نظریه ی ویلی - WILA Theory

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
teardrop

محل اقامت: مشهد

تماس:

Re: نظریه ی ویلی - WILA Theory

پست توسط teardrop »

من هم گفتم جهان بیضی گون است.
کره نیز حالت خاصی از شکل بیضوی است .پس همان بیضوی بگوییم بهتر است.

نمایه کاربر
اميرخان

سپاس: 6

پست توسط اميرخان »

teardrop نوشته شده:
بر طبق خود نظریه ی مهبانگ نیز ، این امواج از نقطه ای واحد سر چشمه می گیرند ولی مشاهدات نشان می دهد که این امواج ، از نقطه ی مشخصی به دست ما نمی رسند و در سراسر آسمان ، یکسان اند و در ضمن در یک لحظه ، می توان آن امواج را در هر دو نیم کره زمین آشکار کرد!
دروود.(ایراد اول)
همانطور که خود اشاره کردید امواج با شدت یکسان به ما میرسند. و مدل شما این موضوع را پوشش نمیدهد.
اگر فرض کنیم کره ی زمین داخل آینه ی مقعر باشد و منبع نوری هم موجود باشد . نیم کره ای که در سمت چشمه ی نور قرار دارد شدت بیشتری از پرتو ها را در برمیگیرید .
درود . . .
خیر.
اینگونه نیست!
شما اگر تک تک قسمت های لایه ی در برگیرنده را مانند یک آینه ی مقعر حساب کنید ، خواهید دید ، که نور ، از تمام جهات به سوی شما خواهد آمد و منبع قابل تشخیصی نخواهید داشت.چون اگر هم بازتاب شود ، قرار نیست که شدتش از شدت نوری که مستقیم از سوی جرم مرکزی می آید بیشتر باشد ، چون تمام داخل کره ، مملوء از موج های سرگردان است که مدام بازتاب می یابند و همان شدت نخست را دارا هستند.
تلاش کردم تا با نقاشی ، منظور را بهتر بفهمانم.اگر قدری ناقص ، ساده و یا مسخره است ، به بزرگیتان ببخشید.بیش از این در توان ساختم نبود . . .

تصویر

نمایه کاربر
اميرخان

پست توسط اميرخان »

2 نگاره ی جدید ، برای تشریح بهتر حرکت کاهکشان ها و . . .

تصویر

تصویر

نمایه کاربر
rrkh

محل اقامت: اتاق

سپاس: 13

پست توسط rrkh »

سلام

یک چیز دیگر

گرانش در اجسام به گونه ی صفحه ای عمل می کند.
یعنی مثلا در منظومه ی شمسی می دانیم که اجرام همه در صفحه ای به نام دایره البروج هستند(حالا با کمی اختلاف).

ولی در نظریه شما گرانش صفحه ای عمل نکره که این مخالف قوانین است.(زیرا این صفحه از ضرب دو بردار پدید می آید که دقیقا یادم نیست بردارها چی بودند)

؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
تصویر
خدا در محیط استبداد پرستیده نمی شود.استبداد از کفر هم بدتر است
(مهندس مهدی بازرگان)

نمایه کاربر
parse

نام: سید محمد حسین نیری

محل اقامت: شيراز

سپاس: 34

تماس:

پست توسط parse »

سلام!

علت اینکه اجرام منظومه شمسی و البته مثلا حلقه های زحل در یک صفحه همان استوای خورشید

یا زحل است در حال چرخش هستند، برایند دو نیروی جاذبه و گریز از مرکز (البته می دانیم که گریز از مرکز

صرفا یک نیروی موهومی برای بررسی در دستگاههای غیر لخت است) می باشد.
ز کوی میکده دوشش به دوش می بردند
امام شهر که سجاده می کشید به دوش

حافظ

وبلاگ شخصی روزنوشت

نمایه کاربر
rrkh

پست توسط rrkh »

parse نوشته شده:سلام!

علت اینکه اجرام منظومه شمسی و البته مثلا حلقه های زحل در یک صفحه همان استوای خورشید

یا زحل است در حال چرخش هستند، برایند دو نیروی جاذبه و گریز از مرکز (البته می دانیم که گریز از مرکز

صرفا یک نیروی موهومی برای بررسی در دستگاههای غیر لخت است) می باشد.

پس حرف من دسرته که باید این اجرام هم در صفحه باشند؟؟؟
تصویر
(مهندس مهدی بازرگان)

نمایه کاربر
اميرخان

پست توسط اميرخان »

rrkh نوشته شده:سلام

یک چیز دیگر

گرانش در اجسام به گونه ی صفحه ای عمل می کند.
یعنی مثلا در منظومه ی شمسی می دانیم که اجرام همه در صفحه ای به نام دایره البروج هستند(حالا با کمی اختلاف).

ولی در نظریه شما گرانش صفحه ای عمل نکره که این مخالف قوانین است.(زیرا این صفحه از ضرب دو بردار پدید می آید که دقیقا یادم نیست بردارها چی بودند)

؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
نخست باید توجه کرد که حتی در منظومه ی خورشیدی خودمان نیز ، تمام گویال ها ، دقیقا" در یک صفحه نیستند!
به نگاره ی زیر نگاه کنید که نشان می دهد مدار گویال پلوتو ، کژی(انحراف) محسوسی را نسبت به دیگر گویال ها از خود نشان می دهد!!!
تصویر
دوم اینکه فکر نمی کنم هیچ بازداشت(منع) ی بر حسب قوانین گرانش در این باره باشد و بی شک ، نیست!
چرا که اگر به مدار های ماهواره ها (از جمله GPS ) دقت بورزید ، به درستی این گفتار ، پی می برید!
تصویر

نمایه کاربر
teardrop

محل اقامت: مشهد

تماس:

پست توسط teardrop »

اميرخان نوشته شده:
teardrop نوشته شده:
بر طبق خود نظریه ی مهبانگ نیز ، این امواج از نقطه ای واحد سر چشمه می گیرند ولی مشاهدات نشان می دهد که این امواج ، از نقطه ی مشخصی به دست ما نمی رسند و در سراسر آسمان ، یکسان اند و در ضمن در یک لحظه ، می توان آن امواج را در هر دو نیم کره زمین آشکار کرد!
دروود.(ایراد اول)
همانطور که خود اشاره کردید امواج با شدت یکسان به ما میرسند. و مدل شما این موضوع را پوشش نمیدهد.
اگر فرض کنیم کره ی زمین داخل آینه ی مقعر باشد و منبع نوری هم موجود باشد . نیم کره ای که در سمت چشمه ی نور قرار دارد شدت بیشتری از پرتو ها را در برمیگیرید .
درود . . .
خیر.
اینگونه نیست!
شما اگر تک تک قسمت های لایه ی در برگیرنده را مانند یک آینه ی مقعر حساب کنید ، خواهید دید ، که نور ، از تمام جهات به سوی شما خواهد آمد و منبع قابل تشخیصی نخواهید داشت.چون اگر هم بازتاب شود ، قرار نیست که شدتش از شدت نوری که مستقیم از سوی جرم مرکزی می آید بیشتر باشد ، چون تمام داخل کره ، مملوء از موج های سرگردان است که مدام بازتاب می یابند و همان شدت نخست را دارا هستند.
تلاش کردم تا با نقاشی ، منظور را بهتر بفهمانم.اگر قدری ناقص ، ساده و یا مسخره است ، به بزرگیتان ببخشید.بیش از این در توان ساختم نبود . . .

تصویر
دروود.
تعداد بازتاب های پرتو در پشت کره که چشمه ی نور نیست برابر با تعداد باز تاب ها در جلوی کره است(تقریبا)
اما در جلوی کره علاوه بر بازتاب نور مستقیم هم هست. این یعنی شدت نور در جلوی کره بیشتر است و درواقع در همه جا با هم فرق دارد.
شما میتونید گفته های منو آزمایش کنید.
جسمی کروی بردارید تو همون آینه بزارید .دو تا دما سنج یکی در سمت چشمه ی نور و دیگری در سمت دیگر قرار دهید .و دما ی آن را اندازه بگیرید.

نمایه کاربر
rrkh

پست توسط rrkh »

سلام
نخست باید توجه کرد که حتی در منظومه ی خورشیدی خودمان نیز ، تمام گویال ها ، دقیقا" در یک صفحه نیستند!
به نگاره ی زیر نگاه کنید که نشان می دهد مدار گویال پلوتو ، کژی(انحراف) محسوسی را نسبت به دیگر گویال ها از خود نشان می دهد!!!
دقیقا نیستند ولی تقریبا که هستند.
اینکه منحرف شده اند هم باید دلیلش را بررسی کرد.
ولی پلوتو که گمان می رود از خارج منظومه وارد شده یا در جریان تشکیل آن نبوده است.
پس نمی توان پلوتو را مثال زد.
چرا که اگر به مدار های ماهواره ها (از جمله GPS ) دقت بورزید ، به درستی این گفتار ، پی می برید!
ماهواره ها دستساز بشر هستند و ربطی که پیدایش زمین ندارند و این بشر است که آنها را در مدارهای مختلف قرار می دهد.
دوم اینکه فکر نمی کنم هیچ بازداشت(منع) ی بر حسب قوانین گرانش در این باره باشد و بی شک ، نیست!
چرا؟؟؟

ممنون.......رضا
تصویر
(مهندس مهدی بازرگان)

نمایه کاربر
parse

تماس:

پست توسط parse »

با سلام!

کاملا درسته!

بحث پلوتو که جداست. احتمالا از خارج از منظومه شمسی وارد شده و با توجه به فاصله زیاد آن (نیروی گرانش کم)

و سرعت کم آن (نیروی گریز از مرکز کم) هنوز در صفحه منظومه شمسی قرار نگرفته. در صورت داشتن وقت می توانید

حساب کنید بعد از چه مدت با دایره البروجهم صفحه خواهد شد!! smile038

در مورد ماهواره ها هم با انرژیی که ما از طریق موتور به آنها می دهیم، انها را در مدارهای دلخواه قرار می دهیم.

حافظ

وبلاگ شخصی روزنوشت

نمایه کاربر
اميرخان

پست توسط اميرخان »

parse نوشته شده:با سلام!

کاملا درسته!

بحث پلوتو که جداست. احتمالا از خارج از منظومه شمسی وارد شده و با توجه به فاصله زیاد آن (نیروی گرانش کم)

و سرعت کم آن (نیروی گریز از مرکز کم) هنوز در صفحه منظومه شمسی قرار نگرفته. در صورت داشتن وقت می توانید

حساب کنید بعد از چه مدت با دایره البروج هم صفحه خواهد شد!! smile038
به هر روی ، در حال حاضر که در مدارش به گرد خورشید می گردد و این که از خود منظومه ی شمسی نیست نیز یک تئوریست . . .
در مورد ماهواره ها هم با انرژیی که ما از طریق موتور به آنها می دهیم، انها را در مدارهای دلخواه قرار می دهیم.
دقیقا"!
منظور من هم این بود که محدودیتی نداریم که اجرام در مداراتی اینگونه بگردند ؛ حال کاری نداریم که ماهواره ها را با انرژی موتور یا . . . در مدار قرار داده ایم و . . . ؛ مهم این است که محدودیتی نیست که مدارات هم صفحه باشند یا نه!

در ضمن ، بر پایه ی کدامین اصل یا قانون در گرانش، می گویید که چنین مداراتی نمی توانند وجود داشته باشند؟!
خوشحال می شوم راهنمایی کنید! smile038

نمایه کاربر
parse

تماس:

پست توسط parse »

سلام!

ظاهرا این بحث هم داره الکی دنباله دار میشه. مثل نظریه پردازهای قبلی! smile001
به هر روی ، در حال حاضر که در مدارش به گرد خورشید می گردد و این که از خود منظومه ی شمسی نیست نیز یک تئوریست
دوست عزیز این مساله به ترکیبات سیاره، اندازه و پیدایش منظومه شمسی و نظمهای موجود در آن از

لحاظ جنس سیارات و غیره بر می گردد که اگر نیاز بود می تونید در این مورد مطالعه کنید. در ضمن برای اثبات

نظریه های خود هر چیزی را زیر سوال نبرید.
حال کاری نداریم که ماهواره ها را با انرژی موتور یا . . . در مدار قرار داده ایم و . . . ؛ مهم این است که محدودیتی نیست که مدارات هم صفحه باشند یا نه!
در ضمن ، بر پایه ی کدامین اصل یا قانون در گرانش، می گویید که چنین مداراتی نمی توانند وجود داشته باشند؟!
لطفا بحث را بی دلیل کش ندهید.
خوشحال می شوم راهنمایی کنید!
پستهای قبلی را دقیق مطالعه کنید. راهنماییهای لازم انجام شده است.

ضمنا بنده نظریه شما را مطالعه نکرده ام و به همین دلیل است که در مورد آن بحثی نمی کنم.

البته امیدوارم جسارت نشده باشه.

حافظ

وبلاگ شخصی روزنوشت

نمایه کاربر
اميرخان

پست توسط اميرخان »

درود . . .
دوست گرامی :
ظاهرا این بحث هم داره الکی دنباله دار میشه. مثل نظریه پردازهای قبلی! smile001
در ضمن برای اثبات
خود هر چیزی را زیر سوال نبرید.
لطفا بحث را بی دلیل کش ندهید.
نخست اینکه : گویا شما اعصابتان از من هم خراب تر است!! smile013
دوم اینکه : من برای اثبات تئوری خودم ، هر چیزی را زیر پرسش نبردم ؛ خودتان هم گفتید که احتمالا" گویال پلوتو از منظومه خورشیدی نیست!!!
من کاری به نظریه پرداز های قبلی ندارم!! این جستار را ایجاد کرده ام که بر روی مقاله ام بحث گردد و مشکل های آن را بر طرف سازیم ؛ نه اینکه با گرز و چماق بر سر هم بکوبیم و بگوییم نه تو اینگونه ای و من آنگونه . . . . و بی شک ، احتمال اینکه مشکلاتی در این تئوری باشد نیز زیاد است؛ هیچ تئوری ای نبوده که کامل باشد و ایراداتی نداشته باشد ؛ حتی تئوری هایی را که غول هایی نظیر نیوتون و اینشتین و هاوکینگ و ادوارد ویتن و . . . با آن ریاضیات سنگین می پردازند! ؛ ما که سوسک آن ها هم نیستیم smile038 ؛ البته نه بدین معنا که باید فقط چشممان را ببندیم و خود کمبینانه بگوییم که چون فلانی گفته است، بی شک درست است و بحثی در آن راه ندارد . هر کسی می تواند ایده ی خود را بپردازد ، من هم می توانستم مدتها روی این تئوری کار کنم و ریاضیات سنگین تری را در وی بگنجانم و ایرادات آن را به حد مینیمم برسانم و کماکان نیز در پی همین کار هستم! ؛ اما گفتم فعلا ایده ی کلی را در این سایت بگذارم تا بعد . . .
در ضمن با کمال احترامی که برایتان قایل هستم ، از شما خواهشمندم که اگر چیزی را نمی دانید سفسطه نکنید و نگویید که : بحث را بیخودی کش ندهید! اگر می توانید ، فرنود خود را ارایه دهید و بیخود کسی را متهم نکنید که بحث را الکی کش ندهید و گرنه . . . smile023

ضمنا بنده نظریه شما را مطالعه نکرده ام و به همین دلیل است که در مورد آن بحثی نمی کنم.

البته امیدوارم جسارت نشده باشه
از این پس شاید دیگر من را در سایت نبینید ؛ چرا که با این گفته تان قصد به خودکشی کردم . . . smile022

نمایه کاربر
rrkh

پست توسط rrkh »

سلام

نمی خوام دوباره جدل بشه. ولی:
به هر روی ، در حال حاضر که در مدارش به گرد خورشید می گردد و این که از خود منظومه ی شمسی نیست نیز یک تئوریست . . .
حال کاری نداریم که ماهواره ها را با انرژی موتور یا . . . در مدار قرار داده ایم و . . . ؛ مهم این است که محدودیتی نیست که مدارات هم صفحه باشند یا نه!
این 2 پست بالا سفسطه هستند نه پستهای پارسه.

من و پارسه به شما گفتیم که گرانش صفحه ای عمل می کند،نه فضایی.
حال شما می گویید مهم نیست که ماهواره ها موتور دارند.
چرا مهم نیست؟
موتور داشتند یعنی نیرویی خارجی نه نیرویی ذاتی.
پس نمی توانند در صفحه باشند.

همین

ممنون.............رضا
تصویر
(مهندس مهدی بازرگان)

نمایه کاربر
parse

تماس:

پست توسط parse »

قبل از هر چیزی بنده عاجزانه smile079 از شما در خواست می کنم خودکشی نکنید که بنده به این دلیل که شما

به خاطر من جان عزیزتان را از دست بدهید، دچار عذاب وجدان شده و پشت سر جنابعالی به دیار باقی

خواهم شتافت.

سلام!
نخست اینکه : گویا شما اعصابتان از من هم خراب تر است!!
در این مورد یک درصد هم شک نفرمایید.
دوم اینکه : من برای اثبات تئوری خودم ، هر چیزی را زیر پرسش نبردم ؛ خودتان هم گفتید که احتمالا" گویال پلوتو از منظومه خورشیدی نیست!!!
1-شما خود منظور بنده را می دانید که چو دانی و پرسی خطاست.

2-"احتمالا از خارج از منظومه شمسی وارد شده و جزء سیارات نیست" با "توری بودن" به نظر این حقیر تفاوت از

زمین تا آسمان است. smile042
این جستار را ایجاد کرده ام که بر روی مقاله ام بحث گردد و مشکل های آن را بر طرف سازیم ؛ نه اینکه با گرز و چماق بر سر هم بکوبیم و بگوییم نه تو اینگونه ای و من آنگونه . . . . و بی شک ، احتمال اینکه مشکلاتی در این تئوری باشد نیز زیاد است؛
بنده که عرض کردم در مورد نظریه اظهار نظری ندارم. این که بحث جدل ندارد دوست گرامی!
البته نه بدین معنا که باید فقط چشممان را ببندیم و خود کمبینانه بگوییم که چون فلانی گفته است، بی شک درست است و بحثی در آن راه ندارد .
و البته نه بدین معنی که نظریه بدهیم.(این صرفا نر بنده است و شما به هیچ عنوان در پذیرفتن آن اجباری ندارید

و دقیقا به همین دلیل است که من در مورد نظریه بحث نمی کنم. بحث ما در مورد نیروی گرانش بود که به نظرم

تمام شده.)
هر کسی می تواند ایده ی خود را بپردازد.
خوب بدون شک این مصداق بارز آزادی بیان است.
من هم می توانستم مدتها روی این تئوری کار کنم و ریاضیات سنگین تری را در وی بگنجانم و ایرادات آن را به حد مینیمم برسانم و کماکان نیز در پی همین کار هستم!
به امید موفقیت روز افزون جنابعالی. (این دیگه واقعا از ته قلب بود.)
در ضمن با کمال احترامی که برایتان قایل هستم.
و همچنین
از شما خواهشمندم که اگر چیزی را نمی دانید سفسطه نکنید.
مصداق این جمله را نیافتم.
و نگویید که : بحث را بیخودی کش ندهید!
این جمله واقعا هیچ ربطی نداشت.
و گرنه . . .
قرار تهدید دیگه نداشتیم smile081

حافظ

وبلاگ شخصی روزنوشت

ارسال پست