدا خواسته دیگه !! تصویر
(( اگر می دانستم که از دست این پرسش های کوانتومی لعنتی خلاص نمی شویم , هرگز خود را در این کار درگیر نمی کردم . ))

ديراك

تماس:

يك نظريه مهم

پست توسط ديراك »

لطفا در مورد نظريه ميدان هاي همديس توضيح بدين؟ :?:

a.gh.n

سپاس: 3

پست توسط a.gh.n »

هرگز تاثيري كه نيوتون در فيزيك رياضيات و حتي سيستم پولي انگليس گذاشت رو نميشه با كار هاي اينشتين مقايسه كرد!!!
این حرفه شما اصلا" معقول نبود!
شما می گی اینشتین کمتر از نیوتن روی ریاضیات تاثیر گذشته چون توی روزمرگی های شما دونستن مقدار یه نیرو و ... کافیه! و اصولا" نسبیت برای شما زیاد اهمیت نداره!!!
خوب نیوتن چیزهایی که ملموس بود و دید رو قانونمند کرد ولی اینشتین چی؟!
اگر این حرف شما رو قبول کنیم باید تمام کسانی رو که روی علوم مدرن کار می کنن، بی ارزش بدونیم!
بیشتر به حرفاتون فکر کنید تا کسی که مقایسه هاتون رو میبینه نخنده!!!

نمایه کاربر
physickar

محل اقامت: قم

سپاس: 15

تماس:

پست توسط physickar »

به نظر من هم شهرت اينشتين بيشتر به خاطر عجيب و غير ملموس بودن نظريه نسبيت است . در واقع ديد جديد و فراتر از معمولي كه اينشتين ارائه كرد او را مشهور نمود. توجه كنيد نظريه او چنان عجيب بود كه حتي دانشمندان هم عصر او وي را مسخره مي كردند و شايد كمتر دانشمندي را در جهان بتوان يافت كه تا اين اندازه مورد تمسخر قرار گرفته باشد . عكس زبان درازي اينشتين را كه يادتان هست؟ با همه اينها نظريه او سالها پس از ارائه برگهاي تأييدي به دست آورد كه واقعا تجب برانگيز بود!

وانگهي هميشه شهرت يك دانشمند به خاطر عمق علمي كارش نيست.
همه مردم از پير و جوان و باسواد و بي سواد اگر بخواهند چند دانشمند را نام ببرند بي ترديد يكي شان اديسون است. اما واقعا اديسون يك دانشمند بود؟ حل هيچ مسأله اي به نام او ثبت شده ؟ هيچ فرمولي را ارائه كرده است؟ آيا او واقعا در زمره ي دانشمندان ( ساينتيست ) قرار مي گيرد؟

اديسون را شايد بتوان يك فناور ( تكنولوژيست) دانست . ولي دانشمند.....؟؟؟؟
م.ر.قاضي

نمایه کاربر
هرمز پگاه

محل اقامت: پاريس

سپاس: 978

تماس:

پست توسط هرمز پگاه »

فناوری هم دانش در كاربرد است
خرد، زنده ی جــاودانی شنــاس
خرد، مايه ی زنــدگانی شنــاس
چنان دان هر آنكس كه دارد خرد
بــدانــش روان را هــمی پــرورد

ليزه

پست توسط ليزه »

مسلما كارهاي انشتين از ارزش زيادي بر خورداره و معروف شدنش بي دليل نيست.اما اگه دانشمنداي ديگه در حد لياقتشون معروف نشدن مقصر خود ما هستيم كه فيزيك ميخونيم ولي يادي ازشون نمي كنيم يا بهتر بگم نميشناسيمشون.جاي تاسفه كه دانشجوي فيزيك هسته اي سال 4 ام تازه اسم فرمي به گوشش ميخوره و با كارش اشنا ميشه(من كه واقعا براشون متاسف شدم)و جالبه كه اين دانشجو جزء شاگرد اول هاي گروهه.فيزيك صرفا يك مشت فورمول و فهم روابط اجسام از زير اتمي تا كهكشان ها نيست.بينش درست چيزيه ككه ما لازم داريم و نگاه وسيع. كي مقصره؟

ارسال پست