آیا می توان زمان رابه عقب برد؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
metis441

سپاس: 121

Re: آیا می توان زمان رابه عقب برد؟

پست توسط metis441 »

FIZIST نوشته شده:سلام.اگه قرارباشه باعلم فیزیکی بخوایم از زمان حال جدا بشیم،اون آینده هست که امکانشه بریم نه گذشته!طبق قوانین فیزیک اگرسرعتی معادل سرعت نورداشته باشیم این کارامکان پذیره!مطمئن باشید اینکارعملی میشه!دانشمندان فیزیکی مارودست کم نگیرید!!
و اگه سرعتی بیش از سرعت نور داشته باشید ب گذشته خواهید رفت
an astronomer بودم -_-

masoud.1222

سپاس: 4

پست توسط masoud.1222 »

aliviper نوشته شده:دوست من شما خیلی با جرئت هستید و باید بگم که اشتباه میکنید درسته که سفر به گذشته برای ما امکان نداردولی آن زمان که سفر به آینده تحقق بپیونده برای آندگان سفر به گذشته معنی پیدا میکند
ببینید، بر فرض سفر به آیند هم امکان پذیر بشه. مثل یک تونل که نیست که از دو طرفش بشه عبور کرد.
تا جایی که من اطلاع دارم. راهی که برای سفر در آینده گفته شده بالا بردن سرعت تا سر حدیه که به سرعت نور نزدیک شه.
یعنی اگه ماشینی ساخته شه که با سرعت نزدیک به سرعت نور حرکت کنه. زمان برای مسافر(ین)ش کند تر می گذره. {حالا اگه بر فرض از سرعت نور هم پیشی بگیره، زمانه خیلی کند تر می گذره ولی منفی نمی گذره}
این کند شدن زمان برای مسافر این ماشین یعنی پیر تر شدن افرادی که خارج از ماشین هستن.همین
به عنوان مثال زمانی که برای من 1 سال گذشته برای کسی که خارج از ماشین بوده 10 سال گذشته. به یه همچین چیزی میگن سفر در زمان.
من با زمان کندتری نسبت به بقیه زندگی کردم. 10 سال رو در 1 سال گذروندم. و این منم که وارد دنیای 10 سال آینده شدم.
این در حدی بود که من میدونستم
اگه تئوری های دیگه ای ارائه شده و شما بر اساس اون ها صحبت میکنید، خوشحال میشم که بدونم.

نمایه کاربر
metis441

پست توسط metis441 »

masoud.1222 نوشته شده:
aliviper نوشته شده:دوست من شما خیلی با جرئت هستید و باید بگم که اشتباه میکنید درسته که سفر به گذشته برای ما امکان نداردولی آن زمان که سفر به آینده تحقق بپیونده برای آندگان سفر به گذشته معنی پیدا میکند
ببینید، بر فرض سفر به آیند هم امکان پذیر بشه. مثل یک تونل که نیست که از دو طرفش بشه عبور کرد.
تا جایی که من اطلاع دارم. راهی که برای سفر در آینده گفته شده بالا بردن سرعت تا سر حدیه که به سرعت نور نزدیک شه.
یعنی اگه ماشینی ساخته شه که با سرعت نزدیک به سرعت نور حرکت کنه. زمان برای مسافر(ین)ش کند تر می گذره.
{حالا اگه بر فرض از سرعت نور هم پیشی بگیره، زمانه خیلی کند تر می گذره ولی منفی نمی گذره}
این کند شدن زمان برای مسافر این ماشین یعنی پیر تر شدن افرادی که خارج از ماشین هستن.همین
به عنوان مثال زمانی که برای من 1 سال گذشته برای کسی که خارج از ماشین بوده 10 سال گذشته. به یه همچین چیزی میگن سفر در زمان.
من با زمان کندتری نسبت به بقیه زندگی کردم. 10 سال رو در 1 سال گذروندم. و این منم که وارد دنیای 10 سال آینده شدم.
اگه تئوری های دیگه ای ارائه شده و شما بر اساس اون ها صحبت میکنید، خوشحال میشم که بدونم.
با تمام حرف های شما موافقم ولی توجه داشته باشید با پیشی گرفتن از سرعت نور، زمان منفی میشه و میشه به گذشته رفت smile034
an astronomer بودم -_-

FIZIST

سپاس: 1

پست توسط FIZIST »

smile042
اگر قرار باشد از زمان حال جدا شویم و به گذشته یا اینده برویم اون اینده هست نه گذشته.اگر سرعتی معادل سرعت نور را داشته باشیم این کار امکان پذیر میشود.

نمایه کاربر
Cartouche

سپاس: 957

پست توسط Cartouche »

روز سه شنبه 15 بهمن ماه، انتونی لگت ( Anthony Leggett ) برنده نوبل 2003 ، ساعت 10 صبح سخنرانی در مورد اینکه " چرا زمان نمیتواند به عقب برگردد " در دانشگاه صنعتی شریف داره. شاید برای برخی کاربران که به این موضوع علاقه دارند، جالب باشه.

----------------------------
آنتونی لگت چند وقتی برای چهارمین کنفرانس ملی پیشرفت‌های ابررسانایی در ایران خواهد بود.
دوای درد عاشق را کسی کو سهل پندارد

ز فکر آنان که در تدبیر درمانند در مانند

نمایه کاربر
metis441

پست توسط metis441 »

FIZIST نوشته شده:smile042
اگر قرار باشد از زمان حال جدا شویم و به گذشته یا اینده برویم اون اینده هست نه گذشته.اگر سرعتی معادل سرعت نور را داشته باشیم این کار امکان پذیر میشود.
بله
ولی اگر زمان منفی بشه میشه به گذشته رفت
که منفی شدن زمان هم موقعی اتفاق میفته که سرعتتون بیش از سرعت نور باشه

ولی اکثر دانشمندان با این قضیه مخالفند
چراکه ثابت شده در کل هستی هیچ سرعتی بیش از سرعت نور وجود نداره
که حتی برخی فکر میکردن سرعت فوتون ها بیشتره که با دقت مجدد بر آزمایش هاشون به این اشتباه پی بردند

ولی هراینه بازم میشه به خیلی از چیزایی که اثبات شده دل نبست
چراکه در طول تاریخ بودند افرادی که باورهای قطعی مردم و دانشمندان رو عوض کردن (وحتی اثبات ها رو...) smile034
an astronomer بودم -_-

m.h.s

محل اقامت: شیراز

سپاس: 10

تماس:

پست توسط m.h.s »

مفهوم زمان يکي از اسرارآميزترين مفاهيم در تاريخ فيزيک بوده است و در حال حاضر نيز از مسائل دشوار فيزيک معاصر به‌شمار مي‌رود. اين مطلب آخرين مطالعات و نظريه‌هاي فيزيکي را درباره زمان معرفي و بررسي مي‌کند.
نمیتونم درموردموضوع بااین عظمت نظرقطعی بدم.

KKK

نام: کوروش رامین

محل اقامت: تهران

پست توسط KKK »

نه اقاجون زمان عقب نمیره smile012 حالا چه اصراریه که همه میخوان برگردن گذشته تا گندکاری هاشونو درست کنن smile042
make love for the whole world except for Arabs and blacks

m.h.s

تماس:

پست توسط m.h.s »

سلام به همه ی دانشمندان ایرانی:
مفهوم زمان:زمان بعدچهارم است که هرجسمی که حرکت کند زمان روش تاثیر میزاره.
شایدبپرسیدماکه می ایستیم زمان رومون چرا تاثیرمیزاره؟پاسخ این است که خون شما جریان داردو قلب شمامیتپد.
شاید بپرسیدکه چرا مثلا مرغ مرده گذر زمان باعث فاسدشدنش میشودپاسخ این است که باکتری هاباتجزیه ی گوشت ودفع آن باعث تکان خوردن گوشت میشود.
اگرقانع نشدید:اگر یه مرغ منجمد رادر دمای 273-درجه سلسیوس یا0کلوین دوراز عوامل طبیعی نگاه دارید میتوان آن راتاهزاران سال بدون خراب شدن نگه داریم.
اگرقبول کردید سپاس دهیدیا پاسخ دهید.
همیشه موفق پیروز وخوشحال باشید.
محمدحسین (شیراز)

نمایه کاربر
metis441

پست توسط metis441 »

m.h.s نوشته شده:سلام به همه ی دانشمندان ایرانی:
شایدبپرسیدماکه می ایستیم زمان رومون چرا تاثیرمیزاره؟پاسخ این است که خون شما جریان داردو قلب شمامیتپد.
شاید بپرسیدکه چرا مثلا مرغ مرده گذر زمان باعث فاسدشدنش میشودپاسخ این است که باکتری هاباتجزیه ی گوشت ودفع آن باعث تکان خوردن گوشت میشود.
اگرقانع نشدید:اگر یه مرغ منجمد رادر دمای 273-درجه سلسیوس یا0کلوین دوراز عوامل طبیعی نگاه دارید میتوان آن راتاهزاران سال بدون خراب شدن نگه داریم.
محمدحسین (شیراز)
حرف شما قبول smile072

ولی آیا این جواب تاپیک بود؟ smile034
an astronomer بودم -_-

نمایه کاربر
غلامعلی نوری

سپاس: 885

تماس:

پست توسط غلامعلی نوری »

an astronomer نوشته شده:
masoud.1222 نوشته شده:
یعنی اگه ماشینی ساخته شه که با سرعت نزدیک به سرعت نور حرکت کنه. زمان برای مسافر(ین)ش کند تر می گذره.
{حالا اگه بر فرض از سرعت نور هم پیشی بگیره، زمانه خیلی کند تر می گذره ولی منفی نمی گذره}
با تمام حرف های شما موافقم ولی توجه داشته باشید با پیشی گرفتن از سرعت نور، زمان منفی میشه و میشه به گذشته رفت smile034
زمان نه اين ( منفي) پشتوانه ي كار كردي نداره روي كاغذ آره ولي در كردار نا شدني است

شماره هاي سرابين ( اعداد موهومي) در رايانش را بياد آوريد كه در كردار در يافتني و شدني نيستند ولي روي كاغذ پيدا مي شوند

m.h.s

تماس:

پست توسط m.h.s »

an astronomer نوشته شده:
m.h.s نوشته شده:سلام به همه ی دانشمندان ایرانی:
محمدحسین (شیراز)
حرف شما قبول smile072

ولی آیا این جواب تاپیک بود؟ smile034
سلام
این روگفتم شاید به شما در یافتن پاسخ این سوال کمک کرده باشم.

نمایه کاربر
pndei

سپاس: 9

تماس:

پست توسط pndei »

تقریبا در آخرین نظراتی که درمورد سفر در گذشته در دانشگاه علم و فناوری هنگ کنگ انجام شد در مورد تائید نظریه انیشتین بود که گفته شده بود آلبرت انیشتین در نظریه نسبیت عمومی تعیین کرده بود، هیچ چیز سریعتر از نور نیست. (اما برای سفر در زمان منطقا به سرعتی بیشتر از سرعت نور نیاز است)که البته گروهی از دانشمندان پالسهایی از سرعت مافوق نور را کشف کردند.اما اکنون فیزیکدانان هنگ کنگی موفق شدند با دقت بالایی این سرعت را اندازه گیری کنند که البته نتایج این بررسیها نشان داد که حتی یک فوتون مجزا که واحد پایه نور است همانند سرعت فاز امواج الکترومغناطیس محدود به سرعت نور است.
این یعنی اینکه هنوز نتوانسته نشده عکس نظریه ی نسبیت انیشتین در مورد سرعت نور گفته شود ویا اگر گفته شده یا کامل و با منظق نبوده ویا هنوز به اثبات نرسیده. smile042
پس نتیجه منطقی این که طبق این نظریه ها سفر زمان به گذشته غیر ممکن است اما نمیشه منکر پیشرفت بشر شد شاید این تحقیقاتی که در حال حاضر میشه این امکان رو در آینده فراهم کند مانند: جهان های موازی smile038
گمشده این نسل اعتماد است...نه اعتقاد..
اما افسوس..که نه بر اعتماد، اعتقادیست.. و نه بر اعتقادشان، اعتماد...!

نمایه کاربر
کاوشگر نسبیت

نام: محمدامین بهزاد

محل اقامت: تبریز

تماس:

پست توسط کاوشگر نسبیت »

البته که میشه....ولی چون به گفته انشتین اگه ما به گذشته برگردیم دچار یه سرس اشکالاتی میشیم و نمیتونیم زمان رو به نحو خودمون پیش ببریم....اگه به سرعت 2نور برسیم(که نمیشه) و جرم ما متناسب با سرعتی که بهش میرسیم باشه ما بخ انرژی تبدیل میشیم و انرژی هم میتونه در زمان ودر همه جا حرکت کنه....مطابق قانون نسبیتE=mc2
اگر نظریات با واقعیات جور نمیاد واقعیت هارا تغییر بده{انشتین}

ashkan bahramsari

سپاس: 18

پست توسط ashkan bahramsari »

سفر به گذشته امکان پذیر نیست.اگه امکان داشت حتما یکی از اینده به زمان ما میومد میگفت از اینده اومدم.البته با دلیل
فیزیک......ودیگر هیچ!

ارسال پست