جملات ارزشمند

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
aurelia

نام: Aurelia Toscano

Re: جملات ارزشمند!

پست توسط aurelia »

DARKENERGY نوشته شده:
پنج‌شنبه ۱۳۹۱/۸/۴ - ۰۰:۴۸
یکی از دانشجویان دکتر حسابی به ایشان گفت : شما سه ترم است که مرا از این درس می اندازید. من که نمی خواهم موشک هوا کنم . می خواهم در روستایمان معلم شوم .
.
.
.
.
.
.
.
.
.

.
.
.
.
دکتر جواب داد : تو اگر نخواهی موشک هواکنی و فقط بخواهی معلم شوی قبول ، ولی تو نمی توانی به من تضمین بدهی که یکی از شاگردان تو در روستا ، نخواهد موشک هوا کند smile072
این بهترین چیزی است که من تاکنون شنیده ام. معلم باید کسی باشد که دانش آموزان را برای رسیدن به اهدافشان پشتیبانی می کند

نمایه کاربر
matrix2013

نام: علیرضا

سپاس: 31

تماس:

Re: جملات ارزشمند

پست توسط matrix2013 »

یه وقتایی فراموشی عشق برای ما بخاطر این سخته چون اون عشق رو هویت خودمون میدونیم و با فراموشی اون بی هویت و بر باد رفته میشیم.

علیرضا معتمدی
No hay banda! There is no band
This is all a tape-recording

نمایه کاربر
Vahed75

سپاس: 15

Re: جملات ارزشمند

پست توسط Vahed75 »

🟢 چرا حکومتهای غیر دموکراتیک با علوم انسانی مشکل دارند، اما با علوم طبیعی مشکل ندارند؟

🔹چون به محض اینکه کسی الفبای علوم انسانی را بفهمد درمی‌یابد که یک سوال در علوم انسانی، یک جواب ندارد و چنین حرفی یک توهم خواهد بود. اما در علوم مهندسی و علوم طبیعی، یک سوال یک جواب دارد. علوم انسانی ذاتا پلورالیست هستند برخلاف علوم فنی که ذاتاً مونیست هستند.

کشورهای غیر دموکراتیک بر این باور استوارند که هر سوال تنها یک جواب دارد؛ آن‌‌هم جوابی که آنها می‌دهند. به طور کلی آنها معتقدند که هر عالِم و دانش‌پژوه علوم انسانی، دشمنی بالقوه‌ است.

کشورهای غیر دموکراتیک، اقتدار (authority) ندارند و صرفا قدرت دارند. برای حفظ این قدرت رابطه ی آنها با دانشمندان علوم فنی خوب است چون وقتی توپ و تانک بخواهی باید با مهندسان دوست باشی!

مصطفی ملکیان
حسرت نبرم به خواب آن مرداب
کارام درون دشت شب خفته است

دریایم و نیست باکم از طوفان
دریا همه عمر خوابش آشفته است.

ارسال پست