بیا تو سوال بپرس

مدیران انجمن: parse, javad123javad

mydream

نام: monire khanmohammadi

Re: بیا تو سوال بپرس

پست توسط mydream »

سلام به همه دوستان . سوالم اینه : پتانسیل و میدان الکتریکی حاصل از خط باردار λ موازی با محور استوانه به شعاع b به روش بار تصویری ؟
خواهشا اگه کسی بلده جواب بده . ممنون

سعید 1001

سپاس: 5

پست توسط سعید 1001 »

سلام. منظورتون استوانه رسانا در کنار یک صفحه رسانا ....

سعید 1001

پست توسط سعید 1001 »

اوکی
آخرین ویرایش توسط سعید 1001 جمعه ۱۳۹۳/۷/۲۵ - ۰۰:۱۵, ویرایش شده کلا 1 بار

mydream

پست توسط mydream »

منظورم بار خطی λ که میتونه رسانا باشه وبه شکل دایره ای خیلی کوچک نشان داده شده با استوانه ای رسانا به شکل دایره که در فاصله r ازهم قراردارند البته به روش بار تصویری

mydream

پست توسط mydream »

سلام بچه ها
یه سوال دیگه دارم معادلات ماکسول میدونین دیگه چی هستن شامل قانون گاوس . قانون القای فارادی و قانون آمپر -ماکسول و...
پس چرا معادلات ماکسول نام گذاری شدند؟ اگه کسی میدونه لطفا جواب بده

سعید 1001

پست توسط سعید 1001 »

mydream نوشته شده:سلام بچه ها
یه سوال دیگه دارم معادلات ماکسول میدونین دیگه چی هستن شامل قانون گاوس . قانون القای فارادی و قانون آمپر -ماکسول و...
پس چرا معادلات ماکسول نام گذاری شدند؟ اگه کسی میدونه لطفا جواب بده

سلام اگه تاریخ علم رو مطالعه کنید متوجه میشید که مثلا فارادی دانشمند تجربی گرا بود حتی ی رابطه ریاضی بلد نبود و ریاضیت کمی بلد بود ولی قانون فارادی رو کشف کشف کشف نه فرمول نویسی............. زحمت فرمول نویسی رو اقای ماکسول بندخدا کشید....................... به خاطر همین که رابطه ها واسه جیمزه.................................................................فارادی بزرگترین فیزیکدانان تجربی جهان که اصلا ریاضیم بلد نبود

نمایه کاربر
evan

سپاس: 31

تماس:

پست توسط evan »

با سلام
به نظر من زمان وجود ندارد و نسبی می باشد
لطفا کسی اگر چیزی می داند توضیح دهد
اغلب مردم به قصد فهمیدن گوش نمی دهند

آنها به قصد پاسخ دادن گوش می دهند . . .
ز روزی میترسم که تکنولوژی از تعاملات ما انسانها سبقت بگیرد

دنیا نسلی از ابلهانخواهد داشت...

سعید 1001

پست توسط سعید 1001 »

evan نوشته شده:با سلام
به نظر من زمان وجود ندارد و نسبی می باشد
لطفا کسی اگر چیزی می داند توضیح دهد

سلام اینیشتن وقتی 23 سالش بود گفت اگه مثلا evan با سرعتی در محدود نور حرکت کنه. اگه رنگ لباست قرمز باشه اینیشتن اونو سبز میبینه قد و چهره و خنده و اخلاقت رنگ پوستت .....|{اگه چیزی جا گذاشتم بگو}!!!!!!!!!!هرچی بگی و نگی تغیر میکنه.......... حتی اگه ساعتم دستت باشه زمانشم تغیر میکنه منوط براین که اینیشتن قصه ما ایستاده و جنابعالی با سرعتی در محدوده نور جلوی چشم اینیشتن حرکت کنی .........اره زمان نسبی هر چی بگی نگی نسبیه................بعد که اینارو خوندی به من بگو زمان وجود ندارد یعنی چی که گفتی؟

shiva_sh

Re: بیا تو سوال بپرس ؟

پست توسط shiva_sh »

tohid_science نوشته شده:
mahshid.m نوشته شده:من یه جا خوندم جهان اول 10 بعدی بوده و بعد از بیگ بنگ به چند تا جهان که ابعادشون کمتر از جهان اولی بوده تقسیم شده بوده دوست دارم بدونم غیر از طول و عرض و ارتفاع و زمان دیگه چه بعد هایی داریم؟

با سلام و درود . دوست عزیز , من فکر میکنم , سرعت یا شتاب یا ... میتوانند جزء این بعد ها باشند

بعد پنجم انرژیه

sobh1384

پست توسط sobh1384 »

با سلام
یه سوال داشتم، از دوستان هر کس راهنمایی کنه ممنون میشم:
جنس فضا چیه؟ منظورم از فضا را با استفاده از یک مثال توضیح میدم. شما فرض کنید ما یه جعبه داریم که جز هوا چیز دیگری در آن نیست. ما تمام محتویات این جعبه رو تا آخرین اتم تخلیه میکنیم. منظور من از فضا، آن چیزیست که در اینجا توسط این جعبه محصور شده، و البته در حقیقت ظرف وجودی تمام هستی است. قطعا از جنس ماده و عناصر شیمیایی نیست. پس اولا آنچه که توسط این جعبه محصور شده چه اسمی داره و ثانیا جنسش از چیه؟ با تشکر

flop

نام: Ali Rahimi

مفهومي فوري

پست توسط flop »

اگر عكسي از يك خط كش داشتي باشيم چه طور ميشه قطر عدسي دوربين را تايين كرد؟؟؟
ايا ميشه پاندولي را طوري به حركت در اورد كه در رفت از نقطه ي تعادل نگذره ولي در برگشت بگزره؟؟؟ دقيقا چه جوري؟؟؟
وزن ساعت شني در هنگام ريختن شن ها تغيير مي كنه يا نه؟؟ اگر بله چه جوري؟؟؟ ((توجه: وزن))

flop

نام: Ali Rahimi

پست توسط flop »

sobh1384 نوشته شده:با سلام
جنس فضا چیه؟ منظورم از فضا را با استفاده از یک مثال توضیح میدم. شما فرض کنید ما یه جعبه داریم که جز هوا چیز دیگری در آن نیست. ما تمام محتویات این جعبه رو تا آخرین اتم تخلیه میکنیم. منظور من از فضا، آن چیزیست که در اینجا توسط این جعبه محصور شده، و البته در حقیقت ظرف وجودی تمام هستی است. قطعا از جنس ماده و عناصر شیمیایی نیست. پس اولا آنچه که توسط این جعبه محصور شده چه اسمی داره و ثانیا جنسش از چیه؟ با تشکر

خوب اصلا چيزي وجود ندارد كه ما بخواهيم برايش ماهيت مشخص كنيم نه جنسي داره نه عنصري هست كه اسمي داشته باشه مي تونيم بگيم داخل ظرف خلأ است نه به عنوان ماهيت بلكه يعني هيچي نيست.

نمایه کاربر
evan

سپاس: 31

تماس:

پست توسط evan »

sobh1384 نوشته شده:با سلام

سلام
لطفا به تاپیک
کمک برای اثبات نظریه ریسمان رجوع کنید
در نظریه خود توضیح داده ام

و در مورد زمان
هرکسی با سرعت نور ویا بیشتر حرکت کند
هیچ اتفاقی به جز حرکت سریع ندارد
ما زمان را به نسبت حرکت می دانیم
در زیست شناسی
وقتی موجود زنده ای مانند مگس سریعا با دمای بسیار پایین منجمد شود عملا به خواب رفته است.و تا ملیون ها سال به این گونه است
وحتی وقتیکه شما در یک فضایی باشید که هیچ.چیزی در آن وجود ندارد با سرعت ثابت بیشتر از نور هم حرکت کنید شما هیچ تفاوتی نمی کنید چونکه زمان فقط یک تصور است
اغلب مردم به قصد فهمیدن گوش نمی دهند

آنها به قصد پاسخ دادن گوش می دهند . . .
ز روزی میترسم که تکنولوژی از تعاملات ما انسانها سبقت بگیرد

دنیا نسلی از ابلهانخواهد داشت...

shabmid

پست توسط shabmid »

سلام كسي ميتونه جواب اين سوال رو بهم بده ؟؟؟
مدار RC و پر و خالي شدن خازن و رسم منحني هاي شارژ و دشارژ را بدست اوريد

Fatemeh.f74

سپاس: 4

پست توسط Fatemeh.f74 »

سلام دوستان ببخشید یه سوال داشتم علت اینکه نور مریی با وجود انرژی کمتر نسبت به پرتو گاما از شیشه سربی عبور میکنه چیه؟خب مگه انرژی بیشتر باشه قدرت نفوذ نباید بیشتر باشه؟پس وقتی گاما عبور نمیکنه مریی هم نباید عبور کنه!علت چیه ؟؟

ارسال پست