نظریه ی ویلی - WILA Theory

مدیران انجمن: parse, javad123javad

samanta_ict

سپاس: 6

Re: نظریه ی ویلی - WILA Theory

پست توسط samanta_ict »

سلام
سلام

خدمت تمام دوستان و اساتيد

خوب اولا تبريك بگم به امير آقا . به خاطر ذهن پويايي كه دارن

اما من چند نقطه مبهم مي بينم كه واسم لاينحل موندن . اولا اون جسم چگال كه مركز ثقل آفرينش در نظر گرفتيد چي هست و از كجا آمده و اينكه جسمي به اين چگالي كه در مركز عالم وجود دارد بايد تقريبا سياه چاله اي بسيار غول پيكر باشه با افق رويداد بسيار عظيم پس نبايد چيزي در نزديكي هاش در گردش باشه و در مدارها اوربيتالي در گردش باشند . چون اون بايد همه چيز اطراف رو ببلعه .
ولي خوب دوست عزيز امير آقا يه سوال شما مبدا و منشا فكريتون رو از اتم گرفتيد ولي يه سوال پيش مي ياد .؟

مي دونيد كه در اتم نيروي هسته اي قوي و ضعيف هست كه باعث عدم سقوط و گردش منظم الكترون ها دور هسته مي شوند و نمي گذارند كه الكترون سقوط كند ولي در مقياس كهكشاني شما چه نيرويي باعث عدم سقوط كهكشانها به روي جرم چگال مي شود. ؟!!!!!!

مد نظر داشته باشيد در اين مدل شما هيچ نيروي دافعه اي نيست پس بايد تمام اجرام اطراف به روي جرم چگال ميل كنند و در آخر هم ري اون سقوط كنند پس ......

اين يك مورد.

و اما مورد بعد

شما فرموده بوديد كه اطراف دنيايي كه شما مدل آن را طراحي كرديد يك لايه اي آينه مانند وجود دارد كه امواج را واگردون مي كند .! خوب باز هم تناقضات عظيمي وجود دارد كه به شرح آنها در حد نياز مي پردازيم :

1- جنس و درون مايه آن لايه چيست ؟ ه توانايي واگردون كردن امواج را دارد ؟ .

2-شما با چه محاسباتي به اين پرده واگردن گر رسيديد .؟

3-بعد از اون لايه كه شما فرموديد چگونه جهان ادامه دارد ؟

4- با چه محاسباتي به كره بودن جهان پي برديد ؟

5- و.....

دوست عزيز امير خان هر چيز كه شما فرموديد بسيار زيبا و نو گرايانه بود ولي هر مدلي را نمي تان براي دنيا در نظر گرفت و خيلي از اشيا خيالي كه شما در طرحتان در نظر گرفتيد غير منطقي هستند مثل همون جرم چگال !!!!!!!

كه بايد اين گونه كه شما فرموديد سياه چاله باشد !!!!!!

فكر كنم اگر توجيهات هابل رو درست مطالعه بكنيد كمك شاياني به شما در تصميم گيري هاي علميتان بكند و بتوانيد ان شاالله در آينده به مدل هاي جامع و علمي تري دست يابيد .

نمایه کاربر
اميرخان

پست توسط اميرخان »

درود بر دوست قدیمی ،آشویس گرامی :
اولا اون جسم چگال كه مركز ثقل آفرينش در نظر گرفتيد چي هست و از كجا آمده و اينكه جسمي به اين چگالي كه در مركز عالم وجود دارد بايد تقريبا سياه چاله اي بسيار غول پيكر باشه با افق رويداد بسيار عظيم پس نبايد چيزي در نزديكي هاش در گردش باشه و در مدارها اوربيتالي در گردش باشند . چون اون بايد همه چيز اطراف رو ببلعه.
نخست اینکه اگر دقت کرده باشید ، من نگفتم که آن جرم ، مرکز ثقل آفرینش است (بدین معنی که آفرینش از آنجا باشد)؛ بلکه مرکز جرمی(ثقل)نظام است.(که گویال ها به گرد آن می چرخند) . . .
در باب اینکه سیاهچاله است یا خیر ،، مگر سوخت و ساز های هسته ای به پایان رسانده است که بخواهد سیاهچاله شود ؟!
به این معنا که ، چون خیلی سنگین است ، دلیل نمی شود حتما سیاهچاله باشد . . .

ولي خوب دوست عزيز امير آقا يه سوال شما مبدا و منشا فكريتون رو از اتم گرفتيد ولي يه سوال پيش مي ياد .؟
دوست گرامی ، آشویس :
اگر مقاله را با نگاهی روشن و دقت کافی بخوانید ، می بینید که در آخر آن به این مهم اشاره کرده ام که چون ، بر حسب ساختار جهان ما ، مدار کهکشان ها به دور جرم مرکزی ، شبیه به نگاره(شکل) رایج در باب اتم است(نه به معنایی ژرف که ساختار اتم دارد)، نام تئوری را WILA گذاشته ام که A در آخر آن ، به معنای اتم است.
و ویلی ، به معنای ، جهان شبیه به اتم است(از نظر شکلی رایج) می باشد . . .
مي دونيد كه در اتم نيروي هسته اي قوي و ضعيف هست كه باعث عدم سقوط و گردش منظم الكترون ها دور هسته مي شوند و نمي گذارند كه الكترون سقوط كند ولي در مقياس كهكشاني شما چه نيرويي باعث عدم سقوط كهكشانها به روي جرم چگال مي شود. ؟!!!!!!
دقیقا همان نیرویی که باعث می شود ،گویال ها(سیارات)در منظومه ی خورشیدی ، به طرف مرکز جرمی نظام(خورشید)سقوط نکنند.

در واقع ، هم در منظومه ی خورشیدی ، هم در منظمه ی کیهانی ما ، به خاطر سرعت بسیار بالای اجرامی که در مدار شناورند((در پیمانه (مقیاس) منظومه ی شمسی = گویال ها ؛؛؛؛؛ در مقیاس کیهان شناسی ما = کهکشان ها و . . .))است که آن ها به طرف مرکز جرمی نظام ، سقوط نمی کنند . . .
1- جنس و درون مايه آن لايه چيست ؟ که توانايي واگردون كردن امواج را دارد ؟
هر چه باشد(که ما دقیقا نمی دانیم و جزییات را باید به پس از تحقیقات روی تئوری وا گذاشت) ، مانند آیینه ای فرو رفته(کاو - مقعر) کار می کند که می تواند پرتو ها(امواج)را بازتاب دهد که باید از دنیای اپتیک ، قوانین آن را آموخت . . .

2-شما با چه محاسباتي به اين پرده واگردون گر رسيديد .؟

از آن جا که ، فرنود(دلیل)ی دیگر را به جز در نظر گرفتن این لایه ، در نگاه نداشتم ؛ و بنده ، کماکان در پی آنم که از راه یک سری معادلات استانداردتر ، مشکل پرتو های (cmb) را حل کنم که چرا از تمام نقاط ، همزمان به ما می رسند.
در واقع ،تئوری من از جهت حل مسئله ای انبساط و انرژی تاریک و حرکت کاهکشان ها مطرح گردید ؛ این امواج پس زمینه هم همواره دست و پا گیرند و من مجبور هستم که آن لایه را در نظر بگیرم و خودم نیز ، خوشم از وجود یک لایه ی که جهان را احاطه کرده نمی آید و این بخش مقاله ، در دست جستجوی(تحقیق)است تا از راه های استاندارد تر حل گردد . . .
بعد از اون لايه كه شما فرموديد چگونه جهان ادامه دارد ؟
این ها دیگر به تئوری من پیوندی ندارد (دست کم فعلا). و همانگونه که گفتم :تئوری من از جهت حل مسئله ای انبساط و انرژی تاریک و حرکت کاهکشان ها مطرح گردید و جزییات را باید کنار گذاشت تا زمانی که تحقیقات روی تئوری آغاز گردد . . .
استاندارد ترین تئوری های دنیا(از جمله بیگ بنگ) نیز نادانسته های بسیاری دارد که با این هم جستجو ، هنوز جوابی برای آن ها طرح نگشته است . . .
با چه محاسباتي به كره بودن جهان پي برديد ؟
همان جواب های قبلی را در نگاه بیاورید . . .

samanta_ict

پست توسط samanta_ict »

امير آقا گرانش اين جرم مركزي فوق العاده بايد زياد باشه مي دوني يعني چي ؟

يعني جسمي كه گرانشش مي تونه دنيا رو نگه داره و از هم نپاشه ..!!!!!

به نظرت گرانش اين جسم از 100 تا سياه چاله بيشتر نيست ؟!!!! به نظرت گرانشش تاثير نداره ؟!!! تو سقوط كردن اجسام به روي اون ..

امير آقا اين گرانش كه اين جسم چگال بايد داشته باشه نمي ذاره حتي نور كه چه عرض كنم هيچ چيز از اون فرار كنه !!!

يه محاسبه ساده انجام بده قانون گرانش نيتون رو با وزن تقريبي جهان .... يه حساب بزن ببين گرانششش چند هزار برابر يه سياه چاله ميشه ؟!!!!!!!!

با اين طرز گردش فكر نمي كنم بشه گرانش اين جسم چگال رو ناديده گرفت ...

100% خودتون مستحضر هستيد كه چي مي گم ؟!!!

دوست عزيز شما وزن خورشيد را با زمين مقايسه كنيد ..

بعد وزن اون جرم چگال رو با وزن كهكشان هايي كه گردش مي چرخن چه نتيجه اي ميگيريد ؟!!!!!

وزن او بايد تقريبا بي نهايت زيا باشه كه گرانشي بي نهايت هم داره پس حكم از سياه چاله بدتر رو داره .

و سرعت كهكشان ها هم هر چه قدر زياد باشه نمي تونن وقتي وارد چيزي شبيه افق رويداد اين جسم چگال مي شن نمي تونن از اون فرار كنند .!!!!!

فقط شما سر انگشتي يه حساب كنيد تا گرانش او جرم مركزي رو به دست بياريد ببينيد چه عددي ميشه .!!!!!!!

به نظر من اين گرانش تمام كارها رو خراب ميكنه ...

گرانش اين جرم مركزي تازه بايد تمام مدارهايي رو كه در آن نزديكي هستند به خود به طور كامل جذب كنه !!!!

نه اينكه نزديك كنه ..!!!!

تازه جرم به اين چگالي در آغاز آفرينش چگونه اجازه داده اون كهكشان ها از آن دور بشوند و در مدار خود قرار بگيرند ببينيد اين گرانش اجازه نمي ده اونا حتي از اون جدا بشن آخه گرانششش بي نهايته ...

قضيه خورشيد با زمين با اين جسم چگال و كهكشان ها فرق مي كنه . گرانش خورشيد رو با گرانش اون جرم مقايسه كن !!!!!!

به نظر من اين گرانش تمام مدل رو نابود مي كنه ..!

بقيه مشكلات در مقابل اين مشكل ناچيز هستن . اونا باشه واسه بعد .

نمایه کاربر
اميرخان

پست توسط اميرخان »

يعني جسمي كه گرانشش مي تونه دنيا رو نگه داره و از هم نپاشه ..!!!!!
آشویس آقا طبق مدل مداری جهان ، دلیلی نیست که دنیا از هم بپاشد و مدارات، پیوسته و بر سر جای خود باقی اند!
به نظرت گرانش اين جسم از 100 تا سياه چاله بيشتر نيست ؟!!!! به نظرت گرانشش تاثير نداره ؟!!! تو سقوط كردن اجسام به روي اون ..
آشویس آقا پیشنهاد می کنم قدری در مورد مدارها و . . . آگاهی پیشن بیابید و سپس این تئوری را بخوانید!
دلیلی به سقوط نداریم!چون سیاهچاله که نیست . . .
از بابت سنگینی جرم مذبور هم خیالتان راحت ؛ از 100 تا سیاهچاله هم بسیار بر جرم تر است . . .

امير آقا اين گرانش كه اين جسم چگال بايد داشته باشه نمي ذاره حتي نور كه چه عرض كنم هيچ چيز از اون فرار كنه !!!
آشویس آقا اول در مورد چگال بودن/نبودن آن جرم ، چیزی نمی دانیم و من هم در طی مقاله ام ، اشاره ی به چگال بودن / نبودن آن نداشته ام و تنها به جریم(پر جرم) بودن آن اشاره کرده ام و جهت یادآوری اینکه : هر جسمی که بسیار پرجرم است ، قرار نیست که بسیار چگال باشد!
در مورد نور و مایکروویو و پرتو های الکترومغناطیس پیوسته(مربوط) به جرم مرکزی نیز همانگونه که در پیک پیشین گفتم ، کماکان در پی رفع ایراد ها از راه جایگزین کردن معادلات استاندارد هستم . . .
اما اینکه نور از سطح آن می گریزد یا نه (که در سیاهچاله ها می گریزد) : علاوه بر پر جرم بودن ، به کم حجم بودن نیز پیوند دارد(که در سیاهچاله ها هر دو مورد دست به دست داده و نمی گذارند نور از سطح جرم فرار کند و من نیز ، به هیچ وجه در مقاله ام ، به کم حجم بودن جرم مرکزی ، اشاره نداشته ام . . .
يه محاسبه ساده انجام بده قانون گرانش نيتون رو با وزن تقريبي جهان .... يه حساب بزن ببين گرانششش چند هزار برابر يه سياه چاله ميشه ؟!!!!!!!!
چون جرم دقیق و عددی را در دست نداریم، شتاب گرانش و . . . را نمی توانیم به دست آوریم ؛ ولی چیزی که روشن است ، این است که گرانش خیلی بالایی دارد . . . و جزئیات و اندازه های(مقادیر) عددی را باید به مراحل تحقیقاتی وا گذاشت . . .
دوست عزيز شما وزن خورشيد را با زمين مقايسه كنيد ..

بعد وزن اون جرم چگال رو با وزن كهكشان هايي كه گردش مي چرخن چه نتيجه اي ميگيريد ؟!!!!!

وزن او بايد تقريبا بي نهايت زيا باشه كه گرانشي بي نهايت هم داره پس حكم از سياه چاله بدتر رو داره .
دوست گرامی برای بار دوم می گویم که :سیاهچاله ، خود دنیایی جدا دارد و به کار ما پیوندی ندارد ! هر جرم سنگینی که قرار نیست سیاهچاله شود . . .
و سرعت كهكشان ها هم هر چه قدر زياد باشه نمي تونن وقتي وارد چيزي شبيه افق رويداد اين جسم چگال مي شن نمي تونن از اون فرار كنند .!!!!!
برای بار سوم می گویم : سیاهچاله و افق رویداد و شعاع شوارتزشیلد و . . . ، پیوستی به کار ما ندارند و مربوط به سیاهچاله اند!
تازه جرم به اين چگالي در آغاز آفرينش چگونه اجازه داده اون كهكشان ها از آن دور بشوند و در مدار خود قرار بگيرند ببينيد اين گرانش اجازه نمي ده اونا حتي از اون جدا بشن آخه گرانششش بي نهايته ...
دوست گرامی : جزییات کار فعلا تعطیل است تا زمان جا افتادن کلیات کار!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
قضيه خورشيد با زمين با اين جسم چگال و كهكشان ها فرق مي كنه . گرانش خورشيد رو با گرانش اون جرم مقايسه كن !!!!!!
عزیز من ، میزان گرانش خورشید را باید با پیمانه ی (مقیاس) مناسب یک منظومه ستاره ای سنجید و میزان گرانش آن جرم را با پیمانه ای بزرگتر و مناسب اندازه های کیهانشناختی سنجید!
آخرین ویرایش توسط اميرخان جمعه ۱۳۸۷/۱/۱۶ - ۲۰:۰۹, ویرایش شده کلا 2 بار

نمایه کاربر
rrkh

محل اقامت: اتاق

سپاس: 13

پست توسط rrkh »

سلام
نظریه ی جالبیه ولی...

1-آیا نحوه ی تشکیل جهان رو هم می تونید توجیه کنید؟
2-اون لایه بازتابنده چگونه بوجود آمده است؟آیا همچون بادکنک باد شده است؟(که بر می گررد به پرسش نخست من)
3-خود این لایه هم در حرکت ،انبساط یا چرخش هست یا نه؟؟؟
4-(جوابمو خودم گرفتم،پاکش کردم )smile022
5-دلیلی برای نقض بیگ بنگ دارید؟
6-مرکز کجاست؟ اگر قرار بود چنین مرکزی بوده باشد چرا تا کنون مشخص نشده است؟
7-شما گفتید که جهان کروی است که این با مشاهدات در تناقض است!
8- آیا امکان دارد که کاهکشانها حالت اوربیتالی به دور این هسته داشته باشند؟

ممنون.......رضا
تصویر
خدا در محیط استبداد پرستیده نمی شود.استبداد از کفر هم بدتر است
(مهندس مهدی بازرگان)

نمایه کاربر
rrkh

پست توسط rrkh »

تصویر

تصویر
تصویر
(مهندس مهدی بازرگان)

نمایه کاربر
rrkh

پست توسط rrkh »

هر جسمی که بسیار پرجرم است ، قرار نیست که بسیار چگال باشد!
پس باید بسیار بزرگ باشد.یعنی آشکار سازی آن تاکنون باید صورت گرفته باشد.
تصویر
(مهندس مهدی بازرگان)

نمایه کاربر
اميرخان

پست توسط اميرخان »

1-آیا نحوه ی تشکیل جهان رو هم می تونید توجیه کنید؟
این ، دیگر به من و تئوریم پیوندی ندارد و بار ها گفته ام که تئوری من برای توجیه چه چیزهایی بنا گشته است! هر چه باشد مهبانگ(بیگ بنگ)نیست!

2-اون لایه بازتابنده چگونه بوجود آمده است؟آیا همچون بادکنک باد شده است؟(که بر می گررد به پرسش نخست من)
گویا ، هر کسی در این جستار پیک می گذارد ، پیک های پیشتر از خود را نمی خواند!!!
برای چندمین بار می گویم : جزئیات کار ، فعلا تعطیل است تا جا افتادن کلیات کار و شروع تحقیقات روی تئوری . . .
3-خود این لایه هم در حرکت ،انبساط یا چرخش هست یا نه؟؟؟
جواب پیشین . . .
5-دلیلی برای نقض بیگ بنگ دارید؟
این هم دلیل آوردیم که ما را بی نیاز از مهبانگ می کند!!
پیشنهاد من این است که مقاله را بار دیگر بخوانید تا روشن تر شوید . . .
6-مرکز کجاست؟ اگر قرار بود چنین مرکزی بوده باشد چرا تا کنون مشخص نشده است؟
برای بار دوم پیشنهاد می دهم مقاله را بخوانید تا ببینید که گفته ام ، هنوز این جزییات را نمی دانیم (چون مشخصات دقیقی را از مرکز جرمی نظام و موقعیت خودمان نداریم ) و فعلا در پی جا انداختن کلیات هستیم . . .
7-شما گفتید که جهان کروی است که این با مشاهدات در تناقض است!
8- آیا امکان دارد که کاهکشانها حالت اوربیتالی به دور این هسته داشته باشند؟
مفهوم تر بپرسید.

نمایه کاربر
اميرخان

پست توسط اميرخان »

rrkh نوشته شده:تصویر

تصویر
smile042
این ها دیگر چه هستند و چه پیوندی با تئوری من دارند؟!
توضیح دهید . . .

نمایه کاربر
اميرخان

پست توسط اميرخان »

rrkh نوشته شده:
هر جسمی که بسیار پرجرم است ، قرار نیست که بسیار چگال باشد!
پس باید بسیار بزرگ باشد.یعنی آشکار سازی آن تاکنون باید صورت گرفته باشد.
اینکه چرا آشکار نمی کنیم ، بر می گردد به اینکه بسامد پرتو های (cmb)یا همان پس زمینه ، در حد که موج(مایکروویو)است و چون فرکانس پرتوهای مایروویو کمتر از نور مرئی است ، پس آشکار نیست . . .

نمایه کاربر
rrkh

پست توسط rrkh »

سلام
این ها دیگر چه هستند و چه پیوندی با تئوری من دارند؟!
توضیح دهید . . .
شما گفتید جهان کروی است.
من هم گفتم جهان بیضی گون است.
جزئیات کار ، فعلا تعطیل است تا جا افتادن کلیات کار و شروع تحقیقات روی تئوری . . .

پس نگویید نظریه.لطفا بفرمایید فرضیه.

ممنون.........رضا
تصویر
(مهندس مهدی بازرگان)

samanta_ict

پست توسط samanta_ict »

jenabe ostad moafagh bashed

نمایه کاربر
اميرخان

پست توسط اميرخان »

شما گفتید جهان کروی است.
من هم گفتم جهان بیضی گون است.

http://hupaa.com/forum/viewtopic.php?f=3&t=13934
پس نگویید نظریه.لطفا بفرمایید فرضیه.
حتما ، چون در نظریه ی مهبانگ ، پس از این هم جستجو و . . . ، هنوز جنس ماده ی اولیه ی جهان و میزان دقیق گرما و تابش و . . . و اینکه قبل از زمان پلانک چه بوده و چرا بیگ بنگ بوجود آمده و بسیاری از پرسش های دیگر نادانسته(مجهول)است ، پس بیگ بنگ هم فرضیه است و نه نظریه!!!!

نمایه کاربر
rrkh

پست توسط rrkh »

viewtopic.php?f=3&t=13934
ممنون.لطف کردید.
تصویر
(مهندس مهدی بازرگان)

نمایه کاربر
teardrop

محل اقامت: مشهد

تماس:

پست توسط teardrop »

بر طبق خود نظریه ی مهبانگ نیز ، این امواج از نقطه ای واحد سر چشمه می گیرند ولی مشاهدات نشان می دهد که این امواج ، از نقطه ی مشخصی به دست ما نمی رسند و در سراسر آسمان ، یکسان اند و در ضمن در یک لحظه ، می توان آن امواج را در هر دو نیم کره زمین آشکار کرد!
دروود.(ایراد اول)
همانطور که خود اشاره کردید امواج با شدت یکسان به ما میرسند. و مدل شما این موضوع را پوشش نمیدهد.
اگر فرض کنیم کره ی زمین داخل آینه ی مقعر باشد و منبع نوری هم موجود باشد . نیم کره ای که در سمت چشمه ی نور قرار دارد شدت بیشتری از پرتو ها را در برمیگیرید .

ارسال پست