آیا انرژی تاریک بر خلاف گرانش عمل می کند؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
ArmanOrouji

نام: C137

عضویت : شنبه ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۲۳:۲۶


پست: 11

سپاس: 2

جنسیت:

آیا انرژی تاریک بر خلاف گرانش عمل می کند؟

پست توسط ArmanOrouji »

آیا انرژی تاریک بر خلاف گرانش عمل می کند؟
اگر این گونه است می توان گفت که علت باز بودن دهانه ی سیاه چاله ها به دلیل وجود انرژی تاریک است؟

Keyhanovsky

عضویت : شنبه ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۱۶:۳۵


پست: 14

سپاس: 5

جنسیت:

Re: آیا انرژی تاریک بر خلاف گرانش عمل می کند؟

پست توسط Keyhanovsky »

سوال شما به عبارت دیگه اینه که یعنی عامل انبساط جهان باشه؟

نمایه کاربر
rohamjpl

نام: Roham Hesami رهام حسامی

محل اقامت: فعلا تهران قیطریه بلوار کتابی 8 متری صبا City of Leicester Area of Leicestershire LE7

عضویت : سه‌شنبه ۱۳۹۹/۸/۲۰ - ۰۸:۳۴


پست: 2108

سپاس: 3824

جنسیت:

تماس:

Re: آیا انرژی تاریک بر خلاف گرانش عمل می کند؟

پست توسط rohamjpl »

منور شما این هست آیا انرژی تاریک مانند جاذبه عمل می کند ، اما برعکس است؟
انرژی تاریک مفهومی است که برای کمک به توضیح انبساط جهان ابداع شده است. فرض بر این است که حدود 68٪ از جهان را تشکیل می دهد (بر اساس برابری جرم) ، اما به قدری یکنواخت در سراسر جهان پخش می شود که چگالی آن فقط در حد 10 تا منفی 27 کیلوگرم بر متر مکعب است.
تصور نمی شود که انرژی تاریک در ماده انباشته شود ، بلکه به عنوان یک توزیع یکنواخت وجود دارد ، یا به عنوان یک ثابت کیهان شناختی غیر قابل تغییر در طول زمان ، یا به عنوان یک میدان اسکالر که ممکن است با گذشت زمان تغییر کند و / یا با موقعیت متفاوت باشد.
از آنجا که انرژی تاریک به جای فشار جذاب ، فشار منفی ایجاد می کند ، بر خلاف نیروی جاذبه عمل می کند. اما از آنجا که تراکم آن در سطح فضا کم و یکنواخت است ، به نظر می رسد هیچ تأثیری قابل اندازه گیری بر روی اجسام عظیم یا در مجاورت آن ندارد. اگر انرژی تاریک درون اجرام عظیم جمع شود ، من انتظار دارم که انبساط ظاهری جهان کمتر از حالت دیگر باشد ، زیرا همه اجسام ، از جمله ما و ابزار اندازه گیری ما ، ممکن است در کنار یا حتی سریعتر از فضا در حال گسترش باشند. در این صورت ، ممکن است به نظر برسد که فضا در حال انقباض است.
به عبارت دیگر ، اگر انرژی تاریک به طور یکنواخت در سراسر فضا توزیع شود ، بدون توجه به وجود جرم معمولی ، نمی توان گفت که مقدار انرژی تاریک در فضای اشغال شده توسط یک جرم عظیم بیشتر از مقدار انرژی تاریک در داخل است فضای اشغال شده توسط یک جسم کمتر عظیم.
در حالی که می توانید انرژی تاریک را در متن نسبیت عمومی توضیح دهید ، اخیراً مد شده است که سعی کنید انرژی تاریک را با تغییر گرانش به جای آن توضیح دهید. که توسط رهام مورد توجه قرار گرفته است "آیا نظریه جاذبه فیزیکدان معمای انرژی تاریک" غیرممکن "را حل کرده است؟"تصویر
انبساط برای غلبه بر جاذبه خیلی سریع است و تمام گرانش جهان نمی تواند انبساط را متوقف یا معکوس کند ،
یا جاذبه بیش از حد برای سرعت انبساط اولیه وجود دارد و انبساط کند ، متوقف و معکوس می شود و منجر به ایجاد یک بحران بزرگ می شود ،
یا سرعت انبساط و تعادل گرانش کاملاً مناسب است و فرنی کیهانی ما درست است به طوری که سرعت انبساط بدون علامت صفر می شود ، اما هرگز برعکس نمی شود.
متأسفانه برای شهود ما ، جهان هیچکدام از این موارد را انجام نمی دهد.
چهار سرنوشت احتمالی جهان فقط با ماده ، تابش ، انحنا و یک ثابت کیهان شناختی مجاز است. سه احتمال برتر برای جهانی است که سرنوشت آن فقط با تعادل ماده / تابش با انحنای فضایی تعیین می شود. پایین شامل انرژی تاریک است. فقط "سرنوشت" پایین با شواهد همسو است.
مطمئناً ، به نظر می رسید که در حال حرکت به سمت یک جواب کاملا متعادل در 7 یا 8 میلیارد سال اول بوده است ، اما پس از آن یک پدیده جدید ظهور کرد: انرژی تاریک. در حالی که دانشمندان شواهد کافی برای نتیجه گیری در مورد آنچه که عامل ایجاد انرژی تاریک و تسلط بر جهان ما است ، ندارند ، ما می توانیم توصیف کنیم که آن چه کاری انجام می دهد و چگونه تأثیر بسیار خوبی بر جهان ما دارد.
این ساده ترین راه برای توضیح انرژی تاریک است: این فقط به دلیل خواص خود فضا است. اگر انرژی تاریک با این انرژی نقطه صفر فضا واقعاً توصیف شود و از یک ثابت کیهان شناختی قابل تشخیص نباشد ، باید:دارای چگالی انرژی خاصی است که هرگز با گذشت زمان تغییر نمی کند ،
باعث می شود که تمام طول موج های نور دقیقاً به همان مقدار تغییر مکان یابد ،
باعث شود اثرات انبساط شتابان تا جایی که تغییر در طول زمان اتفاق می افتد از یک رابطه خاص ریاضی تبعیت کنه تصویر
در حالی که هنوز تقاضا دارد که جاذبه زمین در همه زمانها برای همه ناظران در همه فریم های مرجع یکسان باشد و سرعت جاذبه دقیقاً برابر با سرعت نور باشد.
تصویر
.جهان ما در بعضی از مناطق به سمت بیرون شتاب می گیرد ، اما در بعضی مناطق به سمت داخل شتاب می گیرد. ما و اشیا surrounding اطراف مان در حال انبساط نبودیم ، بلکه در حال شتاب گرفتن به سمت داخل به سمت مرکز زمین خود هستیم. زمین جامد ما را از سقوط باز می دارد. کهکشان ها در حال شتاب گرفتن از مواد دورکننده جدید دیپول و خالی شدن مواد دافع کننده لکه های سرد و به سمت غلظت کهکشان های شپلی سوپلاکت است. حرکات آنها را نمی توان فقط با گرانش مثبت توضیح داد ، باید گرانش منفی "قابل مقایسه" دیپل داپلر تازه کشف شده ، و فضاهای خنک کننده سرد لکه را برای توضیح حرکات آنها ذکر کرد.
نوترینوها با سرعت (بی نهایت) بیش از سرعت نور حرکت می کنند. انرژی تاریک متشکل از نوترینوها و ذرات مکانیکی کوانتومی شبیه نوترینو ، با خواص منفی از جمله گرانش است که از طریق "تقارن جرم نسبی" ، همان چیزی را که ما با آن آشنا هستیم ، یک "جهان کوانتومی" تاریک تشکیل می دهد. فرضیه های رایج رایج در مورد ماده تاریک و انرژی تاریک کدامند؟
متأسفانه ، هیچ فرضیه یا نظریه خوبی در مورد ماده تاریک یا انرژی تاریک وجود ندارد. فیزیکدانان در سد معبر هستند و به دنبال ماده تاریک WIMPS هستند که وجود ندارد. و به "ثابت کیهان شناسی" انیشتین رد شده که می تواند جهان ما را در یک "پاره بزرگ" منفجر کند ، گیر کرد.
انرژی تاریک - ماده تاریک ، خلاصه مختصر به شرح زیر است:
انرژی تاریک نامی است که باعث انبساط سریع جهان ما می شود. مطابق اصل هم ارزی انیشتین در نسبیت عام ، شتاب از گرانش قابل تشخیص نیست. بنابراین انرژی تاریک نیز از نیروی جاذبه قابل تشخیص نیست. گرانش با جرم و گرانش منفی با جرم منفی مرتبط است. نتیجه نظریه نسبیت خاص اینشتین این است که جرم منفی باید (بی نهایت) با سرعت بیش از سرعت نور حرکت کند و دارای جرم استراحت منفی-خیالی باشد. تنها ذراتی که برای حرکت با سرعت بیشتر از سرعت نور اندازه گیری می شوند ، نوترینوها هستند.
همچنین ، نوترینوها دارای جرم منفی مربع هستند که فقط از جرم استراحت خیالی (منفی) حاصل می شود:
و بسیاری دیگر از ذرات متقارن وجود دارد که توسط "تقارن جرم نسبی" پیش بینی می شود که منفی است
تصویر

نمایه کاربر
XIV

عضویت : جمعه ۱۳۹۸/۹/۱۵ - ۲۱:۱۸


پست: 134

سپاس: 15

Re: آیا انرژی تاریک بر خلاف گرانش عمل می کند؟

پست توسط XIV »

سلام رهام! چه کسی گفته نوترینوها سریعتر از نور حرکت می کنند؟ منبع این حرفت چیه؟

نمایه کاربر
rohamjpl

نام: Roham Hesami رهام حسامی

محل اقامت: فعلا تهران قیطریه بلوار کتابی 8 متری صبا City of Leicester Area of Leicestershire LE7

عضویت : سه‌شنبه ۱۳۹۹/۸/۲۰ - ۰۸:۳۴


پست: 2108

سپاس: 3824

جنسیت:

تماس:

Re: آیا انرژی تاریک بر خلاف گرانش عمل می کند؟

پست توسط rohamjpl »

تصویروتصویروتصویرتصویر
اشتباه من برداشت نادرست بود
در سال 2011 ، آزمایش OPERA به اشتباه نوترینوها را مشاهده کرد که به نظر می رسد سریعتر از نور حرکت می کنند . حتی قبل از کشف این اشتباه ، نتیجه غیرعادی تلقی می شد زیرا به طور کلی تصور می شود که سرعتهای بالاتر از نور در خلا نسبیت خاص را نقض می کند
. بعداً این تیم دو نقص در تنظیم تجهیزات خود را گزارش داد که باعث ایجاد خطاهایی در فاصله اطمینان اولیه آنها شده بود : یک کابل فیبر نوری به طور نامناسب متصل شده است ، که باعث اندازه گیری سریعتر از نور و یک نوسانگر ساعت خیلی سریع می شود.
ماهیت فضا-زمان به گونه ای است که "درون مخروط نور" (مسیرهای کندتر از نور) و "خارج از مخروط نور" (مسیرهای سریعتر از نور) قابل تعویض نیستند.
هیچ قاب مرجع ناظری وجود ندارد که با سرعت نور حرکت کند. اگر چنین ناظری وجود داشته باشد ، این یک تناقض است. یک ناظر نسبت به خودش همیشه در استراحت است. اما طبق فرضیه اساسی این نظریه ، سرعت خودش ، سرعت نور برای همه ناظران ، از جمله خودش ، یکسان است. بنابراین او همزمان خود را در حالت استراحت و در حال حرکت با سرعت نور می بیند.
به دلایل مشابه هیچ فریم مشاهده گر سریعتر از نور وجود ندارد. آنچه برای یک مشاهده گر سریعتر از نور است ، برای همه ناظران سریعتر از نور است. بنابراین یک مشاهده گر سریعتر از نور همزمان می تواند خود را در حالت استراحت و سریعتر از نور ببیند که این یک تناقض است.
با این حال ، این تئوری وجود ذرات اولیه سریعتر از نور را منع نمی کند.
اما توجه کنید درهم تنیدگی کوانتومی سریعتر از نور حرکت می کند. اگر دو الکترون نزدیک به هم داشته باشم ، طبق تئوری کوانتوم می توانند به طور هماهنگ لرزند. اگر سپس آنها را جدا کنم ، یک بند نامرئی ظاهر می شود که دو الکترون را به هم متصل می کند ، حتی اگر ممکن است در سالهای نوری از هم جدا شوند. اگر یک الکترون را تغییر اسپین بزنم ، الکترون دیگر سریعتر از سرعت نور این لرزش را "حس" می کند. . اطلاعات سریعتر از نور می روند ،. به این دلیل که اطلاعاتی که مانع نور را می شکند تصادفی هستند و از این رو بی فایده هستند. (به عنوان مثال ، بگذارید بگوییم یک دوست همیشه یک جوراب قرمز و یک جوراب سبز می پوشد. شما نمی دانید کدام پا کدام جوراب را می پوشد. اگر ناگهان دیدید که یک پا جوراب قرمز دارد ، پس سریعتر از سرعت می دانید از نور ، اینکه جوراب دیگر سبز است. اما این اطلاعات بی فایده است. شما نمی توانید کد مورس یا اطلاعات قابل استفاده را از طریق جوراب های قرمز و سبز ارسال کنید.)
4. امر منفی. معتبرترین روش ارسال سیگنال سریعتر از نور از طریق ماده منفی است. شما می توانید این کار را با استفاده از:
الف) فشرده سازی فضای مقابل و گسترش فضای پشت سر خود ، به طوری که در موج جزر و مدی از فضای تاب خورده گشت و گذار کنید. شما می توانید محاسبه کنید که این موج جزر و مدی اگر توسط ماده منفی (یک شکل عجیب و غریب از ماده که هرگز دیده نشده است) حرکت کند ، سریعتر از نور حرکت می کند.
ب) استفاده از یک کرم چاله ، که یک پورتال یا میانبر در فضا-زمان است ،
به طور خلاصه ، تنها راه مناسب برای شکستن سد نور ممکن است از طریق نسبیت عام و تاب خوردن زمان فضا باشد.
مطمئناً نوترینوها همیشه با یک سرعت حرکت نمی کنند.
احتمالاً چیزی که من را دچار تردیدکرد این است که سرعت نوترینیو غیر از c تا حد خطای آزمایش مشاهده نمی شود.
ترسیم معادله هنجار چهار بردار حرکت $E^2/c^2-p^2 = m^2 c^2 $ برای یک ذره در مختصات نرمال ترسیم شده است به طوری که سرعت نرمال vc را در برابر حرکت نرمال$ \tilde{p} = \frac{p}{m\,c}$ نشان می دهد:
سرعت بخشیدن به آسانی یک جسم مادی به سرعت نور یا فراتر از آن امکان پذیر نیست.ابراین می بینیم که برای ذره ای با جرم استراحت بسیار کم ، مانند نوترینو ، حرکت باید برای مشاهده ذره با سرعت کمتر از c بسیار کم باشد.
تصویر
اگر نگاهی به رابطه نسبی بین انرژی کل E ، جرم استراحت mν و حرکت p بیندازیم ، ما می توانیم این کار را به بهترین شکل شروع کنیم.
$E^2 = m_\nu^2 + p^2 $(در واحدهای طبیعی SR)
از آنجا که تکانه نوعی اندازه گیری سرعت است (از آنجا که جرم استراحت ثابت است) ، ما این را به صورت $p = \sqrt{E^2 + m_\nu^2} $ فرموله می کنیم
بنابراین سرعت یک ذره بدیهی است به انرژی ایجاد شده توسط آن وابسته است. اگر اکنون نگاهی به متوسط نوترینوی خورشیدی خود با حدود 10 MeV بیندازید ، به سرعت متوجه می شوید که اگر جرم نوترینو $m_\nu < 1$ eV باشد ، انرژی جنبشی با انرژی کل تفاوت چندانی ندارد. بنابراین تقریباً تمام انرژی ، انرژی جنبشی است که منجر به سرعتهای فوق نسبی می شود.
تصویر

نمایه کاربر
zika99

نام: Nathaniel Purasiond

محل اقامت: Bukan-iran

عضویت : چهارشنبه ۱۴۰۰/۵/۲۷ - ۲۳:۰۴


پست: 26

سپاس: 6

جنسیت:

تماس:

Re: آیا انرژی تاریک بر خلاف گرانش عمل می کند؟

پست توسط zika99 »

جواب این سوال به این برمی گردد که ما چقدر از انرژی تاریک اطلاعات داریم
و در حال حاضر بخاطر جدید بودنش در علم باز هم نمی تواند گفت باعث منبسط شدن جهان می گردد.شاید هم وجودش توهمی درست شده در ذهن یک انسان باشد.
اما در حال حاضر چیزی که خلاف گرانش عمل میکند نیروی الکترومغناطیس است و این دو نیرو هیمشه پاردوکس هم بوده اند
برای مثال ستاره ای را فرض کنید که هسته اش در حال ساخت انرژی است این انرژی به صورت نیروی الکترومغناطیس از هسته فرار میکنه
در حالی که گرانش همچنان به درون هسته وراد میشه.
حالا این دو نیرو روبه روی هم قرار گرفتند و میشه گفت پارادوکس بودن این دو نیرو نسبت به هم باعث تعادل میشه.
آخرین ویرایش توسط zika99 جمعه ۱۴۰۰/۶/۵ - ۰۱:۰۸, ویرایش شده کلا 1 بار
انجیل: قرنتیان 8-13:4
عشق صبور است، عشق مهربان است. هرگز حسادت نمی‌کند، هرگز به خود نمی‌بالد، مغرور نیست. گستاخ نیست و خودخواه نیست، به سادگی خشمگین نمی‌شود، خطاهای دیگران را به خاطر نمی‌سپارد. عشق از همدمی با شیطان لذت نمی‌برد بلکه دوست دار حقیقت است. همواره حافظ است، همواره به دیگران اعتماد دارد، همواره امیدوار است و همواره پاینده است. عشق هرگز شکست نمی‌خورد.

نمایه کاربر
rohamjpl

نام: Roham Hesami رهام حسامی

محل اقامت: فعلا تهران قیطریه بلوار کتابی 8 متری صبا City of Leicester Area of Leicestershire LE7

عضویت : سه‌شنبه ۱۳۹۹/۸/۲۰ - ۰۸:۳۴


پست: 2108

سپاس: 3824

جنسیت:

تماس:

Re: آیا انرژی تاریک بر خلاف گرانش عمل می کند؟

پست توسط rohamjpl »

خوب میدونم انرژی تاریک نام نیرویی اسرارآمیز است که باعث می شود سرعت انبساط جهان ما در طول زمان به جای کاهش سرعت افزایش یابد. این برخلاف آن چیزی است که از جهان آغاز شده در بیگ بنگ انتظار می ره و بازم میدونیم امروزه جهان در حال انبساط سریعتر از میلیاردها سال پیش است یکی از نمونه ها انرژی تاریک خیالی نامیده می شود ، جایی که نه تنها انبساط شتاب می گیرد ، بلکه شتاب نیز با گذشت زمان افزایش می یابد. این منجر به سناریویی به نام ریپ بزرگ می شود که در آن انبساط بی نهایت سریع می شود و کهکشان ها ، اتم ها و بافت خود فضا-زمان را از هم جدا می کندانرژی تاریک یک شکل فرضی از انرژی است که فشار منفی و دافعه ای را اعمال می کند و مانند عکس گرانش عمل می کند مانند ماده تاریک ، انرژی تاریک مستقیماً مشاهده نمی شود ، بلکه از مشاهدات فعل و انفعالات گرانشی بین اجرام نجومی استنباط می شود.رابطه بین انرژی تاریک و گرانش چیست؟
نتیجه تصویر برای آیا انرژی تاریک در برابر گرانش کار می کند؟
به طور خلاصه ، ماده تاریک انبساط جهان را کند می کند ، در حالی که انرژی تاریک آن را سرعت می بخشد. ماده تاریک مانند یک نیروی جذاب عمل می کند - نوعی سیمان کیهانی که جهان ما را در کنار هم نگه می دارد. این به این دلیل است که ماده تاریک با گرانش در تعامل است ، اما منعکس ، جذب یا ساطع نمی شودانرژی تاریک مفهومی است که برای کمک به توضیح انبساط جهان طراحی شده است. فرض بر این است که حدود 68 of از جهان (بر اساس معادل جرم) را شامل می شود ، اما چنان به طور یکنواخت در سراسر جهان پخش شده است که چگالی آن تنها 10 تا منفی 27 کیلوگرم در متر مکعب است.
فرض بر این نیست که انرژی تاریک در ماده جمع می شود ، بلکه به عنوان یک توزیع یکنواخت وجود دارد ، یا به عنوان یک ثابت کیهانی تغییر ناپذیر در طول زمان ، یا به عنوان یک میدان مقیاس پذیر که ممکن است با گذشت زمان تغییر کند و/یا با موقعیت تغییر کند.
از آنجا که انرژی تاریک فشار منفی را به جای فشار جذاب ایجاد می کند ، بر خلاف گرانش عمل می کند. اما از آنجا که چگالی آن در سراسر فضا پراکنده و یکنواخت است ، به نظر می رسد تأثیر قابل اندازه گیری روی اجسام عظیم یا در مجاورت آن ندارد. اگر انرژی تاریک در اجسام عظیم جمع شود ، من انتظار دارم که انبساط ظاهری جهان کمتر از این باشد ، زیرا همه اجسام ، از جمله ما و ابزارهای اندازه گیری ما ، ممکن است همراه با فضا یا حتی سریعتر از آن در حال انبساط باشند. در این صورت ، ممکن است به نظر ما فضا منقبض شود.
به عبارت دیگر ، اگر انرژی تاریک به طور یکنواخت در فضا بدون توجه به وجود جرم معمولی توزیع شود ، نمی توان گفت که مقدار انرژی تاریک در فضای اشغال شده توسط یک جرم عظیم بیشتر از مقدار انرژی تاریک در داخل است. فضایی که توسط یک جسم کمتر عظیم اشغال شده است.آیا انرژی تاریک مانند گرانش عمل می کند ، اما برعکس؟فرض بر این نیست که انرژی تاریک در ماده جمع می شود ، بلکه به عنوان یک توزیع یکنواخت وجود دارد ، یا به عنوان یک ثابت کیهانی تغییر ناپذیر در طول زمان ، یا به عنوان یک میدان مقیاس پذیر که ممکن است با گذشت زمان تغییر کند و/یا با موقعیت تغییر کند.
از آنجا که انرژی تاریک فشار منفی را به جای فشار جذاب ایجاد می کند ، بر خلاف گرانش عمل می کند. اما از آنجا که چگالی آن در سراسر فضا پراکنده و یکنواخت است ، به نظر می رسد تأثیر قابل اندازه گیری روی اجسام عظیم یا در مجاورت آن ندارد. اگر انرژی تاریک در اجسام عظیم جمع شود ، من انتظار دارم که انبساط ظاهری جهان کمتر از این باشد ، زیرا همه اجسام ، از جمله ما و ابزارهای اندازه گیری ما ، ممکن است همراه با فضا یا حتی سریعتر از آن در حال انبساط باشند. در این صورت ، ممکن است به نظر ما فضا منقبض شود.
به عبارت دیگر ، اگر انرژی تاریک به طور یکنواخت در فضا بدون توجه به وجود جرم معمولی توزیع شود ، نمی توان گفت که مقدار انرژی تاریک در فضای اشغال شده توسط یک جرم عظیم بیشتر از مقدار انرژی تاریک در داخل است. فضایی که توسط یک جسم کمتر عظیم اشغال شده است..I hope I help you understand the question. Roham Hesami smile072 smile261 smile260
آخرین ویرایش توسط rohamjpl سه‌شنبه ۱۴۰۰/۶/۲ - ۰۸:۰۱, ویرایش شده کلا 1 بار
تصویر

نمایه کاربر
zika99

نام: Nathaniel Purasiond

محل اقامت: Bukan-iran

عضویت : چهارشنبه ۱۴۰۰/۵/۲۷ - ۲۳:۰۴


پست: 26

سپاس: 6

جنسیت:

تماس:

Re: آیا انرژی تاریک بر خلاف گرانش عمل می کند؟

پست توسط zika99 »

rohamjpl نوشته شده:
یک‌شنبه ۱۴۰۰/۵/۳۱ - ۰۹:۵۲
خوب میدونم انرژی تاریک نام نیرویی اسرارآمیز است که باعث می شود سرعت انبساط جهان ما در طول زمان به جای کاهش سرعت افزایش یابد. این برخلاف آن چیزی است که از جهان آغاز شده در بیگ بنگ انتظار می ره و بازم میدونیم امروزه جهان در حال انبساط سریعتر از میلیاردها سال پیش است یکی از نمونه ها انرژی تاریک خیالی نامیده می شود ، جایی که نه تنها انبساط شتاب می گیرد ، بلکه شتاب نیز با گذشت زمان افزایش می یابد. این منجر به سناریویی به نام ریپ بزرگ می شود که در آن انبساط بی نهایت سریع می شود و کهکشان ها ، اتم ها و بافت خود فضا-زمان را از هم جدا می کندانرژی تاریک یک شکل فرضی از انرژی است که فشار منفی و دافعه ای را اعمال می کند و مانند عکس گرانش عمل می کند مانند ماده تاریک ، انرژی تاریک مستقیماً مشاهده نمی شود ، بلکه از مشاهدات فعل و انفعالات گرانشی بین اجرام نجومی استنباط می شود.رابطه بین انرژی تاریک و گرانش چیست؟
نتیجه تصویر برای آیا انرژی تاریک در برابر گرانش کار می کند؟
به طور خلاصه ، ماده تاریک انبساط جهان را کند می کند ، در حالی که انرژی تاریک آن را سرعت می بخشد. ماده تاریک مانند یک نیروی جذاب عمل می کند - نوعی سیمان کیهانی که جهان ما را در کنار هم نگه می دارد. این به این دلیل است که ماده تاریک با گرانش در تعامل است ، اما منعکس ، جذب یا ساطع نمی شودانرژی تاریک مفهومی است که برای کمک به توضیح انبساط جهان طراحی شده است. فرض بر این است که حدود 68 of از جهان (بر اساس معادل جرم) را شامل می شود ، اما چنان به طور یکنواخت در سراسر جهان پخش شده است که چگالی آن تنها 10 تا منفی 27 کیلوگرم در متر مکعب است.
فرض بر این نیست که انرژی تاریک در ماده جمع می شود ، بلکه به عنوان یک توزیع یکنواخت وجود دارد ، یا به عنوان یک ثابت کیهانی تغییر ناپذیر در طول زمان ، یا به عنوان یک میدان مقیاس پذیر که ممکن است با گذشت زمان تغییر کند و/یا با موقعیت تغییر کند.
از آنجا که انرژی تاریک فشار منفی را به جای فشار جذاب ایجاد می کند ، بر خلاف گرانش عمل می کند. اما از آنجا که چگالی آن در سراسر فضا پراکنده و یکنواخت است ، به نظر می رسد تأثیر قابل اندازه گیری روی اجسام عظیم یا در مجاورت آن ندارد. اگر انرژی تاریک در اجسام عظیم جمع شود ، من انتظار دارم که انبساط ظاهری جهان کمتر از این باشد ، زیرا همه اجسام ، از جمله ما و ابزارهای اندازه گیری ما ، ممکن است همراه با فضا یا حتی سریعتر از آن در حال انبساط باشند. در این صورت ، ممکن است به نظر ما فضا منقبض شود.
به عبارت دیگر ، اگر انرژی تاریک به طور یکنواخت در فضا بدون توجه به وجود جرم معمولی توزیع شود ، نمی توان گفت که مقدار انرژی تاریک در فضای اشغال شده توسط یک جرم عظیم بیشتر از مقدار انرژی تاریک در داخل است. فضایی که توسط یک جسم کمتر عظیم اشغال شده است.آیا انرژی تاریک مانند گرانش عمل می کند ، اما برعکس؟فرض بر این نیست که انرژی تاریک در ماده جمع می شود ، بلکه به عنوان یک توزیع یکنواخت وجود دارد ، یا به عنوان یک ثابت کیهانی تغییر ناپذیر در طول زمان ، یا به عنوان یک میدان مقیاس پذیر که ممکن است با گذشت زمان تغییر کند و/یا با موقعیت تغییر کند.
از آنجا که انرژی تاریک فشار منفی را به جای فشار جذاب ایجاد می کند ، بر خلاف گرانش عمل می کند. اما از آنجا که چگالی آن در سراسر فضا پراکنده و یکنواخت است ، به نظر می رسد تأثیر قابل اندازه گیری روی اجسام عظیم یا در مجاورت آن ندارد. اگر انرژی تاریک در اجسام عظیم جمع شود ، من انتظار دارم که انبساط ظاهری جهان کمتر از این باشد ، زیرا همه اجسام ، از جمله ما و ابزارهای اندازه گیری ما ، ممکن است همراه با فضا یا حتی سریعتر از آن در حال انبساط باشند. در این صورت ، ممکن است به نظر ما فضا منقبض شود.
به عبارت دیگر ، اگر انرژی تاریک به طور یکنواخت در فضا بدون توجه به وجود جرم معمولی توزیع شود ، نمی توان گفت که مقدار انرژی تاریک در فضای اشغال شده توسط یک جرم عظیم بیشتر از مقدار انرژی تاریک در داخل است. فضایی که توسط یک جسم کمتر عظیم اشغال شده است.
ببخشید می شه اینو کامل تر توزیح دهید:
اگر انرژی تاریک در اجسام عظیم جمع شود ، من انتظار دارم که انبساط ظاهری جهان کمتر از این باشد ، زیرا همه اجسام ، از جمله ما و ابزارهای اندازه گیری ما ، ممکن است همراه با فضا یا حتی سریعتر از آن در حال انبساط باشند. در این صورت ، ممکن است به نظر ما فضا منقبض شود.
و دومین سوال:
انبساط جهان چه نقصی داشت تا بیایند برای آن مفهومی مثل انرژی تاریک برای آن به وجود بیاورند چیزی که فقط یک توهم است؟؟
انجیل: قرنتیان 8-13:4
عشق صبور است، عشق مهربان است. هرگز حسادت نمی‌کند، هرگز به خود نمی‌بالد، مغرور نیست. گستاخ نیست و خودخواه نیست، به سادگی خشمگین نمی‌شود، خطاهای دیگران را به خاطر نمی‌سپارد. عشق از همدمی با شیطان لذت نمی‌برد بلکه دوست دار حقیقت است. همواره حافظ است، همواره به دیگران اعتماد دارد، همواره امیدوار است و همواره پاینده است. عشق هرگز شکست نمی‌خورد.

نمایه کاربر
rohamjpl

نام: Roham Hesami رهام حسامی

محل اقامت: فعلا تهران قیطریه بلوار کتابی 8 متری صبا City of Leicester Area of Leicestershire LE7

عضویت : سه‌شنبه ۱۳۹۹/۸/۲۰ - ۰۸:۳۴


پست: 2108

سپاس: 3824

جنسیت:

تماس:

Re: آیا انرژی تاریک بر خلاف گرانش عمل می کند؟

پست توسط rohamjpl »

ببینید جهان داره منبسط میشه و خوب سرعت انبساط هم چیزی فراتر از مقدار ماده و انرژی واقع جهان هست پس یک چیزی هست لذا انرژی تاریک یک شکل فرضی از انرژی است که فشار منفی و دافعه ای را اعمال می کند و مانند عکس گرانش عمل می کند. مانند ماده تاریک انرژی تاریک مستقیماً مشاهده نمی شود ، بلکه از مشاهدات فعل و انفعالات گرانشی بین اجرام نجومی نتیجه میشود. ببینید ماده تاریک انبساط جهان را کند می کند ولی انرژی تاریک آن را سرعت میدهد. ماده تاریک مانند یک نیروی جذاب عمل می کند مثل یک ملات محکم یا نوعی سیمان کیهانی اجزای که جهان ما راساخته در کنار هم نگه می داردیعنی که ماده تاریک با گرانش در تعامل است ولی نور را منعکس جذب یا ساطع نمی کند.خوب ماده تاریکاسمی است روی تمام جرم موجود در جهان که نامرئی است گذاشته و مقدار زیادی از آن وجود دارد.ماده تاریک می تواند کوتوله های سفید باشد ، بقایای هسته های ستاره های کوچک تا متوسط. یا ماده تاریک می تواند ستاره های نوترونی یا سیاهچاله ها باشد ، بقایای ستاره های بزرگ پس از انفجار باشه .نتیجه ماده تاریک انبساط جهان را کند می کند ولی انرژی تاریک آن را سرعت می بخشدو انرژی تاریک نیروی بسیار غالب این دو است.میدانیم که گرانش مطمئناً با گذشت زمان انبساط را کند می کنداما مشاهدات میگه که این کندی مشاهده نشده است.پس چیزی هست.فضا دارای خواص شگفت انگیزی است که درک ان دشوار هست.فضای بیشتری هست فضا کش میاد پس انرژی بیشتری داخلش هست .پس یک ثابت خاص هست .از آنجا که این انرژی خاصیت فضا است پس با انبساط فضا چگالی اون کم نمیشه پس با ایجاد فضای بیشترهمون انبساط فضا مقدار بیشتری از این انرژی در فضا ظاهر می شودخوب در نتیجه ، این شکل از انرژی باعث می شود که جهان سریعتر و سریعتر منبسط شود.اما چرا واقعا نمیدونم .یک سیال انرژی باعث انبساط میشه.و تاکنون ارتباطی بین این دو دیده نشده هست ببینید تو نسبیت میگن فضا خمیده میشه بواسطه جرم اما بواسطه توزیع انرژی هم هست.I hope I help you understand the question. Roham Hesami smile072 smile261 smile260
تصویر

ارسال پست