روح چیست ؛ تعریف آن چیست؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

قوانین انجمن
مسئولیت مطالبی که در تالار نوشته میشود به عهده نویسنده است و مدیریت سایت هوپا هیچ گونه مسئولیتی در قبال آن ندارد.
مطالب نوشته شده در سایت به معنی رد یا تایید آنها از سوی مدیریت سایت هوپا نمی باشد.
مدیریت سایت هوپا حق دارد هر گونه تاپیک مغایر با قوانین را بدون اطلاع به نویسنده مطلب حذف یا ویرایش کند.
هر گونه بی احترامی به سایر کاربران در سایت ممنوع میباشد و با شخص مربوطه برخورد خواهد شد.
از به انحراف کشیدن تاپیک ها و مطرح کردن مطالبی که موجب به انحراف رفتن تاپیک میشود شدیدا خود داری کنید.
این قوانین توسط مدیریت سایت هوپا قابل تغییر است و با توجه به شرایط حاکم بر سایت ممکن است تغییر کند.
نمایه کاربر
SH.

سپاس: 11

Re: روح چیست ؛ تعریف آن چیست؟

پست توسط SH. »

paradoxy نوشته شده:
سه‌شنبه ۱۳۹۹/۴/۳ - ۲۳:۴۱
فکر میکنم واضح هستش که ما برای حالت سوم داریم بحث میکنیم و نه دو حالت اول. بله متافیزیک در معنای عامش خرافه نیست. اما من به شدت توی این تاپیک تصریح کردم که منظورم از متافیزیک، اون بخشیش هست که با جن و پری و روح، با معنای کلاسیکش سر و کار داره. یعنی چیزی فراتر از ماده. دعوای ما بر سر این هست که آیا حالت سوم رو داریم یا نداریم. دو حالت اول تکلیفش مشخصه.

با فیزیک و ریاضیات کاملا میتونیم جامعه آرمانی، عدالت و ... رو تعریف کنیم و مورد بررسی قرار بدیم. برای من جای تعجب داره که میگید این کار امکان ناپذیر هست، در حالی که تمام سیستم های اقتصادی شالودشون ریاضی هست. اگر منظورتون اینه که روابط اجتماعی، قوانین انسانی و ... چیزایی فراتر از فیزیک هستند خب مشکلی نیست اما من معتقد هستم که در نهایت این ژنوم ها، خصوصیات محیطی، هورمون ها و ... هستند که روابط اجتماعی شکل میدن. فردی که مواد مخدر مصرف میکنه و فیزیکی خودش رو داغون میکنه، طبیعتا در روابط اجتماعی هم موفق نمیشه. وقتی افراد یک کشور در رفاه هستند و شرایط فیزیکی مناسبی دارند، شرایط و خصوصیات اخلاقی مناسبی هم از خودشون نشون میدن. به زبان ساده تر

اگر ذهن یک پدیدار (emergence) از الگو های مادی باشه، همون دیدگاه متریالیستی
روابط اجتماعی، قوانین انسانی و ... یک پدیدار از ذهن خواهند بود.

اگر ذهن با فیزیک قابل توصیف باشه، طبیعتا روابط اجتماعی هم با فیزیک قابل بررسی هستند و خب جالب اینه که ما همین الانشم داریم این کار رو میکنیم. مثلا از مدل آیزینگ (یه مدل فیزیکی هستش) برای پدیده های روانشناسی استفاده کردن تا توزیع آماری جمعیت های مختلف بر اساس شادی و ... رو پیدا کنند.

در مورد چند تعریفی که برای روح آوردید، سوال من از شما این هستش که چه دلیلی برای وجود اینگونه روح ها وجود داره. یعنی چرا من باید بپذیرم چیزی فراتر از مغزم، که صورت مادی نداره، و به هیچ وجه قابل بررسی نیست، اومده تو بدنم و مثلا افعال من رو شکل میده. هر کدوم از تعاریف که به نظرتون معقول تر هست رو در نظر بگیرید و دلایل و استدلال های عقلانیتون رو برای اثبات اون بیارید.

کل سوال رو میشه اینطوری پرسید: چرا باید فرض کنیم چیزی فراتر از ماده وجود داره؟
تشکر از برخورد منطقی شما. بنده قصدم از کامنت این بود که یکم نظرات واقعا گوناگون را جداسازی کنیم چون هر یک از دوستان از یک منظر و در یک زمینه داشتند بحث میکردند و قصدم اظهار نظر درمورد خود موضوع نبود.
با شناختی که از شما دارم توقعش را داشتم اشاره کنید که مفاهیمی مثل عدالت و... را میشه با مدل ریاضیاتی تعریف کرد و توضیح داد. باز اون به دیدگاه شما درمورد ریاضیات برمیگرده . ریاضیات به عنوان یک زبان ساخته شده توسط ذهن انسان که تطابق خوبی با جهان داره یا ریاضیات به عنوان زبان جهان که انسان اون را کشف میکنه. اگر دومی باشه میشه یه کاریش کرد تا بشه مفاهیم متافیزیکی را به طور کامل با ریاضی تعریف کرد/ درضمن قبلش باید اثبات کنیم که هر مدل ریاضی یک مدل امکان پذیر فیزیکی هست. یعنی بین ریاضیات و فیزیک تمایزی قائل نشیم/. مسئله درمورد عدالت یا اخلاق بر سر چیستی اونهاست. یعنی چگونه بودن تعریف عدالت در یک جامعه ی ایده ال. باز برام سواله که وقتی ما یک مدل را برای جامعه میسازیم از کجا بدونیم به طور مثال عدالت چیه که طبق اون داده ها را وارد کنیم. ایا عدالت برابریه یا نابرابریه یا ...مدل سازی ریاضی برای جامعه در صورتی امکان پذیره که یک مفهوم را قبلا به طور انتزاعی تعریف کرده باشیم و بعد اون را به طور ریاضیاتی مدل سازی کنیم. اما درمورد مفاهیم متافیزیک مثل خدا یا روح ایا پیدا کردن تعریف اون مفهوم تنها به وسیله ی ریاضیات امکان پذیره. ما میتونیم مدل ریاضیاتی هزار تا جامعه را بسازیم و به فرض که بتونیم روند کلی پیشرفت هر جامعه را هم مثل یک فرمول پیشبینی کنیم. بحث بر سر اینه که این یک فکر متافیزیکی و استدلال خارج از ریاضیات هست که بیایم یک مفهوم به نام مثلا عدالت یا روح را یا خدا را تعریف کنیم و بگیم کدوم جامعه مطابق با اون مفهومه یا هر یک ازمفهوم ها مصداق چه پارامتر ریاضیاتی در جامعه هستند. البته بحث درمورد روح متفاوت به نظر میرسه ولی بازهم باید اول از همه یک تعریف از روح و عملکردش ارائه بدیم و اگر اون را به عنوان چیزی برامده از فعالیت جمعی نورونها دانستیم کدوم عملکرد های تعریف ما از روح ساپورت میشه و کدوم نمیشه.مثلا ایا وقتی میگم روح توی تعریفم طی الارض و رویای صادقه را هم در نظر گرفتم یا منظورم به قول دوستان احساسات و محبت و... هست.

تعریفی که برای روح اوردم فقط برای نمونه بود و تعریفات خیلی بیشتری هم وجود دارند و من اونقدر مهارت ندارم که بخوام یکی از اونها را به دیگری برتری بدم و انتخاب کنم چون فکر میکنم بحث فلسفی اونهم در این مرتبه از یک استاد فلسفه برمیاد. ولی فکر میکنم قبل از اینکه بخواهیم وجود یک روحه به معنای درست کلمه متافیزیکی / یعنی منظورمون مفهومی حاصل از عمل جمعی نورونها =روح. نیست/ را اثبات کنیم و به تعریف دقیق چگونگی این روح بپردازیم اول باید وجود چیزی به نام متافیزیک را اثبات کنیم. وجود مفهومی فراتر از فیزیک و این عالم مادی. تا بشه روح را به عنوان نمونه ای از اون عالم واکاوی کرد. که اگر بخواهیم بر سر این بحث کنیم باید یک تاپیک دیگه زده بشه و تمام نظریات مفصل در باب اینکه ماده از کجا بوجود اومده و ایا ماده یک مفهوم کافی برای در بر داشتن کل ماهیت جهان هست و یا اینکه ایا ماده میتونه بدون هیچ واسطه ی متافیزیکی ای از عدم بوجود اومده باشه یا مفهوم حرکت در عالم میتونه تنها از خود ماده نشات گرفته باشه یا یک محرک اولی نیاز هست. اصلا ایا ماده با این ویزگی هایی که داره واقعا میتونه به معنای وجود داشتن فلسفی وجود داشته باشه و....در کل فکر میکنم موضوع این تاپیک طوری که داره روش بحث میشه چیپ هست و باید کمی جزئی تر هدف بحث معلوم بشه و دوستان فقط در یک زمینه بحث کنند. استدلال قرانی درکنار استدلال کوانتومی و استدلال فلسفی واستدلال نقلی و... اومده....

درمورد کاربرد مدل ایزینگ در روانشناسی کنجکاو شدم. لطفا اگر مقاله ای میشناسید به منهم معرفی بفرمایید ممنون.

مثلا برای شروع میشه گفت اگر واقعا روح یک پدیده ی غیر قابل توصیف با فیزیک هست و چیزی فراتر از برایند داد و ستد نورونهاست و از عالم مادی جداست دقیقا با چه فرایندی با یک جسم مادی و عالم مادی اندر کنش میکنه. اگر یک جسم مادی در این فرایند حضور داره پس اون فرایند باید جزئی از عالم ماده باشه. پس چطور یک فرایند مادی میتونه در عین حال یک مفهوم غیر مادی مثل روح را هم در بر بگیره. پس روح باید مادی باشه...
اینکه کاری کنی همه ازت راضی باشن غیر ممکنه. درعوض اینکه کاری کنی همه ازت شاکی بشن اسونه. خیلی هم باحاله

نمایه کاربر
paradoxy

نام: داود حاجي تقي تهراني

سپاس: 1122

پست توسط paradoxy »

بله همینطوره، فلاسفه با سواد اسلامی هم هیچ وقت وجود روح رو نمیان مستقیم اثبات کنند و اول دست رو روی اثبات خدا میزارن، بعد زمانی که موفق شدند فرد رو متقاعد کنند که خدا وجود داره وجود روح رو بر مبنای اسلامی، و ... اثبات می کنند. اما چون موضوع خدا رو بارها در همین انجمن و جاهای دیگه مورد بحث قرار دادم (اکثر تاپیک های فلسفه هوپا رو ببینید، در نهایت ناخودآگاه به اثبات خدا ختم شدن) یک مقدار این موضوع برام تکراری شده و نخواستم خیلی ورود کنم بهش. ولی بهرحال بله، شیوه درستش همین هست که شما میگید، بعضی از دوستان ولی راه های دیگه ای رو پیشنهاد کردن که به نظر من حداقل، اثبات کننده چیزی نبودند.

در مورد مدل آیزینگ متاسفانه اون مقاله ای که میخواستم رو پیدا کردم. اتفاقا کار یکی از اساتید دانشگاه شریف هم بود. ولی خب یه سرچ زدم و به خلاصه چندتا مقاله نگاه انداختم، این ها مرتبط به نظر رسیدن:
https://aapt.scitation.org/doi/10.1119/1.2779882
https://journals.plos.org/ploscompbiol/ ... bi.1007860
https://www.hindawi.com/journals/ddns/2018/5207475/
البته یکم سرسری نگاه کردم و وضعیت خود این ژورنال ها و ریویوشون رو چک نکردم. با این حال ازین مقاله ها فراوون هستش، چون مدل آیزینگ به شدت کاربردی هست توی محاسبات مرتبط با اجتماع.

عبدالرضا علي پور

نام: عبدالرضا علي پور

سپاس: 97

پست توسط عبدالرضا علي پور »

طبق گفته خود شما روح میتونه از ذراتی تشکیل شده باشه که هیچ اثر عینی و لمسی به تنهایی ندارند ولی وقتی بر بدن شما مستولی بشوند الگوی رفتاری شما را دست بگیرند

نمایه کاربر
paradoxy

نام: داود حاجي تقي تهراني

سپاس: 1122

پست توسط paradoxy »

من نگفتم روح از ذرات تشکیل شده. این حرف کاملا بی معناست. مگر شکل یا دما یا فشار که مثال زدم از ذرات تشکیل شدن؟ آب رو در نظر بگیرید. هر مولکول آب به تنهایی گسسته هستش. خیسی براش معنی نمیده. هر مولکول، رفتار یک جسم تنها رو از خودش نشون میده. اما وقتی تعداد زیادی از این مولکول های آب در دمای مناسب کنار هم قرار میگیرند، میتونند مثل یک مایع رفتار کنند. موجودی پیوسته، با خواصی مثل رطوبت، شکل پذیری و ... ، میتونند مثل جامد رفتار کنند، مثل گاز رفتار کنند و ...

جامد، مایع، گاز برای یک مولکول بی معناست. حتی معنی نمیده اگر بگیم جامد بودن یا مایع بودن و ... از تعداد زیادی از ذرات تشکیل شده، خیر. یکم دقت کنید، جامد بودن، مایع بودن، گاز بودن چیزی نیست بجز الگوی خاصی که ذرات به خودشون میگیرند. پس دوتا چیز رو قاطی نکنید. الگوی ذرات، چیزی متفاوت از خود ذرات است. کل صحبت من این هستش که

بعضی پدیده ها (مثلا مایع بودن آب) برخواسته از الگوی ذرات مادی هستند. توی این پدیده ها با چیز هایی (مثل رطوبت، شکل پذیری) رو به رو میشیم که هر جزء (هر ملوکول تشکیل دهنده آب) دارای اون ها نیست. ولی این پدیده ها، به عنوان یک *کل* دارای اون ها هست.

من گفتم ذهن برخواسته از الگوی ذرات سازنده مغز هست. درست همونطور که مایع بودن آب برخواسته از الگوی مولکول های آب هست. ذرات سازنده مغز و الگوشون کاملا قابل مشاهده و عینی هستند. ما میتونیم خودمون این الگو رو دستکاری کنیم و نتیجش رو در ذهن فرد ببینیم. مثلا شوک الکتریکی بدیم به مغز، اثرش رو روی ذهن (یا همون الگوی مغز) ببینیم. مواد مخدر مصرف کنیم، مغز رو دستکاری کنیم و اثرش رو روی ذهن ببینیم. الگو و ساختار مغز افراد با توانایی ذهنی کم رو بررسی کنیم، ببینیم چطور الگوی خاص مغز اون ها، باعث شده که اون ها هوش کمتری نسبت به عموم افراد داشته باشند. چیزی به مغز من مستولی نشده و کنترل رفتار من رو در دست نگرفته، این خود مغز من هست که هر الگوش حالت ذهنی مختلفی رو برای من رقم میزنه.

فردی که تصادف کرده و بخش های خاصی از مغزش آسیب دیده رو در نظر بگیرید. اینجور افراد از نظر ذهنی معمولاً برخی از توانایی هاشون رو از دست میدن. مثلا حافظشون رو از دست میدن، هوششون کمتر میشه، توانایی صحبت کردن رو از دست میدن و ... . فکر میکنید دلیلش چی هست؟ اگر روح نامرئی متافیزیکی عجیب غریبی کنترل کننده ذهن بود که نباید با آسیب خوردن به مغز، یهو توانایی ذهن فرد کم میشد. آخه روح که تصادف نمیکنه، جسم فرد هست که تصادف میکنه. این که ذهن فرد با آسیب خوردن به مغز آسیب می‌بینه دقیقا نشون دهنده این هستش که ذهن منشاء ی بجز مغز نداره. حالا بعضیا میان هی ماله میمالن که نه چه میدونم روح طرف اوکیه، ولی چون مغز طرف دچار نقصان شده، روح نمیتونه از تمام ظرفیتش استفاده کنه و اینا. آخه آقاجون، اگر این لقمه رو دور سر چرخوندن نیست، پس چیه؟

دانشمند ها حتی تونستن با اندازه گیری از الگو های مغزی، رفتار فرد رو پیشبینی کنند. یعنی فرد قبل ازین که دستش رو تکون بده، پیشبینی کردن که کدوم دستش رو به چه جهتی تکون داده. تا 75% هم درست پیشبینی کردن. یعنی وقتی من میگم الگوی مغز = ذهن، صحبتم صرفا یک تپق فلسفی نیست. یک حقیقته، که اون بیرون تو آزمایشگاه دارن میبینن ولی خب امان از این ذهن، که به ما اجازه نمی‌ده یکم متفاوت از اون حالتی که دوست داریم، فکر کنیم.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5778933/

من زنده ام.

عبدالرضا علي پور

خدا را شکر که زنده هستید داوود جان من برات عمر طولانی ارزو میکنم ما انسانیم و سوالاتی مطرح میکنیم و انسان زنده پرسش گر است و حقیقت جو

نمایه کاربر
gij

نام: ahmad.anbarzadeh

سپاس: 19

پست توسط gij »

خیلی عذر میخوام اگر کسی رو رنجوندم.. من اعتراف میکنم هم در فلسفه هم در علم در سطح پایینی هستم
برای این اطلاعات ممنونم
از یکی از روحانیون محل پرسیدم گفت راحت ترین کار رفتن و دیدن چله نشینی است
نمیدونم چی در انتظارمونه اونجا و قراره چه ببینیم ولی میتونید امتحانش کنید....

نمایه کاربر
غلامعلی نوری

سپاس: 1070

تماس:

پست توسط غلامعلی نوری »

gij نوشته شده:
چهارشنبه ۱۳۹۹/۴/۴ - ۱۸:۳۷
خیلی عذر میخوام اگر کسی رو رنجوندم.. من اعتراف میکنم هم در فلسفه هم در علم در سطح پایینی هستم
برای این اطلاعات ممنونم

درود عزیزان شرکت کننده در گفتگو ها

هدف نهایی این گفتگوها این است که با گرامیداشت همدیگر بیشتر بیندیشیم پنجر ه های بیشتری باز کنیم چشم انداز های بیشتری را ببینیم .

بیان اندیشه در چهار چوب راستجویی و راست پذیری مایه افتخار و بالندگی است و در پهنه ی هستی هر کسی این حق ذاتی را دارد که اندیشه خود را بیان کند .

هیچ کسی نمی تواند این حق دیگران را نادیده بگیرد مگر اینکه کودن و کوردل و شیاد باشد . و خوشحال باید بود که خرد ورزانه و محترمانه گفتگوها پیش رفت

در نهایت همه به این نتیجه خواهیم رسید که هیچ کس نمی تواند بگوید آن چه ما یا همفکران ما می گوییم سد در سد درست است . چون دانش و بینش فرزند همان زمان است

هر برهه از زمان دانش و بینش خود را می زاید ممکن است با گذشت زمان دانش پیشین هم پیر شود و دانش نو به دنیا بیاید.

آنچه هم بنده گفتم بر پایه دانش پزشکی و بررسی عملکردی ( فیزیو لوژی ) مغز انسان بود و این عملکرد مغزی سالهاست که تا حدود زیادی شناخته شده است

نمایه کاربر
matrix2013

نام: علیرضا

سپاس: 35

تماس:

پست توسط matrix2013 »

gij نوشته شده:
یه آخو.ندی میگفت اگر چهل شب نماز شب بخونید، بصیرتی پیدا میکنید که میتونید فراتر از دنیای عادی رو ببینید. مثلا میگفت یکیشون اینطوری بوده که هر کسی رو با چشم فرابینش میدیده یعنی یه شخص بد رو مثل یه خوک یا سگ میدیده و افراد خوب رو به صورت زیبا و بهشتی smile157 smile176 . حالا میخوای تو هم یه تستی بکن smile144
No hay banda! There is no band
This is all a tape-recording

نمایه کاربر
gij

پست توسط gij »

matrix2013 نوشته شده:
چهارشنبه ۱۳۹۹/۴/۴ - ۲۰:۳۷
gij نوشته شده:
یه آخو.ندی میگفت اگر چهل شب نماز شب بخونید، بصیرتی پیدا میکنید که میتونید فراتر از دنیای عادی رو ببینید. مثلا میگفت یکیشون اینطوری بوده که هر کسی رو با چشم فرابینش میدیده یعنی یه شخص بد رو مثل یه خوک یا سگ میدیده و افراد خوب رو به صورت زیبا و بهشتی smile157 smile176 . حالا میخوای تو هم یه تستی بکن smile144
برای این کار باید 40 روز نه گناهی کرد نه فکر گناه
فقط عبادت و عبادت.....
به همین دلیل کسی تا کنون اینو کذب نخوانده
اگر ساده بود حتما امتحان میکردم ولی من نمیتونم حتی دو روز گناه نکنم
گر بگوید مرده خور کفتار کز بهر ثواب
خادم اهل قبورم بشنو و باور مکن

عبدالرضا علي پور

اقا ادمی که تو عمرش یک کلمه عربی نه صحبت کرده نه یاد گرفته چطور میتونه به حالت زار و تشنج در بیاد و شروع کنه به عربی کوفی حرف زدن ؟ smile189

عبدالرضا علي پور

جاهایی هست که نفر نمیتونه مدت زیادی اونجا بمونه و مجبور به فرار از اونجاست - اگر اونجا را ترک نکنه اتفاقات ناگواری ممکنه براش بیفته - خانه های تسخیر شده ؟ در اروپا هم زیاد است طوری که من دیدم - تو مناطق خود ما هم هست - شاید شما خودتون هم اینطور مکان هایی را سراغ داشته باشید - به طرز عجیبی مرموز هستند این مناطق و نمیشه راحت در این نقاط اسوده زندگی کرد smile248 smile249 smile055

عبدالرضا علي پور

من رو این قضیه تصادف و آسیب دیدن مغز و روح با توجه به دیدگاه خاصی که به این موضوعات دارم یه خورده مساله دارم - اگر ما یک ریموت کنترل را در نظر بگیریم که داره به گیرنده دستور میده با فرستادن موج هر جزیی از گیرنده صدمه ببینه دیگه نمیتونه دستورات را اجرا بکنه - مغر موجودات میتونه از بیرون با فرکانس های خاصی دستور بگیره و اینها را از خودش میدونه - نمونش دستگاه های فراری دهنده - یا جذب حیوانات است که با فرکانس مخصوصی دستورات را به مغزشون میفرستند و گول میخورند - مغز انسان می تونه مثل یک گیرنده هم عمل کنه و میشود از بیرون هم چینش را تغیر داد و هم دستوراتی داد - خوب این در صورت صحت و سلامت عمل کرد اون مجموعه است اگر یاتاقان بزنه یا خورد بشه قطعات این گیرنده بیولوژیک دیگه سیستم معیوب است و نمیتونه درست کار خودش را انجام بده --- شما یک سگ را با فراری دهنده میتونی دور کنید که من هم این دستگاه را از نزدیک دیدم و هم ازمایش کردم - حالا یک سگ دیگه هم بیاری مغز سرش را بپوکونی دیگه این دستگاه نمیتونه باهاش ارتباطی برقرار کنه -- روح میتونه باشه به نظر من و مثل یک سری دستورات از قبل برنامه ریزی شده مرتبا مغز را در کنترل خودش بگیره و مسلما زمانی که به مغز خون رسانی نشود و یا دچار ضایعی بشود دیگر نمی تواند عمل کرد گیرندگی خود را داشته باشد - دنیای ما همش انرژی هست - انرژی های گوناگون کشف شده و کشف نشده - روح نیز میتونه مثل یک انرژی عمل کنه و مغز را با فرمان های خاص خودش وادار به تصیم گیری گیری کند - از کنار این بحث نمیشود به سادگی عبور کرد زیرا دلایلی در تایید این موضوع ارتباط فرکانسی با مغز موجودات به صورت کاملا شهودی و فیزیکی موجود است من خودم با این موضوع عملا سر و کار داشتم و آزمایش کردم - به مغز همه موجودات میشود سیگنال داد - هر موجودی یک فرکانس خاصی داره و میشود اطلاعات را با اون فرکانس به مغزش مخابره کرد -اینکه این ارسال ها حاوی چگونه اطلاعاتی باشند مهم است - شما میتونید اطلاعات بدی ارسال کنید و موجود را ازرده کنیدو دورش کنید و یا اطلاعات خوشایندی را با ان فرکانس مخصوص ارسال کنید و موجود را جذب کنید (البته برای ارسال این موضوع مردد بودم ولی دیگه گفتم نظر بدم )

نمایه کاربر
gij

پست توسط gij »

عبدالرضا علي پور نوشته شده:
دوشنبه ۱۳۹۹/۵/۱۳ - ۱۳:۱۲
من رو این قضیه تصادف و آسیب دیدن مغز و روح با توجه به دیدگاه خاصی که به این موضوعات دارم یه خورده مساله دارم - اگر ما یک ریموت کنترل را در نظر بگیریم که داره به گیرنده دستور میده با فرستادن موج هر جزیی از گیرنده صدمه ببینه دیگه نمیتونه دستورات را اجرا بکنه - مغر موجودات میتونه از بیرون با فرکانس های خاصی دستور بگیره و اینها را از خودش میدونه - نمونش دستگاه های فراری دهنده - یا جذب حیوانات است که با فرکانس مخصوصی دستورات را به مغزشون میفرستند و گول میخورند - مغز انسان می تونه مثل یک گیرنده هم عمل کنه و میشود از بیرون هم چینش را تغیر داد و هم دستوراتی داد - خوب این در صورت صحت و سلامت عمل کرد اون مجموعه است اگر یاتاقان بزنه یا خورد بشه قطعات این گیرنده بیولوژیک دیگه سیستم معیوب است و نمیتونه درست کار خودش را انجام بده --- شما یک سگ را با فراری دهنده میتونی دور کنید که من هم این دستگاه را از نزدیک دیدم و هم ازمایش کردم - حالا یک سگ دیگه هم بیاری مغز سرش را بپوکونی دیگه این دستگاه نمیتونه باهاش ارتباطی برقرار کنه -- روح میتونه باشه به نظر من و مثل یک سری دستورات از قبل برنامه ریزی شده مرتبا مغز را در کنترل خودش بگیره و مسلما زمانی که به مغز خون رسانی نشود و یا دچار ضایعی بشود دیگر نمی تواند عمل کرد گیرندگی خود را داشته باشد - دنیای ما همش انرژی هست - انرژی های گوناگون کشف شده و کشف نشده - روح نیز میتونه مثل یک انرژی عمل کنه و مغز را با فرمان های خاص خودش وادار به تصیم گیری گیری کند - از کنار این بحث نمیشود به سادگی عبور کرد زیرا دلایلی در تایید این موضوع ارتباط فرکانسی با مغز موجودات به صورت کاملا شهودی و فیزیکی موجود است من خودم با این موضوع عملا سر و کار داشتم و آزمایش کردم - به مغز همه موجودات میشود سیگنال داد - هر موجودی یک فرکانس خاصی داره و میشود اطلاعات را با اون فرکانس به مغزش مخابره کرد -اینکه این ارسال ها حاوی چگونه اطلاعاتی باشند مهم است - شما میتونید اطلاعات بدی ارسال کنید و موجود را ازرده کنیدو دورش کنید و یا اطلاعات خوشایندی را با ان فرکانس مخصوص ارسال کنید و موجود را جذب کنید (البته برای ارسال این موضوع مردد بودم ولی دیگه گفتم نظر بدم )
روح انرژی داره کاملا درسته
اما استفاده از انرژی مغزی به سادگی امکان پذیر نیست و برای این کار باید از دلبستگی های دنیا دل بکنید...
شاید بگید چه ربطی داره... مغز شما در هر لحضه هزاران احتمال رو برسی میکنه برای مثال شما هایی که در بورس هستید لحضه ای از فکر بورس خارج نمیشید حتا وقتی که تو فکرش نیستید مغز شما در حال تفکر درباره احتمالات بورس است
یک وزنه بردار نمیتونه با یه دستش اب بخوره با یه دست رکورد جدید بزنه برای ازاد مردن انرژی مغز باید کل توان مغزی شما به کار بسته شه و اینقدر روش کار کنید تا به حد کافی قوی بشه اونوقت میبینید با نگاه کردن به یک حیوان میتونید اونو دور کنید
گر بگوید مرده خور کفتار کز بهر ثواب
خادم اهل قبورم بشنو و باور مکن

ارسال پست