مشاوره رایگان تحصیلی
منو
هوپا در آیین زرتشت نام درخت حقیقت است و اعتقاد بر این است که انسان در ابتدا در قالب هوپا خلق شده که در زبان پهلوی هومایانا نامیده می‌شود.
هوپا سعی دارد با جمع آوری مقالات و اخبار فارسی فیزیک از سایتهای مختلف علمی، منبع مناسبی را جهت مطالعه و پژوهش دانشجویان، دانش‌آموزان و دیگر علاقه‌مندان علم فیزیک گرداوری نماید.

مجله علمی هوپا (154)

صفحه 154
تصوير ماهواره‌اي طوفان شن بر فراز ايران/ تصاويرآخرين روزهاي زمين در2010
ماهواره های فعالی که در مدار زمین در حال حرکت و فعالیت هستند در آخرین ماه سال 2010 میلادی به فعالیت خود ادامه داده و برای افرادی که آرزو دارند زمین را از ارتفاع مشاهده کنند تصاویر شگفت انگیزی به ثبت رسانده اند.
تصوير شهابي بر فراز دامغان/ تصاوير دومين پديده نجومي سال 2011 در دنيا
نشنال جئوگرافی در پی وقوع تقریبا همزمان اولین پدیده های نجومی سال 2011، تصاویری از شهاب باران ربعی که در روز سه شنبه رخ داده و از اروپا و آسیای مرکزی به خوبی قابل مشاهده بوده را منتشر کرده است.
بزرگترين و جنجالي ترين ماموريتهاي2011 / بازگشت به مريخ و پيامهايي از عطارد
خبرگزاری مهر - گروه فناوریهای نوین: سال 2010 شاید در زمینه اکتشافات فضایی سالی پربار بوده اما با کمی انتظار در خواهید یافت سال آینده فضایی بسیار پربارتر و بزرگتر خواهد بود زیرا قرار است در این سال برای اکتشافات روباتیک، ماهواره ای و حسگرهای چند میلیارد دلاری در سامانه خورشیدی بستری مناسب فراهم شود.
تصاوير تكميل عميق ترين رصدخانه دنيا در ميان يخهايي با قدمت 100 هزار سال
گروهی از دانشمندان آمریکایی با حفاری قطب جنوب به عمق 5/2 کیلومتر عمیقترین رصدخانه دنیا را در میان یخهای با قدمت 100 هزار سال راه اندازی کردند.
عكسهاي سفري 33 ساله/ ماه و زمين در كنار هم و لكه سرخ سياره مشتري
خبرگزاری مهر - گروه فناوریهای نوین: ناسا طی روزهای گذشته اعلام کرد ویه جر 1 تا 5 سال دیگر به پایان سامانه خورشیدی می رسد. نشریه سی نت به این مناسبت مشهورترین تصاویری که توسط این فضاپیما به ثبت رسیده اند را منتشر کرد.
حضور ايرانيان در انجمن جهاني نسل فضا/ توليد پرچمي واحد براي فضانوردان
تلاش برای معرفی بیشتر نسل فضا به ایرانیان سبب شد تا منجمان ایرانی با پیگیری های خود زمینه حضور ایران در انجمن جهانی نسل فضا را که نمایندگانی از 90 کشور جهان در آن حضور دارند، فراهم کنند.
كشفيات حيرت‌انگيز تلسكوپ فضايي هابل در سال 2010 / گزارش تصويري
تلسکوپ فضایی هابل در طول بیش‌از 20 سالی که به دور زمین چرخیده، دنیای اخترشناسی را متحول کرده است. مهم‌ترین کشفیات تلسکوپ فضایی هابل را در سال 2010، را در این گزارش ببینید.
خبرسازترين پديده هاي فضايي و نجومي سال 2010
خبرگزاری مهر - گروه فناوریهای نوین: سال 2010 شاهد رویدادهای فضایی خبرساز و پرهیاهویی بوده است، از کشف سیاره های شبه زمینی تا پرواز آزمایشی اولین فضاپیمای توریستی تجاری، سال پس از سال جهانی نجوم برای علم نجوم و فضا بسیار پربار بوده است.
پرتاب فضاپيما با توپ مغناطيسي و جت مافوق صوت
مهندسان ناسا طرحی را ارائه کرده‌اند که می‌تواند ضمن میلیون‌ها دلار صرفه‌جویی در هزینه نیروی محرکه پرتاب‌های فضایی، امنیت فضانوردان را افزایش دهد
جوان‌ترين سياه چاله همسايه زمين رصد شد
رصد خانه اشعه ایکس ناسا ستاره شناسان را قادر ساخته است تا جوان‌ترین سیاه چاله همسایه زمین را در فضا شناسایی کنند. این سیاه چاله در فاصله 50 میلیون سال نوری از زمین قرار دارد
ماه شب يلدا گرفت / تصاوير ماه گرفتگي كامل امروز
ماه گرفتگی 21 دسامبر برابر 30 آذر ماه ساعت 10:02 صبح امروز به وقت کشورمان (6:32 صبح به وقت گرینویچ) آغاز شد و تا 13:32 دقیقه به وقت ایران ادامه یافت.
تلسكوپي كه در اعماق زمين دفن شد/ رصد ذرات زير - اتمي از اعماق زمين
محققان دانشگاه ویسکونزین در حال به پایان رساندن تلسکوپ عظیم و زیر زمینی هستند که در اعماق زمین در قطب جنوب زمین دفن شده است تا بتواند پدیده های مختلف فضایی از جمله نوترینوها را مورد مطالعه و بررسی قرار دهد.
پنج سال تا خروج نهايي "ويه جر 1" از سامانه خورشيدي
تنهاترین و دور افتاده ترین ابزار دست ساز بشر، فضاپیمای ویه جر 1، رکوردی جدید را در سفر خود به خارج از سامانه خورشیدی به ثبت رساند.
تصوير چهره اي از ماه كه تا به حال ديده نشده است
مدارگرد اکتشافی ماه طی دوره ای 6 ماهه از تصویربرداری، چهره ای متفاوت از ماه را به نمایش گذاشته است که تا کنون آن را ندیده اید.
تصاوير شگفت انگيزترين سياه چاله هايي كه در دهه اخير كشف شده‌اند
مجله علمی "نشنال جغرافی" به معرفی شگفت انگیزترین سیاه چاله ای که تلسکوپ فضایی پرتوهای ایکس چاندرا در یک دهه گذشته از آنها تصویربرداری کرده پرداخته است.
تصاوير اولين فضاپيماي بخش خصوصي كه به فضا رفت
اولین کپسول فضایی که توسط یک شرکت خصوصی ساخته شده است همراه با موشک "فالکن 9" پرتاب شد و در مدار قرار گرفت
سرنوشت فضانوردي كه از ايستگاه فضايي جدا مي شود
شناور شدن و رها شدن یک فضانورد از ایستگاه بین المللی فضایی شرایطی است که شاید هرگز پیش نیاید اما اگر روزی چنین اتفاق رخ دهد، ناسا چطور می تواند فضانورد خود را نجات دهد؟
حلقه‌هاي زحل از خرده‌هاي يك ماه غول پيكر ايجاد شده‌اند
سیاره شناسان آمریکایی با انجام تحقیقات جدیدی نشان دادند که حلقه های زحل باقیمانده یک ماه بسیار بزرگ بوده اند که به این سیاره بسیار نزدیک شده بوده است
ماوراي سرعت نور؟بله يا خير؟
چگونه ممکن است که کهکشان ها سریعتر از سرعت نور دور شوند؟ نظریه ی نسبیت انیشتین می گوید“ سرعت نور-که 300000 کیلومتر بر ثانیه است – بیشترین سرعتی است که هر چیزی می تواند به خود بگیرد. رسیدن به سرعت نور انر‍‍‍ژی بسیار بسیار زیادی می خواهد. شما می توانید کل انرژی موجود در جهان را به مصرف برسانید اما هنوز به سرعت نور نخواهید رسید.
نسبيت با دستكاري آدميزاد
در پارادوکس معروف دوقلوها، همزادی که با سرعت بسیار بالا در یک سفینه به سفر برود، در هنگام بازگشت به خانه از برادر یا خواهر خود که در زمین مانده بود جوانتر خواهد بود. با وجود اینکه انبساط زمان برای هر جسم در حال حرکتی اتفاق می افتد، اما آنقدر ناچیز است که در مقیاس های زندگی انسان ها قابل اندازه گیری نیست.
ضد ماده به دام افتاد
ضد ماده از این پس دیگر در قلمرو علوم تخیلی قرار نخواهد گرفت زیرا دانشمندان اکنون می دانند چگونه این همتای غریب و گریزان ماده را به دام انداخته و محبوس کنند . . .
كشف محل مناسب زندگي روي مريخ
منطقه نیلی پاترا آخرین مکان در سیاره مریخ است که احتمالا پس از تغییرات جهانی آب و هوا در آن حیات وجود داشته است.
خورشيد گرفتگي جزئي از فضا
این اولین باری است که رصد خانه پویایی خورشیدی ناسا به چنین رویدادی دست میزند. به تاریخ 7 اکتوبر 2010 رصد خانه فضایی ناسا برای اولین بار عبور ماه را زمانی که ماه نو مستقیمأ بین سفینه و خورشید می گذشت (در مدار هماهنگ با زمین) رصد نمود
اولين ساختار هاي بزرگ در عالم
خوشه های کهکشانی سنگین را برای مطالعه تأثیر ماده تاریک و انرژی تاریک بر رشد ساختار های کیهانی به کار میبرند...
جشنواره برترين وبلاگ ها و وب سايت هاي نجومي پارسي زبان
مهلت ثبت نام : بیست و هشتم مهرماه هشتاد و نه
برگزار کننده : گروه سپهر نیلگون و پژوهشسرای دانش آموزی نیشابور
علم و فناوري "در گستره علم"
جام جم آنلاین: پوشش خبری و تحلیل همایش ها، نشست ها، کنگره های علمی و فناوری داخل کشور را همراه با گفت و گو با کارشناسان و صاحب نظران علم و فناوری، از "در گستره علم" بخواهید.
ريزترين آيينه جهان ساخته مي‌شود
همان طور که مسیر فوتون‌های نوری به وسیله یک آیینه قابل جهت دادن هستند، اتم‌هایی که دارای یک لحظه مغناطیسی هستند، با استفاده از یک آیینه مغناطیسی قابل کنترل خواهند بود.
كشف سيارك هاي قلوه سنگي
محققان می گویند ، سیارک های ساخته شده از سنگ هایی به اندازه شن که توسط گرانش زمین در کنار هم جمع شده اند می توانند برخوردی شبیه انفجار گلوله یک تفنگ ساچمه ای با زمین داشته باشند.
متافيزيك ابن سينا
متافیزیک آن طور که ابن سینا در کتابش با عنوان "شفا" در نظر گرفته، توضیح عقلانی همه هستی ست. ابن سینا "مشتق شدن همه چیز از هستی لازم"، ابدیت هستی و نیز نفی شناخت آنچه مجزا از منبع هستی ست را در این کتاب توضیح داده است.
برندگان جايزه نوبل فيزيك از آغاز تا كنون
لیست اسامی تمامی برندگان جایزه نوبل فیزیک از ابتدای اهدای این جوایز تا کنون با ذکر ملیت تاریخ و عناوین مورد پژوهش را در جدول زیر مشاهده فرمایید
برج ايفل
برج ایفل برجی فلزی در میدان شان دو مارس و در کنار رود سن واقع در شهر پاریس است.برج ایفل امروزه به عنوان نماد فرانسه شناخته می‌شود و یکی از شناخته شده‌ترین بناها در جهان است.
ارائه روش جديد تصويربرداري سه بعدي نانوساختارها
محققان دانشگاه یاسوج با همکاری پژوهشگران دانمارکی روش جدیدی برای تصویربرداری سه بعدی نانوساختارها ابداع کردند این روش می تواند تصویر سه بعدی با تعیین دقیق مقدار و نحوه توزیع عمقی هر عنصر در نانوساختارها را تا عمق ۱۰ نانومتر ارائه دهد.
نمايشگر لمسي جديدي كه از فشار انگشت برق مي گيرد!
به گزارش خبرگزاری مهر، استفاده از نمایشگرهای لمسی در لپ تاپ، تلفنهای همراه هوشمند، پخش کننده های MP3 و لوح- رایانه های نسل جدید رواج گرفته است در این راستا نمایشگرهای لمسی چه از نظر طراحی و چه از نظر ادغام با عملکردهای دیگر درحال تکامل هستند.
رصد مستقيم تشكيل ستارگان عظيم
به گزارش خبرگزاری مهر، گروهی از ستاره شناسان بین المللی به سرپرستی محققان دانشگاه فلوریدا با کمک رادیوتلسکوپ CSIRO موفق شدند توده ای را کشف کنند که بیشتر آن از گاز هیدروژن و گرد و غباری تشکیل شده است که برای تشکیل یک جرم ستاره ای بسیار عظیم درحال فروپاشی در روی خود هستند.
پديده نابودي زوج
یکی از نتایج اصل هم ارزی جرم و انرژی این است که این دو می‌توانند به یکدیگر تبدیل شوند. مشاهده تجربی این مسیله در فرایندهای مختلف مانند اثر فوتوالکتریک ، اثر کامپتون ، پدیده تولید زوج و … انجام شده است
Page: 1 2 3 4 5 6 7 ... 151 152 153 154 155 156 157 ... 209 210
www.HUPAA.com
مشاوره رایگان تحصیلی
ویدیو کلیپ علمی
محک
● مقالات فیزیک
● اخبار فیزیک
● مطالب پربیننده
● مجله علمی
● کوانتوم و فیزیک جدید
● الکترومغناطیس
● نظریات ایرانی
● نجوم و اخترفیزیک
● فلسفه و متافیزیک
● نانوتکنولوژی
● برق و الکترونیک
● هواشناسی و فیزیک جو
● فیزیک نور و اپتیک
● مکانیک و ترمودینامیک
● مطالب متفرقه
● معرفی کتاب
● دانشمندان
● فیزیک در ایران
● سایتهای فیزیک انگلیسی
● سایتهای فیزیک فارسی
● دانلود نرم افزار
● تصاویر دیدنی
● پزشکی و سلامت
امکانات
● خانه
● انجمن فیزیکدانان جوان ایران
● چت روم هوپا
● درباره ما
● سفارش آگهی
● تماس با ما
● عضویت در انجمن
● ورود
● RSS
آگهی های متنی
عضویت در خبرنامه
ایمیل :
ادامه تحصیل در خارج از کشور
ادامه تحصیل در خارج از کشور
ادامه تحصیل در خارج از کشور
ادامه تحصیل در خارج از کشور
ادامه تحصیل در خارج از کشور
ادامه تحصیل در خارج از کشور
ادامه تحصیل در خارج از کشور
ادامه تحصیل در خارج از کشور
ادامه تحصیل در خارج از کشور
ادامه تحصیل در خارج از کشور
ادامه تحصیل در خارج از کشور
پزشکی و سلامت
مشاوره رایگان تحصیلی
بیگ بنگ
آخرین گفتگوها در انجمن
ریاضیات را چگونه آغاز کنیم؟! (3 پاسخ)
باتری‌های هسته ای (0 پاسخ)
اگر زمان وجود نداشت چه می شد،پیامد های آن چیست؟ (71 پاسخ)
ماشين زمان كي ساخته مي شود؟ (71 پاسخ)
نحوه کار برقگیر (0 پاسخ)
تفاوت جاذبه با گرانش چیست؟ (42 پاسخ)
خم کردن پرتو نور (13 پاسخ)
چرا ابرها سفید هستند؟ (7 پاسخ)
بسط سامرفلد و اثبات آن (0 پاسخ)
ارشد فیزیک پیام نور (1 پاسخ)
نظریه نسبیت قانون بقای جرم و پایستگی انرژی را نقض می‌کند؟ (2 پاسخ)
آیا ریل‌های قطارهایی که مگلو نیستند هم آهنربا می‌شوند؟ (1 پاسخ)
فرمول برای تعیین قدرت عدسی (1 پاسخ)
باردار کردن رسانا با باطری (0 پاسخ)
جنس زمان از چیست؟ اصلا زمان چیست؟ (221 پاسخ)
ابهام در مورد اصل فرما (اصل کمترین زمان) (4 پاسخ)
پارسی را پاس بداریم (975 پاسخ)
معرفی کانال های تلگرام فیزیک (9 پاسخ)
نیروی محرکه القایی در میدان مغناطیسی (0 پاسخ)
فیزیک کوانتوم (0 پاسخ)
جنس فضا زمان از چیست؟ (25 پاسخ)
چرا آذرخش در هوای آفتابی رخ نمیده؟ (6 پاسخ)
به طور کلی مفهوم انتگرال سه گانه چیست؟ (1 پاسخ)
فضای آنتی دوسیتر (1 پاسخ)
مقالاتي از گوشه و كنار رياضيات (98 پاسخ)
نقش نوع جریان AC یا DC در روشن شدن یا نشدن لامپهای ال ای دی (2 پاسخ)
ذره تاکیون (5 پاسخ)
زمین تخت گرایان (110 پاسخ)
دستگاه بیضوی (0 پاسخ)
رابطه میانگین قند خون سه ماهه انسات با اعداد پی ,فی ؛ ایی (0 پاسخ)
دستگاه مختصات راستگرد یعنی چی؟ (7 پاسخ)
اطلاعاتی جامع درباره فرکانس (7 پاسخ)
کتاب مناسب برای تانسورها و جبر برداری (0 پاسخ)
محاسبه ی مساحت بدن انسان برای تجویز دقیق دارو ها (2 پاسخ)
کتابی مناسب درباره نسبیت (8 پاسخ)
سرعت نور با سریهای عددی (0 پاسخ)
بیا تو سوال بپرس (224 پاسخ)
دوربین دو چشمی بخرم یا تلسکوپ ؟ (10 پاسخ)
تاثير ميدان هاي الکتريکي و مغناطيسي بر نور (30 پاسخ)
حل مسائل فیزیک هسته ای کنت کرین (22 پاسخ)
منظور پروفسور حسابی از بی نهایت بودن ذرات چه بوده؟ (39 پاسخ)
محاسبات کوانتومی (2 پاسخ)
پستی و بلندی‌های زمین به روایت ماهواره‌های آلمانی (2 پاسخ)
مسئله: برخورد ناکشسان دو قمر و افزایش جرم سکون (0 پاسخ)
انتگرال خطی (5 پاسخ)
طراحی یک تست ژنتیکی برای شناسایی زودهنگام خطر حمله قلبی (0 پاسخ)
تقسيم كردن يك زاويه به سه قسمت مساوي (56 پاسخ)
معمای وزنه ۳ کیلویی و اندازه‌گیری یک کیلوگرم گندم با ترازو (17 پاسخ)
فرمول ریاضی برای درمان کمبود ویتامین دی (2 پاسخ)
عدد طلایی و سیارات (2 پاسخ)
بردار مکان در سایر دستگاه ها (8 پاسخ)
فرمولی برای تمام ابعاد وجودی کره ! (2 پاسخ)
نوبل پزشکی به کاشفان شیوه جدید مقابله با سرطان تعلق گرفت (0 پاسخ)
اصطکاک چگونه انرژی گرمایی تولید میکند؟ (59 پاسخ)
عدد پی تغییر کرد! (21 پاسخ)
استفاده از اثرات میدان مغناطیسی برای چرخیدن دائم جسم (2 پاسخ)
خروج زمین از مدار گردش خود (1 پاسخ)
نسبیت، انرژی و ماده (1 پاسخ)
شمارا بودن اعداد گویا (0 پاسخ)
درهم تنیدگی کوانتومی تک ذره (3 پاسخ)
مقالات فیزیک
چرا زنان نسبت به مردان عمر طولانی‌تری دارند؟
ربات‌هایی که با حیوانات حرف می‌زنند!
سوراخی مرموز در ایستگاه فضایی؛ حادثه یا خرابکاری؟
افشای راز تکامل کهکشان‌ها
تاثیر منفی غذاهای اُرگانیک بر تغییرات اقلیمی!
استفاده از انرژی گداخت به واقعیت نزدیک‌تر شد!
بومیان واقعی آمریکا، چه کسانی بودند؟
منشا تردید درباره‌ی سفر به ماه، مشخص شد!
اثرات، خطرات و تبعات تغییرات آب و هوایی بر سیاره‌ی زمین
آیا کابوس مرگبار ابولا، به‌ پایان رسیده است؟
گذشته خورشید چه بوده و آینده‌ی آن چه می‌شود؟
الگوریتم جدید گوگل؛ پُلی بین علوم کامپیوتر و شیمی
تاثیر عوامل فضایی در شکست نیروهای آمریکایی در ویتنام!
ربات‌های آینده به خوبی هر خطری را تشخیص می‌دهند.
دمای آزمایش هم‌جوشی چین به ۱۰۰ میلیون درجه می‌رسد.
راهی جدید برای درمان اوتیسم!
هابل شبکه‌ای درهم‌پیچیده در ابر ماژلانی بزرگ را رصد کرد!
مسابقه‌ی علمی شماره‌ی پنج
منبع حرارتی مرموزی که نابودگر یخچال‌های قطب جنوب است!
کشف سیاره‌ی فراخورشیدی جوان!
شک و تردید درباره‌ی حق مالکیت بیت‌کوین‌ها!
همکاری انسان و هوش‌مصنوعی برای پیروزی در یک بازی سخت
با ساعت‌های مغزتان آشنا شوید.
ستاره‌شناسان وسعت دقیق کهکشان بچه‌قورباغه را آشکار کردند.
چرا انرژی خورشیدی از همیشه ارزان‌تر شده است؟
اخترشناسان ابرنواختر خاصی را شناسایی کردند.
چقدر تحقیقات روان‌شناسی صحیح و قابل اطمینان هستند؟
پاسخی که می‌تواند ۹۵درصد باقیمانده از جهان را توضیح دهد!
درباره‌ی خانه‌های هوشمند آینده، چه می‌دانیم؟
رمزگشایی از مکانیسم یادآوری و فراموشی
ادامه ...
اخبار فیزیک
یافته های تازه دانشمندان ممکن است سفر در زمان را غیرممکن کند!
نگاهی به دوردست‌های کیهان به کمک یک خوشه کهکشانی غول‌پیکر
سنجش ذرات در کیهان اولیه
پیش‌بینی جرم ذره «هیگز» توسط سیمپسون‌های کارتونی 14 سال قبل از سرن!
فریب فوق‌العاده نور توسط محقق ایرانی
طراحی پای مصنوعی دارای سیستم بینایی توسط دانشمندان ایرانی
حل یک مساله سی‌ساله فیزیک شبیه‌سازی مواد ابررسانا با اتم‌های فوق سرد با همکاری فیزیکدان ایرانی
مخترع لیزر چارلز تاونز در 99 سالگی درگذشت
حل معماهای فیزیک در آزمایشگاه‌های ارزان بجای شتاب‌دهنده‌! مشاهده حالت بوزون هیگزی در ابررسانا برای نخستین بار
سه ایرانی در میان 100 نفر کاندیدای نهایی سفر بی بازگشت به مریخ
آمادگی برخورددهنده بزرگ هادرونی برای کشف یک ذره جدید
مشاهده پیوند شیمیایی اتم‌ها و تشکیل مولکول برای نخستین‌بار
کشف عجایب حبابی با سی‌تی اسکن درون یک ابرنواختر
لوح انجمن جهانی نفرولوژی به «پدر علم نفرولوژی ایران» اعطا می‌شود
چرا برخی کهکشان‌ها جوانمرگ می‌شوند؟
ادامه ...
مطالب پربیننده
سیاه‌چاله‌ها چگونه به وجود می‌آیند؟ (0+)
ردپای ۳۱۰ میلیون ساله‌ی خزنده‌ای در گرندکنیون (0+)
توانایی خودران‌های تسلا، در هاله‌ای از ابهام (0+)
سکوت عجیب زنبورها در زمان خورشیدگرفتگی! (0+)
درمانی برای اعتیاد به نیکوتین (0+)
شبیه‌سازی از فعالیت زمین که باعث می‌شود، مغزتان سوت بکشد! (0+)
کشتی نوح در ایران پیدا شد! (0+)
آزمایش حیات اُرگانیسم‌های زنده، در مقیاس کوانتومی (0+)
مغز شگفت‌انگیز کلاغ، چوب ماهیگیری طراحی می‌کند (0+)
فرود کاوشگر جدید ناسا در مریخ را به‌طور زنده ببینید. (0+)
سرنخی از چگونگی ساخت اهرام بزرگ مصر! (0+)
در بدن انسانی سالم، چند سلول جهش‌یافته وجود دارد؟ (0+)
کاری که نور خورشید با خانه‌ی شما می‌کند. (0+)
تکنولوژی جدید، چگونه آب را تصفیه می‌کند؟ (0+)
در کجای منظومه‌ی شمسی حیات فرازمینی وجود داشته دارد؟ (0+)
ادامه ...