زمین تخت گرایان

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ali rasooli

نام: علی رسولی

عضویت : سه‌شنبه ۱۳۹۶/۱/۱۵ - ۱۳:۲۵


پست: 22

سپاس: 6

زمین تخت گرایان

پست توسط ali rasooli »

به نام خداوند بخشنده مهربان
باسلام به همه دوستان
احتمالا شما هم درباره زمین تخت گرایان چیزهایی شنیده یا خوانده اید.
از دوستانی که برای ادعاهای زمین تخت گرایان پاسخی دارند خواهشمندم اینجانب را راهنمایی کنند.
به عنوان شروع خواهشمندم نظر خود را درباره این کلیپ 3 قسمتی اعلام کنید:

(((سه قسمت ترجمه شده آزمایش لیزر-اثبات زمین تخت همراه با تیم دکتر زاک
http://www.aparat.com/v/xE13p
http://www.aparat.com/v/sU4W8
http://www.aparat.com/v/cdORC
برگرفته شده از flatearthfarsi.blog.ir )))

نمایه کاربر
M_J1364@yahoo.com

نام: م. ج. معروف به گربه ی زَبادی

محل اقامت: تهران

عضویت : پنج‌شنبه ۱۳۹۰/۹/۲۴ - ۱۱:۴۹


پست: 1389

سپاس: 502

جنسیت:

تماس:

Re: زمین تخت گرایان

پست توسط M_J1364@yahoo.com »

سلام smile020

فکر کنم به دکتر زاک باید گفت: "زِکی دکتر!" smile021
اگه زمین تخت بود، مَردُم از اونورش می ریختن پایین که! smile042
.
.
والا گذشته از شوخی، این جور آزمایشا فکر کنم از دقت درستی برخوردار نیستن. توی قسمت سوم نور لیزر رو که روی یه صفحه ی سفید توی قایق افتاده یه طوری اندازه گیری می کنن انگار که یکی بخواد به صورت تخمینی با قدماش بَرِ خونشونو متر کنه! smile023 با هر موج کوچک یا قدم زدنِ فرد توی قایق، قایق بالا و پایین می ره و خطا های چند سانتی متری رو باعث میشه. من فکر کنم به این ویدئوها نباید زیاد توجه کرد.

ali rasooli

نام: علی رسولی

عضویت : سه‌شنبه ۱۳۹۶/۱/۱۵ - ۱۳:۲۵


پست: 22

سپاس: 6

Re: زمین تخت گرایان

پست توسط ali rasooli »

به نام خداوند بخشنده مهربان
باسلام . آقای جوانشیری عزیز همانطور که در فیلم توضیح داده میشود در فاصله 6 کیلومتری از منبع لیزر انحنای زمین بیش از 4 متر خواهد بود در حالیکه در آزمایش فوق ارتفاع لیزر 1.79 متر اندازه گیری شده است.همانطور که در فیلم میبینیم سطح آب صاف است و اگر موجی دیده میشود بسیار کوچک است و این امواج و یا قدم برداشتن در داخل قایق نمیتواند این تفاوت ارتفاع (محاسباتی بیش از 4 متر و اندازه گیری 1.79 متر) را ایجاد کرده باشد.
اکنون خواهشمندم این دو کلیپ را هم نگاه کنید و سپس مجددا اظهار نظر بفرمایید:
1- اثبات نبود انحنا در زمین به کمک نرم افزارها دکتر زاک: http://www.aparat.com/v/ADna1
2-خورشید نمیتواند 93 میلیون مایل از زمین فاصله داشته باشد. دکتر زاک : http://www.aparat.com/v/bB2nj

نمایه کاربر
ADMIN

عضویت : شنبه ۱۳۸۴/۲/۲۴ - ۱۹:۱۷


پست: 2376

سپاس: 545

جنسیت:

تماس:

Re: زمین تخت گرایان

پست توسط ADMIN »

آزمایشی در علم دارای اعتبار هست که به شکل مستقل و تکرارپذیر باشه. یعنی باید افراد مختلف در سراسر جهان با تکرار این آزمایش به همین نتیجه برسند. وقتی بارها و بارها این آزمایش به نفع زمین کروی تکرار شده، باید اینطور نتیجه گرفت که آزمایش مدعی فوق، یا جعلی هست یا با روش اشتباه انجام شده. شما با دیدن این فیلم از کجا متوجه میشید که این فاصله ۶ کیلومتر هست؟ شاید ۱ کیلومتر باشه. از کجا متوجه میشید که لیزری که به انتهای مسیر رسیده، از چند متر دورتر در حال تابش نباشه؟ آیا پارامتر برخورد پرتوهای لیزر با قطرات میکروسکوپی آب روی سطح دریاچه و شکست و انحراف اون در نظر گرفته شده؟ در محاسبه‌ی ۴ متر انحنا در فاصله‌ی ۶ کیلومتری، آیا ارتفاع سوژه و ناظر از سطح دریا درنظر گرفته شده؟ (معادله چندان ساده‌ای نیست. به سادگی عدد ۴ متر به چند سانتیمتر تقلیل پیدا میکنه) و کلی دلیل دیگه.

سعی کنید خودتون رو درگیر این خرافه‌ها نکنید. هزاران دلیل قاطع علمی برای زمین کروی وجود داره. هدف این افراد فقط گیج کردن شما با استفاده از مغلطه کردن هست.

این لینک یک کانال تلگرامی به زبان فارسی هست که به خوبی به ادعاهای خرافی این گروه پاسخ داده. مطالعه‌اش مفید هست: https://t.me/stupid_flat_earthers

.
موجیم که آسودگی ما عدم ماست ... ما زنده به آنیم که آرام نگیریم ...

Paradoxy

عضویت : دوشنبه ۱۳۹۳/۱۰/۲۲ - ۲۲:۱۷


پست: 2211

سپاس: 1011

Re: زمین تخت گرایان

پست توسط Paradoxy »

افرادی که میگن زمین صافه، چه توضیحی برای نبود انتها برای زمین و همینطور وجود افق در دید دارن؟ طرف ۲۰۰۰ سال پیش فهمیده زمین گرده، بدون کوچکترین ابزاری و صرفا با نگاه کردن به سایه زمین روی ماه، حالا ما تو عصر تکنولوژی هستیم و ؟

نمایه کاربر
ADMIN

عضویت : شنبه ۱۳۸۴/۲/۲۴ - ۱۹:۱۷


پست: 2376

سپاس: 545

جنسیت:

تماس:

Re: زمین تخت گرایان

پست توسط ADMIN »

paradoxy نوشته شده:افرادی که میگن زمین صافه، چه توضیحی برای نبود انتها برای زمین و همینطور وجود افق در دید دارن؟ طرف ۲۰۰۰ سال پیش فهمیده زمین گرده، بدون کوچکترین ابزاری و صرفا با نگاه کردن به سایه زمین روی ماه، حالا ما تو عصر تکنولوژی هستیم و ؟


به سادگی. هر اثبات علمی و مشاهداتی که شما ارائه کنید، با مغلطه و ادعاهای کذب رد میکنند.

مثلا: شما بگویید که کشتی در هنگام دور شدن از ساحل در ظاهر در آب دریا فرو میره که این نشانه‌ی کروی بودن زمین هست.

پاسخ زمین‌تخت‌ها: خیر. این‌طور نیست. دوربین‌هایی وجود داره که با زوم بیشتر همه‌ی کشتی دیده میشه. پس زمین تخت هست.

شما بگویید: سایه‌ی دایره شکل زمین در زمان ماه‌گرفتگی روی ماه نشانه‌ی زمین کروی هست.

پاسخ زمین‌تخت‌ها: خیر. این‌طور نیست. چیز دیگری جلوی ماه قرار میگیره که ربطی به زمین نداره.

به همین سادگی. مغلطه.
موجیم که آسودگی ما عدم ماست ... ما زنده به آنیم که آرام نگیریم ...

ali rasooli

نام: علی رسولی

عضویت : سه‌شنبه ۱۳۹۶/۱/۱۵ - ۱۳:۲۵


پست: 22

سپاس: 6

Re: زمین تخت گرایان

پست توسط ali rasooli »

به نام خداوند بخشنده مهربان
باسلام به دوستان گرانقدر
عرض شود که من شخصا زمین تخت گرا نیستم ولی روحیه من حقیقت جویی است و تعصب چندانی هم ندارم. برای من نظریات زمین تخت گرایان در ابتدا بسیار عجیب بود ولی به مرور و با پرس و جو متوجه شدم که نظریات آنان بی مغز و ریشه نیست و به آسانی نمیتوان آنها را رد کرد. حالا از شما بزرگواران تقاضا کرده ام که من را راهنمایی کنید.
بعضی از دوستان ایراداتی به زمین تخت گرا ها گرفتند که تا انجا که من میدانم زمین تخت گراها به آن ایرادها پاسخ داده اند که البته به نظر من جواب آنها درست است:
1-اینکه دوستی گفت که ازمایش لیزر فوق را باید بتوان در سراسر جهان انجام داد تا بتوان نتیجه ازمایشات را باهم مقایسه کرد... . جواب ایشان این است که زمین تخت گراها مجموعه ای از دلایل ارائه میکنند که این دلایل همدیگر را تایید میکنند. کافی است یک گروه پیدا شود و این آزمایش را تکرار کند و نتیجه مغایر بدست بیاورد (که البته در مدل زمین کروی توجیه پذیر باشد.) آنگاه نتایج آزمایش لیزر زمین تخت گراها بی ارزش خواهد شد. در آن صورت آنها باید دلایل بهتری ارائه دهند.
2-کسی ادعا نکرده زمین تخت انتها ندارد. ضمنا وجود افق در دید را ناشی از جو میدانند. کسانی هم که در 2000 سال پیش فهمیده بودند زمین گرد است در واقع گرد بودن را توجیهی برای مشاهدات خود میدانستند. در صورتیکه این مشاهدات در مدل زمین تخت نیز توجیه دارد. (از جمله این مشاهدات فرو رفتن و ناپدید شدن کشتیها در افق بود. دیگر اینکه مسافرانی که به سمت شمال حرکت میکردند ستاره های جدیدی در آسمان مشاهده میکردند و ستاره هایی که قبلا میدیدند دیگر نمیتوانستند ببینند.)
نکته دیگر اینکه صرف اینکه سایه ای روی زمین یا روی ماه بیفتد دلیل بر این نیست که حتما و قطعا این سایه سایه زمین یا ماه است. مگر اینکه بتوانید این مطلب را ثابت کنید.
3-ماجرای دوربین سوپر زوم و کشتیهای فرو رفته در افق : کسانی که در گذشته معتقد شده بودند که زمین گرد است یک دلیل قاطع!!!! برای آنها این بود که کشتیها در افق فرو میروند و محو میشوند و این در زمین صاف امکان ندارد مگر اینکه زمین گرد باشد. زمین تخت گراها میگویند (((ای کسانی که فکر میکنید علت ناپدید شدن کشتیها انحنای زمین است به هوش باشید که با دوربین سوپر زوم میتوانید کشتیهای ناپدید شده را ببینید.پس این مطلب ثابت نمیکند که انحنایی وجو دارد. پس این دلیل خوبی برای گرد بودن زمین نیست بنابراین دلیل بهتری برای اثبات گرد بودن زمین ارائه بدهید.))) این ها مغلطه نیستند. برای اینکه بتوانیم بگوییم یک ادعا مغلطه است باید اشکالات آن ادعا را بیان کرد تا مغلطه بودن آن برای همه واضح گردد.
4-در آن کانال فارسی عضو شدم.(( https://t.me/stupid_flat_earthers)). هرچند عنوان این کانال خیلی بی ادبانه است ولی مطالب آن را مطاله خواهم کرد.خیلی ممنونم .
مجددا از همه دوستان خواهشمندم دو کلیپ اخیر را ملاحظه و اظهار نظر بفرمایید.

نمایه کاربر
ADMIN

عضویت : شنبه ۱۳۸۴/۲/۲۴ - ۱۹:۱۷


پست: 2376

سپاس: 545

جنسیت:

تماس:

Re: زمین تخت گرایان

پست توسط ADMIN »

جناب رسولی عزیز

آیا منظور از دوربین «دوربین سوپر زوم» همان نیکون p900 با ۸۰ برابر بزرگنمایی و یک میلیون تومان قیمت هست که معمولا توسط خانواده‌ها برای عکس‌های دسته جمعی خریداری میشه؟

اگر در یک هوای مه آلوده با این دوربین اسباب بازی روی یک قایق در فاصله ۱ کیلومتری زوم کنید و قایق داخل مه کمی پدیدار بشه، بعد داخل اینترنت فیلم این زوم کردن رو منتشر کنید و بنویسید:

«مشاهده‌ی یک کشتی در فاصله ۸۰ کیلومتری با دوربین‌های سوپر زوم نیکون، نشانه‌ی تخت بودن زمین هست!»

به نظر شما این مغلطه هست یا دروغ؟ یا حالت سومی وجود داره؟

علی جان، مغلطه‌های این دوستان آن قدر بچه‌گانه و خنده‌دار هست که حتی صحبت کردن درباره‌ی اونها هم اتلاف وقت هست. شما چطور متوجه این مغلطه‌ها نشدید؟

در بین همه‌ی چند هزار معتقد به زمین تخت روی کره‌ی زمین، حتی یک نفر هم نیست که معنی توابع مثلثاتی مثل سینوس یا تانژانت رو متوجه بشه. (موضوعی که در سال اول دبیرستان تدریس میشه)

چطور فردی که تحصیلاتی زیر دبیرستان داره میتونه دلیل علمی بیان کنه؟
موجیم که آسودگی ما عدم ماست ... ما زنده به آنیم که آرام نگیریم ...

Paradoxy

عضویت : دوشنبه ۱۳۹۳/۱۰/۲۲ - ۲۲:۱۷


پست: 2211

سپاس: 1011

Re: زمین تخت گرایان

پست توسط Paradoxy »

جناب علی رسولی، شما به ما آخر زمین رو نشون بده، جایی که زمین به پایان میرسه، ما قطعا در ایده اصلی زمین شبه کروی شک میکنیم.
دوم جو زمین در فواصل دور از پوسته زمین انقدر رقیق هست، انقدر رقیق هست که نمیتونه نور رو انقدر بشکنه که افق پدید بیاد. یک مقدار تفکر کنید، و اگه باور ندارید، فیزیک اول دبیرستان رو توصیه میکنم.
بعد اگر شما میگید سایه روی ماه، سایه زمین نیست، خب سایه چی هست؟؟؟؟ میدونید برای ایجاد چنین سایه بزرگی، چه جسم بزرگی در چه فاصله ای از ماه باید قرار بگیره تا چنین سایه ای دیده بشه؟ چطور چنین جسم مجهولی دیده نشده؟ خب شما مگه نمیگی یک شئ دیگه سایه انداخته، بسم الله بیار ببینیم چیه
انحنای زمین، بجز در فواصل خیلی خیلی دور قابل درک نیست، یک کیلومتر دقیقا هیچی هست در مقابل انحنای زمین، چون خمش کره زمین که مقدارش یادم نیست بسیار کمتر ازینه که تو یه کیلومتر بتونه تاثیر قابل توجهی ایجاد کنه
زمین تخت گرایان برای توجیه روز و شب چه چیزی دارن که بگن؟ یک زمین تخت، چه خودش دور خورشید بچرخه، چه خورشید دور زمین در هر حالت پشت و رویی نداره چون کروی نیست. پس قاعدتا همیشه باید روز باشه چرا شب میشه؟
لابد gps توی موبایل ها هم دروغه؟ چه توجیهی برای اون میارید؟

نمایه کاربر
ADMIN

عضویت : شنبه ۱۳۸۴/۲/۲۴ - ۱۹:۱۷


پست: 2376

سپاس: 545

جنسیت:

تماس:

Re: زمین تخت گرایان

پست توسط ADMIN »

جالب اینجاست که زمین‌تخت‌ها معتقدند که یک موجود نامرئی و عجیب موجب ماه‌گرفتگی و خورشیدگرفتگی میشه. ولی برای پیش‌بینی زمان خسوف و کسوف، به فرمول‌ها و معادلات زمین‌کروی مراجعه میکنند. smile039


یه سوال دیگه. وقتی در ساعت ۱۲ شب ایران، در امریکا ساعت ۱۲ ظهر هست و خورشید بالای سر مردم امریکاست، چرا ما خورشید رو در ارتفاع ۳۰ درجه نمی‌بینیم؟

دوستان زمین‌تخت، به مثلثات اعتقادی ندارند؟ اگر ندارند چطور برای آزمایش لیزر از مثلثات استفاده کردن؟

photo_2016-10-02_00-33-05.jpg
شما دسترسی جهت مشاهده فایل پیوست این پست را ندارید.
موجیم که آسودگی ما عدم ماست ... ما زنده به آنیم که آرام نگیریم ...

نمایه کاربر
DARKENERGY

نام: Melina

عضویت : پنج‌شنبه ۱۳۹۰/۱۲/۱۸ - ۱۳:۲۷


پست: 7001

سپاس: 4138

جنسیت:

تماس:

Re: زمین تخت گرایان

پست توسط DARKENERGY »

IMG_20170508_234722.jpg


دلیل انقراض دایناسورها به عقیده زمین تخت‌گرایان! smile057
_______
البته الان مدعی میشن اصلا دایناسوری وجود نداشته تا منقرض بشه smile021
امان از دست اینا !
شما دسترسی جهت مشاهده فایل پیوست این پست را ندارید.


I’m so lonely, broken angel
I’m so lonely, listen to my heart
One n’ only, broken angel
Come n’ save me, before I fall apart

نمایه کاربر
M_J1364@yahoo.com

نام: م. ج. معروف به گربه ی زَبادی

محل اقامت: تهران

عضویت : پنج‌شنبه ۱۳۹۰/۹/۲۴ - ۱۱:۴۹


پست: 1389

سپاس: 502

جنسیت:

تماس:

Re: زمین تخت گرایان

پست توسط M_J1364@yahoo.com »

smile055

نمایه کاربر
تارخ

نام: تارخ

عضویت : یک‌شنبه ۱۳۹۵/۹/۷ - ۰۷:۲۵


پست: 49

سپاس: 14

Re: زمین تخت گرایان

پست توسط تارخ »

سلام
از این سایت میتونیم برای تعیین انحنای زمین یا اگر جسمی در فاصله ی معینی و ارتفاع مشخصی باشد از چه فاصله ای قابل دیدن است کمک بگیریم.

https://dizzib.github.io/earth/curve-calc/?d0=3.6&h0=1&unit=metric

نمایه کاربر
ali shariei

عضویت : جمعه ۱۳۹۵/۷/۹ - ۱۱:۰۷


پست: 125

سپاس: 18

جنسیت:

Re: زمین تخت گرایان

پست توسط ali shariei »

یکی دیگه از مشاهدات عینی که دلیل بر اثبات کروی بودن زمین هست فکر میکنم کشف قاره امریکا توسط کریستف کلمب باشه که با یک محاسبه ساده ریاضی اثبات و کشف شد smile021
آنچه مخالفان نظریه تکامل از آن می هراسند علم به معنای واقعی کلمه نیست.

بلکه بسته ارزشهای سکولار است که در اسب تروای نظریه تکامل پنهان شده است.

نمایه کاربر
New Astronomer

محل اقامت: اصفهان

عضویت : جمعه ۱۳۸۸/۱۱/۲ - ۱۹:۴۸


پست: 180

سپاس: 50

جنسیت:

Re: زمین تخت گرایان

پست توسط New Astronomer »

من از کنجکاوی یه سری به این سایت زمین تخت گرایان زدم و نگاهی اجمالی به برخی مطالب داشتم.

راستش مجموعه این تصاویر که گفته شده با copy&past ساخته شده ذهنم را یکم مشغول کرده! smile042

نظر بقیه دوستان چیه؟

تصویر

تصویر

...

ارسال پست