مهندسان از رشته هايشان بنویسند و دبیرستانی ها بپرسند

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
slice_of_god

سپاس: 654

Re: مهندسان بنویسند, دبیرستانی ها بپرسند.

پست توسط slice_of_god »

پس ما داریم میریم....تو راه برگش سوهان تورنتو واستون میاریم....کاری باری ندارید؟!؟
کسی که سکوت می کند
بازی را مسخره کرده
ما که حرف می زنیم
باخته ایم .

mamash

نام: mamash

محل اقامت: مشهد

سپاس: 3

پست توسط mamash »

کسی اینجا هس که فیزیک مهندسی خونئه باشه یا ترم بالایی باشه اطلاعات داشته باشه درمورد بازار کارشو ایندش..... smile025 smile025 smile025 ???

نمایه کاربر
daniy

سپاس: 7

پست توسط daniy »

اگه یکی به فیزیک علاقه داشته باشه بخواد تو دانشگاه فیزیک پایه بخونه بازار کارش چطوریه؟
بزرگترین فریب زندگی

Vita

سپاس: 288

پست توسط Vita »

daniy نوشته شده:اگه یکی به فیزیک علاقه داشته باشه بخواد تو دانشگاه فیزیک پایه بخونه بازار کارش چطوریه؟
الان شما تا حالا متوجه نشدی بازار کارش اصلاً خوب نیست؟!؟!؟
من گاهی در رؤیاپردازی هام تصور می کنم در نیروگاه هسته ای کار می کنم، یا استاد دانشگاه هستم، یا در آزمایشگاه های پیچیده به تحقیق و پژوهش می پردازم. ولی همش رؤیاست...

نمایه کاربر
daniy

پست توسط daniy »

حدس می زدم ولی میخواستم پرس و جو کنم. تو این مملکت علوم پایه جایی ندارن.
بزرگترین فریب زندگی

نمایه کاربر
daniy

پست توسط daniy »

کار فراوانه ؟؟؟؟؟؟؟؟
بزرگترین فریب زندگی

نمایه کاربر
فروهر

سپاس: 107

تماس:

پست توسط فروهر »

daniy نوشته شده:اگه یکی به فیزیک علاقه داشته باشه بخواد تو دانشگاه فیزیک پایه بخونه بازار کارش چطوریه؟
مشکل اینجاست تو فیزیک اگه هدفت فقط پول در آوردن باشه راه ب جایی نمی بری.
عشق صیدیست که تیرت به خطا هم برود
لذتش کنج دلت تا به ابد خواهد ماند...

نمایه کاربر
quasar

سپاس: 44

پست توسط quasar »

اینم درباره اخترفیزیک

http://www.hupaa.com/forum/viewtopic.php?f=23&t=28363

من که کاملا ناامید شدم smile037
بشر بخشی از یک کل است،کلی که ما آن را کائنات می نامیم.بشر بخشی محدود شده در زمان و فضا است.

" آلبرت انیشتین"

نمایه کاربر
Aryan_M

نام: آرین مخدومی

سپاس: 84

پست توسط Aryan_M »

من رشته های برق رو خیلی دوست دارم ولی موندم کدوم یکی رو برم.
اول می خاستم برم برق قدرت بعد گفتم برم الکترونیک بعد گفتم برم کنترل حالا هم به مخابرات علاقه مند شدم.
البته من تمام رشته های مهندسی فیزیکی رو دوست دارم و بین مهندسی ها فقط مهندسی شیمی رو کمتر دوست دارم
ولی مهندسی مربوط به ساختمون و اینجور چیزا رو اصلا دوست ندارم.
مهندسی مکانیک سیالات و جامداتم خیلی دوست دارم. مهندسی های مربوط به فیزیک هسته ای و پلاسما و حالت جامد و این چیزا هم دوست دارم
من ریاضیات محظ یا مهز یا محز یا مهض!!!! رو خیلی دوست دارم و مهندسی سخت افزار کامپیوتر هم علاقه بسیاری دارم.

یکی کمک کنه من موندم چی کار باید بکنم.

نمایه کاربر
lfigo170

سپاس: 9

تماس:

پست توسط lfigo170 »

Aryan_M نوشته شده:من رشته های برق رو خیلی دوست دارم ولی موندم کدوم یکی رو برم.
اول می خاستم برم برق قدرت بعد گفتم برم الکترونیک بعد گفتم برم کنترل حالا هم به مخابرات علاقه مند شدم.
البته من تمام رشته های مهندسی فیزیکی رو دوست دارم و بین مهندسی ها فقط مهندسی شیمی رو کمتر دوست دارم
مهندسی مکانیک سیالات و جامداتم خیلی دوست دارم. مهندسی های مربوط به فیزیک هسته ای و پلاسما و حالت جامد و این چیزا هم دوست دارم
من ریاضیات محظ یا مهز یا محز یا مهض!!!! رو خیلی دوست دارم و مهندسی سخت افزار کامپیوتر هم علاقه بسیاری دارم.

اگر به همه این رشته ها علاقه داری اول ببین از کدوم بیشتر از بقیه خوشت میاد؟
بعد ببین آینده خودتو کجا بهتر میبینی؟ (ادامه تحصیل , درآمد و ...)
کدوم رشته ها رو می تونی راحت انتخاب کنی؟(منظورم با توجه به رتبه کنکور , وضع مالی و جایی که قبول شده باشی)
چقدر وقت داری تا رشتتو انتخاب کنی؟
راجع به این رشته هایی که خوشت میاد چقدر می دونی؟
"love the life you live.
live the life you love."

— Bob Marley

نمایه کاربر
فروهر

سپاس: 107

تماس:

پست توسط فروهر »

سلام دوستان smile072

لطفا در مورد مهندسی مکاترونیک توضیح بدید.

سپاس.
عشق صیدیست که تیرت به خطا هم برود
لذتش کنج دلت تا به ابد خواهد ماند...

نمایه کاربر
ویستاM

سپاس: 351

پست توسط ویستاM »

مهندسی با فیزیک خیلی فرق داره دوست من
فیزیک دنیای در ابتدا خشک خوندن نظریه های دیگران و تحلیل حرفهای اونها و هضم چیزهاییه که نه جذابه نه پویا اما در نهایت در مقاطع بالاتر ارشد و دکتری میشه نظریه پردازی و دنیای پیچیده ی ریاضیات...
اما
مهندسی عبارت است از کاربرد نتایج تحقیقات یک فیزیکدان!این جمله رو از من که یک مهندس هستم اما همیشه در دانشکده فیزیک مشغولم بشنو که:
ریاضیات دانشی مادر است که زبان تببین علوم دیگر به شمار می آید.اگر میخواهید بدانید ریاضیات از کجا آمده فیزیک بخوانید و وقتی میخواهید بدانید به کجا میرود به دنبال علوم مهندسی باشید
البته این چیزی که میگم مختص شما نیست صحبتم همه ی بچه هاییه که به فیزیک علاقه دارن اما به اشتباه و تبلیغو ووو میرن سمت مهندسی ها که ابدا فیزیک نیست و کاربردی که یک مهندس از ریاضی و فیزیک میخواد ابدا همتراز پژوهش ذهنی یک فیزیکدان نخواهد بود.با این تفاسیر مهندسی ها جذاب تر و خوش آب و رنگ تر هستند.چیزهایی که توو فیزیک گفتنش فقط با کاغذ و قلم و تخته سیاه میسره در مهندسی خوش آب و رنگ شده با اسلاید و نقش و نگار و کتاب های جالب اما اینها من رو راضی نمیکرد و این رو بعد از رفتن به دانشگاه فهمیدم.
ببخشید اگه طولانی شد دوست ندارم بقیه یه اشتباه رو 2 بار تکرار کنند
امیدوارم همیشه موفق باشید smile072
جهان به حق مدیون ملت و ملیت ایرانی است
با افتخار و غرور ایرانی ام بر سر جهانیان فریاد میزنم که:
من نواده ی کوروش کبیرم

نمایه کاربر
Aryan_M

نام: آرین مخدومی

سپاس: 84

پست توسط Aryan_M »

منظور من از مهندسی های فیزیکی یعنی مهندسی هایی که بر اثاث فیزیک هستند. مثلا ما مهندسی شیمی هم داریم.
هدف من تو زندگی کشف حقیقته.
من هم به جنبه نظریه پردازی و بحث و مکاشفه حول مسائل دارم هم علاقه به عملی کردن علوم به صورت مهندسی و انجام پرژه های متعدد.
ولی تا جایی که من فهمیدم پولی از فیزیک خوندن در نمیاد...
در هر صورت آدم باید از نظر مالی تامین باشه در ضمن پدر من دکتر متخصص هستش و درآمد خوبی داره و حداقل به خاطر آبرو هم که شده من باید درآمد خوبی داشته باشم.
بررسی نظریه ها و اثبات قضایای ریاضی برای من از هر چیزی دلنشین تره.
به همون اندازه به انجام پروژه و نوآوری و ساخت چیز های مختلف علاقه دارم.
مثلا الان من 6 تا ربات ساختم.(البته همش برای مسابقه)

بین مهندسی ها به همشون علاقه دارم ولی در رشته های مربوط به برق اطلاعات بیشتری دارم چون که تو مسابقات رباتیک می رفتم و بیستر با برق و الکترونیک آشنا شدم.

یعنی مثلا چند روز روی مسائل فیزیکی و ریاضی و نظریه ها و اثبات قضایا فکر می کنم. و چند روز دیگه به فکر ساخت یک چیز یا طراحی و ایده پردازی.

البته من اصلا رو کنکور حساب نمی کنم چون می دونم اونقدر پتانسیل خَرخونی ندارم که رتبه بالاتر از 3000 بیارم. من به دانشگاه دولتی دُن قوز آباد و یا دانشگاه آزاد مشهد هم راضی هستم. ولی رشته ای که بخوام.
قبولی هر رشته ای تو ریاضی فیزیک راحته. فقط مسئله دانشگاهشه.

در کل من طئوری و عمل رو هردو باهم دوست دارم.

ولی از اینا بیشتر خودم رو موظف می دونم که مطالعات فلسفی داشته باشم چون هنوز من نمی دونم چرا باید به چیزی علاقه داشت و به چیزی دیگر علاقه نداشت؟ یعنی در کل هدف ما چیه؟ برمی گردیم به همون حقیقت یابی که آموختن فیزیک و ریاضی بخشی از راه برای رسیدن به حقیقته ولی همه مسائل در فیزیک و ریاضی خلاصه نمی شن و باید فلسفه خوند.

نمایه کاربر
amishtain

نام: AMIRFARHANG

سپاس: 112

پست توسط amishtain »

یکبارگی بگو من همه رشته های جهانو دوست دارم... smile027

nika25

سپاس: 2

پست توسط nika25 »

سلام من اول دبیرستانم باید انتخاب رشته کنم میشه لطفا درباره ی رشته فیزیک و گرایش های آن و بازار کارش صحبت کنید smile040
زمانی فرا خواهد رسید که ذهن به سطح بالاتری از علم و دانش میرسد اما نمیتوان ثابت کرد که چگونه به آن رسیده است

ارسال پست