یه خواهش از همه برو بچه های هوپا

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
ویستاM

سپاس: 351

یه خواهش از همه برو بچه های هوپا

پست توسط ویستاM »

سلام
من کنکوری 90 هستم و یه خواهش از شماها دارم smile079
من یه زمانی فیزیک رو خیلی دوست داشتم و میخواستم اون رو به عنوان رشته ی دانشگاهیم انتخاب کنم تا اینکه...
تا اینکه با یکی از استادهای دیفرانسیل تراز اول ایران اشنا شدم smile072 ...اون بهم گفت با ذهن خلاق و انالیزگر تو حیفه که بری تو رشته ی فیزیک smile027
اون گفت فیزیک تو ایران هنوز جایگاه خوبی نداره و با افکار قشنگ تو دربازه فیزیک که مثل یه دانشمند باهاش برخورد میکنی جور در نمیاد...
smile025 بهم گفت بعد یک مدت از اینکه تو دانشگاه کسی برات اهمیت قایل نمیشه و به اندازه یه مهندس smile019 ارج و احترام نداری
دلزده میشی و اونوقته که نمیشه کاریش کرد...من هم چون این استاد رو خیلی دوس دارم و حرفهاش برام خیلی مهمه
به جای فیزیک معماری رو (البته به پیشنهاد اون)انتخاب کردم
الان تا اعلام نتایج خیلی مونده اما ن رتبه ام زیر 500 میشه از همه ی کسانی که فیزیک خوندند و یا نه کمک میخوام
که ایا واقعا من دل زده میشم؟؟؟؟ smile033
جهان به حق مدیون ملت و ملیت ایرانی است
با افتخار و غرور ایرانی ام بر سر جهانیان فریاد میزنم که:
من نواده ی کوروش کبیرم

نمایه کاربر
mamy72

سپاس: 264

Re: یه خواهش از همه برو بچه های هوپا

پست توسط mamy72 »

اين چند ماه رو انگليسي ات كار كن بعد سوار هواپيما شو برو آسمون !! ... فرار مغز ها رو براي امثال تو گذاشتن ديگه !

نمایه کاربر
maryamz

نام: مریم

محل اقامت: کرمانشاه

سپاس: 21

تماس:

پست توسط maryamz »

mamy72 نوشته شده:اين چند ماه رو انگليسي ات كار كن بعد سوار هواپيما شو برو آسمون !! ... فرار مغز ها رو براي امثال تو گذاشتن ديگه !
چی داری بهش میگی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1111 smile049 smile049 smile049
من دانشجوی فیزیکم
شاید اون جور که می خوای نشه تو رشته فیزیک اسم در بیاری ولی اگه عاشقش باشی موفق می شی smile041 smile041
زیباترین مکان برای حضور، بودن در افکار کسی ست

نمایه کاربر
ویستاM

پست توسط ویستاM »

mamy72 نوشته شده:اين چند ماه رو انگليسي ات كار كن بعد سوار هواپيما شو برو آسمون !! ... فرار مغز ها رو براي امثال تو گذاشتن ديگه !
من از ایران نمیرم حتی اگه مجبور بشم سختی بکشم.عشق به ایران منو به اینجا رسونده به هیچ قیمتی این عشق رو
به ابزاری برای خوشی خودم بدل نمیکنم
maryamz نوشته شده:
چی داری بهش میگی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1111 smile049 smile049 smile049
من دانشجوی فیزیکم
شاید اون جور که می خوای نشه تو رشته فیزیک اسم در بیاری ولی اگه عاشقش باشی موفق می شی smile041 smile041
من دنبال اسم نیستم البته مطمئنا نام منو خواهید شنید
چون من توی هر کاری برم اونو به بهترین شکل انجام میدم و برام مهم نیست دیگران چی فکر میکنند از نظرت ممنون
ولی این قانع کننده نبود من عاشق ریاضی هم هستم اما میدونم از این رشته خوشم نخواهد اومد اما درمورد فیزیک مردد هستم
باز هم ازبقیه میخوام اگه نظری دارند کمکم کنند
من نواده ی کوروش کبیرم

نمایه کاربر
aalireza

سپاس: 346

پست توسط aalireza »

ببین بستگی داره به‌خودت. برای این‌که بتونی درست تحقیق کنی باید بری از خودِ فارغ‌التحصیلانِ فیزیک بپرسی. کسی که فیزیک می‌خونه احتمالِ زیاد شغلش کاملاً به‌فیزیک مرتبط نیست و نتیجتاً فیزیکدان نمی‌تونی بهش بگی، مثلاً یارو می‌ره تو اقتصاد یا می‌ره جایی که بتونه از مغزِ آنالیزگرش و قدرت محاسباتیِ قوی‌ش استفاده کنه؛ آدمایی که می‌مونن تو فیزیک یا به‌طرزِ واقعاً واضحی نخبه هستند، یا اکثرِ وقتشون رو تدریس می‌کنن و کارِ تحقیقاتیِ درجه‌ی یک نمی‌کنن که اگه بخوایی بمونی تو ایران مطمئن باش به‌نوعی کشیده می‌شی به‌تدریس یا هم سختی‌کشیدن و فقر واسشون مسئله نیست.
من از چند تا فیزیک‌دان، که یکی‌شون حتی تو PI - Perimeter Institute for fundamental physics research کار می‌کرد پرسیدم، یکی گفتش که زیباییش نسبت به‌مهندسی زیادتره امّا درآمدش کمتر؛ یکی دیگه گفتش که سختی باید بکشی و درساش از مهندسی خیلی خیلی سخت‌تره و درآمدش کمتر و من حتی مجبور شدم این اواخر بیام کارِ غیر فیزیکی بکنم، یا قبلاً هم تو یکی از این تاپیک‌ها گفته بودم که یکی از بچه‌ها از کرنلِ‌ آمریکا پی‌اچ‌دی‌شو گرفته ولی ناراضیه. همین بس که تو آمریکا، یه جراح سالانه ۶۶۰ هزار دلار درآمد می‌گیره و یه‌خبرنگار ۱۰۰هزار تا اون‌وقت یه Mathematical Physicist فقط ۳۵ هزارتا! حالا بیا و تو ایران حساب کن... smile027
شما حتماً با رشته‌های دیگه آشنا نیستی، مثلاً اگه کوانتوم دوست داری برو الکترونیک که بعداً‌ تو میکروالکترونیک و امثالهم ادامه بدی؛‌ کلاً انتخاب‌هات زیادن به‌نوعی هم زیبا باشن و هم به‌بازار کار نزدیک باشند.
و البته فراموش نکن که اگه واقعاً بتونی بکشی، حداقل تا لیسانس می‌تونی دو رشته‌ای ادامه بدی... البته اکثراً نتیجه‌ی خوبی نداره.

+ اگه ریاضی‌ت واقعاً خوبه برو ریاضی و بعداً بیا تو Mathematical Physics. شخصی مثلِ هاوکینگِ کیهان‌شناس یا نیل توروک این راه رو رفتند. یا حتی خدایانی مثلِ ادوارد ویتن هم با نظریه‌ی Mش این راه رو رفته که من علاقه‌م به‌این روش بیشتره. ولی این رو بدون که تو رشته‌های علوم پایه اگه واقعاً می‌خوایی کارِ بزرگ انجام بدی و در عین حال مثلِ آدم زندگی کنی و منزوی نشی باید نخبه باشی. مثلاً تو ریاضی با وجودِ امثالِ Terence Tao شانس خیلی پایینه که ۲۴ساعت ریاضی نخونی ولی کارِ بزرگ در زمینه‌ی شغلیِ‌ اون بابا انجام بدی... فیزیک هم همین‌طور.
++ این مقاله رو بخون: http://blog.devicerandom.org/2011/02/18/getting-a-life/ این بابا شیمی داره از کمبریج. ببین چی می‌گه! اون دو تا رابطه‌ی عاطفی رو به‌خاطر کارش از دست داده و هنوز دکتراشم نگرفته و فضایِ درون آکادمیکی رو داره تصویر می‌کنه. حتماً بخونش.
+++ این مسئله‌ی «عشقِ به‌ایران»ت جسارتاً خیلی بچه‌گانه‌ست. تو اگه واقعاً عاشقِ ایرانی، می‌ری خارج و با بهترین کیفیت و با بهترین نمرات علم می‌آموزی و میایی این‌ور پیاده می‌کنی. smile031

چاکریم.

نمایه کاربر
galaxy121

محل اقامت: تهران

سپاس: 3

پست توسط galaxy121 »

ببین دوست عزیز،رشته منم فیزیک هسته اییه،اوایل به خاطر همین حرفایی که مشابهش رو به تو زدنو باعث شدن به فکر تغییر رشته بیافتم،اما الان که ادامه دادم راضیم واقعا،مهم علاقه ی شخصیته،چون اگه علاقه نباشه،نمیتونی ادامه بدی،فکر بازار کارم نکن،تو این مملکت باوضع فعلی هیچکس سر کار خودش نیس smile001
Building bridge,better than wall.

نمایه کاربر
mohsen2545

سپاس: 98

تماس:

پست توسط mohsen2545 »

آخرین ویرایش توسط mohsen2545 پنج‌شنبه ۱۳۹۱/۲/۷ - ۱۰:۴۳, ویرایش شده کلا 1 بار
دلم میخواد یه روزی فارغ از غم
تبسم رویِ لبهامون بشینه
شاید اون روز دوباره جون بگیره
نهالِ آرزوهامون تو سینه

نمایه کاربر
شلغم الدین

سپاس: 111

تماس:

پست توسط شلغم الدین »

aalireza نوشته شده:+++ این مسئله‌ی «عشقِ به‌ایران»ت جسارتاً خیلی بچه‌گانه‌ست. تو اگه واقعاً عاشقِ ایرانی، می‌ری خارج و با بهترین کیفیت و با بهترین نمرات علم می‌آموزی و میایی این‌ور پیاده می‌کنی. smile031
اگر این کار رو بکنی و تحت تاثیر شعار:«شعار بدهید، رستگار شوید.» نباشید برات آرزوی موفقیت دارم. دیدگاه بازگشت به وطن نگرش خیلی وسیعی می خواد، امیدوارم با این موضوع کنار بیاید اگر مسافر هستید!
«موآیِ» قبیله‌ی بغلی در تلفظ «ر» مشکل دارد
املت نامه

«صلام بر تو باد. من سه‌شنبه به رم خواهم آمد تا به حضور پاپ شرفیاب شوم...» امضاء: مسیح مصلوب
نیچه

نمایه کاربر
einstein313

سپاس: 91

پست توسط einstein313 »

سلام smile124

راستش تو ضیحات کامل بود و تاپیکای مختلف در این باره صحبت شده اما خوب حالا یه چیزی هم منم میگم smile039

اگر ریاضیتون خیلی خوبه برای رشته ی فیزیکتون فوق العاده خوبه چون این باعث میشه که خیلی سریع تو این رشته پیشرفت کنی ، حتما شنیده ای که رشته فیزیک ریاضیات زیادی داره
یک چیز دیگه زبان خارجی هست که تا جایی که توان داری تقویتش کن چون خیلی خیلی کمک کننده هست یعنی اگه زبانت خوب نباشه مثل اینه که دوتا دست نداری ، دیگه خودت تصور کن ....
درمورد درآمد هم که خب بعضی فیزیکدانها درآمدهای خوبی دارن ولی خیلی کمند و اکثرا در آمد خوبی به نسبت تلاششون بدست نمیاد

ولی اگر همش ما بگیم تو ایران به فیزیک بهاء نمیدند و اختر شناسی نداریم و تجهیزات نداریم و.... هزاران مشکل دیگه ، هیچ وقت در فیزیک ایران جهشی اتفاق نمی افته ، چه خوبه که امثال من و شما یک تحولی در این رشته ایجاد کنیم و از خود گزشتگی داشته باشیم ، چون مثل دکتر حسابی ها دیگه پا در عرصه نمیذارند یا آنقدر کم هستند و کارهاشون دیده نمیشه که انگار نیستند

بگذریم ..... ولی امثال آینشتین با تلاش رسیدند و اسمشون جهانی شد ، هدفشون بالا بود و بالا هم رفتند
فیزیک برای نام و شهرت نیست حتی برای درآمد نیست فقط برای کمک به خلقه ، کلا از اکثر فیزیکدانها شما بپرسی میگن که ما دوست داشتیم یه جوری به مردم کمک کنیم و برای پیشرفت علم واردش شدیم یا به دلیل ابداع قوانین جدید و یا به دلیل عشقی که به فیزیک داشتند ، حالا شما هم اگر از همه چیز میتونی دل بکنی و فقط فیزیک رو انتخاب کنی بسم الله ... والا رشته های بسیار بهتر و پرکاربردتر و پردرآمدتری وجود داره ولی مثل فیزیک آدم رو دیوانه ی خودش نمیکنه smile039
ویستاM نوشته شده: smile025 بهم گفت بعد یک مدت از اینکه تو دانشگاه کسی برات اهمیت قایل نمیشه و به اندازه یه مهندس smile019 ارج و احترام نداری
دلزده میشی و اونوقته که نمیشه کاریش کرد...من هم چون این استاد رو خیلی دوس دارم و حرفهاش برام خیلی مهمه
به جای فیزیک معماری رو (البته به پیشنهاد اون)انتخاب کردم
الان تا اعلام نتایج خیلی مونده اما ن رتبه ام زیر 500 میشه از همه ی کسانی که فیزیک خوندند و یا نه کمک میخوام
که ایا واقعا من دل زده میشم؟؟؟؟ smile033
بله من خودم دوستانی دارم که از رشته شون انصراف دادند و چسبیدند به زندگیشون قید درس رو زدند smile025
حتی افرادی هم برام تعریف کردند که کارشناسیش رو گرفته ولی دیگه راقب به ارشد نیست و ..... امثال زیاد دیگه

کسی که علاقه نداشته باشه تا دکترا هم بره باز کم میاره ، شک نکنید ، ولی اگر علاقه داری و مثل خیلی از دانشجوهای دیگه درس خوندن رو برای عزت یا افتخار یا شهرت یا پول نخوای و فقط علم رو برای عـــــــــلم بخوای ، متونی به ای رشته برید و انشاءالله موفقیت هاتون رو هم به گوشمون برسه

یه چیز دیگه این که رشته فیزیک کار زیاد میبره و از نظر آزمایشهای عملی هم اکثر دانشگاه ها میلنگند و همه تو ایران فیزیک نظری می خونن نه عملی که اون زیبایی های خاصش مشخص نمیشه ولی میشه با آزمایش های خیلی ابتدایی و ساده مفاهیم فیزیک رو یاد بگیری و به وجد دربیایی smile039 smile041 smile038

اینم چیزهایی که من اطلاع داشتم smile094
اللهم العن قاتلیک یا فاطمه الزهرا

اَللّهُمَّ الْعَنْ اَوَّلَ ظالِمٍ ظَلَمَ حَقَّ مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ ، وَآخِرَ تابِعٍ لَهُ عَلى ذلِكَ ، اَللّهُمَّ الْعَنِ الْعِصابَةَ الَّتى جاهَدَتِ الْحُسَيْنَ ( علیه السلام ) ، وَشٰايَعَتْ وَبٰايَعَتْ وَتٰابَعَتْ عَلىٰ قَتْلِهِ

اَللّٰهُمَّ الْعَنْهُمْ جَميعاً

اسلام به ذات خود ندارد عیبی .......... هر عیب که هست از مسلمانی ماست

نمایه کاربر
mamy72

سپاس: 264

پست توسط mamy72 »

ویستاM نوشته شده:من از ایران نمیرم حتی اگه مجبور بشم سختی بکشم.عشق به ایران منو به اینجا رسونده به هیچ قیمتی این عشق رو
به قول يك دوست تعصب مثل ميوه نرسيده و خام مي مونه كه به درختش چسبيده ... (شلغم شعار رو داشتي!!)

نمایه کاربر
maryamz

تماس:

پست توسط maryamz »

من دنبال اسم نیستم البته مطمئنا نام منو خواهید شنید
چون من توی هر کاری برم اونو به بهترین شکل انجام میدم و برام مهم نیست دیگران چی فکر میکنند از نظرت ممنون
ولی این قانع کننده نبود من عاشق ریاضی هم هستم اما میدونم از این رشته خوشم نخواهد اومد اما درمورد فیزیک مردد هستم
باز هم ازبقیه میخوام اگه نظری دارند کمکم کنند[/quote]

ببین ریاضیات زبان فیزیک
و فیزیک بدون ریاضی خیلی ساده و بی معنی می شه اصلا بهتر بگم فیزیک بدون ریاضیات درک نمی شه!!!!!!!!!!
آخرین ویرایش توسط maryamz دوشنبه ۱۳۹۰/۴/۲۰ - ۰۹:۵۲, ویرایش شده کلا 1 بار

نمایه کاربر
maryamz

تماس:

پست توسط maryamz »

galaxy121 نوشته شده:ببین دوست عزیز،رشته منم فیزیک هسته اییه،اوایل به خاطر همین حرفایی که مشابهش رو به تو زدنو باعث شدن به فکر تغییر رشته بیافتم،اما الان که ادامه دادم راضیم واقعا،مهم علاقه ی شخصیته،چون اگه علاقه نباشه،نمیتونی ادامه بدی،فکر بازار کارم نکن،تو این مملکت باوضع فعلی هیچکس سر کار خودش نیس smile001
ای ول
خیلی خوب گفتی smile046

نمایه کاربر
ویستاM

پست توسط ویستاM »

mamy72 نوشته شده:
ویستاM نوشته شده:من از ایران نمیرم حتی اگه مجبور بشم سختی بکشم.عشق به ایران منو به اینجا رسونده به هیچ قیمتی این عشق رو
به قول يك دوست تعصب مثل ميوه نرسيده و خام مي مونه كه به درختش چسبيده ... (شلغم شعار رو داشتي!!)
این تعصب نیست!
ما فقط یادمون رفته کی بودیم و کجا بودیم...تمام این علوم و تمدنی که توی جهان میبینید مهدش از ایران بوده و
هیچ شکی هم توش نیست
پدر من استاد تاریخه و من میتونم مثال عینی این قضایا رو بزنم...
ولی به هر حال به شما حق میدم.سیر اخبارهایی که توی ماهواره یا حتی تلویزیون خودمون میبینیم مارو از بچگی به این
سمت نبردند که یکی برای همه و همه برای یکی.
ما ایراینا اتحاد رو بلد نیستیم،به خاطر خود رایی و البته هوش ذاتی که هر کدوممون داریم خودمون رو بر حق میدونیم و
دیگران رو ندیده میگیریم و این خوب نیست
توی بزرگترین انسانهایی که از کشور من برخاستند و اوازه ی هرکدومشون تن یک ملت رو به رعشه در میاره عشق به ایران
من موج میزنه
پس به جای قرار گرفتن تحت تاثیر حرفهای دیگران خودمون راجع به چیزهایی که به هویتمون مربوط میشه باید تلاش کنیم
من با تمدن 7000 ساله ام اجازه نخواهم داد بچگکانی مثل امریکای 400 ساله برای من اقایی کنه همین!
aalireza نوشته شده:+++ این مسئله‌ی «عشقِ به‌ایران»ت جسارتاً خیلی بچه‌گانه‌ست. تو اگه واقعاً عاشقِ ایرانی، می‌ری خارج و با بهترین کیفیت و با بهترین نمرات علم می‌آموزی و میایی این‌ور پیاده می‌کنی.
با حرفت مخالف نیستم شاید این کارو کردم ولی عشق به ایران نیست که به نظرت بچگانه میاد اون تفکر
بی مزه ی غربیه که مارو از یاد خودمون برده و به جایی رسیدیم که جوونهای کشورمون بیاند بگند عشق به وطن حرف
خنده داریه...رو حرفهام فکر کنید
از همه شما ممنونم
همیشه موفق باشید smile072
من نواده ی کوروش کبیرم

نمایه کاربر
galaxy121

محل اقامت: تهران

سپاس: 3

پست توسط galaxy121 »

maryamz نوشته شده:
galaxy121 نوشته شده:ببین دوست عزیز،رشته منم فیزیک هسته اییه،اوایل به خاطر همین حرفایی که مشابهش رو به تو زدنو باعث شدن به فکر تغییر رشته بیافتم،اما الان که ادامه دادم راضیم واقعا،مهم علاقه ی شخصیته،چون اگه علاقه نباشه،نمیتونی ادامه بدی،فکر بازار کارم نکن،تو این مملکت باوضع فعلی هیچکس سر کار خودش نیس smile001
ای ول
خیلی خوب گفتی smile046
smile072
Building bridge,better than wall.

نمایه کاربر
الیسا

سپاس: 22

تماس:

پست توسط الیسا »

راستش من نمیدونم جناب ویستا که برای شما چی بهتره....ولی من فکر میکنم فیزیک اصلا با معماری قابل مقایسه نیس. به خودت رجوع کن ببین حاضر میشی فیزیکو ول کنی بری معمار بشی؟؟
البته اینم بگم که فیزیک خوندن شرط داره و شروط! تا لیسانس راحته بعدش آدم میافته به لعنت کردن خودش.البته اکثر رشته های مهندسی و حتی تجربی همینن...ولی اگه آدم مقاومت کنه و بره تا دکتری خوب میشه.
الانم که مملکت از زور معمار داره میترکه!آینده ی شغلیم نداره.
خدایی خدایی خدایی فیزیک کجا معماری کجا؟؟
smile072
---the night will rise&---

ارسال پست