مشاوره رایگان تحصیلی
منو
هوپا در آیین زرتشت نام درخت حقیقت است و اعتقاد بر این است که انسان در ابتدا در قالب هوپا خلق شده که در زبان پهلوی هومایانا نامیده می‌شود.
هوپا سعی دارد با جمع آوری مقالات و اخبار فارسی فیزیک از سایتهای مختلف علمی، منبع مناسبی را جهت مطالعه و پژوهش دانشجویان، دانش‌آموزان و دیگر علاقه‌مندان علم فیزیک گرداوری نماید.

مجله علمی هوپا (2)

صفحه 2
مسابقه‌ی علمی هفتگی شماره‌ی ۱۷
‌پنجشنبه 16 اسفند 1397
مغز انسان‌های اولیه چگونه تکامل یافت؟
‌پنجشنبه 16 اسفند 1397
هزاران سال قبل از اینکه اجداد انسان رو به شکار پستانداران بزرگ بیاورند تا گوشت مورد نیاز خود را تامین کنند، رژیم غذایی چربی که داشته‌اند باعث بزر‌گ‌تر شدن مغز آن‌ها شده است.
پروتئینی که در زمان استرس نقش‌آفرینی می‌کند
‌پنجشنبه 16 اسفند 1397
ریبوزوم‌ها پروتئین‌هایی می‌سازند که می‌توانند همه‌ی عملکردهای مورد نیاز زندگی را انجام دهند، ولی اگر یک فاکتور کلیدی که قبلاً دست‌کم گرفته می‌شد را نداشته باشند، امکان دارد در زمان استرس از کار بیافتند.
به زودی ماده‌ی گمشده‌ی جهان پیدا خواهد شد
‌پنجشنبه 16 اسفند 1397
وقتی دانشمندان محاسبه می‌کنند که در جهان باید چه مقدار ماده وجود داشته باشد، برآوردهای آن‌ها همیشه بسیار بیشتر از مقدار ماده‌ای است که باید بر طبق محاسبات به‌دست آید. در حقیقت، تصور آن‌ها بر این است که ما از یک‌سوم موادی که در جهان وجود دارد، بی‌اطلاع هستیم.
شخصیت سگ‌ها در طول زمان تغییر می‌کند!
‌پنجشنبه 16 اسفند 1397
اگر تغییرات بزرگی در زندگی یک انسان رخ دهد، ویژگی‌های شخصیتی وی می‌تواند تغییر کند. طی مطالعه‌ای جدید، مشخص شده است که این اتفاق در سگ‌ها نیز می‌تواند رخ دهد.
فیزیکدانان سیاهچاله را در آزمایشگاه بازسازی می‌کنند
‌چهارشنبه 15 اسفند 1397
سیاهچاله‌ها از جمله اسرار کیهانی هستند. همه‌مان می‌خواهیم بدانیم درون آن اجرام سماوی چه اتفاقی می‌افتد، اما بهترین کاری که می‌توانیم انجام بدهیم، این است که بیرون از آن ایستاده و شاهد اثرات آن باشیم.
فرگشت عجیب گیاهان گرده‌ای در تولیدمثل
‌چهارشنبه 15 اسفند 1397
بر اساس مطالعه‌ی جدیدی که در مجله‌ی Cell منتشر شده است، گیاهان از تولید الگوهای غیریکنواخت و نامتقارن در روی سطح دانه‌ها گرده پشتیبانی می‌کنند.
آینده‌ی زمین و حیات آن چه خواهد شد؟
‌چهارشنبه 15 اسفند 1397
طبق تحقیقات جدید، مشخص شده است که انسان با سرعت ۹ تا ۱۰ برابر بیشتر از دوره‌ی گرمایش عظیم زمین در ۵۶ میلیون سال پیش، در حال انتشار دی‌اکسیدکربن به جو زمین است.
مستندی درباره‌ی قاعدگی برنده‌ی اسکار ۲۰۱۹ شد
‌چهارشنبه 15 اسفند 1397
برای اولین بار در تاریخ، مستندی درباره‌ی دوران قاعدگی خانم‌ها، جایزه‌ی اسکار را با خودش به خانه برده است و با در نظر گرفتن اینکه حداقل نیمی از جمعیت دنیا در نقطه‌ای از زندگی‌شان قاعدگی را تجربه می‌کنند، طبیعی‌سازی این موضوع در سال ۲۰۱۹ نباید برای هیچکسی تعجب‌برانگیز باشد.
خواب کافی خطر ابتلا به کدام بیماری‌ها را کاهش می‌دهد؟
‌سه شنبه 14 اسفند 1397
داشتن خواب کافی، کلید سلامت است. مطالعات نشان داده‌اند که خواب ناکافی خطر بُروز بیماری‌های قلبی را افزایش می‌دهد.
آشنایی با حالت تاریک برای گوگل کروم اندروید
‌سه شنبه 14 اسفند 1397
انتظارها به‌زودی به پایان می‌رسد. چرا که گوگل نسخه‌ی آزمایشی حالت تاریک خود را برای گوگل کروم اندروید، ارائه کرده و این نسخه ممکن است در نسخه‌ی شماره‌ی ۳۷ کروم-بتا قابل مشاهده باشد.
راه‌هایی برای جلوگیری از گریه‌ی بچه‌ها در هواپیما
‌سه شنبه 14 اسفند 1397
شما چه یک پدر یا مادر زجر کشیده باشید، چه مسافری بدشانس که در ردیف کناری یک بچه نشسته است، تجربه‌ی گریه‌های پیوسته‌ی یک بچه برای شما لذت‌بخش نخواهد بود.
کشف سیاه‌چاله‌ای جدید در کهکشان راه‌شیری!
‌سه شنبه 14 اسفند 1397
ستاره‌شناسان با استفاده از آرایه‌ی تلسکوپی «آلما»، جریان گازهایی که حول یک منبع گرانشی نامرئی در حال چرخش بودند را کشف کردند.
نوزادان اصلاح‌شده‌ی ژنتیکی، باهوش‌تر هستند
دوشنبه 13 اسفند 1397
سال گذشته دو دختر دوقلو در چین بدون خواست خودشان برگ جدیدی را در تاریخ ثبت کردند و به‌عنوان اولین نوزادان با ژن‌های ویرایش‌شده به‌دنیا معرفی شدند.
فتوسنتز طبیعی، با برگی مصنوعی
دوشنبه 13 اسفند 1397
برگ مصنوعی که محققین در آزمایشگاه ساخته‌اند تا ۱۰ برابر بیشتر از برگ طبیعی دی‌اکسید‌کربن را جذب و تبدیل به سوخت می‌کند. دانشمندان اکنون راهی پیشنهاد داده‌اند که بتوان این برگ‌های مصنوعی را خارج از محیط آزمایشگاهی نیز مورد استفاده قرار داد.
چرا زن‌ها بیشتر دچار میگرن می‌شوند؟
دوشنبه 13 اسفند 1397
محققین مکانیسم بالقوه‌ای برای میگرن پیدا کرده‌اند که می‌تواند علت بیشتر مبتلا شدن زنان به این بیماری را توضیح دهد. آن‌ها توضیح داده‌اند که هورمون‌های جنسی سلول‌های اطراف عصب «تریجمینال» را تحت تاثیر قرار داده و رگ‌های خونی موجود در سر را با استروژن مرتبط می‌کند.
آیا ضد‌تعریق‌ها سرطان‌زا هستند؟
دوشنبه 13 اسفند 1397
اگر شما سری به فروشگاه‌های لوازم آرایشی و بهداشتی بزنید، قفسه‌هایی از دئودرانت‌ها یا همان اسپری‌های خوشبوکننده‌ی بدن و ضدتعریق‌ها را می‌بینید که با سر و صدای زیادی تبلیغ کرده‌اند که محصول آن‌ها حاوی آلومینیوم نیست.
چگونه ساعت بدن خود را تنظیم کنیم؟
یکشنبه 12 اسفند 1397
ساعت بیولوژیک بدن یک چرخه‌ی ۲۴ ساعته است که شامل فرآیندهای خوابیدن و خوردن می‌شود. محققین ثابت کرده‌اند که ورزش می‌تواند این ساعت درونی بدن را تنظیم کند.
مصرف دخانیات به بینایی آسیب جدی می‌رساند
یکشنبه 12 اسفند 1397
بر اساس مطالعه‌ای جدید، در دید رنگ قرمز - سبز و آبی - زرد افرادی که به‌شدت سیگاری هستند، یعنی کسانی که بیش از ۲۰ نخ سیگار در روز می‌کشند، تغییرات چشم‌گیری وجود دارد و توانایی آن‌ها در تفکیک و تشخیص رنگ‌ها و کنتراست کاهش می‌یابد.
کشف مولکول‌های آلی پیچیده، در اطراف ستاره‌ای دوردست
یکشنبه 12 اسفند 1397
«اوریونV883» ستاره‌ای جوان است که در فاصله‌ی تقریبی ۱،۳۰۰ سال نوری از زمین و در صورت فلکی جبار واقع شده است. این ستاره یک انفجار به اصطلاح «FU Orionis» را تجربه می‌کند؛ یعنی در اثر سیلی از جریان مواد از قرص پیش‌سیاره‌ای به‌سمت ستاره، روشنایی آن به‌طور آنی افزایش پیدا می‌کند.
تکامل، تصادفی نیست!
یکشنبه 12 اسفند 1397
اغلب گفته می‌شود که تکامل، «کور» است، چون هیچ نیروی خارجی‌ای وجود ندارد که به انتخاب طبیعی کمک کند. ولی پژوهشگران در مقاله‌ی جدیدی به این اشاره می‌کنند که تغییرات رخ داده در ماده‌های ژنتیکی در سطح مولکولی، به‌طور کامل تصادفی نیستند.
خواب بیشتر، دستگاه ایمنی بدن شما را تقویت می‌کند
شنبه 11 اسفند 1397
مقاله‌ای جدیدی، توضیح می‌دهد که خواب چگونه می‌تواند در مبارزه با عفونت‌ها به ایفای نقش بپردازد. اما سایر اختلال‌ها از قبیل استرس مزمن، می‌توانند بدن را بیشتر در معرض بیماری قرار دهند.
بلیت سفر به آن دنیا با مصرف زیاد فست‌فود!
شنبه 11 اسفند 1397
طبق یکی از مطالعات جدید انجام شده، غذاهای بسیار فرآوری‌شده که در رژیم غذایی بسیاری از بزرگسالان به وفور یافت می‌شوند، ممکن است بلیت سفر به آن دنیا باشند.
شامپانزه‌ها چگونه با هم صحبت می‌کنند؟
شنبه 11 اسفند 1397
بر اساس مطالعه‌ای جدید، ایما و اشاره‌های شامپانزه‌ها از همان الگوهای ریاضی که در زبان انسان وجود دارد، تبعیت می‌کند.
رودخانه‌ای از ستارگان در آسمان کشف شد!
‌پنجشنبه 9 اسفند 1397
محققین دانشگاه وین، جریانی ستاره‌ای را پیدا کرده‌اند که بیشتر آسمان نیم‌کره‌ی جنوب را پوشش می‌دهد.
دانشمندان منشاء خودآگاهی را کشف کردند
‌پنجشنبه 9 اسفند 1397
در میانه‌ی قرن نوزدهم، فیزیکدانی به‌نام «ویلیام کارپنتر» این فرضیه را مطرح کرد که بخشی از مغز به‌نام «گانگلیون حسی» یا «جایگاه خودآگاهی» است.
بارش عجیب برف سیاه در سیبری
‌پنجشنبه 9 اسفند 1397
در ابتدای سال میلادی ۲۰۱۹، گردباد قطبی از روی آمریکای شمالی رد شد و پتوی درخشانی از یخ و برف سفید را بر روی بیشتر شهرهای این ناحیه پهن کرد.
روش جدید تشخیص سرطان ریه
‌پنجشنبه 9 اسفند 1397
مطالعه‌ای جدید نشان داد که پزشکان با استفاده از یک روش جدید، می‌توانند سرطان ریه را زودتر تشخیص دهند.
مسابقه‌ی علمی هفتگی شماره‌ی ۱۵
‌چهارشنبه 8 اسفند 1397
حیات بر روی زمین از چه زمانی و از کجا آغاز شد؟
‌چهارشنبه 8 اسفند 1397
پروفسور زمین‌شناسی دانشگاه ییل «جون کورناگا» در پروژه‌ی جدیدی با حمایت ناسا شرکت می‌کند که هدف آن پیدا کردن شرایط خاصی است که باعث به‌وجود آمدن حیات روی زمین شده است. این پروژه «منشاء اولیه‌ی زمین» نامیده می‌شود.
درمان تنفس‌تنگی در کودکان با تغذیه‌ای سالم‌تر
‌چهارشنبه 8 اسفند 1397
احتمال دارد که پیروی از رژیم مدیترانه‌ای در کنار مصرف ۲ وعده ماهی‌ چرب در هفته، بتواند راه‌حلی احتمالی برای کاهش التهاب راه‌های هوایی در تنگی‌نفس کودکان باشد.
ویژگی‌های مدل‌های ۲۰۱۹ آیفون
‌چهارشنبه 8 اسفند 1397
گزارش جدیدی ادعا کرده که مدل‌های ۲۰۱۹ آیفون باز هم به‌جای کابل USB-C از کابل لایتنینگ بهره خواهند برد. تا به امروز، شایعات در مورد طراحی مدل‌های آینده کم نبوده، اما صحبت از کانکتورهای آن‌ها، بحث داغی را در بین طرفداران گوشی‌های موبایل به راه انداخته است.
انسان‌ها با اسپیس‌شیپ به مریخ خواهند رفت!
‌چهارشنبه 8 اسفند 1397
یکی از مدیران ناسا هشدار داد که پروژه‌ی جدید فضایی «اسپیس‌شیپ» ایلان ماسک، خیلی سخت‌تر از هر پروژه‌ی دیگری در تاریخ ناسا است.
ناسا در جستجوی کشف منشاء دنیا است
‌سه شنبه 7 اسفند 1397
ماموریت جدید ناسا به‌نام «SPHEREx» برای سال ۲۰۲۳ برنامه‌ریزی شده است. این ماموریت به درک نحوه‌ی تکامل دنیای ما و همچنین فراوانی مواد مورد نیاز برای زندگی در کهکشان راه‌شیری، کمک خواهد کرد.
کشف فسیل گونه‌ی جدیدی از دایناسورها در مغولستان
‌سه شنبه 7 اسفند 1397
بر اساس مقاله‌ای که توسط دانشمندان کره‌ی جنوبی در مجله‌ی PLOS ONE به چاپ رسیده، گونه‌ای «اویراپتوروسور» متعلق به اواخر عصر کرتاسه در مغولستان کشف شده است.
با امواج وای‌فای وسایل الکترونیکی‌تان را شارژ کنید
‌سه شنبه 7 اسفند 1397
انسان‌های امروزی تشنه‌ی انرژی هستند. بیشتر کارهایی که ما انجام می‌دهیم، به وسایل الکترونیکی نیاز دارند که باید به‌صورت مرتب شارژ شوند. اگر می‌شد که وسیله‌ی شما با قرارگرفتن در جیب‌تان به‌صورت خودکار شارژ شود و شما هم به زندگی خودتان برسید، چه می‌شد؟
ساخت راکتور هسته‌ای توسط نوجوان ۱۴ ساله!
‌سه شنبه 7 اسفند 1397
شاید این خبر برای ما آشنا باشد که نوجوانی در خانه‌اش راکتور واکنش هسته‌ای ساخته است. اما این‌بار ظاهراً پسربچه‌ای در ۱۲ سالگی در آمریکا این کار را کرده که با سر و صدای زیادی هم همراه بوده است.
نشانه‌هایی از عصر یخبندان اولیه در جنوب آفریقا
دوشنبه 6 اسفند 1397
در بیابانی صاف، صدها تپه‌ی بلند و شیب‌دار پراکنده، وجود داشت. دانشمندان سریعاً دریافتند که تپه‌های این بیابان ناهموار از نوع تپه‌هایی هستند که در گذشته در زیر یخچال‌های طبیعی پوشیده شده‌اند.
ماهی‌ها در آینه خودشان را می‌شناسند!
دوشنبه 6 اسفند 1397
نوعی از ماهی به نام ماهی تمیز‌کننده به انعکاس‌های خودش واکنش نشان داده و سعی می‌کند لکه‌های روی بدنش را در جلوی آینه تمیز کند. این روش یک رویکرد استاندارد برای تشخیص توانایی خودشناسی حیوانات است.
امروز هوای مریخ چطور است؟
دوشنبه 6 اسفند 1397
با وجود کاوشگر اینسایت بر روی مریخ، اکنون امکان این برای همه‌ی مردم زمین فراهم شده است که بتوانند آب و هوای هر لحظه‌ی همسایه‌ی سرخ و سنگی‌مان را بدانند.
Page: 1 2 3 4 5 6 7 ... 216 217
www.HUPAA.com
مشاوره رایگان تحصیلی
ویدیو کلیپ علمی
محک
● مقالات فیزیک
● اخبار فیزیک
● مطالب پربیننده
● مجله علمی
● کوانتوم و فیزیک جدید
● الکترومغناطیس
● نظریات ایرانی
● نجوم و اخترفیزیک
● فلسفه و متافیزیک
● نانوتکنولوژی
● برق و الکترونیک
● هواشناسی و فیزیک جو
● فیزیک نور و اپتیک
● مکانیک و ترمودینامیک
● مطالب متفرقه
● معرفی کتاب
● دانشمندان
● فیزیک در ایران
● سایتهای فیزیک انگلیسی
● سایتهای فیزیک فارسی
● دانلود نرم افزار
● تصاویر دیدنی
● پزشکی و سلامت
امکانات
● خانه
● انجمن فیزیکدانان جوان ایران
● چت روم هوپا
● درباره ما
● سفارش آگهی
● تماس با ما
● عضویت در انجمن
● ورود
● RSS
آگهی های متنی
● تحصیل در کانادا
عضویت در خبرنامه
ایمیل :
ادامه تحصیل در خارج از کشور
ادامه تحصیل در خارج از کشور
ادامه تحصیل در خارج از کشور
ادامه تحصیل در خارج از کشور
ادامه تحصیل در خارج از کشور
ادامه تحصیل در خارج از کشور
ادامه تحصیل در خارج از کشور
ادامه تحصیل در خارج از کشور
ادامه تحصیل در خارج از کشور
ادامه تحصیل در خارج از کشور
ادامه تحصیل در خارج از کشور
پزشکی و سلامت
مشاوره رایگان تحصیلی
بیگ بنگ
آخرین گفتگوها در انجمن
راهنمایی برای انتخاب کتاب ریاضی و فیزیک (4 پاسخ)
سوالی پیش پا افتاده در تداخل ویرانگر دو موج نور (4 پاسخ)
مقایسه فونون و فوتون (8 پاسخ)
پایان نسبیت اینشتین با حل دقیق معادلات خود او ( فیزیک مطلق) (26 پاسخ)
مطابق فیزیک مطلق، انبساط جهان توسط نیروی دافعه بین اجرام (7 پاسخ)
اثبات حیرت اور فیزیک مطلق بر اثر سیارات روی سینگال های زمینی (12 پاسخ)
حل معمای بزرگ دویصد سالۀ تاج خورشیدی با فیزیک مطلق (1 پاسخ)
سوال از تبدیل ماده به انرژی (24 پاسخ)
نمایی از کهکشان مارپیچی M101 (0 پاسخ)
مغناطیسه کردن یک سیال در حال عبور از یک لوله (0 پاسخ)
انفجار فیزیک توسط عدم برابری بار الکتریکی الکترون و پروتون (0 پاسخ)
دانشجویان فوتونیک و مهندسی اپتیک و لیزر خود را معرفی کنید (26 پاسخ)
بیگ بنگ و سیاهچاله ها (3 پاسخ)
فرمول برای تعیین قدرت عدسی (3 پاسخ)
نواحی در بسط لوران (19 پاسخ)
زمین تخت گرایان (117 پاسخ)
غبار و نور ستاره‌ای در سحابی M78 (0 پاسخ)
کاوشگر ژاپنی از یک سیارک نمونه‌برداری کرد! (0 پاسخ)
فشار برحسب واحد مارتینی (0 پاسخ)
معما های سخت (333 پاسخ)
خورشید در آرامش (0 پاسخ)
پاک شدن ویروس اچ‌آی‌وی پس از پیوند سلول‌های بنیادی (0 پاسخ)
واضح‌ترین عکس از اولتیما تولی (0 پاسخ)
تصاویر نجومی (1989 پاسخ)
بهترین سایت هایی که تا حالا رفتید اینجا قرار بدید (108 پاسخ)
آیا این یک پارادوکسه؟! (1 پاسخ)
کیهان و کائنات؛ فیزیک یا ریاضی؟ (9 پاسخ)
فیزیکدانان و شکار ذرات شبح‌وار (0 پاسخ)
اثر میدان مغناطیسی زمین در مدار زمین آهنگ چگونه است؟ (0 پاسخ)
در جستجوی جرم گمشده کیهان (0 پاسخ)
شاید “ماده تاریک” اصلا وجود نداشته باشد! (0 پاسخ)
۱۴ سال نگاه به ساعت برای اثبات نظریه نسبیت اینشتین (1 پاسخ)
پایان ۱۵ سال کاوش در مریخ (0 پاسخ)
سوال در مورد پرتاب موشک ماهواره بر و چرخش فیلم (1 پاسخ)
میدان دید عریض از خورشید گرفتگی (0 پاسخ)
تصویر های دانشیک (93 پاسخ)
“سیاهچاله‌ها” در کیهان نخستین چگونه شکل گرفتند؟ (0 پاسخ)
اندیس بالانویس (8 پاسخ)
نمای یک کهکشان از لبه (0 پاسخ)
کهکشان راه شیری واقعأ یک دیسک مسطح نیست! (0 پاسخ)
یادگیری فیزیک را از کجا شروع کنم؟ (4 پاسخ)
قانون پایستگی انرژی در مغناطیس (1 پاسخ)
دانشمندان راهی برای سنجش جاذبه مریخ یافتند (0 پاسخ)
آیا اعداد اول فرمول دارند؟ (36 پاسخ)
شروع یادگیری فیزیک برای علاقه مندان (27 پاسخ)
سینماتیک سطح شیبدار (8 پاسخ)
کشف یک کهکشان کوچک بصورت تصادفی (0 پاسخ)
اولین عکس از سیاهچاله تقریبا آماده است! (0 پاسخ)
دو ماشین اگر باهم برخورد کنن کمتر صدمه می‌بینند یا به دیوار؟ (62 پاسخ)
خازن باردار (5 پاسخ)
رد نظریه خمیدگی فضا و زمان (6 پاسخ)
برخی آزمایش‌های فیزیک و دلایل آنها (0 پاسخ)
مساحت قسمتی از سطح یک کره چطور محاسبه می‌شود؟ (9 پاسخ)
نیروی کشسانی فنر (2 پاسخ)
جریان ac و dc (2 پاسخ)
نظر شما درباره ی شکست تقارن ماده و ضد ماده (0 پاسخ)
سرعت اسپین الکترون (1 پاسخ)
خواص ذرات و تعمیمش به خواص جهان (0 پاسخ)
ایجاد خلا در لیوان توسط آتش (8 پاسخ)
آیا ریل‌های قطارهایی که مگلو نیستند هم آهنربا می‌شوند؟ (3 پاسخ)
مقالات فیزیک
خوردن قارچ‌های جادویی شما را خلاق‌تر می‌کند!
یادگیری این ترفند جالب ریاضی را از دست ندهید!
آیا جدول زمانی فرگشت را باید از نو نوشت؟
شواهدی از اجرام جدید در کمربند کویپر!
پایان زندگی ستاره‌های غول‌پیکر
چرا برخی از سال‌ها، دمای زمین بیشتر می‌شود؟
عواقب کم بودن فشار باد تایر اتومبیل
تصویری از جرم سرگردان میان‌کهکشانی!
آیا هوش‌مصنوعی به خودآگاهی خواهد رسید؟
دوقلوهای نیمه‌همسان چگونه به‌وجود می‌آیند؟
دندانی که درون بینی رشد کرده است!
ساخت اتم‌های ضدماده در آزمایشگاه
آیا فضاپیمای اسرائیلی با موفقیت به سطح ماه خواهد رسید؟!
راز هم‌ترازی اهرام مصر فاش شد!
شباهت جالب نئاندرتال‌ها با انسان‌های امروزی
اندازه‌گیری چگالی ماده‌ی تاریک در جهان
به تماشای واضح‌ترین عکس از اولتیما تولی بنشینید
به کمک نانوتکنولوژی، دید انسان افزایش خواهد یافت
مسابقه‌ی علمی هفتگی شماره‌ی ۱۸
تاثیر تغییرات آب و هوایی بر زندگی ماهی‌گیران!
چرا باید فرض کنیم حیوانات خودآگاهی دارند؟
گوش دادن به موسیقی خلاقیت را نابود می‌کند!
تلسکوپ گانیمد آغاز به‌کار کرد
سلول‌های چربی سفید، ساعت درونی خودشان را دارند
وزن کهکشان راه‌شیری چقدر است؟
ساخت ماده‌ی بیولوژیکی جدید در ابعاد میکروبی!
فرزند بیشتر روند پیری را کندتر می‌کند!
کشف قدیمی‌ترین کوتوله‌ی سفید در کیهان
تاثیر مهندسی سلول‌ها بر درمان سرطان
بی‌ام‌و سری۳ جدید، سربلند در اولین آزمایش بین‌المللی
ادامه ...
اخبار فیزیک
یافته های تازه دانشمندان ممکن است سفر در زمان را غیرممکن کند!
نگاهی به دوردست‌های کیهان به کمک یک خوشه کهکشانی غول‌پیکر
سنجش ذرات در کیهان اولیه
پیش‌بینی جرم ذره «هیگز» توسط سیمپسون‌های کارتونی 14 سال قبل از سرن!
فریب فوق‌العاده نور توسط محقق ایرانی
طراحی پای مصنوعی دارای سیستم بینایی توسط دانشمندان ایرانی
حل یک مساله سی‌ساله فیزیک شبیه‌سازی مواد ابررسانا با اتم‌های فوق سرد با همکاری فیزیکدان ایرانی
مخترع لیزر چارلز تاونز در 99 سالگی درگذشت
حل معماهای فیزیک در آزمایشگاه‌های ارزان بجای شتاب‌دهنده‌! مشاهده حالت بوزون هیگزی در ابررسانا برای نخستین بار
سه ایرانی در میان 100 نفر کاندیدای نهایی سفر بی بازگشت به مریخ
آمادگی برخورددهنده بزرگ هادرونی برای کشف یک ذره جدید
مشاهده پیوند شیمیایی اتم‌ها و تشکیل مولکول برای نخستین‌بار
کشف عجایب حبابی با سی‌تی اسکن درون یک ابرنواختر
لوح انجمن جهانی نفرولوژی به «پدر علم نفرولوژی ایران» اعطا می‌شود
چرا برخی کهکشان‌ها جوانمرگ می‌شوند؟
ادامه ...
مطالب پربیننده
چقدر زمان برای شاد بودن لازم داریم؟ (0+)
دارویی برای درمان ۶ نوع تومور سرطانی (0+)
آیا سگ‌های بزرگ باهوش‌تر از سگ‌های کوچک هستند؟ (0+)
دانشمندان گرانش مریخ را اندازه‌گیری کردند (0+)
نیکوتین چگونه یک سیگاری را معتاد می‌کند! (0+)
نسل جدید سلول‌های خورشیدی (0+)
تشکیل موج‌های آلفون در اطراف خورشید (0+)
ساخت یک ساندویچ در ابعاد مولکولی (0+)
مسابقه‌ی علمی هفتگی شماره‌ی ۱۵ (0+)
چرا ما سکسکه می‌کنیم؟ (0+)
نتیجه‌ی مخالفت با واکسیناسیون؛ رشد ابتلا به سرخک (0+)
نظریه‌ای برای شکل‌گیری سیاره‌ای فراخورشیدی (0+)
زنگ‌زدگی فلزات را فراموش کنید (0+)
کاوشگر پارکر مدار خود به‌دور خورشید را کامل کرد (0+)
تمرکز می‌تواند علائم یائسگی در زنان را کاهش دهد (0+)
ادامه ...