چرا فیزیک زیباست؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
محمد فاينمن

نام: محمد

محل اقامت: تبريز

سپاس: 7

چرا فیزیک زیباست؟

پست توسط محمد فاينمن »

سلام/من یه پشت کنکوریم و میخوام فیزیک بخونم و تو تصمیمم مطمئنم فقط یکی دوساله که یه سوالی خیلی ذهن منو مشغول کرده/ اینکه میگن فیزیک زیباست یعنی چی؟این زیبایی رو چه جوری میشه درک کرد؟چه طوری میشه که میگن یه علمی زیباست؟کجاش قشنگه؟ممنون
السلام علی الحسین
و علی علی ابن الحسین
وعلی اولاد الحسین
وعلی اصحاب الحسین

سـلام مـن بـه مـحـرم بـه قــد و قـا مـت اکـبـر
بـه کـام خـشک اذان گـوی زیـر نـیزه و خنجر

نمایه کاربر
عطر یاس

محل اقامت: ای کاش مشهد بود

سپاس: 300

Re: چرا فیزیک زیباست

پست توسط عطر یاس »

محمد فاينمن نوشته شده:اینکه میگن فیزیک زیباست یعنی چی؟
فیزیک زمانی زیباست، که تو بهش زیبا نگاه کنی.. smile024
انشاءالله تو فیزیک موفق باشی.....
جاده جوانی لغزنده است
زنجیر ایمان را ببندید

صلوات شاه کلید همه قفل های بسته است.

آدم بد را هرطور که هست تحمل می کنم
کاسه صبرم از آدم هایی لبریز است که با ادعای خوب بودن بدی می کنند

my physic channel ID : @physicGV

نمایه کاربر
اماتور

سپاس: 2151

تماس:

Re: چرا فیزیک زیباست؟

پست توسط اماتور »

محمد فاينمن نوشته شده:سلام/من یه پشت کنکوریم و میخوام فیزیک بخونم و تو تصمیمم مطمئنم فقط یکی دوساله که یه سوالی خیلی ذهن منو مشغول کرده/ اینکه میگن فیزیک زیباست یعنی چی؟این زیبایی رو چه جوری میشه درک کرد؟چه طوری میشه که میگن یه علمی زیباست؟کجاش قشنگه؟ممنون
ببین باید درکش کنی. نباید به دیده یه مسله ی مثلا فقط حل کردنی نگاش کنی. باید بچشیش چون عمیقه. چطوری بگم شیرینه
اگر به دیده یه علم عظیم نگاش کنی و فقط جهت حل کردن بهش دید نزنیو درکش کنی شک نکن متوجه میشی که چه عظمت و
زیباییو شیرینی داره. چون اکثرا کسایی که شیرینیش رو متوجه نمیشن فقط میخوان حلش کنن نمیخوان درکش کنن. همین فقط
مجهول رو میخوان پیدا کنن. همین. این باعث میشه که از شیرینیه فیزیک یا ریاضیات عقب بندازتون

نظر بنده smile072

نمایه کاربر
ویستاM

سپاس: 351

پست توسط ویستاM »

فیزیک اجازه میده کشف کنی
اجازه میده زمانی از دیگران غافل بشی و با این همه معادله و فرمول سروکله بزنی تا باهات حرف بزنند
فیزیک به انسان اجازه میده دنیاش رو بشناسه و این سوال غریزی رو توی وجودش حل کنه
اینکه چیه و از کجا اومده
فیزیک دنیاست
برای همین جذابه
جهان به حق مدیون ملت و ملیت ایرانی است
با افتخار و غرور ایرانی ام بر سر جهانیان فریاد میزنم که:
من نواده ی کوروش کبیرم

نمایه کاربر
امیرکاوه

نام: حامد فرهنگ

سپاس: 167

تماس:

پست توسط امیرکاوه »

وقتی شما کنکور داری نمی تونی زیبایی فیزیک رو درک کنی یا از فیزیک لذت ببری . شما وقتی با کنکور مواجهی نمی تونی به چیزی جز فرمول و محاسبه و مسئله فکر کنی . لذت از فیزیک در درجه اخر از لیست اولویتهات قرار می گیره و به طبع از برنامه ات کم کم بی اهمیت و حذف میشه . شما دنیا رو دوست داری ، غذاهایی که اطرافت هست ، موج سواری و ورزشهای مهیجی که تو حتی از دیدنشون به وجد میای . فیزیک دنیای اطراف تو هست . من تا دیروز فکر می کردم دنیا اطرافم رنگ داره ، اما فیزیک بهم کمک کرد این دروغی که جلوی چشمامه رو باور نکنم . دنیا اطراف من رنگ نداره بلکه امواج متساعد از اجسام اونها رو به چشم من رنگین نشون میده . فیزیک دنیا رو به رو من رو بهم نشون میده . چیزایی که جلوی چشمامه اما نمی بینمشون . بهت توصیه می کنم بیشتر به سمت کتاب های علمی بری تا درسی . برای یه مدت کوتاه . خیلی زود فیزیک بهت نشون میده چقدر زیباست . زیبایی فیزیک هم یکی از اون چیزایی که جلو چشمته و نمی بینی و فقط و فقط خود فیزیک که می تونه اون رو بهت نشون بده .

نمایه کاربر
Archimedes

سپاس: 824

پست توسط Archimedes »

بخاطر اینه که وقتی فیزیک رو میفهمی.
دنیایی که توش زندگی می کنی رو میفهمی با تک تک جزئیاتش.
فیزیک زیباست چون شعریه که در مورد هستی گفته شده.
کز دیو و دد ملولم و انسانم آرزوست

نمایه کاربر
عطر یاس

محل اقامت: ای کاش مشهد بود

سپاس: 300

پست توسط عطر یاس »

اماتور نوشته شده:
محمد فاينمن نوشته شده:سلام/من یه پشت کنکوریم و میخوام فیزیک بخونم و تو تصمیمم مطمئنم فقط یکی دوساله که یه سوالی خیلی ذهن منو مشغول کرده/ اینکه میگن فیزیک زیباست یعنی چی؟این زیبایی رو چه جوری میشه درک کرد؟چه طوری میشه که میگن یه علمی زیباست؟کجاش قشنگه؟ممنون
ببین باید درکش کنی. نباید به دیده یه مسله ی مثلا فقط حل کردنی نگاش کنی. باید بچشیش چون عمیقه. چطوری بگم شیرینه
اگر به دیده یه علم عظیم نگاش کنی و فقط جهت حل کردن بهش دید نزنیو درکش کنی شک نکن متوجه میشی که چه عظمت و
زیباییو شیرینی داره. چون اکثرا کسایی که شیرینیش رو متوجه نمیشن فقط میخوان حلش کنن نمیخوان درکش کنن. همین فقط
مجهول رو میخوان پیدا کنن. همین. این باعث میشه که از شیرینیه فیزیک یا ریاضیات عقب بندازتون

نظر بنده smile072
البته گاهی اوقات به علت کمبود وقت مجبور میشی یه چیزی رو حفظ کنی و در نتیجه از شیرینیش عقب میمونیم. smile025
مثل الان من که دارم سعی میکنم....... smile026
جاده جوانی لغزنده است
زنجیر ایمان را ببندید

صلوات شاه کلید همه قفل های بسته است.

آدم بد را هرطور که هست تحمل می کنم
کاسه صبرم از آدم هایی لبریز است که با ادعای خوب بودن بدی می کنند

my physic channel ID : @physicGV

نمایه کاربر
اماتور

سپاس: 2151

تماس:

پست توسط اماتور »

دانشجو هسته ای نوشته شده:
اماتور نوشته شده:

نظر بنده smile072
البته گاهی اوقات به علت کمبود وقت مجبور میشی یه چیزی رو حفظ کنی و در نتیجه از شیرینیش عقب میمونیم. smile025
مثل الان من که دارم سعی میکنم....... smile026
بله بله اینم هست. ولی خب در حالت کلی گفتم وگرنه بله خب دگه همینه .... شیرینه فیزیک رو زمانی ادم متوجه میشه که
بدونی مسله رو برای چی حل میکنی بدونی به چه هدفی.چیو میخواد تحویلت بده. یخورده رو فرمولا فکر کنن اگر واقعا فکر کنن
دهنشون وا میمونه چون دارن متوجه میشن که این فرمول چه بدردی میخوره چه کارایی داره و اون موقع تازه شیرینیه فیزیک رو
قدری میچشن

نمایه کاربر
resonance

سپاس: 11

پست توسط resonance »

دانش چيز شگفت انگيزي است، مشروط بر آنكه كسي مجبور نباشد از راه آن امرار معاش كند.((آلبرت انيشتين))

نمایه کاربر
Archimedes

سپاس: 824

پست توسط Archimedes »

resonance نوشته شده:دانش چيز شگفت انگيزي است، مشروط بر آنكه كسي مجبور نباشد از راه آن امرار معاش كند.((آلبرت انيشتين))
Exactly smile072
کز دیو و دد ملولم و انسانم آرزوست

ف ی ز ی ک

سپاس: 115

پست توسط ف ی ز ی ک »

من برات چند تا مثال میزنم تا خودت بفهمی که چرا فیزیک قشنگه.
-یک مشت ذرت (یا هرماده ی دانه دانه ای دیگه مثل عدس و لوبیا) را اگر روی یک ترازوی دیجیتالی دقیق بریزم ،ترازو یک عدد را نشان میدهد. و اگر همان مقدار ذرت را روی کفه ی ترازو کاملا پخش کنیم،ترازو عدد کمتری نشان میدهد!
- علم فیزیک میتونه تو مسابقه ی طناب کشی هم بهت کمک کنه! گروهی که فشار بیشتری بر زمین وارد میکند در طناب کشی برنده است.پس هرچه افراد گروه سنگین تر باشن بهتره و لزومی نداره اونارو براساس زور بازو انتخاب کنی!
-علم فیزیک راه سربالا رفتن آب رو بهت نشون میده.
-فیزیک به ما میگه بال زدن پروانه و ایجاد طوفان واقعیت داره.
-فیزیک به ما میگه که بر خلاف تصور بقیه،یک کیلو آهن از یک کیلو پنبه سنگین تره!
-فیزیک میگه اگه جسمی با سرعت زیاد حرکت کنه زمان براش کند تر میگذره
-فیزیک بهت میگه تو اتاقی که فقط یه لامپ قرمز روشنه و هیچ منبع نور دیگه ای نیست،.تو هرگز نمیتونی یه جسم زرد رنگو ببینی.
-فیزیک بهت یاد میده میده که چطوری بایک ساعت و ماشین حساب،شعاع زمین رو تخمین بزنی.
-فیزیک برای ما روشن میکنه که چرا وقتی یه گربه از ارتفاع خیلی زیاد میفته صدمه نمی بینه، ولی اگه از دو سه متری زمین سقوط کنه آسیب میبینه!
-ما با استفاده از روابط فیزیکی میتونیم تخمین بزنیم که یه فرد عادی برای این که روی آب راه بره و در آب فرو نره، باید با سرعتی حدود300 کیلومتر در ساعت بدود. و از اونجایی که هیچ انسانی نمیتونه با این سرعت حرکت کنه،کریس انجل وآدم های شبیه اون که میگن رو آب راه میرن، خالی بندن!

نمایه کاربر
slice_of_god

سپاس: 654

پست توسط slice_of_god »

ف ی ز ی ک نوشته شده: -فیزیک به ما میگه که بر خلاف تصور بقیه،یک کیلو آهن از یک کیلو پنبه سنگین تره!
نسبت به زوری که باید بهش بدیم یا ترازو؟
کسی که سکوت می کند
بازی را مسخره کرده
ما که حرف می زنیم
باخته ایم .

نمایه کاربر
آرژنا

نام: نسرین آذری

سپاس: 153

پست توسط آرژنا »

سلام smile072 smile072 smile072

این که مطلقا بگیم فیزیک زیباست حرف غلطیه
در دنیا ذهن شما به هر علمی که نزدیک تر باشد آنرا زیبا تر می یابید!
فیزیک برای کسی زیباست که ذهنش به طور طبیعی دغدغه ی فیزیک داشته باشه.یعنی از کودکی سوالاتی ذهن شما رو مشغول کنه که بعدا بفهمید فیزیک به اون جواب میده.اگر اینطوری باشید هرگز فیزیک شما رو خسته نمیکنه و هرچیز جدیدی که در فیزیک میخونید حس میکنید قبلا ذهنتون اون سوال رو مطرح کرده و از ندونستن اون رنج کشیده. اونوقته که دونستنش بهتون لذت بزرگی میده
اگر اینطوری باشید در فیزیک موفق میشوید.
از نظر من این یه مسئله ی بیولوژیکه و به چپ مغز یا راست مغز بودن شما مربوط میشه.
اگر میخواهید در زندگی از انتخاب رشته تون احساس رضایتمندی کنید باید احساسی در وجود شما باشه که باعث بشه سختی ها رو شیرین ببینید.
قبل از انتخاب رشته اول با تحقیقات روانشناسی این مسئله رو که راست مغز یا چپ مغزید و چه توانایی هایی دارید را کشف کنید بعد در دریای فیزیک شیرجه بزنید
ضمنا سعی کنید تحت تاثیر انسان خاصی انتخاب رشته نکنید.با افراد متعددی که فیزیک خوندند صحبت کنید و بدونید هیچ انسانی ایده آل نیست که بتوان صد در صد او را الگو قرار داد

میخوام به یه چیزی خیلی دقت کنی:باید از حل ریاضی اتفاقات فیزیکی لذت ببری تا بتونی بگی فیزیک برات زیباست.این معلومه که نسبیت و کوانتوم و ابر ریسمان و ... رو برای هر آدمی به زبان ساده توضیح بدی خوشش میاد!مشخصه!
ولی فیزیک راه درازی میره تا به یه چیز جذاب میرسه.باید از اون راه دراز لذت ببری و برات شیرین باشه نه از اون نتیجه ی نهایی.
پس گول شعار های فیزیکی توی اینترنت رو نخور.این زیبایی ها کوتاه مدته.باید به خودت رجوع کنی.
فرقی نمی کند گودال کوچک آبی باشی یا دریایی بیکران
زلال که باشی
آسمان در توست!

ف ی ز ی ک

سپاس: 115

پست توسط ف ی ز ی ک »

slice_of_god نوشته شده:
ف ی ز ی ک نوشته شده: -فیزیک به ما میگه که بر خلاف تصور بقیه،یک کیلو آهن از یک کیلو پنبه سنگین تره!
جرم آهن و پنبه برابره،هردو یک کیلو گرم هستند.اما وزن آهن بیشتر از وزن پنبه است. به دلیل قانون ارشمیدس.البته این تفاوت بسیار ناچیزه. و امکان نداره شما با گرفتن یک کیلو آهن در یک دست و یک کیلو پنبه در دست دیگر متوجه این تفاوت شوید.من این تفاوت وزن رو برای آهن و چوب که حساب کردم، حدو 0.04 نیوتون شد. یعنی انگار که آهن و چوب با هم 40 گرم تفاوت جرم دارن.

نمایه کاربر
امیرکاوه

نام: حامد فرهنگ

سپاس: 167

تماس:

پست توسط امیرکاوه »

ف ی ز ی ک نوشته شده:
slice_of_god نوشته شده:
جرم آهن و پنبه برابره،هردو یک کیلو گرم هستند.اما وزن آهن بیشتر از وزن پنبه است. به دلیل قانون ارشمیدس.البته این تفاوت بسیار ناچیزه. و امکان نداره شما با گرفتن یک کیلو آهن در یک دست و یک کیلو پنبه در دست دیگر متوجه این تفاوت شوید.من این تفاوت وزن رو برای آهن و چوب که حساب کردم، حدو 0.04 نیوتون شد. یعنی انگار که آهن و چوب با هم 40 گرم تفاوت جرم دارن.
مگه میشه ؟ نکنه رابطه W=m.g هم رد شده ما بی خبریم ؟ شما داری می گی جرم برابره . گرانش هم برابره روی زمین . چه جوری شما حساب کردی وزنشون متفاوته من موندم !!!smile029 smile029 smile029 smile029 smile029 smile029 smile029 smile029 smile029 smile029

ارسال پست