اين حرف آقاي جوادي يعني چي ؟!!!!!!

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
samanta_ict

سپاس: 6

اين حرف آقاي جوادي يعني چي ؟!!!!!!

پست توسط samanta_ict »

ايشون در قسمتي از نظريه خودشون چنين چيزي نوشتن : :?:
از دیگر نتایجی که می توان از اصل عدم قطعیت گرفت این است که همیشه احتمال وقوع یک رخداد بیش از صفر است . یعنی این که اگر شما رویدادی را که در نظر بگیرید که احتمالی به وقوع آن نمی دهید ممکن است پدید آید ، حتی اگر غیرممکن به نظر برسد . در سال های دبیرستان خوانده ایم که در خلاء هیچ چیز وجود ندارد نه مولکول ، نه اتم و نه هیچ چیز دیگر ولی آیا واقعا" این سخن بر طبق قوانین فیزیک کوانتومی صحیح است ؟

در اصل عدم قطعیت می خوانیم که در هیچ محیطی میدان ها صفر نمی شوند اگر این عمل رخ دهد یعنی اصل عدم قطعیت به وضوح رد شده است . با توجه به این حرف در فضای خلاء همواره ذرات و ضد ذراتی مجازی وجود دارند که یک دیگر را خنثی می کنند ، همانطور که می دانیم هر ذره دارای یک پاد ذره یا ضد ذره است که باری مخالف آن دارد ؛ برای مثال برای الکترون یک پاد ذره به نام پوزیترون وجود دارد که بار مثبت دارند هر گاه این دو با یکدیگر برخورد کنند و یک کوانتوم انرژی آزاد می شود این حادثه فروپاشی پرتویی نام دارد در فرآیند مقابل ممکن است دو کوانتوم انرژی با هم برخورد کرده و یک زوج الکترونی پوزیترونی پدید آورد این فرآیند تولید زوج نامیده می شود

بر طبق اصل عدم قطعیت در خلاء این ذرات مجازی هستند و قابل مشاهده نیستند ولی ما می توانیم آثار آنها را ردیابی کنیم . این جفت ذره مجازی دارای انرژی هستند و به همین علت است که می گویند محیط واقعی خلاء وجود ندارد و خلائی که ما از آن نام می بریم پر از ذرات و ضد ذرات مجازی است .
اولا ايشون چه طوري اين نتيجه رو از اصل عدم قطعيت گرفتن با كدوم فرمول ما كه چيزي نديديم :P خوب ثانيا چرا دليل مستحكمي نمي يارن والا من براي ايشون ايميل هم زدم حتي براي بنيادشون هم ميل فرستادم ولي هيچ كدوم جواب اين سوال من رو ندادن

معين

سپاس: 4

تماس:

پست توسط معين »

اين نتيجه رو آقاي جوادي نگرفتند بلكه اين نتيجه تفكرات استيون هاوكينگ هست كه در تابش هاوكينگ مطرح شده. در ضمن اثر كازيمير مي گه كه خلا پر از انرژي هست و به اون انرژي انرژي نقطه صفر مي گن. چون عدم قطعيت زمان- انرژي مي گه كه عدم قطعيت در انرژي دستگاه هميشه برقرار پس در خلا مطلق هم انرژي وجود داره.
در ادامه صحبت هم در مورد نوع تبديلات انرژي صحبت شده.
در ضمن آشويس دفعه بعد به خودم ميل بزن. آقاي جوادي سرش شلوغه . اعضاي بنيادشم همگي خمارند.
چرت مي زنن.
مرسي
.

مهمان

پست توسط مهمان »

بنام خدا

آقا چرا 2 تا تاپيك فرستادي؟

مشاور

محل اقامت: تهران - پاپين شهر

تماس:

پست توسط مشاور »

سلام
من مي خوام يك كنفرانس بسازم كه با ان بتوانيم بصورت انلاين با هم چت كنيم
و از نكات و علم يكديگر بهره مند بشيم
كساني كه موافقند پيم بفرستند
راستي هر كس سوال درسي و كنكوري داره حتما بگه
بصورت انلاين در خدمت دانش اموزان و كنكوريهاي گل هستم
من دانشجوي رشته الكترونيك هستم

samanta_ict

سپاس: 6

پست توسط samanta_ict »

اين نتيجه رو آقاي جوادي نگرفتند بلكه اين نتيجه تفكرات استيون هاوكينگ هست كه در تابش هاوكينگ مطرح شده. در ضمن اثر كازيمير مي گه كه خلا پر از انرژي هست و به اون انرژي انرژي نقطه صفر مي گن. چون عدم قطعيت زمان- انرژي مي گه كه عدم قطعيت در انرژي دستگاه هميشه برقرار پس در خلا مطلق هم انرژي وجود داره.
در ادامه صحبت هم در مورد نوع تبديلات انرژي صحبت شده.

عظيمي عزيز بسياااااااااااااااااااااااااار ممنون ولي آيا در اثر كازمير آيا صحبت از برخورد ماده و پاد ماده ميشه فكر كنم نه به اين صورت كه اينجا صحبت شده پس اثر كازمير معني كامل اين قضيه رو نمي ده

اين مباحث هم من در مقالاتي كه در بنياد سي پي هاش و جاهايي كه مي شد مقالات آقاي جوادي رو خوند من خوندم در ضمن ايشون به نقل از اصل عدم قطعيت گفته اند بدون هيچ اشاره اي پس به من حق بدهيد فكر كنم براي آقاي جوادي بوده در ضمن اگر اثبات اون قضيه كه مي فرماييد از تابش هاوكينگ گرفته مي شود برام بفرستيد

در ضمن من فكر نمي كنم اين از تابش هاوكينگ باشه چون اگر مقاله در اين مورد مطالعه كنيد متوجه مي شويد كه از اين قضيه استفاده كرده و به آن نتيجه رسيده و از خودش نيست

معين

سپاس: 4

تماس:

پست توسط معين »

فضاي خالي پر از ماده و پادماده است.
من نگفتم ايشون از تابش هاوكينگ استفاده كرده. من مي گم ايشون و هاوكينگ دو نتيجه متفاوت از جمله بالا در شرايط متفاوت گرفتند
.

ارسال پست